Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Před pěti tisíci lety, v dobách, kde ještě nestály slavné pyramidy, pustošily egyptskou zemi hordy barbarů z východu, které vedl bezohledný Memnon, přezdívaný Král Škorpión. Toužil ovládnout svět, zabil každého, kdo se mu nepodřídil, a zdál se neporazitelný díky proroctvím svého čaroděje. Právě toho se rozhodnou zabít vládci zbylých svobodných kmenů. Tajně se sejdou a najmou si trojici mužů vedených odvážným Mathayusem, kterému generace předků vlila do žil válečnickou krev, a tedy i lest. Nejprve chce zjistit, kdo je tím záhadným Memnonovým rádcem. Když proniknou do Memnonova ležení, padnou však do pasti. Mathayus přitom odhalí, že Memnonovým čarodějem je ve skutečnost krásná mladá Cassandra. Při útěku z paláce se mu ji podaří unést. Cassandra se stává jeho rukojmím a souboj na život a na smrt mezi dvěma mocnými, i když zcela rozdílnými muži je nevyhnutelný. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (345)

lennyd 

všechny recenze uživatele

Mathayus (Rock), z kmene Akkádů, dostane zaplaceno, aby místnímu tyranovi a vládci v jedné osobě Memnonovi, zabil jeho vědmu, která mu předpovídala jeho slavná vítězství. Aby si Mnemon nenávist Mathayse ještě posílil, pro jistotu zabije jeho bratra a posledního z kmene Akkádů. Ale Mathays má dobré srdce (asi), a vědma taky není zlá, tak se dají do kupy, a za pomoci ostatních sjednocených kmenů se rozhodnou Mnemonovi nakopat ... zadnici.... Stephena Sommerse zaujala postava Krále Škorpióna (na českém DVD tvrdošíjně nazýván Králem Štírem), a tak si napsal scénář k "Jak Mathaysus ke Králi Škorpiónovi přišel". Režii tentokrát přenechal Chucku Russelovi, který celý film pojal velmi akčně (Barbar Conan hadr)... Akční jízda od první do poslední vteřiny (no poslední už asi ne), sice není žádným oskarovým filmem, ale i tak je pěkným pokoukáním ... ()

Beky 

všechny recenze uživatele

Už jsem to viděl, někdy hrozně dávno a v poho jsem to přežil a docela se mi to líbilo!! Samozřejmě film má svoje mantinely, které nepřekročí ani kdyby se všichni stavěli na hlavu, ale aspoň když už nic, bylo by to každopádně zajímavý!! V té době jsem Rocka neznal, na wrestling nekoukám, a role v Mumiích mi nic neřekla, kromě dvojky, kde je digitálnější než hra z Playstationa jedničky!! Ještě jsem si všimnul, málem bych zapomněl, monstrózní muskulatury, která vynikala v každém záběru!! Proč mu nedat šanci? Nevim! No tak mu ji dáme a zkusíme vytřískat nějaký love!! Stalo se a podařilo se!! Král Škorpion ožil ve své velké roli a nám přinesl zábavný film, se spoustou scén...které známe...které jsou natočené velmi dobře a kdyby neměl film přístupnost od kojenců, možná by z toho nebyla jen rodinná bojovka!!...60%!! Jednou větou: Rock ve filmu projevil i smysl pro komediální talent , který později zužitkuje v několika filmech...podle mě fajn, ale přece ho mám raději o něco drsnějšího!! ()

Reklama

Campbell 

všechny recenze uživatele

Teda nic moc,je pravda že film je průměrný ale po hitovce Mumie jsem čekal něco lepšího. Akční sekvence jsou super, úvodní bitka bombová, ale jinak? Příběh slabota(ale co čekat, že?), hlášky moc vtipné nejsou, a herci hrůza. Ale Rock je prostě frajer, a umí nakopat prdel každému. Ale na pokračování(i když od odblíbenýho režiséra) se nechystám. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Sice skrznaskrz jednoduchý příběh, ale má jisté, ehm, barbarské kouzlo. Po filmařské stránce neoslní a tváří se jako výpravný díl televizního Herkula, ale navzdory otravnosti některých vedlejších postav zabaví, rychle uteče a člověk nemá pocit, že mu ublížil. Zaujala mě hudba Johna Debneyho, který prokládá velmi poctivé a chytlavé orchestrálky málem současnou elektronickou hudbou, aniž by se to tlouklo. Proč ne. ()

karlik4801 

všechny recenze uživatele

Po dobrém Králu Škorpionovi ve druhé mumii je tohle vážně otřes. Tolik zbytečných debilit naplácaných do akčňáku ze staré doby. No vlastně tam akce nebyla, ale místo toho úplně zbytečné scény, které ději nepomohli a ani mě nebavili. Z Krále Škorpiona se toho dalo vydolovat o mnohem více než jen laciné vtipy a podobně. Pro mě velké zklamání, scénáristi a režisér by si příště měli rozmyslet co vlastně vytvoří. ()

Galerie (47)

Zajímavosti (22)

  • Při natáčení souboje mezi Mathayusem (Dwayne Johnson) a Balthazarem (Michael Clarke Duncan) neodhadnul Duncan správně vzdálenost a po tvrdé ráně loktem jej The Rock na několik sekund knockoutoval. Duncan situace využil, aby si z Johnsona vystřelil – odešel do kostymérny a nechal si vycpat líce vatou. Když poté Johnsona konfrontoval s tím, že nemůže pokračovat v natáčení, protože je vážně zraněný, Johnson se velmi omlouval a celé situace litoval. Netrvalo však dlouho a žert prokoukl. (HellFire)
  • Severoamerické tržby byly 91 milionů amerických dolarů, celosvětové pak 180,6 mil. (NIRO)
  • Náklady na výrobu byly zhruba 60 milionů amerických dolarů. (NIRO)

Související novinky

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (více)

Sólovka čaroděje z Conana?

Sólovka čaroděje z Conana?

22.07.2008

Připravte se na porci černé magie. Doslova černé. Už několik týdnů rašily z internetové půdy klepy o tom, že Djimon Hounsou byl odsazen do nové verze Barbara Conana (samozřejmě ne do hlavní role).… (více)

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

20.10.2007

Dnes tu máme dva hrdiny, kterým se neradno stavět do cesty, protože by vás nejspíš naporcovali na malé kousíčky. Ten první svými vysouvacími adamantiovými drápy, druhý pečlivě nabroušeným mečem. U… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický

26.08.2007

Trailer na 10 000 B. C., v němž pralidé a mamuti válčí s prvními staviteli pyramid, a to v bombastickém stylu Krále Škorpiona a Apocalypta ;-), naznačuje, že Roland Emmerich je v staré dobré… (více)

Reklama

Reklama