Indiana Jones a Poslední křížová výprava

Indiana Jones and the Last Crusade

• slovenský

Indiana Jones a posledná krížová výprava

• slovenský

Indiana Jones: Posledná krížová výprava

Dobrodružný / Akční / Fantasy

USA, 1989, 127 min

Třetí a poslední díl je podle mě jednoznačně nejlepší, protože ke skvělým Fordovi se přidala další herecká hvězda Sean Connery, který do toho přines takový dobrý oživení a víc vtipnosti. Co se týče ostatních herců, tak sice nějak zvlášť nevynikaj, ale dokonale zapadnou do propracovanýho příběhu. Scénář a režie jsou samozřejmě absolutně bez chyby, jak jinak když to zase točil Spielberg a hudba je taky super. Je to určitě víc než důstojný zakončení jedné z mých nejoblíbenějších sérii(6.5.2005)

Po dějové stránce toho sice není moc nového, ovšem všeho je víc - dobrodružství, akce a hlavně humoru. Alison Doody je z Indyho holek asi nejméně sexy (ne že by nebyla) a jeho samotného tu válcuje jeho otec ve výtečném podání Seana Conneryho. Ale stejně nelze jinak, závěr totiž vhání slzy do očí. 95%.(26.7.2005)

Rozhodně nejlepší díl. Strhující tempo, fantastická akce a opětně k prasknutí nabitý děj. Svatý grál je navíc ze všech tří dílů trofej rozhodně nejzajímavější. Nechybí trochu mysterióznosti a úderného vtipu. Sean Connery sem padne jako ulitý a společně s Fordem tvoří famózní dvojici. Spielberg na diváká chrlí stále stejné vizuální bomby, avšak působí to zas a znova. Člověk je vtažen do děje a nevšímá si ani drobných logických nedostatků, kterých se bezesporu několik najde. Celkově vtipné a svižné, přesně tak, jak se od letního hitu očekává. Kéž by byly všechny třetí díly takto povedené.(22.5.2006)

Poslední křížová výprava je ten druh filmu, kde sice jsou nějaké ty chybičky a nelogičnosti, ale je to taková zábava, že to prostě zkritizovat nejde. Na tomhle filmu jsem vyrostl, teď jsem ho po dlouhé době zase viděl a musím říct, že neztratil nic ze svého kouzla. Tenhle film nekriticky miluju a strašně si přeju, aby Spielberg natočil další díl, i kdyby byl minimálně tak dobrý jako Chrám zkázy, tak by to byla událost. Ford je geniální Jones a Connery vlastně taky. Bravo.(20.2.2005)

Páčia sa mi všetky filmy, v ktorých sa objavil ako hlavný hrdina odvážny archeológ Indiana Jones. "Dobyvatelia stratenej Archy", "Chrám skazy", "Posledná krížová výprava", "Kráľovstvo kryštálovej lebky". No z pomedzi týchto štyroch titulov je ten tretí najlepší. Úžastná, dobrodružná výprava za bájnym Svätým grálom. Harrisonovi Fordovi tu výborne sekunduje Sean Connery, ktorý si zahral jeho otca. Dou Dr.Jones & Dr.Jones je dokonalé. *****(2.3.2011)