James J. Braddock, přezdívaný Cinderella Man, se v polovině třicátých let stal idolem miliónu prostých Američanů. Má tři děti a nadevše miluje svou manželku Mae. V kariéře má slušně našlápnuto, ale tak jako ostatním ani jemu se nevyhne hospodářská krize ve 30. letech 20. století. Nepřízeň osudu ani obnovená zranění mu nezabrání v tom, aby šel za svým cílem. Rozhodne se vrátit do ringu. Nikdo nevěří, že by mohl mít šanci uspět, ale podceňovaný boxer začne vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém si najít práci, se najednou stane neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholí soubojem se světovým šampiónem těžké váhy Maxem Baerem, který během zápasu v ringu usmrtil dva své protivníky. (TV Nova)

japekli

Rejža jedna s *! I přesto, že cejtím ´holvůdský´ koření o amerikánskym snu, nezkazilo to ten příběh, z kterýho měli nějakýto zadostiučinění tenkrát ti hladovci v docích a my... někteří v současnosti úžasnej zážitek před tývý s plnými bříšky. ´Raslík´, jako můj ´škorpión´ číslo jedna (dobrá, po přítelkyni), podal věrohodnej výkon a oceňuju, že se děj rozvětvil a nesoustředil se jen na ring, čím by se asi zařadil spíš do béčkoviny. Taky bylo zvláštní vidět ´Celvégrovou´ po dlouhý době ve vážný roli a moc se mi líbila i druhá ´berlička´ ´Džejmse´ Paul ´Džamaty´. ()

Desmi

Emotivně laděný snímek nestárnoucího boxera se srdcem na správném místě. Neotřelé klišé, které vás zaručeně pobaví. Snadno se vžijete do hlavního hrdiny, který byl hrdinou a nositelem naděje i pro lidi z nejchudší vrstvy obyvatel, což je v krizi mnohem důležitější než nějaký titul. Russell Crowe jako vždy perfektní. Role kladných hrdinů s nezlomnou vůlí mu prostě jdou..! =) ()

clint123

Jeden z najlepších boxerských filmov vôbec! Už len to, že je nakrútený podľa skutočného príbehu - fascinuje. Dráma o boxerovi Jamesovi J. Braddockovi, ktorý sa zo životných útrap, dna a chudoby (pre seba a svoju rodinu) vyšplhal na vrchol a dal do toho všetky svoje sily. Skvelé!!! ()

LencaN

Auuuu...tohle bylo silné, krásné a ušlechtilé. Hlavní výhodou je tady srdceryvný příběh + v kombinaci s Russellem Crowem to je pekelná kombinace v dobrém slova smyslu. Sice box ráda nemám, je to surové, nechápu, proč si ubližují, když je pak někdo musí zase dávat dohromady, přitom se tu točí tolik peněz. Ale co se mi na sportovních filmech líbí, že je vždycky komu fandit. Důležité je, aby bylo divákovi dovoleno si udělat pouto k hlavnímu hrdinovi a to se tady povedlo na jedničku a k tomu podtrženou :) párkrát jsem měla skleněné oči, no na konci už mi tekly slzy jak hrachy, ale několikrát jsem se i přistihla jak jsem máchala rukama a říkala si "flákni mu", "nakopej tomu namyšlenýmu frajerovi zadek"...no protože i ten největší boxerský zabiják byl dobře vybraný, takže ve mě vzbuzoval odpor. Díky boxu je to v něčem podobné filmu Warrior (který taky zbožňuju), oba mají krásnou hudbu, jsou plné napětí a odhodlání, ale i přesto jsou každý v něčem jiný. Pořád jsem tápala, proč název Cinderella Man a až mi to ve filmu vysvětlili, tak jsem žasla, jakou to má hloubku. Vlastně jako celá dějová linka. Braddock měl postavení, přišla krize, o všechno přišel a musel se s tím vypořádat a pral se se životem doslova jako lev (nebo lvice chránící svoje lvíčata, ale je to chlap, takže radši lev:) ) a dával naději i mase lidí, která takovou jiskřičku něčeho lepšího potřebovala. Oceňuju kostýmy a kulisy, hladké a vkusné střihy záběrů. Jedinou výtku bych měla proti Renée Zellweger. Nemůžu si pomoct, ale poslední dobou se mi zošklivila. Ale tady se držela zpátky a byla snesitelná. Oproti tomu Crowe tady opět zářil. Možná už jsem to někde psala, ale hraje přirozeně a nenuceně. Když má hrát jemného romantika, úsměvem plným lásky rozehřeje každé srdce, když má dát někomu do zubů, pohledem by vraždil, a to i bez ohledu na jeho tělesnou konstrukci v tomto filmu, kdy stačí aby sundal košili a je to někdo jiný. Jsem hrozně ráda, že jsem tenhle film viděla. ()

Bruce_cz

Scény v ringu jsou skvělé, ale jsou i mnohem lepší boxerské filmy. Okolní vata nudí a stopáž je šíleně přepálená. Ke všemu Renée Zellweger je fakt strašná herečka... Tři hvězdy jsou maximum co se dá dát. ()

Kozlowski8

Boxer James Braddock má nejlepší boxerská léta dávno za sebou a box už jeho rodinu neuživí. Obzvláště ne v období Velké hospodářské krize v Americe 30.let 20. století. Když už James a jeho blízcí dopadají na samé dno chudoby, naskytne se boxerovi poslední šance. Jedná se však o nerovný souboj v ringu... Dojemný příběh o vůli, odhodlání a lásce. Ne úplně nápaditý a originální příběh a jeho dopředu zřejmý průběh a očekávaný konec ubírají filmu body, ale přesto všechno jich ještě mnoho zůstává. Ron Howard dokázal velice dobře vykreslit atmosféru New Yorku 30. let a rovněž atmosféru boxerských zápasů. I přes ten už zmiňovaný čitelný průběh jsem každý zápas Jamese velice intenzivně prožíval. K tomu přispěla rovněž skvělá kamera, střih a samozřejmě výtečný Russell Crowe. ()

zigy

Ron Howard umí točit filmy působící na city diváka, podobně jako to umí třeba náš Karel Kachyňa. Závěrečný souboj je úchvatný a Russelovi musíte fandit z celého srdce (mimochodem chudák musel určitě schytat hodně ran). Kdo má rád box, ať automaticky dá pět hvězd. Příběh samotný je velmi jednoduchý a předvídatelný. Z tohoto důvodu pro mě zůstanou nejlepším boxerským filmem Pěsti ve tmě. Ron Howard ale Jaroslavu Soukupovi šlape na paty, kdo by to byl řekl, že?:) ()

Ironhead

Filmu a pribehu o boxerech (looserech, kteri se dostanou az na vrchol) tu uz bylo hodne, ale tenhle patri rozhodne k tomu nejlepsimu, co zatim bylo natoceno ;) ()

unclejack

Spojenie boxerského ringu a veľkej hospodárskej krízy má určite čosi do seba. Zvlášť ak sa réžie ujme skúsený Ron Howard, ktorý skúsene narába s dobovou atmosférou. Priznám sa, že zo scenáru som mal dobrý pocit, ale hudbu som akosi príliš neregistroval, zrejme musela ustúpiť sugestívnemu vykresleniu atmosféry tridsiatych rokov. To, čo filmu dodáva skutočnú pôsobivosť, sú herecké výkony - nejde len o skúseného Russella Crowea, ale pre mňa aj milé prekvapenie v podobe Renée Bridgit Jones Zellweger. Po filme som si totiž musel priznať, že je skutočne dobrou herečkou. Poteší aj väčšia úloha pre Paula Giamatti, ktorý sa mi svojím angažovaním v mainstreamových komédiách typu druhý Hangover zošklivil, ale Cinderella Man mu trochu u mňa napravil povesť. Howardov film treba vidno najmä kvôli jeho historickej pôsobivosti a scénam v ringu, ktoré boli viac neý obstojne zvládnuté. Pre mňa osobne oveľa pôsobivejšie než napr. O Connorov Warrior. ()

Cazzysvjet

Skvělá podívaná , které není co vytknout. Pozvolnou hudbu a atmosféru 30. let střídá dechberoucí drama zápasů v ringu. Nadšeně tleskám! ()

kishi_SO

pribeh od uspechu k samemu dnu, a znovu stastiplna cesta na vrchol. Uzasny film plny emocii. Je az tazko uverit, ze to bol skutocny clovek. ()

CYP3A4

Russell Crowe a Craig Bierko byli především při boxerskejch scénách nadprůměrný a Paul Giamatti byl jako vždycky skvělý. Ale proběhlo tu další zhridizování už tak dost velkýho hrdiny, protože pravda tak neprodává asi, což je hnusný. Max Baer byl v ringu prevít, ale mimo něj se choval slušně a navíc byl stejně velkej jako Braddock. Frankie Campbell opravdu v nemocnici umřel po nářezu od Baera, ale za to moh hodně taky rozhodčí, kterej řídil zápas a kterýho taky potom vyhodili. Navíc Max Baer z toho byl autenticky opravdu špatnej. A Ernie Shaaf dojel na to, že v zápase proti Primo Carnerovi, kterej byl obrovskej, nastoupil s meningitidou. ()

