25 let po brutálních vraždách v městečku Woodsboro se na scéně objevuje nový vrah, který si nasadil na obličej kultovní bílou masku. Tentokrát se zaměří na teenagery, oživí tím dávno pohřbenou noční můru a opět odkryje strašidelnou minulost města. (Forum Film CZ)

DarkViper odpad!

Nezvládl jsem to dokoukat do konce, stejný brak jak nový Matrix hrozně důležité žvlatlání postav o sequel requelech a podobných žvástech... Atmosféru to nevidělo ani dalekohledem... trapné 2x nachytáme že tam není po třetí bafne... bože jak to někdo může vůbec ještě točit ostuda. ()

Pavlo

Tento diel sa veru podaril, čo som nečakal. Je to svižné, "zábavné", pre otrlých málo strašidelných scén a "lakačiek", dejovo však zaujímavé s priamymi odkazmi na prvý diel (óóó aká nostalgia). No proste z toho nesrší veta - prečo ste to vôbec nakrúcali, ako to býva zvykom pri pokračovaní úspešných filmov. Za mňa palec hore. ()

Milo384

Tak hlavně to byla parodie na Vřískot. Všechny ty staré postavy jsem ani neznal, no jo no, už je to dlouho, co jsem viděl Vřískot, děj byl ještě blbější než v ostatních Vřískotech. Pár postav umře, ale hodně jich pořád přežije dost ran. Vysvětlování reálného světa jako filmu se mně moc nepozdávalo. Ještě do toho všeho řešit kdo je čí příbuzný. Prostě vše na mě působilo jako parodie a ne jako pohrávání si s odkazem a žánrem. Toto mě moc nebere. Docela jsem se nudil. ()

Polux

8/10 | Svěží, sebevědomé a důstojné (Wes může být tam někde nahoře klidný, neb odkaz pošlapán nebyl, právě naopak:-)) pokračování letité série, které obsahuje všechny povinné ingredience jak žánru (řádně krvavé killy a lekačky), tak samotné frančízy (klasický "vrah na lince" úvod, postavy znající filmově-hororová pravidla, nepostradatelný hlas Rogera Jacksona, tuny referencí na vlastní sérii, cílové publikum a filmový průmysl celkově, whodunnit linka a finálový killer identity twist), nadto přidává aktuálně populární fanservice v podobě původního castingu (přičemž mně nad rámec svaté trojice Campbell, Arquette a Cox (která, bohužel, vypadá téměř jako oživlá mumie) potěšila přítomnost Shelton, Matarazzo a cgi vytuněného Ulricha:-)) a ještě něco navíc (třeba motiv, který - na rozdíl od trojky a čtyřky - dává smysl nebo tvůrce, kteří vědí, že diváci vědí a dokážou si s očekáváním publika doslova vyhrát) a přesto, skrze nové postavy, funguje i jako samostatný slasher pro dnešní publikum, které sérii třeba ani nezná (ale je vůbec někdo takový:-)?). | Aneb takhle se to má dělat, chlapci a děvčata ve WB, když chci v dnešní době navazovat na plus minus 20 let starou značku (byť tedy poslední zářez je v tomto případě starý jen 10 let) s původním castingem, meta nadstavbou a cílem potěšit nové publikum (a ideálně jej přetvořit v nové fanoušky) a současně nenaštvat to původní (a pochopitelně i naopak). | Nějaké drobné výtky by se možná našly (škoda, že se s dějovou linkou "matka hlavní postavy je mimo město" nepracuje podobně jako v jedničce, plus killů by mohlo být o něco málo více (na druhou stranu kudos tvůrcům, že měli odvahu poslat na střídačku konečně někoho z původního "nesmrtelného" tria) a "pravidlo dvou" by také mohlo být, po těch letech, trochu inovováno -  co takhle třeba dva vrazi pracující nezávisle na sobě a soutěžící v "popularitě", nebo rovnou vražedné trio?), ale ve srovnání se vším ostatním se jedná o kapky v moři:-). | Kéž by každý pátý díl nějaké (zejména hororové) série dopadl alespoň takto. Těžko soudit, jak na tom bude pětka v BO (v kině nás nebylo ani 10 a to šlo o multiplex v OVě), ale rozhodně doufám, že si ji dostatečně velké publikum najde a ocení, že tady se, na rozdíl od jiných pokračování a sérií, nejelo jen na kvantitu (a.k.a. všeho víc a zbytek už nějak dopadne), ale především na kvalitu a díky tomu nebudou fanoušci na případnou šestku čekat zase dalších 10 let. | P.S. K dokonalosti chyběla snad už jen předělávka Birds Fly od Soho pod závěrečnými titulky a bylo by to úplně top. | PeZet ()

Johny24 odpad!

