Král Škorpión

The Scorpion King

Kráľ Škorpión

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo / Belgie, 2002, 92 min

The Rock dostal prvni prilezitost, aby se predved jako hlavni hvezda filmu a vyuzil to naplno. Sice je poznat, ze film nereziroval Sommers, protoze se nekonaj nejake velkolepe bitvy, ale na druhou stranu mi prisly souboje drsnejsi a krvavejsi. Tohle uz neni takova ta velkolepa podivana ve stylu Mumii, ale spis to pripomina Barbara Conana. Krom toho Rock by se na Conana i docela hodil, zabery kdyz vstava po pisecne bouri, proskakuje horicim zavesem a nebo se naprahuje na zaverecnej uder, jsou tak perfektne natoceny, ze vypada jak nejvetsi krutak sveta. Ale nejen v tehle zaberech, tyhle se mi jen libily nejvic, on je krutak porad. A jelikoz tu je souboju dost, ma cas predvest co umi. Hudba je trosku drsneji nez v Mumii, coz nevadi a skvele doplnuje souboje. Jelikoz je u podobnejch filmu, ackoliv nevim proc, zvykem, prihodit k nejvetsimu borci nejakou vtipnou postavicku, dostal ji i The Rock v podobe Grant Heslova, ale nastesti nema tolik prostoru, takze film nijak nekazi. Za zminku mozna jeste stoji zaporak Steven Brand, kterej nejak zvlast drsne nevypada, ale s meci to umi pekelne dobre, zvlast s horicima. Pribeh je docela slusnej a vubec nevadi, ze je dopredu jasny, jak to dopadne. Takze jedina vytka je to, ze podle Mumie se vraci, byl Kral Skorpion desnej parchant, kterej chtel dobyt svet, ale podle tohohle filmu to byl sympatickej zabijak, kterej chtel zachranit lid a cestne vladnout. Hodil by se film ve stylu Riddick: Temná hrozba, aby se doplnila mezera mezi Mumie se vraci a timhle filmem, ale nic takovyho uz pravdepodobne nebude.(1.2.2005)

• kaylin

Rock s dlouhými vlasy, na svou dobu dobré, dnes už strašné digitální efekty, do toho celkem klasický příběh o pomstě, do něhož se zaplete i krásná žena, a navrch ještě nějaká ta známá tvář. Co víc si přát? Já ani nevím. Dnes už mi tenhle film přijde tak strašně obyčejný... Klasický mainstream, který má podle všeho pobavit. To se asi i daří. Svědčí mu, že se jedná o snímek pouze krátký. V jeden den jsem znovu viděl až moc podobných filmů a zanechalo to ve mně pachuť, která se projevila na hodnocení tohohle kousku, které ale nepovažuji za nijak zásadně subjektivní.(9.1.2014)

Kráľ Škorpión je čistá bezmyšlienkovitá jednohubka, ktorá sa na nič nehrá a je o niečo svižnejšia a akčnejšia ako jej múmioidní predchodcovia. Ak by išli na rozličných televíznych kanáloch súbežne a musel by som si vybrať, čo budem pozerať, vybral by som si Kráľa. Ani by som nemal žiadnu dilemu. Takže týmto komplimentom som povedal všetko. Viac už budú hovoriť meče a nedokonalé triky.(30.7.2012)

Nevidím nic špatného na tom, dozvědět se něco bližšího o prokletém králi. Zpočátku je to kladný hrdina, ale ze série Mumie je známý jako (digitální) záporák. Dostatek akce, ale chudší příběh, tak by se to dalo shrnout v případě "nástavbového" dílu. Dwayne Johnson má charisma a muskulaturu a to film zaručeně utáhne. Chuck Russell nikdy nedosáhl věhlasu svých kolegů zaměřených na akci, ale tady se opravdu snažil. Do lepšího hodnocení mnoho nescházelo. Veskrze příjemný film. 60%(28.1.2012)

• Jezinka.Jezinka

Mám evidentně velký dar vybrat si na večer opravdu pekelně špatný film, ale (a jak pravil nejmenovaný hrdina v nejmenovaném seriálu: "Cokoliv před ale není důležité.") v tomhle filmu hlavní hrdina jezdí na velbloudovi a to nejen jako nějaká z nouze ctnost, ale protože nahlédl, že koně jsou sice rychlejší, ale velbloud je chytřejší. A měl fešáckého velblouda blonďáčka, který byl jistě absolventem velbloudí akademie, chytráček, uměl přijít na zavolání a jak smutně koukal a jak rozkošně békal. Pak tam taky tedy byl hlavní hrdina sám. Pro mě měl výhodu, proti jiným akčním hrdinům, že tenhle ksicht i ve rvačkách rozeznávám v davu, sympatická hlavní hrdinka a ... a konec výmluv, prostě se mi líbil ten velbloud.(2.1.2014)

• - Kromě arizonské pouště Yuma se točilo i na slavném Square v Universal Studios. (EMMY)

• - Potom, čo sa film zostrihal, prišli producenti na to, že majú približne 70 minút materiálu a tak sa niektoré scény museli dotočiť. (beso74)

• - Pôvodne sa pri písaní scénara uvažovalo o Chow Yun-Fatovi ako o ústredným záporákovi. Jeho manažér Terence Chang túto úlohu odmietol kvôli tomu, že Chow ešte nikdy žiadnu zápornú úlohu nehral. Ak by to vraj spravil, sklamal by svojich fanúšikov. (beso74)