Král Škorpión

The Scorpion King

Kráľ Škorpión

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo / Belgie, 2002, 92 min

Nebýt pohledné Kelly Hu, tak se na to asi ani nedodívám. Její koupelová scénka byla asi tím nejlepším, co mě zaujalo. The Rock vypadá jak buzna a zbytek herců mu těžce šlapal na paty. Podobné rádoby „historické“ kousky musí mít nějaký pořádný děj, ale tady se na něj tvůrci vykašlali. Bojové scény jsou jen tak pro efekt, ale dosti nereálné. Souhlasím s tím, že vytlačené hlášky nebyli mnohdy vůbec vtipné a zasmál se jim zřejmě jen sám scénárista. Hodně slabých 50%.(28.4.2012)

Haa, Mathyus... Tak tenhle Akkáďan mě přesvědčil, že Rock není vůbec tak špatnej jak jsem si myslela. A vůbec, celej tenhle film je geniální! :) Já jsem se prostě musela smát, pořád a i u vážných chvilek. Některe hlášky jsou pro mě nesmrtelne... A navíc mám ohromnou slabost pro Egypt a vše ním spojené. Paráda! :)(8.2.2012)

• kaylin

Rock s dlouhými vlasy, na svou dobu dobré, dnes už strašné digitální efekty, do toho celkem klasický příběh o pomstě, do něhož se zaplete i krásná žena, a navrch ještě nějaká ta známá tvář. Co víc si přát? Já ani nevím. Dnes už mi tenhle film přijde tak strašně obyčejný... Klasický mainstream, který má podle všeho pobavit. To se asi i daří. Svědčí mu, že se jedná o snímek pouze krátký. V jeden den jsem znovu viděl až moc podobných filmů a zanechalo to ve mně pachuť, která se projevila na hodnocení tohohle kousku, které ale nepovažuji za nijak zásadně subjektivní.(9.1.2014)

Nic vyjímečnýho, ale naštěstí ani nic extra blbýho. Takovej prachobyčejnej průměr mezi dobrodružnými filmy. Celý je to hodně nastrojený, až možná dost přestrojený. Prostě ty jejich hadry moc neseděly na to, že se jedná o dobu před 5OOO roky. Holky hezký, to se musí nechat. Krátká návštěva v harému potěšila nejedno očko. Oproti Mumii je to slabý, oproti Mumii 2 už je to silnější, ale pořád slabý, Mumie 3 je už skoro na stejným levelu. No, na nedělní prokopřenej den po Dobruškafestu ideální bezmyšlenkový film.(20.6.2016)

Já si nemůžu pomoct, ale pohled na Dwejna je fakt moc legrační. To jeho zdvižené obočí a rádoby drsný výraz mi způsobuje cukání ramen a upřímný úsměv na rtech. A může za to jeden nejmenovaný uživatel! Každopádně tisknout se k němu na velbloudovi by za každých okolností nemuselo být až tak špatné, naopak. Teď mám na mysli toho herce, přirozeně. Klidně bych s ním po vzoru Kelly Hu v tom pouštním stanu ztratila i svou čarodějnou moc. Líbilo se mi jak řekl čarodějce, že si svůj osud píše sám, když za ním přišla plná strachu z budoucnosti. Osobně jsem na takové příjemné, dobrodružné blbinky dělaná, takže mě film neotrávil, ale pobavil a tak to má být.(15.6.2015)

• - Dwayne "The Rock" Johnson se přijetím role a inkasováním 5,5 milionů amerických dolarů stal ve své době nejlépe placeným debutujícím hercem v hlavní roli. (Merengues9)

• - Ve scéně, kdy Mathayus (Dwayne Johnson) unese čarodějku (Kelly Hu) a poté se s ní na útěku potápí, můžeme vidět, jak má ihned po výstupu z kašny suché vlasy. (Mr.Hudson)

• - Titulná skladba "I Stand Alone" od hard rockovej skupiny Godsmack bola neskôr použitá v PC hre "Prince of Persia: Warrior Within" (2004). (beso74)