• vegetol.mp
  ****

  Kvalitní televizní film, který se může pochlubit velmi dobrým zpracováním a výtečným hereckým obsazením. Za zmínku stojí především Joe Mantegna jako loajální, ale rozumný, mafiánský zabiják. Na televizi nadprůměrná práce.(1.1.2010)

 • KoRner
  ***

  Videl som tú skrátenú verziu čo išla v telke a bolo to ako pre neplavca skočiť do plaveckého bazénu - nebolo sa čoho chytiť, medzi scénami mi chýbala náväznosť. No ale na TV produkciu to nie je až také zlé zas...(16.1.2014)

 • evapetra
  ****

  Není nad pěkné rodinné vztahy. Poslední don je mafiánská sága jak má být. Napínavá, temná a patřičně propletená.(27.1.2017)

 • hans500
  ****

  Viděl jsem dvouhodinovou verzi, ve které chybí část o Hollywoodu. Joe Mantegna jako Pippi je výborný, Rory Cochrane skvěle vystihl zrádného Danteho.(5.4.2008)

 • choze
  ***

  Zdařilá, skvěle obsazená televizní adaptace mafiánského tlustopisu Maria Puza, který u nás vyšel pod názvem Poslední kmotr. Literární předloha je takovou červenou knihovnou pro muže o krásných a bohatých ve Vegas a Hollywoodu a ačkoli nedosahuje kvalit Puzova Kmotra (hlavně chybí nějaké pamětihodné scény, jakých je Kmotr plný), je neméně čtivá a film se jí celkem věrně drží. Typově přesně obsazení herci odvádějí příjemné výkony, kdo ale vysloveně exceluje je Joe Mantegna jako sympatický killer Clericuziových Pippi de Lena a byl jsem spokojen i s obsazením Daryl Hannah do role nejkrásnější ženy světa, Atheny Aquitane. Škoda, že se na tuhle knihu nevrhl s plnou parádou Hollywood, mohl z toho být velkofilm jako prase. Na druhou stranu, když vezmu v potaz, jak v ní Puzo Hollywood vylíčil, vůbec se nedivím.(31.7.2006)