Reklama

Reklama

Orka zabiják

  • USA Orca: Killer Whale (více)
Trailer

Obsahy(1)

Vraždiaca veľryba je jedno z najinteligentnejších živočíchov na svete. Podobne ako ľudia má jedného druha a ak mu človek ublíži, kosatka si to zapamätá a je viac jako isté, že sa bude chcieť pomstiť. Kapitán Nolah (Richard Harris) má na svedomí veľrybiu samičku aj s očakávaným prírastkom. Mŕtvu kosatku vyplaví more na breh a Rachel (Charlotte Ramplingová) i ďalší ľudia Nolana upozorňujú, že ho čaká odplata. A skutočne nahnevaná veľryba sa často ukazuje pri brehu, aby neskôr zničila ukotvenú loď a jasne dala najavo, že to nie je koniec. Aj Nolan si při pohľade na jej vytŕčajúcu plutvu začína uvedomovať, že kosatka ho bude hľadať, číhať, loviť a prenasledovať nemilosrdne a neľútostne s jedinou myšlienkou odplaty krížom cez moria, nehľadiac na čas ani na rôzne prekážky. Má Nolan šancu zbaviť sa večného prenasledovania tým, že odstráni svojho prenasledovateľa? Podarí sa mu to? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (160)

predators 

všechny recenze uživatele

Kosatka myslící a jednající jako člověk. A to jak s dobrými vlastnostmi, tak i s těmi špatnými. A v tomto případě mezi ně patří odplata! Byli tady žraloci, krokodýli, piraně, hadi, mravenci, ptáci a kdoví co ještě :-) a jelikož se všechny další zvířecí varianty vyčerpaly, přišly na řadu kosatky :-) Místy dokumentární záležitost často ztrácí na tempu a ročník výroby odpovídá kvalitě zpracování. Ale dívat se na to dá... :-) 50% ()

Mol 

všechny recenze uživatele

HE FOLLOWED YOU. HE SAW YOU ON THE DECK OF THE BOAT! Film který byl určitě natočen na hype filmu čelisti a není divu. Námět a zpracování je sympatické, i když konec trošku pokulhává, protože náš neohrožený kapitán Nolan se tak trochu zcvokne. Orca je nelítostná mašina na zabíjení a Nolan v tom stále hledá něco romantického. Škoda, že ho vždy nalíčená Rachel nenechala použít Nobelův vynález a vyhodit tu nelítostnou bestii z pekel do vzduchu. Fandil jsem samosebou i kosatkám a bylo mi jich líto. Hlavně když začali vydávat ty své zvuky smutku a bolesti. ()

Reklama

Desperado 

všechny recenze uživatele

Pomstychtivá kosatka? Čo si už filmári nevymyslia, len aby pritiahli senzáciechtivých divákov? Nebudem prekvapený, keď nabudúce uvidím horor o psychopatickej sasanke. No, divme sa, ale ono to vôbec nie je také zlé, ako to na prvý pohľad vyzerá. A vôbec mi neprekážal fakt, že tvorcovia sa nielen inšpirovali legendárnymi Čeľusťami, ale ich aj vykrádali. Predovšetkým tu musím pochváliť hudbu, ktorá presne vystihuje tú skľučujúcu atmosféru. A budúci predstaviteľ Dumbledora Richard Harris bol tiež skvelý, veril som mu tú prehlbujúcu sa frustráciu a beznádej. Aj tak by som nabudúce privítal, keby Hollywood už toľko nepúšťal fantáziu na špacír, keďže na poukázanie, aké sú kosatky emocionálne založené a inteligentné, sú rozhodne lepšie dokumentárne filmy a na vystrašenie diváka kadejakým tvorom sú zas lepšie horory. Pretože považovať tento film za drámu, aj keď sa v mnohých chvíľach tak tvári, by bol zlý žart. ()

sud 

všechny recenze uživatele

Mrazivější, krutější a ve svém vyznění smutnější, než Spielbergovy Čelisti. Orca sice vykazuje na můj vkus až příliš člověčí inteligence a postavy sice taky udělají pár hloupostí, ale díky již zmíněné sedmdesátkové syrovosti (mládě, noha v sádře, závěr na kře), svižné režii Michaela Andersona a působivé hudbě Mistra M, hodnotím vysoko. Navíc jsou tu skvělí herci v čele s veteránem Richardem Harrisem, nádhernou Charlottou Rampling a mým oblíbeným náčelníkem Willem Sampsonem. 70%. ()

Rocky62 

všechny recenze uživatele

Série Zachraňte Willyho znázorňuje kosatku jako nejlepšího přítele člověka, který nemá žádné záporné vlastnosti. Orka zabiják toto zvíře démonizuje takovým způsobem, že film má mnohem blíž k hororu, než k nějaké dobrodružné výpravě za velrybou, což je sice plus pro atmosféru, ale velké mínus pro biologickou přesnost. Nejsem zrovna odborníkem přes mořskou biologii, ale pokud má divák alespoň základní znalosti v této oblasti, tak si nemůže nevšimnout těch do nebe volajících nesmyslů. Viz prohlášení kapitána Nolaha, že tenhle žralok bílý musel mít nejmíň 15 metrů čili byl v tom případě dvakrát delší, než největší ulovený exemplář, vskutku zajímavé zjištění. Dále zjišťujeme, že kosatky jsou pomstychtivé krvelačné bestie bez nepřítele a jejich síla si poradí i s ledovými krami o váze několik tisíc tun :-). Je to bohužel smutný fakt, který sráží film o 1* dolu, ovšem i tak je to kupodivu koukatelný snímek s velkým počtem pozoruhodných záběrů. Postavy mají cíl a nějaký vývoj a hudební podkres Morriconeho je rovněž skvělý. 65%. ()

Galerie (77)

Zajímavosti (6)

  • Scenéria predstavujúca odľahlú polárnu oblasť Labradoru bola vytvorená na Malte scénografom Mariom Garbugliom. (beso74)
  • Přídavné jméno orcino znamená "démon pocházející z pekla" (Orco byl římský bůh podsvětí). (AngelusCZ)

Reklama

Reklama