Neo je, poté co se mu podařilo zastavit několik chobotniček pouze silou vůle, v hlubokém bezvědomí a odpočívá na lodi vedle dalšího záhadného pacienta, který jako jediný přežil nepovedený protiútok zionských lodí. Kapitán lodi muže podezírá ze zrady a nemůže se dočkat, až se probudí, aby ho mohl vyslechnout. Morpheus a Trinity si dělají starost o Nea. Jeho stav totiž mnohem více než bezvědomí připomíná stav člověka připojeného k Matrixu, přestože zjevně připojený není. Nedbají pochybovačných názorů kapitána a vydávají se do Matrixu, aby si nechali poradit od Vědmy, co se Neovi stalo. Ta jim prozradí, že chobotničky nevyřadil z boje náhodou. Jako vyvolený má obrovské schopnosti, které zatím dokáže plně ovládat, navíc není nijak omezen hranicemi mezi jednotlivými světy. Díky střetu s chobotničkami se nedopatřením dostal do pasti mezi skutečností a Matrixem. Posádka lodi mezitím objeví Niobe a její nepojízdnou loď, kterou uvede znovu do chodu. Velitel zionských obranných sil Lock o tom nemá žádné zprávy a považuje všechny tři lodě, které zůstali mimo Zion za ztracené... (TV Nova)

Falko

V tejto casti to uz tvorcovia trosku prehnali a necudujem sa tym nizkym hodnoteniam oproti prvej casti. Ja osobne by som tuto cast omnoho skratil, ako aj nekonecny zaverecny boj najprv s tisickami neznicitelnych chobotniciek, ktory bol sice efektne natoceny, ako aj bitka so stovkami agentov, ale vsetko by som skratil, hodil to do dvojky ako finale a trosku pomenil scenar. Rad by som povedal aj co konkretne, ale nechcem tu spojlerovat, takze treba len tuto cast vidiet. Normalne by som dal aj nizsie hodnotenie, ale toto su filmy, ktore mam prilis rad a tie boje boli kvalitne natocene, aj ked je jasne, ze na jednotku tato cast nema. _______ Keanu Reeves - (Neo) +++ Laurence Fishburne - (Morpheus) +++ Carrie-Anne Moss - (Trinity) +++ Hugo Weaving - (Agent Smith) +++ Mary Alice - (Oracle) +++ Monica Bellucci - (Persephone) +++ Jada Pinkett Smith - (Niobe) +++ Produkcia: Joel Silver, Andy & Lana Wachowski +++ ()

castor

Kdybych měl být upřímný, o žádné pokračování jsem nestál. Vše, co jsem potřeboval, se jedničkou uzavřelo a pocit dokonalého uspokojení jsem si nechtěl nechat vzít. Dialogy stejně jako ve druhém díle vypadají, jako kdyby si tvůrci z diváka dělali legraci. Asi by někdo namítl, že se všechno dá vysvětlit a vše má svůj smysl. Jenže já se chci u Matrixu bavit. Udržet v hlavě celý koncept je navíc poměrně obtížné. Filosofické cákance ze dvojky nejsou nikterak zúročené, prostě nabalujeme další scény a vrstvy, až se nám v tom všem nechce vůbec přehrabovat. Navíc mi přijde, že ve trojce jsme už v úplně jiném žánru, realistická sci-fi je pryč, Neo a spol. jsou v jakémsi fantasy patvaru, atmosféra je definitivně tatam, akce prakticky vůbec nestrhne. Co na tom, že na velký fight se připravují obří dvounozí roboti, kterým ubozí přihrávači rozvážejí na jakýchsi trakařích náhradní munici (ano, přesně tak). Za chvíli tahle pasáž omrzí, což se u jedničky u žádné akce říct nedalo. Ani finální monumentální souboj při přihlížení stovek agentů Smithů nestrhne. Žádná revoluce, průměrný kus, který nenutí se k němu vracet. Neříkám, že se třetí díl vyloženě nepovedl, ale prostě se neuvěřitelně vyvedla jednička. A od té se všechno odvíjí. ()

ClintEastwood

Zatímco první Matrix jsem viděl už na střední škole, ihned po svém uvedení (a pak ještě zhruba pětkrát na DVD) a patří mezi mé oblíbené sci-fi filmy, tak Reloaded/Revolutions se ke mně dostal až nyní. Dal jsem na radu golfisty a pustil si oba filmy pěkně za sebou, bez prodlevy né větší, než je občasná chyba v Matrixu a udělal jsem dobře. Zažil jsem malé déjávu. V podstatě bych zde mohl vyjmenovat téměř všechny plusy i (mini)minusy Reloaded, protože dokonale pasují i sem. Příběh je velkolepě zakončen, akce je nejakčnější jak jen může být a vše se nám tak nějak hezky uzavře. Za mě osobně spokojenost, slušný sci-fi nářez. ()

