Král Škorpión

Kráľ Škorpión

• Austrálie

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo / Belgie, 2002, 92 min

Obsahuje spoilery: "Ať s tebou mají bozi slitování, protože můj bratr ho mít nebude!" Dwayne Johnson jako Král Škorpión se poprvé objevil - ve druhé Mumii. Zde vystavuje svoje svaly a chystá se pomstít smrt svého bratra. Top zde byla polonahá čarodějka Kelly Hu. Jinak jsem měl pocit, že koukám na nějaký nový díl Conana. Film je slušná akce s občasným humorem. "Přišel jsem si pro ženu a pro tvou hlavu." - "Nájemný vrah a čarodějka... Jak romantické, pohřbím vás do jednoho hrobu!" - 90%.(8.3.2019)

• karlik4801

Po dobrém Králu Škorpionovi ve druhé mumii je tohle vážně otřes. Tolik zbytečných debilit naplácaných do akčňáku ze staré doby. No vlastně tam akce nebyla, ale místo toho úplně zbytečné scény, které ději nepomohli a ani mě nebavili. Z Krále Škorpiona se toho dalo vydolovat o mnohem více než jen laciné vtipy a podobně. Pro mě velké zklamání, scénáristi a režisér by si příště měli rozmyslet co vlastně vytvoří.(31.5.2013)

Priblblé? Samozrejme. Historicky nepresné? Nehorázne. Zábavné? DOKONALE!!! Pre niekoho je rozkošou sledovať The Rockovo Vitajte v džungli, pre mňa je jeho najlepším kúskom a zároveň najtučnejšou osobnou guilty pleasure práve Škorpík. Skromných, ale zároveň veľmi rozumných 80 minút je natlačených akciou a hláškami ako babkina štrimfľa stokorunáčkami. To šialené tempo ma zakaždým dostane, aj keď sa na to dívam hoci aj desiaty krát (a že som ten film minimálne desaťkrát naozaj videl). V okamihu, keď od toho prestanete chcieť historický film (prekvapilo ma zistenie, že kráľ Škorpión bol skutočne prvý písomne dokladovaný panovník Egypta, v podstate zakladateľ ríše) či dôstojný spin-off Múmie, dostanete porciu skvelej heroic fantasy zábavy v tom najlepšom conanovskom štýle. „Á, Gomora! Čo môže byť po celom dni zabíjania a rabovania lepšie ako Gomora? No, možno ešte Sodoma...“(23.3.2007)

Rozhodl jsem se brát Škorpiona jako čistou rubačku, bez nějakých dalších přikrášlení. Tedy, pokud nebudu brat v potaz všechny ty polonahé holčiny, jež se to tu jenom hemží. Tipuju ale, že takový byl i záměr tvůrců. Nevidím moc do historie, ale co se tohoto podtextu týká, nějakého opěrného datumového nebo záhadného bodu se zde nedočkáme. Což je taky moje jediná výtka. Vypnout a bavit se, takový je Král Škorpion. 60%(15.1.2011)

tohle jako měl být nějaký doplnek k Mumii? no nevím, akční scény byly asi to jediné, co bylo těsně nad průměrem, jinak vše ostatní kolísa někde mezi snahou být cool a snahou nepokazit to úplně.. A takto se to různě převrací. Děj nic moc, výkony nic moc, Dwayne Johnson není určitě ten typ sympatického válečníka, na jeho místě bych mnohem raději viděl nějakou jinou ikonu nebo někoho úplně nového. Nějaká věštice, objevivší se zloduch, s kterým se do ted náš hlavní hrdina nikdy nesetkal, ale jelikož mu zkřížili cestu, musí nastat čas pomsty. Bum, Bum.. hura konec..(26.4.2010)

• Kelly Hu

• - Potom, čo sa film zostrihal, prišli producenti na to, že majú približne 70 minút materiálu a tak sa niektoré scény museli dotočiť. (beso74)

• - Dwayne "The Rock" Johnson se přijetím role a inkasováním 5,5 milionů amerických dolarů stal ve své době nejlépe placeným debutujícím hercem v hlavní roli. Díky tomu se zapsal do Guinessovy knihy rekordů. (Merengues9)

• - Kromě arizonské pouště Yuma se točilo i na slavném Square v Universal Studios. (EMMY)