Terry Noonan (Sean Penn) se po deseti letech vrací domů do New Yorku, do irské čtvrti Hell´s Kitchen. Brzy se dává dohromady s kamarádem z dětství Jackiem Flannerym (Gary Oldman), který je členem irského mafiánského gangu, vedeného jeho bratrem Frankiem Flannerym (Ed Harris). Bratři Terryho najmou jako vymahače dluhů. Nikdo z nich ale netuší, že Terry je policistou. (Magic Box)

HAL

New York devadesátých let je nejdokonalejší setting pro drsné gangsterky ever. Ta šeď, špína, násilí, a všeobecný nihilismus čišící z každého záběru... krása. A tahle se taky povedla, příběhem sice trochu překombinované, ale tím tématem, a i krásnou (byť krátkou) slow motion akcí mi dost připomíná HK filmy Johna Woo - které přitom teprve vznikaly, ve stejné době. Nečekal bych že někdy uvidím Seana Penna střílet obouruč ve stylu Chow Yun Fata, ale kupodivu mu i role nasraného gangstera dost sedla, a zbytek hereckého obsazení, to je taky solidní dream team - Ed Harris, Gary Oldman, Robin Wright, John Turturro, John C. Reilly. Všichni krom Harrise v době kdy ještě vůbec nebyli slavní. A k tomu soundtrack od Morriconeho. Ten režisér pak už nikdy nic co by stálo za zmínku nenatočil, ale tady měl při výběru lidí hodně šťastnou ruku. 8/10 ()

Anderton

Koľkokrát sme už tento príbeh videli, že.....Množstvo hereckých es vo filme, ktorý je tak na úrovni horníka, ale keď to spriemerujeme, tak sa dostávame k pomerne vysokým kartám. New York tomu môže vždy iba napomôcť a deje sa tak i tentokrát. Popravde sa Stav milosti trochu vlečie, neprináša nič nové, ale záverečná tretina je už veľmi napínavá a obohacuje žáner o vyriaďovanie si vecí medzi najbližšou rodinou tak, ako sme zvyknutí medzi gangami. Pri rozhovore Taliana s Harrisom je napätie skutočne na krájanie a pozdvihuje zrazu film z priemeru do vyššieho levelu. Herci vedeli, prečo tieto úlohy zobrali. Romantická linka zase pridáva do deja akýsi nadhľad Wrightovej, ktorý je v podstate jediným správnym postojom k udalostiam v Hell´s Kitchen. ()

nascendi

Hľadal som, čo nové tento film priniesol. Márne. Sean Penn mi pripadal kŕčovitý, Ed Harris je typologicky skôr vojak, než mafián a tak mi ostáva iba Gary Oldman, ktorý mafiánskeho magora zahral presvedčivo. Príbeh sa ničím nevymyká z rámca daného jeho predchodcami a na obdivovanie striekajúcej krvi pri záverečnej strieľačke som už starý. Aj tie tri hviezdičky som dal preto, aby som "milovníkom žánru" nepokazil skóre. ()

Tomco

vyborne herecke osadenstvo. ani neviem kolko hviezd ci hviezdiciek sa tu mihne. skvely penn, nenormalne najlepsi gary oldman atd... urcite stoji za pozornost. ()

Bachy

Několik chlapů si přeměřuje svou drsnost ve filmu, kde nejlepší scénou jsou letící brambůrky za zvuků irského pochoďáku. Not my cup of tea. ()

Happens

Film postavený na Pennovi a zápletce a la The Departed (2006), je to klasika. Je to ta stará škola. Ale vím, že si to z novu nepustím. ()

sharky

Příběh o jednom bývalém gangsterovi, jednom hodném gangsterovi a jednom zlém gangsterovi, o přátelství, o pomstě a jedné krásné dívce, která jakoby z oka vypadla Jenny z Forresta Gumpa:)...dost dobrý kus filmařiny po všech stránkách, výborná je hlavně závěrečná přestřelka říznutá slavnostním pochodem v den svatého Patricka. ()

mm13

Niečo tu nehrá. John Woo mal za sebou v roku 1990 dvojicu Lepších zajtraškov, Killera a práve točil Bullet In The Head. Ako je potom možné, že Stav milosti z roku 1990 akoby vypadol napríklad aj práve z jeho kinematografie? Príliš skoro. Náhoda alebo Woo nestíhal tri filmy ročne, tak poskytol námet vlastne doteraz neznámemu Philovi Joanou? Pretože byť toto ázijský film, je dnes z neho klasika. No! - a tá záverečná prestrelka... Ľudkovia drahí, ten Joanou musel filmové pnutie na ďalekom východe sledovať od najúplnejších začiatkov, nie až keď sa narodil Hard Boiled. Inak si to nedokážem vysvetliť... Škoda iba typovo nevhodne obsadeného Eda Harrisa, ktorý sa snaží veľmi preveľmi, ale vadiť mi prestal až pri druhom pozeraní, keď už som vedel koľká bije a sústredil sa na iné. ()

Richie666

Přestože gangsteři a mafie nepatří zrovna do mnou oblíbených námětů, vyčnívá tento film výrazně nad většinu ostatních takových, především jak díky nepřeplácanosti a vyváženosti děje, tak díky výborným hereckým výkonům v čele s Garym Oldmanem, který tento snímek povznáší minimálně o třídu výš, než kde by byl bez něj. Zapamatováníhodné! ()

