Král Škorpión

The Scorpion King

Kráľ Škorpión

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo / Belgie, 2002, 92 min

V rámci sledování všech dílů Mumie jsem opět zhlédl i toto fantasy dílko. Ač z roku 2002, scénář i režie vyhlížejí jak vystřižené z let osmdesátých. Všichni to berou vážně a jsou neskutečně tvrdí. Barbar Conan by se mohl jít zahrabat, i když to na něj tak nějak stylově navazujel. Nadsázka filmu naprosto schází, ale jinak je to vcelku solidní průměrná hovadinka...50%(26.10.2011)

• akisha

Nepochopila jsem, proč se to jmenuje Král Škorpion, když ho otráví škorpionovým jedem, za pět minut vyléčí a nijak jinak už to příběh neutváří. Johnson se nebere moc vážně, to je dobře, jeho sidekick nevzbuzuje okamžitý odpor a partnerku má skutečně krásnou, navíc po většinu času nahou nebo téměř nahou. Kvalit žádné mumie to sice nedosahuje, ale jinak to není až zas takový průšvih. Až na ty nalíčené sexy baby, co vypadají, jako by si odskočily od tyče, ale to k těmhle filmům asi patří. 40% Jo, a hraje tam Bernadr-Theoden-Hill!(21.12.2010)

Nezajímavý spinoff(nebo jak se to píše) jednoho z hrdinů Mumie 2, který se ve filmu objevil déle počítačově vymodelovaný než živý. Opravdu důležitá osoba, ale budiž. Hrdinou se tu stává Wrestlingová superstar Rock, který dokazuje, že nepotřebuje hereckou školu, ale jen svaly. Bohužel tomu je v celém filmu a nic krom svalů tu není důležitý. Jestli tu někdo čekal navázání na Conana, omlouvám se, ale druhý Arnie nikdy nebude(a pokud ano Rock jím nebude).(10.3.2006)

Ve svých počátcích se The Rock nebál přiznat že jeho hlavní inspirací jsou hlavně Arnold a Sylvester. Oslovení Král Škorpión po celý film nezazní, až na konci. A nebýt krátké scénky, ve které je náš hlavní hrdina nakažen štířím jedem, vlastně by divák ani netušil proč ho tak Clarke Duncan osloví. Zábavná akční pitominka, která svým vyzněním směřuje více ke Conanovi než k Mumii. 50%(22.5.2015)

• Bat55

Pozerať sa to dá,poprvý raz ma film skvelo pobavil.Bohužiaľ čím viacej tento film vidím,tým menej ma baví.Herci samí svalovci,ktorých mám rád,ale zde mi nič nehovorili.Kde sú Schwarzeneggerove filmy,ktoré ma hrozne moc bavili.Keď máte ohraný a nudný scenár,nedá sa natočiť dobrý film.Akčné scény sú najlepšími momentami,inak v niektorých pasážiach je to na odpad.Možno tak 40% film má,viacej nie.Veľmi slabý a nezáživný film.(1.10.2009)

• Kelly Hu

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 105. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Dwayne Johnson se jako král Škorpion objevil už ve filmu Mumie se vrací, kde zaujal natolik, že se rozhodlo natočit o něm samostatný film. (HappySmile)

• - Ve scéně, kdy Mathayus (Dwayne Johnson) unese čarodějku (Kelly Hu) a poté se s ní na útěku potápí, můžeme vidět, jak má ihned po výstupu z kašny suché vlasy. (Mr.Hudson)