Hlavní postavou drsného a krvavého thrilleru je detektiv John Prudhomme, který přeložen z New Orleansu do Chicaga, kde je pověřen vyšetřováním brutální vraždy muže, který vykrvácel poté, kdy mu někdo uřízl ruku. Jedinou stopou po pachateli nápis "On přichází!" napsaný na okně krví oběti, a to se ukáže jako stopa nepříliš postačující. Zcela nový směr vyšetřování nabere v okamžiku, kdy jsou objevena další dvě mrtvá těla s odřezanými končetinami. Je jasné, že ve městě začal řádit psychopatický masový vrah, který používá uřezané části těl k tomu, aby sestavil poněkud morbidní tělo a v bizarním náboženském obřadu se o blížících se Velikonocích pokusil o znovuvzkříšení Krista. Prudhomme se pouští do boje s časem, který mu zbývá, aby se pokusil odhalit vraha a zachránit další oběti před jeho brutální zbožností. Nemá to jednoduché, kromě toho, že je vrah stále o krok kupředu, pronásledují ho vzpomínky na smrt syna a nedokáže si poradit s narůstající odcizeností mezi ním a jeho manželkou. (Intersonic)

mzss1

PRůměrný thriller s nádechem hororu. FIlm místy nudil a byl často nezáživný. Příběh to ale mělo velmi slušný, nějaké ty thrillerové prvky se našly. A i Christopher Lambert hrál výborně. Mohl být lepší konec ještě a hned bych hodnotil lépe. Je to taková jedmohubka, která zabaví jen jednou. Hodnotím celkově na 50% = *** ()

kingik

Film se zřetelně inspiroval slavným "Sedm". Především se snaží zoufale napodobit jeho atmosféru (ve filmu často hustě prší). Tento element se ukázal jako až příliš rušivý, protože na to, aby se mu vyrovnal, nemá na režisérské židli kvalitního režiséra, ale pouze pochybného Russella Mulcahyho, jehož filmografie je značně nevyrovnaná. Stejným neduhem trpí i tento film, který jen snaživě opisuje a občas přijde s vlastním nápadem, anebo si dokonce troufá šokovat naturalistickými scénami. I přes to vykrádání to funguje celkem slušně, a to i díky soustředěnému Lambertovi. 60% ()

Aknah

Tenhle film mě mile překvapil, byl plný napětí, vymyšlených vražd a celkově do sebe všechno zapadalo. Líbil se mi i výkon Christophera Lamberta... prostě ten film na mě zapůsobil asi tak, jak měl... ()

Anderton

Ressurection je trilerové béčko nakrútené ako áčko, čo ho zachraňuje od absolútneho zabudnutia. Bohužiaľ si ale scenáristi, režisér, kameraman a aj Lambert mysleli, že robia niečo výnimočne cool a akosi sa v tom všetci zamotali. Po odhalení vraha nás (na rozdiel od Sedem) už nič prekvapivého nečaká a ono aj tá motivácia vraha je ťažko uveriteľná (opäť na rozdiel od Sedem). Resurrection uplynie rýchlo, je solídne nakrútený, ale neviem si predstaviť, že sa niekto k filmu vracia pravidelne. ()

Frajer42

Film jsem viděl v době, kdy jsem viděl mnohem méně filmů než dnes a musím říct, že se mi celkem líbil. Musím říct, že si z něj útržkovitě docela dost pamatuji, neb jsem film viděl pravděpodobně několikrát. Trošku mi to připomínalo takový slabší odvar filmu ,,SEDM". Opět je tu náboženský motiv. Tentokrát si náš sériový vrah skládá tělíčko z částí svých obětí. Myslím, že mohu dát 3*, které jsou hlavně z nostalgie. ()

CaptainNor

Srovnávání s filmem Sedm se sotva někdo ubrání a podobný osud potkal stejný rok i Sběratele kostí. Otázkou tedy zůstává, zda by film uspěl, kdyby nikdy nevznikl Fincherův kult a tím okamžitě vyvstává další, zda by byl vůbec natočen. Nezbývá než se střízlivě oprostit od termínů: inspirován, vykradený nebo plagiát a hodnotit to, co zbylo. Domnívám se, že slušný, velice morbidní krimi-thriller, kde režisér vytěžil ze slabého scénáře řemeslné maximum a Christopher Lambert překročil svůj stín. ()

nash.

Standardní thriller. Slušně odsýpající, temný. Otázka je, zda má po Fincherově Sedm smysl něco takového točit nebo sledovat. Zejména, když je to v každém ohledu o dvě patra níž. ()

Claw

Film, který extrémně kopíruje a vykrádá "Se7en" a to i v nejmenších detailech. Například náboženské téma vražd, charakteristika vraha, neustálý déšť a ponurost, trest v podobě zdánlivé vraždy ženy hlavního hrdiny atd. Ve všech ohledech filmového umění je to prostě jen slabší odvar nepřekonatelného kultu. Občas zajímavé i když laciné kamerové nájezdy film nezachrání, jsou zde jisté silnější nelogičnosti, herecké výkony nejsou zvlášť výrazné, a to ani u Lamberta, atmosféra nedokáže diváka vybičovat tak dokonale, jak by tvůrci filmu možná chtěli. Nenudil jsem se ani minutu, ale všechno už tady bylo… a v lepším. /60%/ ()

Chrustyn

Povedený a dosti brutální thriller, který atmosférou připomíná vynikající Sedm. Překvapivě dobře hrající Lambert a slušná režie béčkového Mulcahyho. ()

