Král Škorpión

Kráľ Škorpión

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo / Belgie, 2002, 92 min

• Turiec

Akákoľvek historická vernosť dostáva poriadnu nakladačku. Reálie, odevy, postavy, spôsob boja - všetko je štylizované pre efekt. Zbrane nie sú také, aby boli funkčné, ale také, aby vypadali brutálne. Rovnako hlavné postavy nie sú normálni bojovníci - silní chlapi, ale sú to vypestované ozruty. Film je v podstate dobrodružno-akčná zmes. Môžeme si pozrieť 90 minút wrestlingu s miernymi romantickými prvkami. Nenadarmo bol film natočený v spolupráci so svetovou federáciou wrestlingu WWF.(15.12.2003)

Mathayus (Rock), z kmene Akkádů, dostane zaplaceno, aby místnímu tyranovi a vládci v jedné osobě Memnonovi, zabil jeho vědmu, která mu předpovídala jeho slavná vítězství. Aby si Mnemon nenávist Mathayse ještě posílil, pro jistotu zabije jeho bratra a posledního z kmene Akkádů. Ale Mathays má dobré srdce (asi), a vědma taky není zlá, tak se dají do kupy, a za pomoci ostatních sjednocených kmenů se rozhodnou Mnemonovi nakopat ... zadnici.... Stephena Sommerse zaujala postava Krále Škorpióna (na českém DVD tvrdošíjně nazýván Králem Štírem), a tak si napsal scénář k "Jak Mathaysus ke Králi Škorpiónovi přišel". Režii tentokrát přenechal Chucku Russelovi, který celý film pojal velmi akčně (Barbar Conan hadr)... Akční jízda od první do poslední vteřiny (no poslední už asi ne), sice není žádným oskarovým filmem, ale i tak je pěkným pokoukáním ...(15.11.2004)

Nebýt pohledné Kelly Hu, tak se na to asi ani nedodívám. Její koupelová scénka byla asi tím nejlepším, co mě zaujalo. The Rock vypadá jak buzna a zbytek herců mu těžce šlapal na paty. Podobné rádoby „historické“ kousky musí mít nějaký pořádný děj, ale tady se na něj tvůrci vykašlali. Bojové scény jsou jen tak pro efekt, ale dosti nereálné. Souhlasím s tím, že vytlačené hlášky nebyli mnohdy vůbec vtipné a zasmál se jim zřejmě jen sám scénárista. Hodně slabých 50%.(28.4.2012)

Nic vyjímečnýho, ale naštěstí ani nic extra blbýho. Takovej prachobyčejnej průměr mezi dobrodružnými filmy. Celý je to hodně nastrojený, až možná dost přestrojený. Prostě ty jejich hadry moc neseděly na to, že se jedná o dobu před 5OOO roky. Holky hezký, to se musí nechat. Krátká návštěva v harému potěšila nejedno očko. Oproti Mumii je to slabý, oproti Mumii 2 už je to silnější, ale pořád slabý, Mumie 3 je už skoro na stejným levelu. No, na nedělní prokopřenej den po Dobruškafestu ideální bezmyšlenkový film.(20.6.2016)

• akisha

Nepochopila jsem, proč se to jmenuje Král Škorpion, když ho otráví škorpionovým jedem, za pět minut vyléčí a nijak jinak už to příběh neutváří. Johnson se nebere moc vážně, to je dobře, jeho sidekick nevzbuzuje okamžitý odpor a partnerku má skutečně krásnou, navíc po většinu času nahou nebo téměř nahou. Kvalit žádné mumie to sice nedosahuje, ale jinak to není až zas takový průšvih. Až na ty nalíčené sexy baby, co vypadají, jako by si odskočily od tyče, ale to k těmhle filmům asi patří. 40% Jo, a hraje tam Bernadr-Theoden-Hill!(21.12.2010)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 105. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Dwayne Johnson se jako král Škorpion objevil už ve filmu Mumie se vrací, kde zaujal natolik, že se rozhodlo natočit o něm samostatný film. (HappySmile)

• - Titulná skladba "I Stand Alone" od hard rockovej skupiny Godsmack bola neskôr použitá v PC hre "Prince of Persia: Warrior Within" (2004). (beso74)