Indiana Jones a Poslední křížová výprava

• Česko Indiana Jones a poslední křižácké tažení (neoficiální název) (více)

Píše se rok 1938 a Indiana Jones působí jako učitel archeologie na univerzitě. Jednoho dne se setká s podnikatelem a milovníkem umění, Walterem Donovanem, který mu oznámí, že při hledání Svatého grálu se ztratil jeho otec. Indiana Jones se ihned vydává na místo posledního působení otce, do Benátek. Tady se setkává s německou doktorkou Elsou, která ho přivede do místní knihovny, kde se otec Indiany ztratil. Indiana zde velmi brzy najde hrobku rytíře z první křížové výpravy (knihovna je ve skutečnosti starým kostelem) a v ní další stopu, která má hledače přivést k místu, kde je kdesi v poušti schován Svatý grál. To už však Indianu a Elsu pronásledují neznámí útočníci. Indiana se jich zbaví a od posledního z nich se dozví, že se jedná o strážce Svatého grálu. Další informaci, kterou od strážce grálu Indiana získá, je místo, kde je nacisty držen archeologův otec. Indiana se s Elsou vypraví do Rakouska ho osvobodit. Otce najde na starém hradě, ale zde se ukáže, že Elsa je ve skutečnosti ve službě nacistů a že jí jde o notes, který Indiana dostal poštou od svého otce. V notesu se totiž skrývají důležité poznámky, které mají pomoci při získání Svatého grálu. Indiana o notes nechtěně přijde, když mu ho zabaví nacistický důstojník. Nacistům právě o tento notes celou dobu šlo. Zdá se, že Indiana a jeho otec prohráli a že jim hrozí už jen smrt za strany nacistů. To však není pravda. Indiana se svým otcem z hradu, kde jsou nacisty drženi, dokážou utéct. Ihned se vypraví do Berlína, kde vyhledají Elsu (dostala notes od důstojníka) a notes jí opět vezmou. Následně z Berlína uprchnou pomocí vzducholodě, letadla a auta, když se přitom musejí zbavit svých pronásledovatelů. Indiana a jeho otec pokračují na Střední východ, aby zde za pomoci svého přítele Marcuse grál našli. V patách jim však postupuje i nacistická výprava vedená německým plukovníkem, Walterem Donovanem a Elsou... (TV Prima)

PTuranyi

Opäť vynikajúce dobrodružstvo so skvelou Spielbergovou produkciou a výbornými hereckými výkonmi, vďaka ktorým je atmosféra filmu taká hravá a pútavá. Nechýba vtip ani napätie. Indie vystrieda hádam všetky možné dopravné prostriedky a doprava žiadnym z nich nie je bezpečná. Na záver nechýba tajomná hádanka a mystické kúzlo svätého grálu. ()

F2003F

Zabavilo ma to viac a lepšie než prvý, ale stále to pôsobí veľmi odradne hlúpo naivným rozprávkovým dojmom. Dal som to len kvôli 90% čo tu má, záver - vysoko nadhodnotený prevlečený detský úlet v dobrých rukách s ambicióznym ale nedotiahnutým scenárom a tieto honby za pokladom by mali v prvom rade byť veľmi sofistikovane napísané lebo pri určení širokému publiku je ťažko uspokojiť či naplniť túžby aspoň fiktívne si užiť vyriešenie najväčších záhad ľudstva (pozri Stargate). ()

Le6n

Táto jonesovka má jednu 'drobnosť', ktorá chýbala Stratenej arche - a tou je Jones sr. v podaní Seana Conneryho. Kombinácia Ford & Connery je jednou (pozor, nie jedinou) z devíz tohoto úžasného filmu. Vykreslenie postáv vo vzájomnom kontraste otec-syn dotiahlo jonesovských hrdinov k dokonalosti. Nechýbajú náckovia (možno príde aj führer Dolfi), krásne ženy, naháňačky, výbuchy a bitky, to všetko okorenené suchým humorom sira Conneryho. Jediným slabým miestom a zároveň malým sklamaním bol pre mňa záver filmu - neviem, či by zanietený archológ ako Indy vzdal taký objav ako svätý grál. Trochu mi to pripomína seriál Akty X, Mulder a Scully furt chodili furt okolo niečoho, čo nakoniec nedostali. Okrem toho po prečítaní viacerých kníh (tým myslím najmä Svätú krv a Svätý grál, nie DaVinciho kód) sa mi ten grál ako kalich nezdá :) ()

stooper

Connery tomuto snímku dodal šťávu a to je to, co spoustě trojkovým pokračováním chybí. Díl, který dle mého názoru jedničku nepředčí, ale dokáže se hrdě postavit po jejím boku ()

