Král Škorpión

Kráľ Škorpión

• Austrálie

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo / Belgie, 2002, 92 min

Já si nemůžu pomoct, ale pohled na Dwejna je fakt moc legrační. To jeho zdvižené obočí a rádoby drsný výraz mi způsobuje cukání ramen a upřímný úsměv na rtech. A může za to jeden nejmenovaný uživatel! Každopádně tisknout se k němu na velbloudovi by za každých okolností nemuselo být až tak špatné, naopak. Teď mám na mysli toho herce, přirozeně. Klidně bych s ním po vzoru Kelly Hu v tom pouštním stanu ztratila i svou čarodějnou moc. Líbilo se mi jak řekl čarodějce, že si svůj osud píše sám, když za ním přišla plná strachu z budoucnosti. Osobně jsem na takové příjemné, dobrodružné blbinky dělaná, takže mě film neotrávil, ale pobavil a tak to má být.(15.6.2015)

• kaylin

Rock s dlouhými vlasy, na svou dobu dobré, dnes už strašné digitální efekty, do toho celkem klasický příběh o pomstě, do něhož se zaplete i krásná žena, a navrch ještě nějaká ta známá tvář. Co víc si přát? Já ani nevím. Dnes už mi tenhle film přijde tak strašně obyčejný... Klasický mainstream, který má podle všeho pobavit. To se asi i daří. Svědčí mu, že se jedná o snímek pouze krátký. V jeden den jsem znovu viděl až moc podobných filmů a zanechalo to ve mně pachuť, která se projevila na hodnocení tohohle kousku, které ale nepovažuji za nijak zásadně subjektivní.(9.1.2014)

• karlik4801

Po dobrém Králu Škorpionovi ve druhé mumii je tohle vážně otřes. Tolik zbytečných debilit naplácaných do akčňáku ze staré doby. No vlastně tam akce nebyla, ale místo toho úplně zbytečné scény, které ději nepomohli a ani mě nebavili. Z Krále Škorpiona se toho dalo vydolovat o mnohem více než jen laciné vtipy a podobně. Pro mě velké zklamání, scénáristi a režisér by si příště měli rozmyslet co vlastně vytvoří.(31.5.2013)

Výprava, kostými, akcie a Dwayne Johnson ako Kráľ Škorpión sa fakt podarili. Stephen Sommers (Múmia), ktorý mal na starosti scenár a produkciu ma opäť dokázal zaujať, škoda len toho jednoduchého príbehu. Ako odľahčená akčná rezba to funguje fajn a stopáž taká krátka, že sa pri tom moc nudiť nedá. 70% - 3*(4.5.2010)

Dobrodružný spektákel, ktorý sa síce môže pochváliť charizmatickým hrdinom, ale ten zvyšok okolo neho - a to myslím aj film všeobecne - nieje nič čo by sme už pred tým nevideli. Tuctovka, ktorá ale má spád, non-stop akciu a nezastaviteľný dej. P.S Rok 2018 - snímok, ktorý určite nezapadol a to bola jeho najväčšia skúška.(17.12.2010)

• Kelly Hu

• - Z historického hlediska král Škorpion nebo také král Štír, který byl jedním z králů Egypta z období nulté dynastie, opravdu existoval. (hodna)

• - Ve scéně, kdy Mathayus (Dwayne Johnson) unese čarodějku (Kelly Hu) a poté se s ní na útěku potápí, můžeme vidět, jak má ihned po výstupu z kašny suché vlasy. (Mr.Hudson)

• - Titulná skladba "I Stand Alone" od hard rockovej skupiny Godsmack bola neskôr použitá v PC hre "Prince of Persia: Warrior Within" (2004). (beso74)