Pardon za tak tvrdé hodnocení, ale na tohle se nedá dívat. Horor v tom nějak není vidět. Dlouho sem se takhle nenudil. Musím ale přiznat že hned na začátku bylo řečeno že The Babadook je nejlepší horor a s tím naprosto souhlasím ()

Chicharron odpad!

Zápletka? 0 Děj? 0 Nápad? 0 Lekačky pomocí hudby několikrát po sobě při zavření dveří...a za nima nikdo? OMG... nejstrašidelněji působily dvě vyžilé rakety Neve Campbell a Courtney Cox s pyskama opuchlýma botoxem, jinak jsem se nudil od začátku až do konce... sorry jako. ()

CheeseFigure

Scream je taká časová schránka. Ak chcete pozrieť, aké horory v danej dobe leteli, pustite si ktorýkoľvek diel. Takže tak, ako sa v jednotke spomínal Halloween a Piatok 13., tak v päťke (alebo neoznačenom diele skôr) zaznievajú filmy ako Zhasni! alebo Babadook. Čo sa týka celkového toho, že je to vlatne requell, tak to mi nejak nevadí. Je pravda, že ak by sa stará zostava znova vrátila a znova by bola stredom diania, tak by to pôsobilo divne. Preto tu máme nové postavy. A hlavná hrdinka je mi nesympatická. Melissa Barrera sa stále tvári rovnako, nech je situácia hoci-aká. Či sa bojí vraha, obáva sa o sestru, alebo má mať radosť, tak Barrera má stále ten istý poker face. Čo sa týka motivácie vraha, tak som spokojný, lebo som to nečakal. Čakal som niečo viac klišé. Čo sa týka toho istého ,,prekvapenia", tak to ma naozaj prekvapilo a mierne rozosmútilo (SPOILER: Dewey bol super. Jeho smrť ma zaskočila. KONIEC SPOILERu). Čo k tomu dodať? Vo svojej podstate je to rovnaké ako predchádzajúce filmy. Ale bavili ma narážky na moderné horory, motív vrahov a celkovo aj to napojenie na jednotku, ktoré by sa dalo viac rozviť si myslím. Inak ale nabudúce vybrať do hlavnej úlohy babu, ktorá vie hrať emócie. ()

Standey

Vlastně nechápu, že jsem vydržel celé dvě hodiny. Blbě napsané i zrežírované. O hereckých výkonech ani nemluvím.  20% ()

Miroslav.Zac

Poctivá americká vyvražďovačka, která mě v nostalgii vrátila do období konce devadesátých a začátku nultých let, kdy byly videopůjčovny plné těchto filmů. Jsem rád, že ani po letech neztratila tato značka nic ze své klišovitosti, popcornovosti a zbytečných krvavých masakrů. ()

Lukkyn

Stará partička opět na scéně a nutno říct, že takovej solidní nářez jsem nečekal. Woodsboro opět ožilo a troufnu si říct , že tohle je po prvním dílu nejlepší díl série. Moniky obličej byl sice asi nejdražší trik ve filmu , ale pořád je to stará dobrá otravná novinářka , která dává zabrat jednomu nyní již bývalému dobráckému šerifovi. Cindy tentokrát chtějí zabít jen tak jako omylem a na okraj , ale má to spád a vraždy jsou solidně promyšlené.  Wes může v klidu odpočívat a nemusí se obracet v hrobě. ()

Little_Sawy

Pozor! Komentář obsahuje spoilery! Dlouho očakávaní, pokračovaní ságy je v roce 2022 konečně zde. Ohlasy, komentáře, recenze byly na novej Scream pozitívní alespoň co jsem zaslechla. Nové tváře, dcéra masového vraha z prvního dílu Bobbyho Loomyse, byla celkem čubka, až na závěr se dalo na ní pár minút koukat když kuchala svého přítele, tá jediná scéna snáď tady byla s ní možná tá nějlepší z celého filmu, kdy nechcela vzít svou sestru a prchnout z Wotsboroo. Finální lákačka k domu byla celkem dobrej nápad, to tvůrcům musím vzát hold. Opět vidět známe tváře, originálny dalo filmu jěště větší plus, I když mě osobně nějvíc zasáhla smrt Diuiho, to jsem si myslela že zrovna on to ukončí, protože jako jedinej z bandy měl nápad střelit vraha do hlavy, buddžel, koktavej Duffy zemřel rozpáranej a vrah si mohl jít pro další oběť. To jsem doufala že zrovna stará trojka přežije. Vrahovia byli i tady dva. Za mě ty spousta keců, žvástů a neskutečných kokotin mohlo bejt méně, děj byl aspoň trocha zajímavej. ()

Tak.normal odpad!