Trellíno

Bohužel vždycky přijdu až po Civalovi, to je holt těžký tu potom napsat něco, co už by nebylo vyřčeno. Nechci tu rozpoutávat nějakou válku, ale s těma pseudokecama je to vážně trochu moc a komentáře některých zdejších uživatelů mi přijdou trošičku přehnané. No nic, hádat se s nima nebudu. Já osobně jsem převelice spokojený. Čekal jsem jen o trošku něco jiného, ale to už bych asi chtěl opravdu hodně. Takto si představuji dokonalé zakončení trilogie. Ještě aby se povedla Episoda III a už můžu v klidu zemřít. ()

MM_Ramone

Po celosvetovom úspechu paranoidného sci-fi cyber thrilleru Matrix, ktorý natočili bratia Wachowski v roku 1999 sa o štyri roky neskôr pristúpilo k vyprodukovaniu ďalších dvoch jeho pokračovaní (Matrix Reloaded a Matrix Revolutions). Bohužiaľ tieto dve nové časti sa ani zďaleka nepribližujú geniálnej úrovni pôvodného filmu. "Matrix Revolutions" je len dejovo zmätenou bombastickou audiovizuálnou show. Matrix vôbec nepotreboval pokračovania. Urobiť z toho zbytočne naťahovanú trilógiu nebol dobrý nápad. *** ()

Dan9K

Zklamání se dostavuje stejně jako pocit naprosté zbytečnosti druhého dílu. I tady je to až moc akční. Ocenil bych více psychologie, více srozumitelnosti, lepší dabing (za což samotní tvůrci pochopitelně nemohou). Zase musím ocenit ten depresivní pocit, kdy se stroje probourávají do Sionu. Ne poprvé se mi stalo, že jsem fandil té druhé - "špatné" straně. Efekty mě nijak zvlášť neberou a tímto si mě Wachovští příliš nezískali. Je to tak trochu zkažený námět. Možná měli páni režiséři zůstat u prvního dílu a nechat divákovi možnost dokončit si příběh podle vlastních představ. Ale to by se zase tolik nevydělalo, že? ()

ripo

Škoda, keby sa dali hviezdičky rozpoliť, tak u mňa by tento film jasne dostal 3,5 *. Takisto , ako mnohí predo mnou sa s úctou pozerajú na prvý diel a toto pokračovanie malo trošku zostupnú tendenciu. Efekty ostali, len na môj vkus niektoré akčné scény boli pridlhé. Skrátil by som ich o 20% .... Nevravím, že mi niektoré akcie nevybili dych, to nie, ale .... Niečo tam bolo ešte nevypovedané a po dejovej stránke to bolo omnoho plytkejšie ako u predchodcu ... ()

Hild

Tohle už nevyšlo. Obrovské zklamání. Celý děj třetího dílu mi zkrátka nesedl. I když závěrečná bitka v dešti patří mezi mé obrovské kino zážitky. Ten závěr je totiž vážně mistrovský a úchvatný. Bohužel jedna nezapomenutelná bitka neznamená nezapomenutelný film. ()

2Pac

Ono to proste nejde...nejde nedat matrixu 5*...no neda sa. Nejak to proste skoncit muselo. Z kina som odchadzal so zmiesanymi pocitmi a je pravda za sa vyskytli sceny, ktore nemuseli byt, celkovo je to dostojne zakoncenie celej matrixackej serie (avsak slabsie ako Navrat krala) ... ()

Wacoslav1 odpad!

Oh my god no!! Chraň nás před podobnýma vocasárnama! Nevím do jaký míry moje hodnocení ovlivňuje fakt, že do příběhu a pojetí série Matrix jsem se nikdy nedostal, ale bylo to z každým dalším dílem horší a horší. Co naplat, když je pro mě něco odpad, tak je to odpad. Za to, že to byla naštěstí jenom trilogie dám 5% ()

Davies182

Závěr matrixovské trilogie, ve kterém je narozdíl od dvojky filosofie až moc, což ale není ku škodě věci. Bitva lidí proti strojům se vážně povedla a závěrečný souboj je krásně sexy. Začátek mi přijde lepší než druhá půlka filmu, film ke konci trochu ztrácí dech. ()

pepo

po rádobyfilozofickej dvojke veľmi príjemne prekvapenie.Bitva o Zion je fajn ale záverečný súboj nea so smithom je dokonalosť sama.Jediné čo mi bráni dať plné hodnotenie sú KATASTROFÁLNE dialógy ktoré pisal asi nejaký retardovaný žiak základnej školy.Ale inak výborné ukončenie série ()

Amarcord_1

75% - Pokud jsem přirovnal Reloaded k dezertu s chuťovými nedostatky, Revolutions bych charakterizoval jako víno, které zpočátku ne příliš výraznou chuť zákusku převezme, pak ale na jazyku ztrpkne, a nabídne nám chuť, kterou jsme po celou dobu hodování nezažili, a nečekali. Je to zatuchlá chuť zoufalství a beznaděje: Ve třetím díle totiž více méně opouštíme virtualitu a těžiště děje se přesune do opravdové války lidí a strojů. Na tomto kontrastu je mnoho kvalitního, zejména motiv „vykupitele“ a víry v proroctví zde graduje jak se patří. Dějově mi sice pár věcí nesedí, zejména logika chování strojů a programů, ale když od toho odhlédnu, mohu konstatovat, že se zde jedná o důstojné zakončení dílu Reloaded. Jsem totiž toho názoru, že první díl je svou kvalitou naprosto samostatný a soběstačný. Pokračování Reloaded a Revolutions fenoménu Matrix v mých očích jen uškodilo. Pravdou však zůstává, že celá trilogie má po stránce hudby, zvuku, a hlavně vizuálních efektů takovou úroveň, že ji hned tak nějaký ORIGINÁLNÍ sci-fi akčňák nepřekoná. ()

Xmilden

Podobně jako po novém shlédnutí druhého dílu musím zde opět významně korigovat své hodnocení. Je tak zvláštní že věci které mi vadily tehdy při mé první dávné projekci naprosto vymizely. Trošku mě to až zaráží. Matrix Revolutions moc nohu z plynu nesundal. Dále přikládá pod kotlem dechberoucím útokem Sentinelů nebo závěrečným soubojem Nea se Smithem. Kolem těchto událostí nepozoruji žádné obří dávky vaty a režisérům se daří držet neustále mou pozornost. PS: Přestože jsem měl kdysi názory typu že Matrix je jen jeden a prvním dílem to mělo celé skončit. Dnes jsem rád že se tak nestalo, protože bychom byli ochuzeni o dost povedené pokračování, které je sice o dost jiné než původní film, ale kvalitativně o moc nezaostává. PS: Scénu, při které hrdinně zahyne velitel Mifune jsem si pro její obrovské emocionální vypětí dal ještě několikrát. Ukázková gradace!  95% ()

sepp odpad!

Neskutečné...fiasko. Pribeh jeste vice zamotan a jeste vice nesmyslnejsi, dalsi zbytecne a smesne postavicky, silene blaboly s naprosto desivym patosem. Ze strany stroju nelogicky konec, nudne a tezce prehnane souboje a bojove sceny, ani kouska invence a pouhe vareni z vody. A Zion stale z 95% afro-americans only ;) Ale to popreni veskerych pravidel z jednicky a naprosto nelogicnost nekterych casti scenare - jak by mohl Smith ovladnout cely matrix, resp. co by se stalo s "pestovanymi" lidmi na elektrickou energii, by se probudili a kdyz ne, tak proc vubec matrix existoval - me nuti (nakonec obe dve) pokracovani Matrixu zavrhnout a neuznavat. ()

Phobia

Mě ta křečovitá snaha udělat z akčního sci-fi hlubokomyslný filozoficko-mystický kult jednoduše irituje. Přistoupila bych na tu hru, dala bych i 4* za jistou originalitu a solidní úroveň efektů, ale nehorázné množství k posrání patetických keců a scén je prostě neúnosné. Navíc - celá ta lidská sebranka se mi svojí nepřirozenou vznešeností natolik znechutila, že jsem držela palce strojům, zvláště agentu Smithovi:-). 69% ()

lesumir

Wachowští zakončili svůj epos docela důstojně, na jedničku to sice nemá, ale vůči nudné dvojce se to tváří o něco lépe a stejně to tak i dopadá. Je to trošičku jiné, u prvního dílu byl poměr scén v metrixu a na lodích stejný, padesát na padesát, ve dvojce tomu bylo třicet pro Matrix a zbytek pro Sion. V tomhle tak deset pro M a zbytek pro "hvězdné války", klony útočí :D... Jsem docela spokojen! ()

kinej

Když jsem Matrix Revolutions viděl v době premiéry, byl jsem zklamaný jak moc tuhle sérii Wachovští zmršili. Teď jsem se po dlouhé době film viděl znovu a o jeden bod mu hodnocení zlepším. Problém je, že druhý i třetí díl jsou v momentech kdy není akce strašně nudné. Oba filmy jsou bezemoční. Dialogy, byť dramatické, pronášejí herci povětšinou bez jakékoliv mimiky, prostě jen stojí a mluví a navíc sdělují ne zrovna zajímavé informace. Jakoby všechny scénáristické repliky natočili a zahráli roboti. Paradoxně pak nejvíce emocí předvídá Smith, který to ale zase trošku přehání. A vedlejší postavy. Upřímně, vyzná se někdo v tom jaký účel, která ve filmu má? Většina jich jen překáží tomu co Wachovští umí a to je akce. Ta je zde hutná a víceméně slušná, ale občas některé momenty působí jako parodie na jedničku. ()

juta

Závěrečná podívaná, která mě nenechala chladným. I když jsem to viděl už poněkolikáté, tak opět jsem různým postavám, ať už hlavním, nebo vedlejším fandil, držel pěsti, strachoval se a v duchu popoháněl, aby je stroje nedostali. Celou trilogii považuji za jedno z nejlepších sci-fi, co kdy bylo natočeno. ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (více)