Temná legenda 2

• Česko Městská legenda - Poslední záběr (více)

Na filmové katedře univerzity Alpine probíhá mezi studenty ´vražedný boj´. Nejlepší filmová ročníková práce získá cenu Hitchcocka a kromě toho tvůrce čeká i angažmá v Hollywoodě. Amy udělá všechno proto, aby cenu získala právě ona. Členy jejího štábu však jednoho po druhém vraždí záhadný vrah. Teď musí Amy odhalit vraha dříve než se i ona sama stane součástí krvavé městské legendy. (oficiální text distributora)

miro162

Temna legenda 2 je pokracovanim tejto serie. Myslel som si, ze to bude nejako nadvazovat na prvy diel, ale mylil som sa, s jednotkou to nema nic spolocne okrem serifky, ktora bola v prvej casti a je aj tu a aj zaverecnej sceny, kde dostala male cameo Rebecca Gayheart, ktora bola v prvom dieli. Vrah je inak zamaskovany a musim priznat, ze toto zamaskovanie je lepsie ako v jednotke. Kvalitami je to na tej istej urovni ako jednotka, akurat ze su tu o nieco brutalnejsie vrazdy (uvidime aj vnutornosti), hudba dobra a ani by som nepovedal, ze je to debut Johna Ottmana, pretoze natocil, celkom slusny slasher, hoci su aj ovela lepsie, ale aj horsie slashery a tento patri k cistemu priemeru. Hoci sa to vezie na popularite Vreskotu a ostatnych vyvrazdovaciek, stale sa na to da pozerat. ()

evelouch

Milovníci slasherů, ruce pryč. No dobre, tak zase ne uplne ruce pryc, ale radsi si pustte vriskot nebo loňské léto.... Tohle je totiž naprosto unylá, otravná záležitost. Konečný vtípek s nemocnicí před titulky se povedl:-). Bohužel, kdo nevidel 1. Dil, nepochopi. Ale pokud si pustite tento dil jako prvni, nic se nedeje, protoze tyto 2 filmy na sebe skoro vubec nenavazuji. Mozna by cely film pusobil lepe, kdyby byly vrazdy sjednocené, a ne rozcourané po celém filmu. Dej nic moc, vrazdy ok, vraha jsem tentokrat neuhadla:-(. 1.dil byl ale lepsi o 99%. To ne, ale o 50% určitě. ()

tXtX

Oproti stráviteľnej jednotke je toto krok späť. Oba filmy ale majú jedno spoločné, a to je totálne debilné odhalenie vraha, nad ktorým sa dá len krútiť hlavou.. Navyše dvojka tak nechutne kopíruje úspešnejšie slashery z tej doby, že je to až smiešne. Dokonca sa ani nesnaží niečim inovovať, veď načo, "keď to fungovalo Cravenovi, bude aj mne", povedal si Ottman.. bohužiaľ sa sekol.. 40% ()

RodUsher

Tohle vlastně nemá smysl vůbec komentovat, stejně jako nemělo smysl tento film točit a nemá absolutně žádný smysl se na něj dívat. Dávám jednu hvězdu za celkem obstojné herectví a za sympatickou hlavní hrdinku. ()