Hlavní postavou drsného a krvavého thrilleru je detektiv John Prudhomme, který přeložen z New Orleansu do Chicaga, kde je pověřen vyšetřováním brutální vraždy muže, který vykrvácel poté, kdy mu někdo uřízl ruku. Jedinou stopou po pachateli nápis "On přichází!" napsaný na okně krví oběti, a to se ukáže jako stopa nepříliš postačující. Zcela nový směr vyšetřování nabere v okamžiku, kdy jsou objevena další dvě mrtvá těla s odřezanými končetinami. Je jasné, že ve městě začal řádit psychopatický masový vrah, který používá uřezané části těl k tomu, aby sestavil poněkud morbidní tělo a v bizarním náboženském obřadu se o blížících se Velikonocích pokusil o znovuvzkříšení Krista. Prudhomme se pouští do boje s časem, který mu zbývá, aby se pokusil odhalit vraha a zachránit další oběti před jeho brutální zbožností. Nemá to jednoduché, kromě toho, že je vrah stále o krok kupředu, pronásledují ho vzpomínky na smrt syna a nedokáže si poradit s narůstající odcizeností mezi ním a jeho manželkou. (Intersonic)

Gilmour93

Skládání betlému z papíru už pobožného psychopata doma omrzelo, což znamená, že je nejvyšší čas přejít na hračky pro starší děti a složit si na velikonoce z krvácející stavebnice tesařova syna z Nazaretu.. Až na ten natahovaný konec a spoustu "oslích můstků" při vyšetřování poměrně obstojný thriller, když vezmeme v potaz, že Lambert i Mulcahy byli v té době dávno za zenitem. Chcete k Resurrection napsat extrémně originální komentář, jehož objevnost a novátorství vyrazí všem uživatelům dech? Tak to potom doporučuji zmínit se o podobnosti s Fincherovým Seven.. ()

Madison

Film, ktorý kopíruje Sedem, čo však nie je nejaké prehnané negatívum. Atmosféru má bravúrnu, občas je nepríjemne krvavý ( uf ), no jeho najväčší problém spočíva v nedostatočne vykreslenej psychike neľútostného zabijaka. Som priam chorobne odkázaná na filmy s posadnutými vrahmi, no nesmie im chýbať adekvátny motív - prečo konajú tak ako konajú. Bez toho to, žiaľ, nemá zmysel. 70% ()

Le_Chuck

Niekto tu má rád Finchera. Žial štýlova rafinovanosť Seven (evidentná inšpirácia) je tatam a scénaristické tápanie je plátané patetickými flashbackmi, úplne zbytočnými výletmi do osobného života Johna Prudhomma a definitívne podtrhnuté záverom (dieťa), pri ktorom sa mi chcelo smiať. A nerzachráni to ani výborná dark kamera a kvalitne zmrzačené obete. ()

Kaka

Podobně konstruovaný děj a stejně ponurá atmosféra ještě nutně nemusí znamenat podobnost se Seven. Lambertovi se musí vyseknout poklona, neboť jak jeho hlavní role, tak scénář jsou na velice slušné úrovni. Brutalita a kopa zohavených těl nejsou jen pro efekt a společně s neustálým vytrvalým přívalem deště vytvářejí podobně depkoidní atmosféru, jako tomu je u podobných thrillerů tohoto druhu. Bohužel se dá vrah uhádnout již v průběhu filmu. Tvůrci nás však chytře převezli, neboť finále nekončí odhalením identity inkriminovaného, nýbrž získáním neochvějných důkazů, dokazujíc, že on je skutečně ten brutální vrah. Akce slušná, kamera občas lehce roztěkaná, avšak dá se to ustát. Lambert je nevěrohodný jen v náročných scénách. Celkově vzato solidní průměr. ()

sud

I když jsem si to původně nemyslel, líbilo se mi to. Není to v žádném případě nic světoborného, ale jako napínavé béčko to stačí. Trochu tajemna to má, napínavé to také je a nějaké šokující záběry se také objeví. Režisér Mulcahy odvedl celkem dobrou práci, Christopher Lambert také nebyl nejhorší, i když jeho zdejší výkon se s Highlanderem nebo Tarzanem nenechá srovnat. ()

akisha

Docela pecka. Tyhle syrový thrillery s vyšinutým psychopatem miluju a filmy, co by dosahovaly vysokejch (nebo aspoň nadprůměrnejch) kvalit zoufale postrádám.U Resurrection mě překvapilo, že na tak neznámej film je to slušně odvedená záležitost se skvělou atmosférou a pohlídaným, přehledným příběhem. Humusárny nevyznívají samoúčelně, ale zapadají do stylu filmu. Nejsou přehnaně krvavý, ale rozhodně mají sílu. Plusem je taky napínavost od začátku do konce, žádný hlušiny. Lambert (jehož podobnost s Thomasem Jane mě několikrát zmátla) se do role hodí, další velmi příjemný překvapení je relativně velká role Lelanda Orsera jakožto Lambertova parťáka (postava, která mě nejvíc bavila). Mnohem lepší, než Anamorph nebo Jezdci Apokalypsy a rozhodně plánuju další shlédnutí. A nakonec jedna hláška. (Po tom, co se najde druhá oběť - první oběť byl rybář) "Muž byl identifikován jako Matthew Leesing. Pracoval pro berňák." "No, aspoň že vkus našeho vraha se zlepšuje." ()

