Král Škorpión

Kráľ Škorpión

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo / Belgie, 2002, 92 min

• Marek1991

Otras ktorý ozaj nemusím. Tento film je riadna blbosť a nepomôže mu ani tma, ktorá je v takýchto filmoch častá. Obyčajné komerčné Béčko, či Céčko, keď nie niečo horšie, čo si vlastne myslím. Ja sa nevyžívam v svalnáčoch, najmä tých z bývalých športových disciplín, či z vecí ako wrestling. Mňa to nepresvedčilo po žiadnej stránke, je to akoby nepodarená kópia Múmie v mnohých smeroch.(10.1.2013)

Já si nemůžu pomoct, ale pohled na Dwejna je fakt moc legrační. To jeho zdvižené obočí a rádoby drsný výraz mi způsobuje cukání ramen a upřímný úsměv na rtech. A může za to jeden nejmenovaný uživatel! Každopádně tisknout se k němu na velbloudovi by za každých okolností nemuselo být až tak špatné, naopak. Teď mám na mysli toho herce, přirozeně. Klidně bych s ním po vzoru Kelly Hu v tom pouštním stanu ztratila i svou čarodějnou moc. Líbilo se mi jak řekl čarodějce, že si svůj osud píše sám, když za ním přišla plná strachu z budoucnosti. Osobně jsem na takové příjemné, dobrodružné blbinky dělaná, takže mě film neotrávil, ale pobavil a tak to má být.(15.6.2015)

Nebýt pohledné Kelly Hu, tak se na to asi ani nedodívám. Její koupelová scénka byla asi tím nejlepším, co mě zaujalo. The Rock vypadá jak buzna a zbytek herců mu těžce šlapal na paty. Podobné rádoby „historické“ kousky musí mít nějaký pořádný děj, ale tady se na něj tvůrci vykašlali. Bojové scény jsou jen tak pro efekt, ale dosti nereálné. Souhlasím s tím, že vytlačené hlášky nebyli mnohdy vůbec vtipné a zasmál se jim zřejmě jen sám scénárista. Hodně slabých 50%.(28.4.2012)

V rámci sledování všech dílů Mumie jsem opět zhlédl i toto fantasy dílko. Ač z roku 2002, scénář i režie vyhlížejí jak vystřižené z let osmdesátých. Všichni to berou vážně a jsou neskutečně tvrdí. Barbar Conan by se mohl jít zahrabat, i když to na něj tak nějak stylově navazujel. Nadsázka filmu naprosto schází, ale jinak je to vcelku solidní průměrná hovadinka...50%(26.10.2011)

Nezajímavý spinoff(nebo jak se to píše) jednoho z hrdinů Mumie 2, který se ve filmu objevil déle počítačově vymodelovaný než živý. Opravdu důležitá osoba, ale budiž. Hrdinou se tu stává Wrestlingová superstar Rock, který dokazuje, že nepotřebuje hereckou školu, ale jen svaly. Bohužel tomu je v celém filmu a nic krom svalů tu není důležitý. Jestli tu někdo čekal navázání na Conana, omlouvám se, ale druhý Arnie nikdy nebude(a pokud ano Rock jím nebude).(10.3.2006)

• - Z historického hlediska král Škorpion nebo také král Štír, který byl jedním z králů Egypta z období nulté dynastie, opravdu existoval. (hodna)

• - Dwayne Johnson se jako král Škorpion objevil už ve filmu Mumie se vrací, kde zaujal natolik, že se rozhodlo natočit o něm samostatný film. (HappySmile)

• - Pôvodne sa pri písaní scénara uvažovalo o Chow Yun-Fatovi ako o ústredným záporákovi. Jeho manažér Terence Chang túto úlohu odmietol kvôli tomu, že Chow ešte nikdy žiadnu zápornú úlohu nehral. Ak by to vraj spravil, sklamal by svojich fanúšikov. (beso74)