Lacike

Doteraz mi tento film unikal. Pritom gangstersky zaner a famozne herecke obsadenie slubovali spickovu zanrovku. Chyba. Vysledok je k smiechu. Na mna to pôsobilo skoro ako parodia. Mam rad mafianske filmy napriek tomu, ze ich hrdinovia nie su postavy hodne fandenia. Ale pokial sa jedna o inteligentnych mafianov, ktori dokazu velke veci, tak si ziskaju môj respekt. Druhou funkcnou moznostou je zobrazit ich ako komicke figurky ako to robi Tarantino alebo Guy Ritchie. A tento film je niekde medzi. Mafiani v tomto filme su totalne neschopni, ale film je pojatý vazne. Su tak neschopni, ze ked sa pridu vyhrazat majitelovi baru, tak ten ich posle do riti a oni sa pred nim zacnu hadat medzi sebou. Proste jak male deti, ktore sa hraju na mafianov. Ich sef Ed Harris sa tvari ako najväsci frajer, ale je to obycajny ritolez bez respektu u svojich chlapov. Jedineho mafiana hodneho respektu tu stvarnil Joe Viterelli. Necudo, ze mu cely film Ed Harris lezie do riti. Druhy herec, ktory este obstal so ctou je Gary Oldman v ulohe horkokrvneho brata Ed Harrisa. Sean Penn ako policajt v utajeni pôsobi ako lekla ryba. Hm, pardon. Asi sa jedna o spoiler. Ale na to, ze je policajt pride po chvilke aj totalne retardovany divak. Takze nefunguje to ako seriozna gangsterka, ani ako blazniva komedia. Asi nieco medzi. Najdivnejsia je scena v ktorej na poslednu chvilu Oldman nezmasakruje talianski gang. Tam som fakt nevedel, ci to myslia vazne alebo ako vtip. Ani ako drama o postavach z neprazniveho prostredia. Na to filmu chyba dobova atmosfera aku ma v malicku napriklad Scorsese. Takisto mi liezla na nervy hudba. Na samostatne pocuvanie je pekna, ale k filmu nesedi. Tak vysledok nefunkcny divny zmetok, ktory ma zmysel vidiet len vdaka skvelemu Oldmanovi a Viterellimu. 4/10. ()

Gary

Atmosferická kriminálka s výborným obsazením a jeden z mála opravdu povedených filmů Phila Joanoua. Sean Penn a Gary Oldman jsou nezapomenutelná dvojka a závěrečná přestřelka stojí za to!!! ()

6thSun

Velkolepé gangsterské představení v čele s maniakálním Gary Oldmanem malinko kazí šíleně zdlouhavý závěr. Jinak ale žánrová lahoda. 85% ()

Tommassi3

"Co si vo sobě myslíš ?? Poslední blbej talián, co sem přilez, byl Columbus a vydržel tu sotva tejden, ty hovado !!" ;) ()

Marsik

** Jedna z gangsterek, se kterou mám vcelku problém. Hudba od Morriconeho byla sice super, ale převážná většina herců hrála tak vlažně, až to nudilo. Podle mě předvedl nejlepší výkon paradoxně Joe Viterelli v roli italského mafiánského bosse, byť nebyl na place často. Zbytek se tam jen tak ploužil (Harris, Penn, Wrightová) nebo hráli magory (Oldman). Zvažoval jsem, že ponechám od minulé projekce 4 hvězdy, ale rozmyslel jsem si to. Protože tenhle film mě na podruhé nepřesvědčil o 4-hvězdičkových kvalitách. 67% ()

Davered

Neni divu, ze se jedna o jediny snimek pod jehoz scenar se podepsal Dennis McIntyre. Film totiz postrada sebemensi autenticitu a uveritelnost. Nejsou zde postavy, nybrz herci, pretahujici se o pozornost svou teatralnosti a nevhodnosti pro sve role (to plati zejmena pro vsemi nepochopitelne vyzdvihovaneho Oldmana). Akteri a jejich vztahy jsou vedle toho tak ledabyle nacrtnute, ze se s nimi nelze identifikovat nebo zajimat se o jejich osudy. K tomu vsemu zde navzdory vice nez dvouhodinove metrazi absentuje zapletka v pravem slova smyslu a samotny zaver kvuli vyse zminenym zaporum vysumi do ztracena. ()

zlabus

Momentálních zdejších 75% přesně odráží moje pocity, a to trošku odhlížím od otřesné poslední patnáctiminutovky. Jinak jde o solidní krimi z přelomu osmdesátek a devadesátek, která OPRAVDU nezapře inspiraci peckama Briana DePalmy, což mi vlastně nevadí, protože se na to fakt dobře kouká. Další velká pozitiva jsou Morriconeho hudba a skvělá Robin Wright. ()

MissJ

Ústřední melodie se mi v kebuli zasekne na pěkných pár, odehrává se to v NY (snapshoty přibývaly geometrickou řadou) a je tam Sean Penn...co si přát víc. ()

GodComplex

Standardni gangsterka, takze nic pro me, ale Morriconeho hudba a hlavne kamera Jordana "Blade Runner" Cronenwetha rozhodne stoji za to, zejmena finalni prestrelka je vylozena prestrelkova poezie, ze ktere by mel urcite radost i John Woo. 6/10 ()

blackrain

Velké překvapení. Takhle výborný film jsem dlouho neviděla a to jsem si o něm nemyslela nic dobrého. Nezapomenu na běh hořícím domem, kdy se Gary Oldman zachoval jako úplný šílenec a Penn se jím nechal vyhecovat, ale co jiného mu zbývalo. Herecké obsazení nemělo chybu, všechny ale mnohonásobně převyšoval právě Oldman. To byl parádní magor. Harris mohl být jako hlava gangu ještě drsnější a ďábelštější. ()