Schindlerův seznam

• USA Schindler's List (více)
USA, 1993, 195 min

Předloha:

Thomas Keneally (kniha)

Scénář:

Steven Zaillian

Hudba:

John Williams

Liam Neeson, Ben Kingsley, Ralph Fiennes, Caroline Goodall, Jonathan Sagall, Embeth Davidtz, Małgorzata Gebel, Mark Ivanir, Andrzej Seweryn (více)

Hluboce šokující, nemilosrdné drama o noční můře holocaustu, založené na skutečných událostech. Na záchranu 1100 životů obětoval Oskar Schindler veškeré své jmění... Polský Krakov 1939. Židovská obec je vystavována stále se zvyšujícímu tlaku ze strany nacistů. Do této vřavy vstupuje obchodník Oskar Schindler, člen Nacistické strany, velký svůdník a muže vydělávající na válečném utrpení, který dokázal najít v sobě člověka a zachránit ty, kterým už zdánlivě nebylo pomoci... Film Stevena Spielberga je stěžejní dílo světové kinematografie a vítěz sedmi Oscarů, včetně ocenění za Nejlepší film roku a Nejlepší režii. (Lucernafilm)

Plomber

Působivé, zdrcující a úchvatné určitě nejlepší film Stevena Spielberga. Skvělí herci, zejmena Ralph Fiennes podává životní výkon v roli Amona a kdykoli se objeví na plátně máte mrazení v zádech. Liam Neeson nijak nezaostává. Závěrečná scéna kdy prosí židy o odpuštění je strhující a dojemná zároveň. Vše podporuje skvělá kamera Janusze Kaminského, která neuhne ani kousek stranou. Prostě jednoznečných 100% ()

Zigiš

Jak se v průběhu času stane z hrabivého průmyslníka člověk, jenž v rámci možností vykoupí před smrtí stovky lidí bez ohledu na svůj majetek. Skvost mezi filmy o druhé světové válce. Natočení v černobílé barvě s občasnými "záblesky" červené umocňují dojem z celého filmu. Naprosto zasloužených pět hvězd. ()

Kassad

Viděl jsem film při jeho premiéře a již tehdy jsem byl nadšen. Nyní jsem si koupil DVD, podotýkám, že za 199,- Kč ( nádherná cena za takový skvost) a znovu jsem si jej maximálně užíl, jestli lze použít tohle slovo k ději, který ve filmu probíhá. Nelze než konstatovat, že Spielberg je naprosto vynikající a skvěle ukázal, že jakákoli ideologie dokáže z toho čeho by jsme si měli vážit nejvíce, tedy lidského života, udělat naprostou zbytečnost. ()

kozice

Nemám slov.Na jednu stranu je ve filmu vidět krutost války a na druhou zde můžeme zachytit dobrotu jednoho velkého člověka. Jakoby se jednou za čas na zemi zjevil "anděl" právě ve chvíli, kdy to nejméně čekáme. Myslím si,že příběh mluví sám za sebei, že lidé jako byl Schindler píší dějiny, né politici, né vojáci, ale obyčejní lidé,kteří dokáží pomáhat ostatním. I kdyby zachránil jen jeden život, byl by hrdina. ()

Nipon

Od režie po výpravu jedinečně zpracovaný film, který se stává dokumentem a mementem druhé světové války. No snad se na něj za padesát let let nebudou dívat jako na báji z dávných časů... Jedinečný snímek - plně si zaslouží maximální hodnocení! ()

Honza_22

Co k tomuto filmu napsat? Výborný Fiennes a Neeson, mrazivá scéna z Krakowského ghetta...To se prostě musí vidět. ()

D_Cooper

Dokonalý film zachycující beznadějnou snahu člověka zachránit alespoň zlomek nevinných lidí za 2. sv. války. Steven Spielberg použitím černobílého obrazu dokázal skvěle navodit smutnou atmosféru. V momentě kdy v jedné scéně použil červené barvy na oblečení malé holčičky poukázal i na ten neskutečný strach, který museli lidi v ghettu zažívat každý den. Liam Neeson, Ralph Fiennes a Ben Kingsley podali opravdu bravurní herecké výkony a i díky nim se podařilo Spielbergovi přiblížit nejhroznější skutečnost novodobých dějin. ()

klaus

Nejlepší částí tohoto filmu je vyvražďování gheta. Tento film si 7 oskarů opravdu zaslouží. Geniální nápad. Zachránil hodně lidských životů. ()

pistolpete

Tento film nebude vo svojom žánri nikdy, ale nikdy prekonaný. Absolútna klasika, jeden z najlepších filmov 20 storočia. Tento film som prvýkrát videl asi s päťročným oneskorením, ale bol to neskutočný zážitok. Aj po skončení filmu som nad tým stále rozmýšľal a v hlave som ho mal ešte niekoľko dní. Opisuje najväčšiu tragédiu v histórií ľudstva spôsobenú človekom. Prevedenie na filmové plátno je neskutočné, veľmi emocionále. Tento film je......................... ()

marocco

O tomto filme sa už toľko popísalo, že dalšie ódy už sú zbytočné. Herci sú bravúrni a Spielberg proste dokonalý. ()

cane991

Nech bola realita okolo Schindlera akákoľvek tento film je dokonalý,skvelý Neeson a démonický Fiennes.Tento film ma dohnal k slzám,keď som mal 15 a doženie ma k ním aj keď budem mať 75.Je to jeden z najlepších filmov aké som kedy videl. ()

Rammer

Nejdem vypisovat vsetky kladne superlativy. Je to absolutne jeden z najlepsich filmov svetovej kinematografie a poskytuje dychvyrazajuci pohlad na zivot Zidov cez 2. sv. vojnu ()

Sided

Silný film, ze kterého jsem se hodně dlouho vzpamatovával a dlouho o něm přemýšlel. Skvělý Ralph Fiennes v roli jednoho z největších záporáků historie filmu, ze kterého mi při jeho hrůzných činnech běhal mráz po zádech. Tenhle film se prostě musí vidět. ()

sister

Film, na kterém jsem pochopila, jak z pozice diváka poznat kvalitu režie. Všechny složky díla do sebe zapadají tak perfektně, až to budí hrůzu, přičemž výsledný efekt dokonalosti posílil i černobílý obraz. Extrémní stopáž jsem snesla bez problémů. Možné obavy, že Spielberg pojme příběh příliš osobně a sklouzne k nekritickému oslavování židovství, se rychle rozplynou. I ve stíhané židovské komunitě se najdou lidé bezcharakterní - film však nad nimi nevynáší soudy. Hvězda filmu, Liam Neeson, je podle mého zastíněna jednou vedlejší postavou - geniálním Benem Kingsleym. Must-see film. ()

Shtinky

Nerád vidím toľkú nespravodlivosť, aj keď skutočnosť bola asi omnoho horšia a brutalitu. Tento film už nechcem nikdy vidieť! ()

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna