Ochránce

(TV seriál)
  • angličtina The Defender (festivalový název)
Krimi / Drama
Česko, 2021, 10 h 40 min (Minutáž: 60–68 min)

Jiří Hájek

Lukáš Vaculík, Jaroslav Plesl, Iveta Dušková, Pavel Řezníček, Agáta Červinková, Barbora Kodetová, Lukáš Veselý, Lucie Ducháčková, (více)

Epizody(10)

Aleš Pelán (L. Vaculík) je oblíbeným učitelem na střední škole. Šikana kolegyně ho donutí uvědomit si, že každý někdy potřebuje zastání. Učitelka, které se utopí žák na výletě. Rodiče dětí tyranizovaných nezvladatelným spolužákem. Dívka, co nikdy nechodila do školy. Základka, na které se porvou romské děti s bílými. Vychovatelky diagnostického ústavu, jimž chovanec zavraždí kolegyni… Tyto a další případy bude Pelán vyšetřovat coby školský ombudsman. I když není policista, ale učitel. (Česká televize)

šakal007

Klipy poslepované dohromady. Hlavní postava působí uměle. Školství je tak atraktivní téma, proč tohle působí jako agitka ministerstva školství? ()

Mamlas

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Až na ty neskryté reklamy na pořady ČT a reportážní fikce to bylo na české poměry dobré. Tím chci říct, že pan Vaculík tomu dal určitou kvalitu, to ostatní zůstalo právem zastíněno. (42%) ()

milos.bradik

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jediný seriál ze všech těch, které začaly teď v tomto období, který mne zaujal. Dobrý námět, výborně zahraný a konečně žádné pitvoření nebo parodie. Navíc s každým dalším dílem je to lepší a lepší. ()

• „Úkolem hlavního hrdiny je ochránit, tedy zjistit, kdo je viník, kdo je agresor, nebo kde se stala příčina v prostředí, v němž jsou děti i dospělí oběťmi častěji, než si připouštíme. Mezi rodiči, učiteli i studenty a žáky jsou každodenní nenápadní hrdinové. Vyzdvižení jejich příběhů a zastání se těch, co tlačí větší náklad, než unesou, jsou cíle našeho seriálu,“ uvedl kreativní producent Michal Reitler. (SONY_)
  • Brněnská škola se měla nacházet dle slov postavy ztvárněné Jaroslavem Pleslem na náměstí Brigády, v prvním záběru je ale u vchodu vidět název ulice Kotlářská. Náměstí Brigády, ani ulice Bystrická, o které se v tomto díle hovoří, v Brně nejsou. (klukluka)
  • Premiéru epizody sledovalo 1,3 mi. diváků (15+). Epizoda se tak stala nejsledovanějším večerním pořadem a také nejsledovanějším pořadem celého dne. (rublik05)