KorenGeorge

Skutečný příběh New Yorské Popelky, který to díky své vůli a umu dotáhl až na samotný vrchol. Typická precizní Howardova režie, Russel Crowe zahrál sympatického bojovníka hlavně ve fyzických scénách brilantně. Líbila se mi i choreografie soubojů, které v té době opravdu spíše připomínaly hospodskou rvačku. Příběh zasazený v krizových 30. letech krásně ilustroval bídu tehdejší doby, kdy mléko bylo luxus. Filmu bych dal i maximální hodnocení, kdyby ovšem tak nezkreslil postavu šampiona Maxe Baera, kterého na tomto místě musím ospravedlnit. Ve filmu se jedná o velkohubou kombinaci Tysona a Aliho, navíc je to židák, který oblézá ženské a je mu jedno, jestli v ringu někoho zabije, což ostatně už dvakrát předvedl. V reálu se jednalo o statečného boxerského šampiona, který ve svých dvaceti letech skutečně zabil boxera Campbella, ale byla mu za to na rok odebrána licence, pozůstalé svého zesnulého soupeře odškodnil a i dále podporoval; od té doby byl touto skutečností velmi traumatizován, takže už nikdy v ringu netloukl do soupeře tak zuřivě. Druhého boxera nezabil, ten zemřel až po několika dalších soubojích, které absolvoval po Baerovi. Navíc to byl právě židovský bojovník, který připravil drtivým knockoutem o titul Hitlerova miláčka Maxe Schmellinga v roce 1933, čímž všem náckům v Německu uštědřil obrovský políček. Rozhodně by si také zasloužil svůj film stejně jako Jimmy Braddock. Na závěr ještě jedna poznámka: Jim Braddock byl nejen výborný bojovník, ale i prozíravý obchodník. Před soubojem s "Brown Bomberem" Joe Louisem (další, kdo by zasloužil celovečerní film) domluvil takové podmínky smlouvy, které mu zajistily desetiprocentní zisk z peněz, které Louis dále v boxerské kariéře vydělá. To se Braddockovi rozhodně vyplatilo a do konce života nemusel hnout, protože Hnědý Bombarďák se hned v zápase s ním stal mistrem světa a vládl jako nesporný šampion tomuto sportu po 140 měsíců, při 27 obhajobách titulu. No už toho slintání nad hrdiny nechám, 4 hvězdy filmu. ()

ViiKiNgG

Konečně. Konečně film o boxu, co stojí za to vidět. Rocky je sice klasika, ale tohle dílo mu dává K.O a to v prvním kole. Přehledné scény ze zápasu a není jich vůbec málo. Popis veškerejch sraček, kterýma museli lidi za krize projít. Ukazuje se, že i majetnější skončili víceméně na dlažbě a někteří v rakvi. Cesta na dno a poté zpět na vrchol, kdy Bulldog ukazuje, že na to stále má a že pro mlíko udělá cokoliv. P.S: Paul Giamatti mi přijde extrémně nedoceněnej. ()

hony23

Možná nejlepší film z boxerského ringu, buduli tedy hodnotit pouze zápasy. Zatímco skutečné boxerské zápasy v televizi mě až na vyjímky absolutně nebaví, Russel Crowe mě přikoval k obrazovce a zažraně jsem sledoval každý jeho direct. Bohužel první půlka filmu příliš o boxu není, hodinu sledovat existenční problémy hlavního hrdiny, to zas taková jízda nebyla. ()

buchannon

Zdá se, že existuje boxerská svatá trojice (alespoň tedy pro mě): Million Dollar Baby, Rocky a Těžká váha. Zato Zuřící býk mě moc nenadchnul, mnohem víc se mi líbil Ali. Od poloviny filmu Těžká váha jsem se bál, že bude mít tragický konec a nakonec to dopadlo, jak to dopadlo. Jak napsal Damon Runyon: "V historii boxu neznám příběh, který by snesl srovnání s životem Jamese J. Braddocka..." A s tím naprosto souhlasím. Toto je skutečně nejlepší boxerský film podle skutečnosti. Ron Howard je opravdu excelentní režisér. To, že jeho spojení s Russellem Crowem funguje na jedničku, dokázali mj. už v Čisté duši. Dávám čistých pět i navzdory Tsunami_X, který opět nezklamal. :)) ()

daleba

Miluju tyhle filmy o malých velkých hrdinech (kdo neviděl, doporučuju film Hráči z Indiany). Crowea jsem nikdy moc nemusel, ale tady byl excelentní. Stejně tak Paul Giamatti! Jediné, co mě zamrzelo, že ve filmu není více zdůrazněn pád na dno během krize. Musel jsem si potom najít, jak se vlastně stalo, že Braddock tak najednou zchudnul (špatná investice do akcií a následný pád burzy). ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Oscary plné překvapení