poster

Ztracený svět (TV seriál)

 • Austrálie

  The Lost World

 • Slovensko

  Stratený svet

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Austrálie / Kanada / Nový Zéland, 1999–2002, 47 h 57 min (Minutáž: 43–44 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Kamera:

Ben Nott

Hrají:

Peter McCauley, Rachel Blakely, Jennifer O'Dell, William Snow, David Orth, Michael Sinelnikoff, Lara Cox, Alan Dale, Grant Bowler, Simmone Mackinnon, Michala Banas, Nicholas Hammond, Gigi Edgley, Simone Kessell, Brett Tucker, Jessica Napier, Georgina Spelvin, Jane Badler, John Bach, Henry Nixon, Raelee Hill, Natalie Bassingthwaighte, Wayne Pygram, Paul Goddard, Peter O'Brien, Victor Parascos, Matthew Newton, Robert Mammone, Julian Arahanga, Natalie Hoflin, Nathan Kotzur, Christopher Kirby, Don Battée, Josephine Byrnes, Paul Gleeson, Ivar Kants, Marshall Napier, Chas Green, John Waters, Damien Garvey, Christopher Morris, Carmen Duncan, Martin Grelis, Robert Coleby, Craig A. Kocinski, David Hoflin, Dino Marnika, William deVry, Jared Robinsen, Jack Henry, Dawn Ford, Richard Dumont, Romi Trower, Nick Tate, Linal Haft, Sam Healy, Ben Seton, Nicholas Bell, Jason Chong, Steven Vidler, Kristian Schmid, Nicole Nabout, Kate Fitzpatrick, Amanda Douge, George Henare, Lani John Tupu, Jerome Ehlers, Rachel Leigh Anderson, Catherine Wilkin, Rebecca Gibney, William McInnes, Anthony Simcoe, Jeremy Sims, Claudia Karvan, Simon Bossell, Steve Bastoni, Zoe Coyle, Kenneth Ransom, Michael Sinelnikoff (a.z.), Richard Franklin, Jamie Croft, Marton Csokas, Belinda Gavin
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (156)

 • Thorn
  *****

  Tento seriál je dle mého názoru klasikou dobrodružného žánru. Dokonce bych ho označil za kultovní záležitost. Zajímavý děj s různorodými zápletkami, sympatické hlavní postavy, skvělá hudba a na svou dobu celkem přijatelné efekty. Zatímco první série ještě hledá ten správný směr, druhá série už pěkně odsýpá a jede si po své vlastní a velmi originální cestě. Celý seriál se odehrává na záhadné plošině uprostřed neprostupné amazonské džungle, kde je možné prakticky cokoliv. Díky tomu měli tvůrci zcela volné ruce a mohli si zde vymyslet ty nejrozmanitější zápletky. Kromě dinosaurů a pravěkých zvířat tu tak máme různé domorodé kmeny a kultury z nejrůznějších historických období, cestovatele časem, mimozemšťany, čaroděje, duchy, hybridy a další podobné fantasy a sci-fi prvky. Silnou stránkou seriálu je především velká různorodost děje a také hlavní postavy, které jsem si oblíbil úplně všechny. Vlastně bych řekl, že co se týče hlavních postav, mohli by si tvůrci jiných seriálů brát ze Ztraceného světa ponaučení. Co mi tu trošku scházelo, byl nějaký provázanější příběh na pokračování. Jednotlivé epizody jsou většinou samostatné a uzavřené kapitoly. Právě u takovéhoto seriálu je však nějaký rámcový děj velmi důležitý. Hlavních hrdinů je nejprve šest. Později už jen pět a nakonec to pak začne být trochu nepřehledné. Právě tento problém hrozně moc uškodil třetí řadě, kde postavy mizí a zase se objevují bez nějakého většího smyslu. I přes tyto nedostatky se však rozhodně jedná o vynikající seriál, se kterým si divák užije spoustu akce, napětí i humoru. Pro mě byl Ztracený svět velice zábavným a zajímavým spojením dobrodružství, sci-fi a fantasy, na které jsem se každý den velice těšil. Škoda jen, že už se dnes seriály podobného typu netočí.(27.8.2019)

