Reklama

Reklama

Star Trek: Lower Decks

(seriál)
Trailer
Animovaný / Komedie / Sci-Fi
USA, (2020–2023), 17 h 45 min (Minutáž: 24–30 min)

Tvůrci:

Mike McMahan

Hrají:

Tawny Newsome, Jack Quaid, Noël Wells, Eugene Cordero, Dawnn Lewis, Jerry O'Connell, Fred Tatasciore, Gillian Vigman, Paul Scheer, Jessica McKenna (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(40)

Videa (2)

Trailer

Recenze (18)

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Já nějak nevím... Je to TNG (font, titulky, zasazení, atmosféra), je to Star Trek, ale... první díl mně ještě docela dost bavilo a jak jich přibývalo, bylo mi to vlastně čím dál víc jedno. Humor je stupidní, tenhle typ humoru prostě rád nemám a do Star Treku mi to absolutně nesedí. Navíc mi teda přijde, že to vzniklo jenom proto, aby tvůrci měli do čeho dát tu strašlivou hromadu easter eggů, odkazů a narážek. Postavy jsou jenom kopie jiných postav z jiných Star Trek seriálů a ani jedna není v podstatě ničím zajímavá. První série je tak pro mně těžkým zklamáním. Lower Decks je vlastně ještě horší, než Discovery, a to je co říct, přitom to mohl být takový sympatický projekt. Ale abych jenom nekritizoval: První, pátá (!), sedmá (!!) a desátá (!!!) epizoda super. Finále naprosto luxusní a všechna camea starých známých postav byla naprosto boží. A stejně tak všechny ty odkazy (závěrečné titulky devátého dílu) a je sympatické, že to aspoň zapadá do kánonu minimálně 24. století. Ale jinak je to teda těžký průměr, který mně kolikrát ani moc nebavil. 60% za všechna ta pozitiva, co jsem vyjmenoval výše. ()

Ben Nevis 

všechny recenze uživatele

Dělá si ze ST legraci, ale takovou milou legraci, jako když si utahujete ze sourozence, ale běda, kdyby ho někdo šikanoval. Hrdinové dělají podřadnou práci na lodi, která dělá podřadnou práci, aby se lodě typu Enterprise mohly soustředit na slávu. Dělají chyby z hlouposti nebo neumí být poslušní. Přesto milují Hvězdnou flotilu a principy Federace. Jak už to u moderních seriálů bývá, politická korektnost a diverzita je všudypřítomná. Ale humor je na prvním místě. ()

Reklama

HAL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá série není o moc lepší než ta první, pořád je to jen parodie která si ze ST dělá srandu, ale ani omylem se nesnaží naplňovat principy na kterých stojí. Poslední díl druhé série se tomu vymyká, ten je velice dobrý a být to tak celé tak si není na co stěžovat... ale když jsou předtím i sračky jako díl o tom jak v pohádkovém království se královna snaží lstí přimět hlavního inženýra k tomu aby si zašukal... Ale aspoň už se snažili v této sérii o náznak nějakého kontinuálního děje, i když to bylo jen o občasných půtkách s rasou galaktických megadebilů. 6/10 ()

BMAJTZ 

všechny recenze uživatele

Moc jsem tomu nevěřil, ale Lower Decs je překvapivě dobrý a jede si to dost podobnou vlnu jako Next Generations. Asi bych si nalhával, kdybych řekl, že se mi vše líbí. Některé známé věci si to dost výrazně upravuje, ale povětšinou to vcelku jde. Jasné je potřeba brát trochu v potaz to, že se jedná o komediálně laděný seriál s některými scénami přitaženými za vlasy (které mě sem tam štvou taky), ale jinak bez problémů. ()

JORDY 

všechny recenze uživatele

Trekovské univerzum se v posledních letech (k mému štěstí) rozrůstá do jeho druhé zlaté éry. Historicky druhý animovaný seriál z tohoto vesmíru se zabývá, jak už je z názvu zřejmé, "podpalubím", tedy nižšími důstojníky sloužících na hvězdné lodi USS Cerritos. V našich končinách si ho můžeme přehrát na Amazonu. Osobně seriál nedoporučuji, pokud s Trekem teprve začínáte, soupis různých narážek, kopií, easter eggů je až extrémní. Znalost je tedy žádoucí, pokud si tuto lahůdku pro trekkies chce užít naplno. Z vizuálu animace můžeme vidět, jaký seriál je pro tvůrce stěžejný - Nová generace. Podobnou atmosféru se jim povedlo navodit náramně. Druhá věc, kterou považuji za velmi zdařilou je, jak se vyvíjí příběh posádky, přesto stále dostáváme řadu vtipných nostalgických odkazů na události minulé. ()

Galerie (635)

Zajímavosti (5)

  • Zdá sa, že v močiari, cez ktorý prechádzajú Mariner, Boimler a Tendi, zostala kostra jedného duplikátu emisára Dooplerov z epizódy An Embarrassment of Dooplers (2021). (koba)
  • Teprve druhý animovaný Star Trek seriál po Star Trek (od r. 1973). (JORDY)

Reklama

Reklama