Reklama

Reklama

Star Trek: Lower Decks

(seriál)
  • USA Star Trek: Lower Decks
Trailer
USA, (2020–2023), 17 h (Minutáž: 23–30 min)

Tvůrci:

Mike McMahan

Hrají:

Tawny Newsome, Jack Quaid, Noël Wells, Eugene Cordero, Dawnn Lewis, Jerry O'Connell, Fred Tatasciore, Gillian Vigman, Paul Scheer, Jessica McKenna (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(40)

Videa (2)

Trailer

Recenze (20)

Bajislaw 

všechny recenze uživatele

Po prvních epizodách jsem si myslel, že dám Lower Decks pět hvězdiček jen proto, abych vyvážil nepatřičně mizerné hodnocení, které na CSFD má, ale po skončení první sezóny udílím absolutní hodnocení s čistým svědomím. Zároveň tvrdím, že ti, co hodnotili velmi špatně, tak učinili ještě předtím, než byl seriál odvysílán a nejsou objektivní. Jsou to hlavně samozvaní odborníci na to, co JE a co NENÍ Star Trek, kteří mají problém už s tím, že někdo si dovolil natočit jeho odlehčenou, animovanou verzi, a vedou tady kulturní válku. Lower Decks je třeskutě vtipný a velmi dobře vypadající animák se sympatickými postavami, které jsou skvěle namluvené. Jeho nejsilnější stránkou je, že dokáže brát Star Trek zároveň vážně i nevážně. Čiší z něj ohromná láska k předloze i odvaha si s ní hrát. Slovo „předloha“ je ale trochu zavádějící, protože tohle není ani parodie jako Galaxy Quest, ani vykrádačka jako The Orville, ale legitimní Star-Trek, odehrávající se někdy po roce 2379, stylem se hlásící především k Nové Generaci. Výsledkem je ten nejlepší Start Trek natočený pro CBS All Access. Star-trek Discovery a Star-Trek Picard jsou slibné seriály, které se hledají. (Discovery neví, co se sebou, a zběsile skáče z jednoho paralelního vesmíru do druhého, z minulosti do budoucnosti a od tématu k tématu. První sezóna Picarda zase obalila hlavní dějovou linku spoustou irelevantního balastu.) Lower Decks jsou naproti tomu zcela suverénní. Na poměry seriálů ze světa Star Treku, které zpravidla potřebují nějaký čas, aby se rozjeli, je tohle nebývale povedený rozjezd. Vřele doporučuji! ()

Ben Nevis 

všechny recenze uživatele

Dělá si ze ST legraci, ale takovou milou legraci, jako když si utahujete ze sourozence, ale běda, kdyby ho někdo šikanoval. Hrdinové dělají podřadnou práci na lodi, která dělá podřadnou práci, aby se lodě typu Enterprise mohly soustředit na slávu. Dělají chyby z hlouposti nebo neumí být poslušní. Přesto milují Hvězdnou flotilu a principy Federace. Jak už to u moderních seriálů bývá, politická korektnost a diverzita je všudypřítomná. Ale humor je na prvním místě. ()

Reklama

Elerrina 

všechny recenze uživatele

Zřejmě se jedná o mezigenerační pokus předat nadšení pro Star Trek fenomén těm teenagerům, pro které je třeba taková Futurama příliš dospělá a sofistikovaná. Hlavní postavy se tudíž chovají jako hysteričtí puberťáci, které by každý soudný kapitán hvězdné lodi prohodil přechodovou komorou do otevřeného vesmíru, a všichni ostatní jsou více či méně karikatury (někdy i vtipné, ale ne tak často, jak by si tvůrci přáli). Takže je vlastně škoda toho úžasně detailního ST universa a tun různých odkazů, které opravdové trekkies musí přivádět do extáze. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Já nějak nevím... Je to TNG (font, titulky, zasazení, atmosféra), je to Star Trek, ale... první díl mně ještě docela dost bavilo a jak jich přibývalo, bylo mi to vlastně čím dál víc jedno. Humor je stupidní, tenhle typ humoru prostě rád nemám a do Star Treku mi to absolutně nesedí. Navíc mi teda přijde, že to vzniklo jenom proto, aby tvůrci měli do čeho dát tu strašlivou hromadu easter eggů, odkazů a narážek. Postavy jsou jenom kopie jiných postav z jiných Star Trek seriálů a ani jedna není v podstatě ničím zajímavá. První série je tak pro mně těžkým zklamáním. Lower Decks je vlastně ještě horší, než Discovery, a to je co říct, přitom to mohl být takový sympatický projekt. Ale abych jenom nekritizoval: První, pátá (!), sedmá (!!) a desátá (!!!) epizoda super. Finále naprosto luxusní a všechna camea starých známých postav byla naprosto boží. A stejně tak všechny ty odkazy (závěrečné titulky devátého dílu) a je sympatické, že to aspoň zapadá do kánonu minimálně 24. století. Ale jinak je to teda těžký průměr, který mně kolikrát ani moc nebavil. 60% za všechna ta pozitiva, co jsem vyjmenoval výše. ()

JORDY 

všechny recenze uživatele

Trekovské univerzum se v posledních letech (k mému štěstí) rozrůstá do jeho druhé zlaté éry. Historicky druhý animovaný seriál z tohoto vesmíru se zabývá, jak už je z názvu zřejmé, "podpalubím", tedy nižšími důstojníky sloužících na hvězdné lodi USS Cerritos. V našich končinách si ho můžeme přehrát na Amazonu. Osobně seriál nedoporučuji, pokud s Trekem teprve začínáte, soupis různých narážek, kopií, easter eggů je až extrémní. Znalost je tedy žádoucí, pokud si tuto lahůdku pro trekkies chce užít naplno. Z vizuálu animace můžeme vidět, jaký seriál je pro tvůrce stěžejný - Nová generace. Podobnou atmosféru se jim povedlo navodit náramně. Druhá věc, kterou považuji za velmi zdařilou je, jak se vyvíjí příběh posádky, přesto stále dostáváme řadu vtipných nostalgických odkazů na události minulé. ()

Galerie (800)

Zajímavosti (5)

  • Teprve druhý animovaný Star Trek seriál po Star Trek (od r. 1973). (JORDY)
  • Zdá sa, že v močiari, cez ktorý prechádzajú Mariner, Boimler a Tendi, zostala kostra jedného duplikátu emisára Dooplerov z epizódy An Embarrassment of Dooplers (2021). (koba)

Reklama

Reklama