Temná legenda 2

• Česko Městská legenda - Poslední záběr (více)

Na filmové katedře univerzity Alpine probíhá mezi studenty ´vražedný boj´. Nejlepší filmová ročníková práce získá cenu Hitchcocka a kromě toho tvůrce čeká i angažmá v Hollywoodě. Amy udělá všechno proto, aby cenu získala právě ona. Členy jejího štábu však jednoho po druhém vraždí záhadný vrah. Teď musí Amy odhalit vraha dříve než se i ona sama stane součástí krvavé městské legendy. (oficiální text distributora)

foundation

U mna je toto sice o triedu horsie akoprvy diel ale v pripade takychto filmov netreba nic ine ani cakat. Proste sa na to vecer da pozret bez toho aby to nejak drazdilo oci stupiditou. V tej zaplave podobnych filmov toto nepatri rozhodne k tym najhorsim pokracovaniam. ()

helraiser

Pokračování které je o něco slabší než předchozí díl, ale rozhodně se nejedná o žádnej velkej průšvih. Vraždy jsou nápadité, místy je i dobrá atmosféra, ale už to není taková sranda jako v předchozím díle. No prostě průměrnej slasher s několika dobrými nápady a ne moc povedeným koncem. ()

Scharra

Slabý odvar jedničky. Nepochopitelné chování některých postav a provedení některých vražd bylo slabší (a také míň urban legend) jak u předchůdce. Jediné co potěšilo byl začátek (setkáme se s tím, o co jsme byli ochuzeni v jedničce) a konec v psychiatrické léčebně ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Znova film na ktorom som vyrastal. Za mňa je to celkom slušne pokračovanie. Príbeh nepriamo nadväzuje na prvý film. Toto pokračovanie je spracované odlišným spôsobom. Hlavne čo sa týka príbehu. Zas a znova proti hercom nemám nič. Teda až na vedľajšie postavy, ktoré za mňa kazili celý dojem z filmu. Režisér to chcel mať asi vtipnejšie ale nejako mi to nevyšlo. Hlavných postáv sa zhostili docela dnes už známy herci. J. Morrison ( Dr. House, Warrior - Brat proti Bratovi ), M, Davis ( Pearl Harbor ), H. Bochner ( Smrtonosná Pasca ). Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

Psycho.R

Vlastně totéž co posledně, ale čím vic se to snaží být meta a svézt se na genialitě Vřískotu, tim víc je to trapňoučké. ()

Luki.V

Promrhaná příležitost a nehorázně podivný filmová zážitek. Ottman měl raději zůstat u hororové hudby ta mu jde báječně (Hide and Seek, House of Wax etc.) ale pod jeho režií vypadají všechny vraždy k smíchu a zbytek je strašně nudný. Jedna hvězdička za velice povedenou scénu s probuzením ve vaně (kdyby měltakový feel celej film...) a druhá za chytré jednání hl. hrdinky (pokud ignoruju posledních 20 minut). ()

zla.ovce

A to jen díky Jennifer Morrison, jinak to byl tuctovej horor, jakých vzniká x ročně a to vše bez jediné kapky strašidelnosti. ()

Pitryx

No s tím bráchou to zabili. O nic lepší než první film, snad kapku více gore, ale ani tak nic moc. Dvacet % je tak akorát. ()

honzic

Opět velmi nepovedený scénář, je to rozhodně horší než jednička. No pár scén hezkých, ale to je asi všechno. Hodnocení: 35 % ()

kacir

Miestami sa mi zdalo, že by to mohlo byť aspoň tak "dobré" ako jednotka..niektoré vraždy celkom fasa, ale ono to zdanie ozaj klame.. ()

Nikolas__

Vždyť je to dobrý. Na dvojku jsem se celkem těšil a má nečekané situace a dobré postavy. Bohužel, po první hodině to trošku přešlapuje na místě, ale u finále je to zase boží, takže slabší čtyři hvězdy. 44% a přitom to má většinu aspektů objektivně kvalitnějších než třeba Halloween. WTF EDIT: Zasr tak dobré to není, ale pořád se mi to líbí. Takže teda silné tři hvězdy. Být více hororové a temné, a méně odlehčené ( a lépe zahrané a napsané) ponechal bych čtyři. ()

tatka

Čakala som horor o mestských legendách, keďže film sa v origináli volá Urban Legends. Bolo po polnoci, pusté ulice, lampa, klátiaca sa vo vetre - akurát vhodná atmoška na horor. Miesto toho som videla hlboko podpriemernú vyvražďovačku z filmovej školy. Reálie boli vybraté správne - podivná filmová škola s postavenými kulisami pre akýkoľvek horor, ktorý by vás napadol. Takže scenárista, ten lenivý lajdák, si nemusel robiť ťažkú hlavu, ako má dostať aktérov do kúpeľne, na cintorín, do bane.....Stačilo otvoriť ďalšie dvere. Blbosť, zabitý čas, mohla som radšej kukať z okna do nočnej ulice, to by bolo napínavejšie. ()

EmilyL.

Tento film byl už mnohem lepší než jeho "jednička". Místy byl i trochu napínavý. Ale je mi trochu líto, že tak pěkný holce jako Jennifer Morrison vloží do úst tak špatnej dabing... ()

uprchlice

Další trapná slasher pí*ovina. Tímto dílem to mělo skončit, aby nedošlo k natočení třetího dílu. Naprostá ztráta času. Temná legenda vůbec nenavazuje k prvnímu dílu jako např. Vřískot, což byla samozřejmě chyba. Tvrci se rozhodli jít vlastní cestou a spáchali co mohli. Temná legenda 2 je nezáživná, trapná a nudná. Herci se do rolí moc nehodili. Spíše by jim sedla role v komediích. I když Temná legenda 2 je k smíchu. Takže toho tvůrci vlastně moc nezkazili. Zkopíroval, co mohli a pak z toho udělali takovýto "mišmaš", aby nikdo nepoznal, že je to odpad. Moc jim to ale nepomohlo. Temná legenda 2 totiž nebude nikdy dobrá. ()

6611600

Dvojka dosahuje kvalit originálu.Co mi tak trochu chybí je horší obsazení.Jinak "slasher od revoluce Vřískotem" jak má být! ()