LooX

Bez debat nejlepší a nepřekonatelný díl série.Luxusní hlavní dvojice otec-syn bezkonkurenčně se doplňující,poutavý příběh a skvělé zesměšňování nácků.Jeden z mých nejmilovaějších filmů ()

Tomulka

Ano ano zase je tu nadpřirozeno i když jenom trošičku, ale je. Dávám plných pět tento díl se Arše rozhodně připlížil až skoro na podání ruky. ()

SONYAGENT

Jeden z nejlepších filmů filmové historie a opět je to dobrodružný film.. a opět je to Harrison Ford.. a je to i Indana Jones.. Spielberg si dřepnul na ropný vrt a pomaličku si odpouští rovnou k sobě do kasičky, protože těmito projekty dokázal, že je to možná větší Moneymaker, než jeho herečtí svěřenci.. Já se nebudu moc rozepisovat, ale vtipnější, napínavější a více logičtější film jsem nikdy neviděl a velmi dlouho neuvidím.. 90% ()

kacudzde

Nejlepší díl celé série, hlavně zásluhou taťky Jonese, kterého tak výborně zahrál Connery. Neustálé špičkování a hádky mezi oběma Jonesi s sebou přináší spoustu vtipných momentů ( útěk na židlích v hořícím pokoji, scény na motorce a v letadle...). Celý film je tak dobře namíchaným koktejlem akce, dobrodružství a humoru. Nesmím zapomenout vyzdvihnout vynikající český dabing H.Forda Jiřím Štěpničkou. ()

P@\/EL

Třetí film o velmi akčním archeologovi nabídne velmi zajímavý historický námět. Svatý grál a život samotného Krista vždy lidi zajímal. Děj má vynikající spád, a to hlavně zásluhou povedených akčních scén a Indyho vynálezavosti. Diváka hned ze začátku zaujme scéna s Indym za mlada. Dále se zde objevují nacisté a ta scéna, kde se objevuje samotný Führer je naprosto bombastická. Konečně kvalitu filmu podtrhuje i působivý závěr. ()

Mr.Lordi

Již poněkolikáté viděno, opět nadmíru spokojenosti. Jen mě mrzí, že jsem prodrbal akci všechny 4 DVD za 590Kč :-(, by určitě rozšířili mou DVDtéku o jeden z filmových klasických klenotů. 90% ()

Archvile

Film ktorý by som kľudne dal na úroveň jednotky. Skvelý dej a okrem skvelého Harrison Forda sekunduje aj výborný Sean Connery. ()

Spike86

Opět výborná hudba. Dobrodružný film zahraný s vtipem a grácií. Zajímavý je začátek, kdy se dozvíme něco málo o Indym v klučičích letech a jeho prvním setkání s bičem. Snad do půlky filmu je to bez nácků, no bohužel poté je jich tu zase plno. Nemůžu se ubránit pocitu, že bez nich, s jiným protivníkem, by to bylo mnohem lepší. Prostě mi to k sobě nějak nepasuje, ale to je moje osobní výhrada vůči příběhu, stejně jako v prvním díle. Trochu ubylo nadpřirozených věcí, což kvituju kladně. Jinak je to opět výborná jízda, Ford s Connerym jsou skvělá dvojka a předvádí dobrý výkon. 80% ()

Sareman

Možná budu za tupce, ale pokud Indy nebojuje s ,,Náckama,,- tak to pro mne není ono. Proto mne 2. a 4. díl moc neoslovil. Přemýšlel jsem, který díl celé série je tím nejlepším, a dle mého názoru je to právě Poslední křížová výprava. Connery filmu dává jiný nádech, neumím si představit, že by tuto roli ztvárnil někdo jiný. Skvělý film ve všech ohledech. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

„Náckové! Jak já je nesnáším!“

„Náckové! Jak já je nesnáším!“

06.07.2008

To je samozřejmě Indyho hláška z Poslední křížové výpravy, ale klidně může být i heslem tří protagonistů thrilleru Johna Maddena The Dept. Ten bude předělávkou izraelského filmu Ha-hov (který měl… (více)

Princ Gyllenhaal a další herecké posily

Princ Gyllenhaal a další herecké posily

22.05.2008

V den premiéry nového Indyho bychom vás asi měli děsit Lucasovým prohlášením o možné páté části, ve které by byl hlavním hrdinou Mutt alias Shia LaBeouf a Indy Ford by byl pouze jeho parťákem podobně… (více)