Třicet případů majora Zemana

• Československo Tridsať prípadov majora Zemana (více)
Československo, (1974–1979), 36 h 26 min (Minutáž: 52–91 min)

Předloha:

Oldřich Železný (povídka)

Série(3) / Epizody(30)

Recenze uživatele quokam k tomuto seriálu (3)

Třicet případů majora Zemana (1974)

Za mne osobne nic moc, na to, jak se vsude pise, jaka ze je to profesionalni propaganda. Sice najdou se velice kvalitni dily, ale hlavne pocatek serialu kazi jednak spatna technicka kvalita obrazu, jednak preslazeny pan Willig.  A ani obsahove nic moc. Vetsinu pripadu, cest vyjimkam, nevyresi Honza, ale jeho pritomnost, vony se ty kauzy resi tak nejak sami. A je take zajimave sledovat, jak podprahove propaguje nasilne metody nejenom snb stb, ale celeho rezimu. Sem tam utrousena poznamka, sem tam naznacena facka, jakousi sice nepritel rezimu zaslouzi, ale jak se naknec spravedlivej Honza rozmysli, ze mu to nestoji za to. Takze bodovani. Deset za klasiku, deset za tech par vyjimecnych dilu (napr kvadratura zeny) a deset za pana Nemce, jenz tam herecky vycniva. Nic moc 30 pro. ()

Kvadratura ženy (1976) (S02E05)

Nejlepsi dil. Kde i Honza dokonce vysetruje a ne ze by se pouze prochazel okolo. ()

Studna (1978) (S03E06)

Jako jo, atmosfera jo, ale celej pribeh je nejakej slabej. Pripad nemuze rozlosknout slavna mordoarta, prijede Honza, trochu pochodi a vsichni okolo maj neodolatelne nutkani se mu se vsim sverit. Splhani po stene studny bych nechal scenaristy vyzkouset na zivo. Dil vycniva z sedeho prumeru serialu, ale na slavnostni fanfary pro mne malo. Obstojnych sedesat pro. ()

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička