Temperamentní americký dobrodruh a voják cizinecké legie Rick O'Connell hledá v Egyptě své štěstí. Čirou náhodou objeví dávno ztracené Město mrtvých. Jeho objev je pro půvabnou knihovnici káhirského muzea a nadšenou egyptoložku Evelyn archeologický nález století. O'Connell dostane nabídku zavést Evelyn s výstředním bratrem Jonathanem do pouště. Evelyn touží objevit ztracenou Knihu mrtvých, Rick zase prahne po legendárním faraónově pokladu. Ruiny střežené bojovnými Tuaregy však skrývají děsivé tajemství - sarkofág s mumií staroegyptského kněze Imhotepa, jenž byl za svá provinění pohřben zaživa. Zemřel strašnou smrtí, byl sežrán tisíci brouky. Pokud by ho ale někdo oživil, znamenalo by to katastrofu pro celou zemi. Evelyn s Jonathanem a Rickem budou muset překonat strašlivé, životu nebezpečné nástrahy, uniknout příšerným kusadlům smrtících brouků a vést boj se starověkou sektou. A přesně ve chvíli, kdy mohou konečně nabrat dech, Evelyn nechtěně probudí Imhotepa. (TV Nova)

MatyTM

Skvělý film. Miluju ty scény, kdy některý člen skupiny leze deset centimetrů od stěny a najednou z ní vyletí ruka, všichni začnou řvát a zdrhají, nebo když jdou a ze země vyleze hrouda brouků a zase všichni zdrhají. Je to pořád dokola to stejné a oni uniknou jen o fous. Na to se dá dívat donekonečna... ()

Vocoun

Jeden z prvních filmů, na který jsem byl v kině bez rodičů. Pamatuju si to jako dneska, první řada, neuvěřitelné, u scén s mumií jsem se párkrát vyděsil. Neskutečná nostalgie. Samotný film není špatný, hlavní dvojka šlape, triky jsou na ten rok slušné, pár slušných hlášek, hudba i tempo v pořádku. Docela oblíbený film, ale hlavně jak jsem řekl, hodně nostalgický. Není třeba moc rozmazávat koment, 75% a 4 hvězdy :) ()

brzozin

Film, který byl svého času naprostá bomba. Generace Indiana Jonese už odrostla a bylo třeba natočit něco pro tu novou. Je to sice dokonalá vykrádačka Indyho, ale triky jsou podstatně kvalitnější, dějová linie v celku rozumná, herecké výkony přesvědčivé. Takže jako oddychovka naprosto bezchybná. Jen škoda, že Mumie zahájila éru podobných archeologicko- hetoickych srágorovin pochybné kvality. ()

Brano

Film v ktorom nájdete všetko. Napätie, akciu, humor, romantiku a strašidelnú atmosféru 30. rokov, ktorá sa odohráva v Egypte. Veľmi vydarený film s príjemnou hudbou a výborným hereckým obsadením. Ťažko vyzdvihnúť individuálny výkon, pretože všetci hlavný hrdinovia boli výborný. Efekty sú na tu dobu tiež dobré, s veľmi originálnym dejom. Nechápem ľudí čo tu vypisujú, že to má byť vykrádačka Indiana Jonesa? Pred týždňom som si pozrel všetky časti a nenachádzam nič, čo by mali mať spoločné. Dva filmy, ktoré sú obsahovo úplne rozdielne. Ale oproti Indiho, je Múmia o dosť zaujímavejší a lepší film. ()

Guran

Jak trikově tak příběhově dobrý film. Nejdou se i srandičky a také strašidelnosti, opravdu pěkné, o hodně lepší než Indiana jones. ()

Hitmo

Paráda! Premňa klasika z môjho detstva..sto krát videné ale stále zábavné, dobré herecké výkony, má to príbeh, hlášky.. 9/10 a pokračovanie sa nemuselo ani konať ale budiš ()

JackBurda

Od mala tenhle film zbožňuju. Akce, humor, napětí. Všechno správně nadávkováno. Fraser, je borec, škoda že se mi nevejde do oblíbenejch. Prostě dobrodrůžo, jak ho mám rád, akční a nebere se zbytečně vážně. ()

mrclTV

Trochu modernejší a viac fantasy wannabe Indiana Jones. Alebo jednoducho pohodový odpočinkový dobrodružný film. Milý mix atraktívneho prostredia, vtipného podporného osadenstva, je tu tiež ústredná dvojica, medzi ktorou to iskrí, fantazíjny záporáci, zopár ľakačiek a navyše boj o dávno stratenú lásku, ktorá prežila tisícročia. Môže byť, každý si tu nájde svoje. ()