 • Malarkey
  ****

  Hádejte se se mnou jak chcete, ale já jsem tenhle seriál fakt v televizi každý den úpěnlivě před Hvězdnou bránou sledoval, bylo to mé takové okénko do světa dinosaurů, a to já rád, a popravdě nechápu co na něm lidé vidí tak moc špatného, já na to fakt koukal hodně rád.(16.3.2006)

 • Djkoma
  *

  Kravina na entou. Je mi líto, že Jurský park pana Spielberga má podobně tragické následovníky. Škoda, že velké většina filmů o dinosaurech jsou stejné jako všechny dinosauří seriály hrozné hlouposti a patrný potenciál je na využit natolik, že uspokojí děti předškolního věku... Herci ani efekty nejsou vůbec dobré a celé to zachraňuje "vložení" na víkendové ráno, kdy opravdu nikdo intelektuálně na výši tohle nebude sledovat. I když ta Jennifer O´Dell...(4.2.2005)

 • Superpero
  **

  Je to sice uplná kravina, ale dá se na to koukat.(29.5.2005)

 • Rob Roy
  ***

  Vzhledem k těm seriálům a telenovelám, co dnes běží se jedná o poměrně záživné dílko. Poměrně charismatičtí herci ( a především herečky ) a sem tam zajímavý příběh.(22.6.2004)

 • tron
  **

  Aj keď pilot pôsobil (vďaka peknej výprave a výborne obsadeným postavám) nádejne, samotný seriál sa čoraz častejšie čľapkal v bahne ničomnosti. Nevraviac o zlomovom dieli, v ktorom niekoľko hlavných postáv zareve a na ich miesto neprídu žiadne nové (!!!). Celkový dojem nie je vyložene katastrofálny. Hlavne na sobotňajšie dopoludnie je to ako stvorené. Pričom fanúšikovia seriálu Príbehy z Južných morí si prídu na svoje, keďže i tu hrá párik snov Blakely / Snow. Osobne sa mi nepáčilo, ako sem scenáristi ustavične ťahali akési národy náhornej plošiny; vôbec sa to do tohto príbehu nehodí. A nie, v Doyleovej ani nie 200 stránkvej knižnej predlohe žiadna žena nie je. Ani Tarzanka. Ani... Po dobrom rozjazde to skončilo rovnako mizerne a brakovo, ako herkules s Kevinom Sorbom.(5.12.2004)

 • Marius
  odpad!

  Jasný dôkaz Cocacolonizácie a jej Cocakultúry .(27.1.2005)

 • xxmartinxx
  odpad!

  Jedna z největších zrůdností, jaké spatřily obrazovky. Funguje jedině jako guilty pleasure.(13.12.2009)

 • Lynn
  *

  Různých adaptací sci-fi Sira Arthura Conana Doyla jsem viděla už několik a co mě nejvíc zklamalo je, že ani jedna z nich nedosahovala alespoň průměrné kvality. A přitom kniha je velice dobrá, čtivě napsaná a má poutavý příběh. Ale to, co s ní provádějí filmaři (ať už televizní nebo "celovečerní"), to je naprostá katastrofa.(26.3.2005)

 • ScreamJay
  odpad!

  No tak takhle nějak si představuju poplivání symbolů dobrodružných akčních sci-fi. Příběh, který se nemůže rohoupat kam vlastně chce směřovat, lecky podivné kostými a ještě podivnější scénáře. Z těch X dílů co jsem viděl mohu zcela oprávněně říct, že mýtus dinosurů je zde prezentován jedním obrovským dinosauřím lejnem, do kterého když šlápnete, hodně pomalu se dostáváte ven. Jasně že sázka na skoro nahou blondýnku leckdy vychází, ovšem dokáže ona sama utáhnou pajdavý děj? Kdepák! Jedna velká nuda, od první do poslední minuty. A když už se konečně něco ze začátku začne tvářit trochu obstojně, pokoněj to stupidním koncem. Nejen telenovelami jest živo peklo filmové a televizní tvorby.(29.8.2004)

 • Hitman_47
  ****

  Tak já se u toho nenudím ;o)))(7.8.2004)

 • Le_Chuck
  odpad!

