Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Před pěti tisíci lety, v dobách, kde ještě nestály slavné pyramidy, pustošily egyptskou zemi hordy barbarů z východu, které vedl bezohledný Memnon, přezdívaný Král Škorpión. Toužil ovládnout svět, zabil každého, kdo se mu nepodřídil, a zdál se neporazitelný díky proroctvím svého čaroděje. Právě toho se rozhodnou zabít vládci zbylých svobodných kmenů. Tajně se sejdou a najmou si trojici mužů vedených odvážným Mathayusem, kterému generace předků vlila do žil válečnickou krev, a tedy i lest. Nejprve chce zjistit, kdo je tím záhadným Memnonovým rádcem. Když proniknou do Memnonova ležení, padnou však do pasti. Mathayus přitom odhalí, že Memnonovým čarodějem je ve skutečnost krásná mladá Cassandra. Při útěku z paláce se mu ji podaří unést. Cassandra se stává jeho rukojmím a souboj na život a na smrt mezi dvěma mocnými, i když zcela rozdílnými muži je nevyhnutelný. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (341)

Gemini 

všechny recenze uživatele

No, ještě že jsem na to nešel do kina, to bych těch peněz docela zalitoval:) Scorpion King není sice špatný, ale za prvé - čekal jsem od něj víc a za druhé - tenhle Král Škorpión nemá s tím, který se objevil v Mumii II vůbec nic společného. Kromě představitele samozřejmě;) Rádobyvelkým stylem natočené béčko, jehož jediným zajímavým zpestřením je boj Rocka s Memnonovou gardou v podzemním chrámu...škoda. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Priblblé? Samozrejme. Historicky nepresné? Nehorázne. Zábavné? DOKONALE!!! Pre niekoho je rozkošou sledovať The Rockovo Vitajte v džungli, pre mňa je jeho najlepším kúskom a zároveň najtučnejšou osobnou guilty pleasure práve Škorpík. Skromných, ale zároveň veľmi rozumných 80 minút je natlačených akciou a hláškami ako babkina štrimfľa stokorunáčkami. To šialené tempo ma zakaždým dostane, aj keď sa na to dívam hoci aj desiaty krát (a že som ten film minimálne desaťkrát naozaj videl). V okamihu, keď od toho prestanete chcieť historický film (prekvapilo ma zistenie, že kráľ Škorpión bol skutočne prvý písomne dokladovaný panovník Egypta, v podstate zakladateľ ríše) či dôstojný spin-off Múmie, dostanete porciu skvelej heroic fantasy zábavy v tom najlepšom conanovskom štýle. „Á, Gomora! Čo môže byť po celom dni zabíjania a rabovania lepšie ako Gomora? No, možno ešte Sodoma...“ ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem asi něco jiného, nakonec z toho byla taková lehce uvolněnější napodobenina Conana. Nebyla to tedy úplná kravina, ale právě zmíněný Conan byl pro mě osobně víc koukatelnější a měl jsem chvílemi pocit, že tvůrci Škorpiona se sem tam inspirovali asi víc, než by bylo záhodno. Herečku Kelly Hu jsem dodnes nijak významně nezaznamenal (prý hrála i ve Zvláštních dnech...), zato teď jsem ji během dvou dní viděl ve dvou filmech. :-) ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Nezajímavý spinoff(nebo jak se to píše) jednoho z hrdinů Mumie 2, který se ve filmu objevil déle počítačově vymodelovaný než živý. Opravdu důležitá osoba, ale budiž. Hrdinou se tu stává Wrestlingová superstar Rock, který dokazuje, že nepotřebuje hereckou školu, ale jen svaly. Bohužel tomu je v celém filmu a nic krom svalů tu není důležitý. Jestli tu někdo čekal navázání na Conana, omlouvám se, ale druhý Arnie nikdy nebude(a pokud ano Rock jím nebude). ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Ve směs volné pokračování Mumie, která s původním příběhem má společnou akorát tak postavu Krále Škorpiona v podání "The Rocka", který se s ničím a s nikým nemazlí a zde to předvádí v té největší kráse jak jen předávádět může. Jemu totiž vychází všechno na výbornou, nikdy se nezmílí a vše je tak nereálné až je to chvílemi směšné. Ale to ani tak nevadí. Král Škorpion je o dost více fantasy než by se dalo čekat, o dost více akčnější, ale také s chvílemi dost nepovedenými dialogy a vytříbeným vkusem pro akci, které je docela dost, ale celé to vyzní spíše takovou vychcanou formou. Asi takovou jako je celý tento film, vychcaně akční slátaninou, která dokáže zabavit, protože v ní hraje The Rock a neskutečně v tom příběhu pasuje do toho dobře vypadajícího okolí. --- Zabiju prvního, ty druhého. Tak jo...zabiju je sám. - A co kdybychom je obešli a nikoho nezabíjeli? ()

Galerie (44)

Zajímavosti (16)

  • Kromě arizonské pouště Yuma se točilo i na slavném Square v Universal Studios. (EMMY)
  • Titulná skladba "I Stand Alone" od hard rockovej skupiny Godsmack bola neskôr použitá v PC hre "Prince of Persia: Warrior Within" (2004). (beso74)
  • Ve scéně, kdy Mathayus (Dwayne Johnson) unese čarodějku (Kelly Hu) a poté se s ní na útěku potápí, můžeme vidět, jak má ihned po výstupu z kašny suché vlasy. (Mr.Hudson)

Související novinky

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli…

Sólovka čaroděje z Conana?

Sólovka čaroděje z Conana?

21.07.2008

Připravte se na porci černé magie. Doslova černé. Už několik týdnů rašily z internetové půdy klepy o tom, že Djimon Hounsou byl odsazen do nové verze Barbara Conana (samozřejmě ne do hlavní role).…

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

19.10.2007

Dnes tu máme dva hrdiny, kterým se neradno stavět do cesty, protože by vás nejspíš naporcovali na malé kousíčky. Ten první svými vysouvacími adamantiovými drápy, druhý pečlivě nabroušeným mečem. U…

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický

25.08.2007

Trailer na 10 000 B. C., v němž pralidé a mamuti válčí s prvními staviteli pyramid, a to v bombastickém stylu Krále Škorpiona a Apocalypta ;-), naznačuje, že Roland Emmerich je v staré dobré…

Reklama

Reklama