Falko

Od tohto thrilleru som cakal iba priemerny filmik, ktory sa v tom pocte podobnych thrillerov jednoducho strati, ale prekvapivo nestalo sa tak. Tento thriller mal vrazedne dobru atmosferu, aj ked bola ukradnuta zo SEDEM (1995), co mi ale nevadilo, lebo podobne filmy mam rad a krvave sceny boli natocene tiez perfektne. Christopher Lambert je u mna sympatak, bol som proste spokojny, teda omnoho viac spokojny, ako pri thrilleri TAH JEZDCEM (1992), kde si tiez Lambert zahral hlavnu ulohu... 15.10.2009 ________ Christopher Lambert - (John Prudhomme) +++ Barbara Tyson - (Sara Prudhomme) +++ Leland Orser - (Detektív Andrew Hollinsworth) +++ Robert Joy - (Gerald Demus) +++ David Cronenberg - (Páter Roussell) +++ Rick Fox - (Scholfield) +++ Jonathan Potts - (Detektív Moltz) +++ Peter MacNeill - (Kapitán Whippley) +++ Produkcia: Christopher Lambert +++ Hudba: Jim McGrath +++ ()

castor

Na úspěch Highlandera duo Mulcahy a Lambert sice nenavázali a postupně oba nenávratně uvízli v béčkových vodách (kde už vlastně dávno byli), přesto je tahle spolupráce docela slušná. Počkal, až se oběť probudí, aby jí mohl uříznout paži. Než vykrvácela, vyřízl jí římské číslice nad lopatku. Pak potřeboval druhou paži, od další hlavu, pak nohy… Další psychopatický masový vrah běhá po Chicagu a divácky atraktivní kloubení žánrů nese ovoce zhruba úvodní hodinku. Pak už se nám to lehce sype, i tak je výsledek podařený. Inspirace Fincherovým majstrštykem je patrná (holt v těchhle snímcích stále prší, policajti si nerozsvítí, ale raději vše prohledávají s baterkami), tvůrci také přidávají rodinné problémy (před rokem ztratili syna), zdaleka však nejsou tak úderní, jak v případě svého předobrazu, využívají spousty oslích můstků a s oním oparem náboženského fanatismu se dalo pracovat lépe. Všechny ty kamerové parádičky a švenky jsou spíš na škodu, řemeslně je to jinak nicméně solidní. A celkově překvapivě velká spokojenost. ()

ClintEastwood

Velmi dobrý hororový thriller, který na konci 90. let filmovým fanouškům připomněl, že Christopher Lambert ještě není odepsaný herec. Režisér Russell Mulcahy (Highlander), natočil kvalitní snímek a i když je inspirace Fincherovou Sedmičkou více než zjevná, jedná se o napínavou a dobře natočenou záležitost. P.S. V roli kněze se zde představí slavný režisér David Cronenberg. ()

Davies182

Překvapivě silný thriller, který uteče jako voda. Plus jedna z nejodpornějších scén, co jsem kdy viděl, ale jsou i sugestivnější. Poctivé a hlavně zasloužené čtyři hvězdy: atmosféra by se občas dala krájet. Co na tom, že je to dost předvídatelné, když to baví. ()

pepo

Milá B-čková vykrádačka Seven. Mulcahy sa snaží a občas sú niektoré jeho nápady veľmi slušné, občas však strašne samoúčelné. Dej pekne šlape, je to chrumkavo krvavé a občas sa podarí vyčarovať aj pôsobivú scénu. Akurát ten Lambert je neskutočné drevo. Vo svojej váhovej kategórii veľmi fajn. 7/10 ()

Hrabka

Podobné jako film Sedm. Chvílemi velmi napínavé a ten příběh je dobrý. Vraždy na sedm způsobů se budou líbit každému fanouškovi kriminálních thrillerů. 65% ()

Shakers

Celkom dosť podobné filmu sedem ale to vôbec nevadí ,pretože takých kvalitných filmov je málo.Rovnako ako film sedem aj tento ma dobru atmosféru a skvelé tempo filmu.Super nápady a dobrý Lambert. 85% - 4* ()

lamps

Podle mě strašně podhodnocený a podceňovaný film, jehož velký potenciál tu všichni schazují kvůli údajnému vykrádání Sedmičky, se kterou to přitom má pramálo společného. Samozřejmě tím nechci tvrdit, že Resurrection dosahuje kvalit slavného Fincherova díla, to v žádném případě, ale opravdu silně ponurou atmosférou, zajímavým a svižně zpracovaným dějem a návalem nápaditých a nechutných mordů musí tento snímek zaručeně zaujmout každého fanouška žánru. A jelikož já mezi ně patřím a film mě bez ohledu na to přehnané a trochu hloupé finále velmi bavil, přemýšlel jsem i o hodnocení nejvyšším. ()

Ruut

Ŕemeslně slušně zvládnutá vykrádačka Se7en. Kromě nechuťáren a mnohokrát viděného detektivního pátrání po vrahovi, které k dokonalosti přivedl Fincher v originálu, nic jiného. Pro ty co se rádi dívají na zohavená těla a ujíždějí na pokračováních úspěšných filmů asi dobrý zážitek. Pro mě ne. ()

Allien.9

Kdybych si měla vybrat mezi tímto filmem a Fincherovým snímkem "Sedm", zvolila bych bez přemýšlení "Vraždy podle Jidáše". Jsou mrazivější, brutálnější, emotivnější. Promiň, Davide, ale tvůj nejoceňovanější film je pro mě (hned po "Podivudném případu Benjamina Buttona") tvým nejslabším... A Lambert opět nezklamal.:-) ()

Satan

Napínavý a dobře natočený film o masovém vrahovi, ale má to hned několik nedostatků. Hodně děravý scénář, téměř totožný postup, jako v SE7EN a ne moc sympatické a charismatické postavy. ()