LaciLC

Lambert konečne zas po dlhom predlhom čase v niečom kvalitnom. Film sa síce nezaobišiel bez nejakého klišé, ale má, a to je hlavné, slušnú atmosféru a je aj napínavý. Samotný Christopher Lambert hrá obstojne a vo filme sa v malej role objavil aj režisér David Cronenberg... ()

heyda

Poctivá kriminálka, jaká se v dnešní době už nevidí. Není to samozřejmě nějaká super pecka, ale v rámci žánru nadprůměr. Jedna věc, která mě ale docela štvala, byla ta rozmazaná kamera. Navozování nepříjemné atmosféry rozmazáváním obrazu fakt není ideální varianta. Hudba byla dobrá, takže tohle byla zbytečnost. Ale jinak dobrý film a hodnocení 70%. ()

sharky

škoda že film není delší, měl by líp budovanou atmosféru, k jednotlivým vraždám dojde strašně rychle. Ale lambert se snaží, padouch je dobře slizkej a pár scén je napínavejch. Kdyby nerušily zbytečné kamerové vychytávky, které jsou spíš pro zlost, dal bych i 4. ()

SOLOM.

No nevím mě to moc podobné Se7en neda nepřišlo. Oba filmy spolu moc společného nemají. Hlavním tahounem je bezesporu Christopher Lambert, který podal docela solidní výkon. Vraždící scény jsou většinou natočené pod zástěrkou přítmí takže tvůrci měli velké štěstí, že toho není zas až tak moc vidět, aby je mohl někdo kritizovat. Nejvíc na mne zapůsobila ta s uříznutou hlavou. Jinak samotný děj má docela rychlý spád u kterého jsem se nenudil, hudební doprovod rovněž a k hereckým výkonům ostatních taky nemám žádné větší připomínky. 7/10 ()

TheEvilTwin

Svižná a velmi přímá oldschoolovka. Thriller, který výrazně evokuje SEVEN a který na to už od začátku šlape bez sebemenšího úvodu, za což chválím. Nenudí, odsýpá a dokonce i pár fajn nápadů v sobě film má. Twist v poslední třetině je fajn, ale o žádný svěží vítr vyloženě nejde - což se dá říct vlastně o celém filmu. Holt taková nevybočující detektivka, u které trochu zamrzí průměrnějšího konce a absence více explicitních scén či násilí a biblické osudovosti. Průměr. ()

eraserhead666

Tohle mě vždycky bavilo více, než Sedm, k němuž je to, ne zcela právem, přirovnáváno. Podobně šáhlí inteligentní psychouši si dokáží vydobýt jistou mez sympatií a v době vzniku filmu měli své žně. Tady je trochu škoda, že on sám o sobě není moc sympatický a odhadnete ho hned, jak se objeví na place. Lambert rozjíždí své klasické kouzlo - je skvělý, i když v podstatě nic nepředvádí. A při tomhle filmu mě napadlo, že by si manželky podobných hrdinů zasloužily nějakou svou studii (třeba až půjdu někdy v příštím století na vysokou), protože ač bokem, jsou výrazné a pro pozadí příběhu a hlavního hrdiny určující. Jen považte, tahle, manželka Posledního skauta nebo Travolty v Tváří tvář. Mají toho tolik společného a tolik každému tomu filmu dají, že ač před kamerou ne moc výrazně, nejsou nijak marginální. ()

Necrotongue

Po letech jsem si tento thriller zreprízoval a dočkal jsem se dalšího zklamání. Od doby, kdy David Fincher natočil Se7en (1995) ,se filmaři několikrát pokusili přiživit na jeho úspěchu, ale jen s neslavným výsledkem. Tento snímek není výjimkou. Od počátku se tvářil velmi temně, ale rychle mi došlo, že se o veškerou atmosféru postaralo jen deštivé počasí, zatímco tvůrci spíše tápali a snažili se budovat napětí náhlými hudebními ataky a zběsilým švenkováním kamery. A musím být fér; ono by to na mě fungovalo, kdyby mi bylo deset. Jenže dnes už se na mě podepsala spousta filmů, seriálů, lidí, počasí i život sám, takže mě takové oblbování už nebere. Stejně tak mě nemůže nadchnout zoufale neschopná policie, mezi jejímiž příslušníky čněl, jako maják na pobřežním útesu, detektiv Prudhomme s intuicí, která by strčila do kapsy i dedukci Sherlocka Holmese a jehož postavě dodával hloubku flashback s pitomě natočeným obsahem. V průběhu sledování tohoto filmu jsem se musel několikrát přesvědčit o tom, zda nejsem paralyzovaný, protože jsem sledoval děj naprosto netečně a bez emocí. Naštěstí se ukázalo, že jsem se jen bohapustě nudil. / Poučení: Čas od času si pozvi návštěvu. Mohla by se hodit. ()

becki_tu

Ano, nedá se zapřít to, že se jedná o jakousi "kopii" Fincherovy Sedmičky, rozhodně se chci vyhnout porovnávání obou filmů (ikdyž se to nabízí - déšť, temné interiéry, jakási podobná dějová linie, brutální vraždy...). Vraždy podle Jidáše budu hodnotit samostatně: pro mě příjemné překvapení. Solidní thriller s dobrým Christopherem Lambertem (u mě navždy jako Rayden z Mortal Kombat), s parádní atmosférou, kamerou (+ krásné průlety kolem Lamberta, - zkřivené obrazové záběry) a nic pro slabší povahy. Jedny z nelepších momentů ve filmu byly výborná scéna v malířském ateliéru a následné pronásledování zamaskovaného vraha a závěr s miminem. Prostě u mě dobrý - poctivých 75%. ()