James J. Braddock, přezdívaný Cinderella Man, se v polovině třicátých let stal idolem miliónu prostých Američanů. Má tři děti a nadevše miluje svou manželku Mae. V kariéře má slušně našlápnuto, ale tak jako ostatním ani jemu se nevyhne hospodářská krize ve 30. letech 20. století. Nepřízeň osudu ani obnovená zranění mu nezabrání v tom, aby šel za svým cílem. Rozhodne se vrátit do ringu. Nikdo nevěří, že by mohl mít šanci uspět, ale podceňovaný boxer začne vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém si najít práci, se najednou stane neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholí soubojem se světovým šampiónem těžké váhy Maxem Baerem, který během zápasu v ringu usmrtil dva své protivníky. (TV Nova)

wowylgu313

"kam se hrabe Rocky" ... (Hahaha) každopádně povedené dílo. Jako skoro každý sportovní film inspirovaný dle skutečných událostí. Tady se podíváme na "zoubek" Braddocka, který to nemá zrovna jak jinak než nejjednodušší... ;D ... Dostanete solidní várku old school boxu s pořádnou dávkou emocí a dramatu i z vedlejšího příběhu, který se prolíná s tím hlavním nahoru a dolů. To zaměření na vedlejší story je tady opravdu citovka, chvílemi to snad i možná celý ten film táhne kupředu. Hele ... Narovinu máte tenhle styl rádi? Absolutně na nic nečekejte! :) Obsazení, příběh, vedlejší příběh, tempo, pořádná nálož ran do obličeje? Ok! Hodnocení zde ma ČSFD je doslova a dopismene adekvátní. 80-85% :) ()

raoul

Příjemn film se skvělým výkonem Crowa. I když jsem znal jenom jméno Braddocka a nic o něm nevěděl, film mě zaujal, pobavil, přesvědčil o tom kdo byl zač a proč je tak celebrován. Ten "Howardův" patos je zase přesně v jeho intencích jako u Čisté mysli, ale tady to tak nevadí. ()

Doctord

Tento film hodnotit je opravdu dost těžké. Mne se to líbilo, byl jsem dojat, přál jsem si štastný konec, ale ..... Nevím jak to přesně popsat, pravdou je,že od Dob Zuřivého býka nejlepší film z boxového popředí, i oceňovaný Million dollar baby nebyl tak dobrý jako tento,ale přece mi tomu chyběla syrovost....SBOHEm:-( ()

cypher

Cink! Russell Crowe v roli odepsaného boxera z 30. let vyzařuje neskutečnou nadějí, nadějí pro lidi, kteří v té době neměli ani na mléko. Famózní počin Rona Howarda s naprosto brilantní kamerou. Ve scénách zápasů máte prostě pocit, že sami dostáváte a dáváte rány. Podle mě nejlepších práce s kamerou ve filmovém boxu. A nejen s kamerou, Thomas Newman předvedl taky své, co se soundtracku týče. Hudba dokonale zklidňuje sport, který někdy bývá až na život a na smrt. Film z meziválečného období, s pravdivými událostmi, o jednom z nejpopulárnějším sportu z daného období, plus roztomilá roztřesená Renée Zellweger. Tenhle zápas jasně vítězí James J. Braddock! ()

Martyyn

Opět jsem podlehl citovému vydírání pana Howarda. A to jsem si říkal, že už to pro tentokráte vydržím a druhý životopisný film z americké historie budu vnímat bez emocí. Jenže to jednoduše nešlo, protože Crowe hraje naprosto dokonale (ten člověk fakt zahraje všechno), a ve spojení s mou oblíbenou Renée nelze jinak. PS: Při boxérských zápasech mi stoupal adrenalin do extrémním výšin. Doporučuji pro lidi s nízkým tlakem :). ()