Na začátek musím přiznat: Miluju vřískot. Ztotožňuji se s tím, co tam bylo řečeno (soce o Ostří, ale víte jak...), to byly devadesátky, to byl horor, to byla pecka. Dvojka v souladu s pravidly krvavější, s více mrtvolama, s horšími způsoby smrti. No a pak to šlo dolů. A já si říkala, pecka, dají pětku, vrátí se ke kořenům, takže i Kunta Kinte si přijde na své...a ono houno. Parodie na jedničku. Parodie na film, kvůli němuž se dívám na horory. Tak ještě jednou natočíte něco takového, a stvoříte dalšího fans vraha. Je jasně skvělý, s jakou diverzitou obsazení pětka pracuje, protože afro/latino/japano američany jsme tam dřív neměli, stejně tak byli dřív jen trapní heteráci. Možná, ale jenom možná, by se dalo pracovat s němým hororem, kdyby si to člověk dal bez zvuku, možná, ale jenom možná, by to bylo hratelné. Ale tohle ne, no tak, jediná hrůza, co tam byla, je kachní xicht Courteney Cox. ()

TakzvaneSam0

Myslím že už není potřeba otevírat nový příběh maskovaného psychopata v masce ducha.. Ovšem toto pokračování velmi oživilo sérii.. Pohrálo si s emocemi a určitě je to jeden z nejpovedenějších dílů frančízy... Ovšem Vřískot 1 je masterpiece samozřejmě.. Ovšem tento díl také stojí za to.. Určitě fajn :) ()

Jaroslaw

7/10 Skvělé pokračování,ve kterém člověka kromě skvělého castu,překvapí i atmosferické lekačky a šílené twisty.Rozhodně se jedná o nejlepší pokračování od legendární jedničky,mám fakt radost a těším se na další díly,pač tvúrci mají slušně nakročeno. ()

Holly_Molly

Kdo by to byl řekl, že ze všech RemakoRebootoPokračování klasickejch hororů, bude právě Vřískot fungovat ze všech nejlíp! Ikdyž..stačí se nad tim zamyslet a vlastně to takový překvapení neni. :-D Nový Halloweeny? Píčoviny. Jeepers Creepers? XDDDD. Texaskej masakr? Mrdka s velkym M. A takhle by se dalo pokračovat ještě dlouho...Všechny tyhle filmy byli natáčený stejnym stylem, ale jenom Vřískot, už v základu meta "horor" ohýbající žánrový klišé, může na týhle úrovni fungovat, nevytírá si s originálem prdel a naopak dělá čest jak jemu, tak i jeho otci...RIP Wes Anderson! ()

Marcecek

Bol som na vážkách, ale nakoniec dám tie 4 hviezdy. Uvedomujem si, že žiadny slasher nieje zrovna prehliadkou logického konania postáv a samozrejme aj v tomto filme bolo nelogičností požehnane, ale scéna ako sa zachovali v nemocnici, keď už ho mali vlastne na lopatkách mi prišla dosť cez čiaru. Film sa drží predlohy a vlastne je to aj súčasťou scenára, ktorým si to vlastne film obhajuje. Vracia sa tu aj časť "starej gardy", ktorá je zakomponovaná vcelku slušne. Hrá sa aj s meta prvkami, spomína známe hororové diela, spomína prvý film, ktorý bol vlastne sfilmovaný v tomto filme. Ale v konečnom dôsledku sa jedná o starý dobrý slasher s typickou štruktúrou, pár ľakačkami, ktorý vás už ničím asi neprekvapí, odkazov plná pr..., ale na mňa to prekvapivo stále dobre fungovalo. Takže pre slasher fans si myslím povinnosť. ()

Ondak

Naštěstí si starý vřískot moc nepamatuji do detailů, ale co bylo tohle? Děj je strašný, postavy a rozhovory taky. Lekačky tu nefungují a postavy jsou snad terminátoři, protože co všechno dokážou vydržet a ještě mluvit nebo dokonce se bránit... No to je k smíchu. Netuším, proč se někdo snaží neustále oživovat staré filmy. Většinou z toho vyjde tohle... Krom dobrého zpracování to nemá nic a možná ty moje dvě hvězdy je také moc. ()

finkie

Koukalo se na to hezky, byly to pro mě příjemně strávené dvě hodiny, ale film má jeden zásadní nedostatek - jako horor nefunguje, a to tak že vůbec. Je možná relativně chytrý a důvtipný, ale kdosi z něho vysál jakýkoli náznak tísnivosti či strašidelnosti. Vlastně je v rámci žánru svým vyzněním až absurdně milý a pohodový. Občasné logické lapsy a podivnosti - například zběsilá jízda do nedaleké a nepravděpodobně vylidněné nemocnice začala během prosluněného dne a skončila za tmy; některé oběti z řad teenagerů zvládnou bez závažných následků přežít značné množství bodných ran do životně důležitých vnitřních orgánů, zatímco policejní profesionálové se nechají bez boje zaříznout jak podsvinčata - ty ještě dokážu tolerovat, ale s tímhle problém mám. ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (více)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (více)

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (více)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám