Temná legenda 2

Urban Legends: Final Cut

Urban Legends - Final Cut

Horor / Thriller / Mysteriózní

Kanada / USA, 2000, 97 min

Tak táto svižná vyvražďovačka ma presvedčila viac ako jej predchodkyňa. Takto má vyzerať riadna killovačka. Scenár nehýri originalitou, ale prevedenie je super a konečne "mestské legendy" dostali ten správny odev. Skrátka som mal pocit, že sa pokojne môžem prebudiť vo vani plnej ľadu a nemať nejaký ten orgán...(13.1.2006)

• Hitman_47

No skvělé...s původním Urban Legend to nemá společného skoro vůbec nic (snad jen to, že hlavní hrdinka chce natočit absolventský film o Městských legendách) a ač je odhalení vraha celkem překvapivé...tak to posere pointa, která jako by z oka vypadla Vřískotu. Ale zase úplný závěr odehrávající se ve cvokhauzu vyvolá aspoň mírné pousmátí pro ty, kteří viděli jedničku.(8.8.2006)

• Danny F.

Tak stejně jako předchozí díl je i tento slaboduchým hraním si na něco co už zde bylo a v mnohem lepším podání. Po scéně kdy byla vyhřeznuta ledvina a následně oknem uťata hlava mladé dívce, jsem se těšil že půjde v tomto pokračování o dost dobré, detailnější a krvavější vraždy. Ale chyba! Nic takového nenásledovalo. Druhý díl postráda něco co má první a první postráda něco co má druhý. Tak nevím. 30%(1.3.2010)

První díl sem zatim neviděl, ale dvojka mi přišla dobrá. Podle mě hodnocení tady neodpovídá ani zdaleka kvalitě filmu. Hned od začátku se film rozjede ve velkým stylu a o napínavý scény fakt nouze neni a John Ottman se neštítil ani správně drsně brutálních scén, takže sem se moh podívat na ledviny mozek atd jak vypadaj a na pěknou scénku se psem. Po těhle jatkách se už sice Ottman celkem uklidní a žádný další orgie už moc nenachystal, ale za to se stupňujě pěkná temně strašidelná atmosféra. Jediný co tak trošku film kazí je pointa, ostatně jako u každýho takovýho hororu, sice sem to čekal ještě horší, ale to co scénáristi vymysleli určitě taky neni zrovna geniální kousek(9.4.2007)

• Terva

Tento druhý příběh má podnázev - POSLEDNÍ ŘEZ............ A opět má povedený a vtipný začátek. CITÁT - Stop, stop !!.......... A k mému potěšení je zde hned na začátku použita legenda o jedné ledvině. ......to se probudíte ve vaně, obloženi ledem a vedle vás na stolku leží ledvina. Posléze zjistíte, že máte na těle jizvu, a sakra, zrovna v místech kde jsou ledviny - to nepotěší. Situace okolo ledviny byla docela drsná. Příběh se odehrává na filmový akademii, kde se mladí lidé učí natáčet filmy. Ale i když tu má každý spoustu nápadů jak točit a jak co dělat, působí snímek v některejch částech docela nudně. Sandy mě bylo líto, ale ona byla fakt pitomá. CITÁT - Ten pes byl dobrej.......... Jak povídám, už to nemá ten šmrnc jako jednička. Mezery mezi legendami jsou delší a než zabijí dalšího, člověk se docela nudí. Scéna ve strašidelném domě je hezká, leč poměrně krátká. A slušně je natočena i finální scéna ve filmařských kulisách. CITÁT - Je film důležitější než život ?.......... Ve filmu si krátkou dobu zahraje i BRENDA ( Rebecca Gayheart ), hlavní postava prvního příběhu.(24.4.2011)

• - Sněhová bouře ve filmu byla skutečná a zcela neplánovaná. (Avalon820)

• - Původně bylo naplánováno, že natáčení proběhne v kampusu University of Western Ontario. Vedení školy však nevydalo tvůrcům svolení, a to z důvodu násilné povahy filmu. Nakonec se tedy natáčelo v kampusu Trent University v Peterborough v Ontariu. (Avalon820)

• - Film byl natočen za 47 dnů. (Avalon820)