brodži

Rocky Balboa ve 30tých letech. Nejdříve prohrává a pak najednou levý hák, pravý hák a K.O. Pojetí, příběh, nemělo to chybu. Bohužel člověk by se chtěl i bavit a u tohoto asi moc zábavy neužije. To ať si raději pustí toho Rockyho. Ale jako rádoby pohled do života uspěšného boxéra, který si sáhnul až na dno aby se dostal zase na vrchol je to opravdu povedené. 4* ()

halberdier

Další spolupráce režiséra Rona Howarda a Russela Crowea, od které se očekávala Oscarová žeň, ale film v USA celkem propadl. Přitom se nejedná o vůbec špatný film. Příběh boxera, který z vrcholu spadne až na dno a během hospodářské krize je rád když může občas pracovat v docích aby vůbec uživil rodinu a o jeho velké cestě zpátky na vrchol. Můžu říct, že film je stejně kvalitní jako Čistá duše, jen některé scény jsou až moc sentimentální a příliš tlačí na pilu aby z diváka mermoci vyždímaly nějaké emoce. Jinak je vše na vysoké urovni-herecké výkony (Crowe jako většinou super) a boxerské souboje jsou velmi dobře natočeny a divák při nich drží pěsti a je nervozní ikdyž ví jak to nakonec stejně dopadne. ()

jopal

Po pol hodine pozerania vacsiny filmov mavam problem nezadriemat. Ked som vynervovany a stale culy ako rybicka dopozeral film o 23.30, mal som este dlho po polnoci problem zaspat!!! Bravo Howard, Crowe, Giamatti, Zellweger, bravo!!! ()

blezg

Nejsilnější zážitek posledních pěti let. Dvě hodiny, během nichž jsem se dvakrát velmi potichu nadechl a jedinkrát mrknul. Znáte ten pocit, kdy vás film naprosto vcucne, a ani na chvilku vás nepustí, myšlenky vám neutíkají a vy sledujete něco úžasného. Doufám, že každý to někdy prožil. Já nečekaně tadyhle, aniž bych dopředu věděl, na jaký film koukám a o čem. Vlastně, vždycky je to nečekaně :) TOP 5 ()

Maiken Algren

Dlho som sa odhodlával, nemám rád dlhé filmy. Ale tomuto pomalé tempo jednoznačne slušilo. Od začiatku až do konca, od postávania pred továrňou až po posledné sekundy zápasu. Výborní herci (teda skoro všetci), výborná kamera, výborná hudba, pekný príbeh. Jedno jediné z čoho som mal strach bolo že záverečný súboj skončí tým že Crow padne na zem, a zrazu, bum! flashback svojej ženy, bum! flashback detí ako nemajú čo jesť. Bum! flashback ako liedalo naráža do dvojičiek, a hlas majstra Splintera "použij vnitřní sílu stíve, máš na to". A práve fakt že sa k týmto lacným trikom nikto nepotreboval znížiť dáva snímku silu. Veľmi pekný film. Teda, až na otravnú Renée Zellweger, ktorej uplakaným grimasám som ani za nič nevedel prísť na chuť. ()

Kada80

Dojemný příběh Braddocka v době,kdy ameriku sužovala hospodářská krize.Jeho schopnost porazit sebevětšího favorita je úchvatná.Tento příběh mohl napsat jen sám život.Jednou jsi dole jednou nahoře. NEZAPOMENUTELNÉ : taky vím za co bojuju. A za co to je Jimmy? Mlíko ! 100% ()

kacer4

Perfektný film, možno trochu chýbal dej od luxusu ku chudobe. Ale aj tak výborný scenár, spoľahlivý Russell Crowe, vydarený Paul Giamatti a perfektná hudba od Newmana. 90% ()

Rodriguess

Maximalne emotivny film, vyssia uroven ako warrior. Crowe najlepsi herecky vykon vsetkych cias. Hudba famozna - celkovo majstrovsky film. Nemam slov - genialne! ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Oscary plné překvapení