DassemUltor

Jako je to svýho druhu pecka, ale musím smutně konstatovat, že když jsem byl malej tak se mi to líbilo o hodně víc. Tehdy to bylo kulervoucí. Tak jsem si to po letech zopakoval a jediný co bylo kulervoucí byla Rachel.. oh mama, to je kost! Takže když se na to takhle filozoficky podívám, když jsem byl malej film neměl chybu, teďka jsem si vychutnával každý pohled na tu šťávu za mlada. ()

ACDCKL

Oddychový akční film s tématikou starého Egypta a obživování mumií. Výborný soundtrack, vtipné scény, nádherné kulisy a prostředí, výborný Arnold Vosloo, staroegypština (sice v jednodušší verzi), vcelku neznámí herci. Z filmu se stala klasika, kterou již další díly nepřekonaly. Jasných 5 hvězd. ()

savatage

Dobrodružství, na které jsem dlouho čekal, od dob Indiana Jonese. B. Fraser a R. Weisz je skvělá dvojice, která si perfektně sedla. Líbil se mi film i kniha. ()

peeteno78

Fantasy filmy příliš nevyhledávám, ale najde se mezi nimi pár výjimek. Mumie rozhodně patří k těm výjimkám. Je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů (i obě pokračování). Nedokážu vysvětlit proč, ale je to jeden z mála filmů, které mohu vidět pokaždé, když je dávají v televizi. A jsou filmy, které mám velice rád, ale když je dávají v televizi každý rok třikrát, už se na ně nedívám. To o Mumii neplatí. Navíc v ní hrají mí oblíbení herci Brendan Fraser a Rachel Weisz. I když jsem si je asi oblíbil právě díky této roli... ()

PlayEasy

Milujeme tyto svěží dobrodružné oddychovky s rychlým tempem, kýčovitým padouchem a úchvatnou retro stylizací, které divákovi obohatí páteční večer. Uvolnění herci si to překvapivě celkem dávají a Sommers dokazuje, že i ten nejméně obvyklý mix žánrů může šlapat jak švýcarské hodinky! ()

johnsnow

tak tomu sa vraví klasika. film ktorý som videl asi 20-krát a furt si ho pozriem. Slušné efekty, dobré obsadenie, jonathanov humor, no proste top. ()

ostravak30

Musím se přiznat, že Mumie patří společně s Indianou Jonesem k mým nejoblíbenějším dobrodružným filmům. Po shlédnutí původní trilogie s nejslavnějším badatelem světa, nebo jedním z nich, jsem chtěl být jako on. Nejspíš mnoho kluků mého tehdejšího věku. Pátrat po historii země, vzácných artefaktech a zažívat dobrodružství. A Mumie po letech dokázala vrátit divákům tuto tužbu. Spojila totiž to, co už fungovalo právě ve zmíněné sérii s Harrisonem Fordem. U něj to bylo o mnoha různých kulturách, zde jde o Egypt, pravděpodobně nejtajemnější a nejlákavější místro světa co se týče historie a dobu počátku století, opět tak lákavou pro mnoho lidí. K tomu fimaři přidali velký příběh lásky, za níž musí Imhotep zaplatit a přidali krásnou komediální herečku Rachel Weisz. Jako bonus pak kopa dobrodružství, skvělé hudby a třešničkou na dortu je humor. Ten je všudypřítomný. Právě zábava je to, co zjemňuje některé historické nesrovnalosti, ale v prvním případě jde o již zmíněné dobrodružství, aby se divák dobře bavil. Ano, je to klasická hollywoodština, ale zkrátka baví. K tomu přičítám skvělé efekty a masky. Mumie funguje po všech stránkách a to je u dobrodružných filmů to nejdůležitější. ()

JosefTomas

Solidní řemeslo, které ale zub času nemilosrdně poznamenal a to zejména v konceptu. Zároveň film vypadá, že bylo materiálu hodně a dost ho tak skončilo na dně střižny, přičemž kvůli tomu občas hapruje kontinuita a skáče se z místa na místo zcela bezdůvodně. Díky tomu však Mumie nabízí celkem svěží tempo a vyloženě dobré akční scény. Jen jsem po těch skvělých ohlasech čekal trochu víc. ()

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Mumie s Cruisem potvrzena

Mumie s Cruisem potvrzena

22.01.2016

Studio Universal má za sebou díky Jurskému světu nebo Rychle a zběsile 7 vynikající rok. A nejspíš se mu bude dařit i dál, na letošek totiž chystá Warcraft nebo pátého Bournea a v roce 2017 rozjede… (více)

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014