  Tie dobrodružno-akčno-histroricko-archeologicko-neviemaké seriály sú poslednou dobou ako cez kopírák, len hlavní herovia sa ináč volajú a majú iný ohoz. Ten zbytok je tá istá nuda, klišé, úbohosť. Občas rozmýšľam čo isté skupiny vedie k tomu, aby točili podobné shity stále a stále dookola. Či to je vážne len vidina zárobku. Lebo já mám vážne pocit že to funguje tak, že sa scénárista a režisér stretnú v nedeľu v krčme na pive dohodnú tri časti dopredu a za týžden to natočia. A bubáky sa sypú. Veď ľudia musia mať v neďeľu doobeda niečo pustené.(6.7.2005)

 • hellstruck
  ****

  Jako mladší jsem na to koukala strašně ráda,ten svět dinosaurů se mi prostě nehorázně zamlouval.Navíc bloncka Veronika byla nějakou dobu mým vzorem:))(18.3.2011)

 • akisha
  ***

  Moje pravidelná dávka napětí, ha ha, když mi bylo asi 14 let a strašně se mi líbil představitel lorda Roxtona. Tento seriál se skutečně věrně drží předlohy, jsou tam duchové, přízraky, ještěří lidé, někdy dokonce i dinosauři. Ale zábava dobrá, herci fajn, tak co.(28.11.2012)

 • Divočák
  **

  Další z Novácko/markýzáckých béčkových nud na všední odpoledne/nedělní dopoledne. Ještěže se tam vyskytují docela slušné baby.(4.3.2007)

 • lesumir
  ****

  Tak tohle jsem si vysloveně užil, každý díl jsem s napětím sledoval :-)(6.7.2007)

 • Phobia
  **

  Protože jsem zvyklá obědvat u TV a jednu dobu v mou stravovací hodinu neběželo nic zajímavějšího, než právě tahle patlanina, tak jsem pár dílů viděla. Typově mi tenhle seriál přijde trochu podobný "Hvězdné bráně" - skupina lidí s jasně danými odlišnými charaktery má v jednom kuse nějaké zcela nereálné potíže, které řeší svými zbraněmi a "důvtipem". Ale něco tomu chybí oproti "Stargate": MacGyver. Jinak řečeno, žádná z postav mě nebavila, nikdo mě nezaujal, nikomu jsem nefandila, tedy mě u téhle fantaskně-dobrodružné splácaniny nic nedrželo. Budu hodná a dám 2* - 31%.(13.3.2009)

 • Davies182
  ****

  Tak na tomhle jsem kdysi vážně ujížděl, a to dost silně. Nemám srdce, dát tomu menší hodnocení!(13.3.2009)

 • Hrabka
  ****

  No ovšem Ztracený svět, který mě provázel celé jedno léto na naší komerční TV stanici. Dalo se na to koukat především díky všudypřítomné akci a dvěma pěkným herečkám. Dobrý seriál pro mladší publikum, já se tenkrát bavil.(28.12.2007)

 • Jacinda
  ****

  Ať si říká kdo chce co chce, tenhle seriál jsem jako puberťák mohla každý den. A klidně bych se na něj podívala znovu. A až se dokoukám, půjdu si na zahradu do ořechu postavit taky takový pěkný dům.(2.12.2008)

 • Stegr
  ****

  80% - Pamatuju, jak jsem o prázdninách asi před třemi čtyřmi lety každé "ráno" v 9:50 vstával, sedl si k televizi a pustil si Ztracený svět. Bylo to super... :)(31.5.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8