marhoul

Můj oblíbený. V roce 97 jsme pádili do staré Minikinokavárny na německý film, v němž se snoubí černý humor s velkou lidskou tragédií, neboť není moc horších věcí, než-li nevyléčitelné onemocnění mladého člověka, který chce tak zoufale žít. Ale ono to někdy nejde a tak nezbývá nic jiného, než vytřískat z těch posledních chvil, co to jde a rozjet se umřít na místo tak krásné, že se o něm mluví i v nebi. ()

mcb

Krásný film o umírání. V jednu chvíli až jednoduše optimistický, beztarostný a komediální tak, aby vás v další chvíli posadil emocionálně na dno. Aby připomněl, že v životě se může tvrdě dopadnout na hubu i za těch nejsladších časů. Je to o radosti ze života a naplnění svých tuh v pozadí s vyrovnáním se tragickému osudu. Člověk by neměl čekat a uskutečňovat věci na poslední chvíli, stačí jen žít podle představ. Nádherně smutný konec. P.S. Tohle že bylo natočené v zemi odpadních teenagerovských komedií a kriminálek??? ()

Šandík

Popravdě řečeno, "Klepání na nebeskou bránu" v mém případě přineslo určité zklamání. Čekal jsem trochu hlubší ponor a místo toho jsem dostal bláznivou komedii. Je ovšem pravda, že film kromě toho, že si neuvěřitelným způsobem dělá legraci z akčních filmů či thrillerů, především odráží zcela konzumní hodnoty tohoto světa. Bez jakéhokoli přesahu do věčnosti... celkový dojem: 75% ()

lola3121

Oficiální text distributora: „Hrdiny jsou dva muži, umírající na rakovinu, kteří se rozhodnou, že si "osladí" a "opepří" poslední dny, které jim zbývají, cestou k moři.“ Tak na základě takového popisu bych tento film obešla širokým obloukem… Naštěstí jsem měla i jiné reference, takže jsem se s těmi dvěma týpky dobře pobavila. Road movie, lehce připomínající Thelmu a Louisu, a to hlavně neodbytným pocitem, který jsem měla celý film, že to s klukama prostě nemůže dobře dopadnout. Přesto to nebylo v žádném směru přehnané, lehce dojemné, místy dost vtipné… a vůbec, jedu k moři… ()

heyda

No zdejší hodnocení je podle mě trošičku přehnané, to ale nic nemění na tom, že si tenhle film zaslouží červené zbarvení. Němci nejsou velcí filmaři, to ví každý, ale sem tam umí překvapit nejen vážným snímkem, ale i skvělou komedií a to je přesně případ Klepání na nebeskou bránu. Vtipné dialogy doplňují uvolněné písničky, herci jsou vybráni asi nejlíp jak to na tamní poměry šlo, příběh je sice už 100x ohranej, ale mě prostě baví sledovat lidi, kteří žijí naplno - a to z jakéhokoliv důvodu (i důvodu brzké smrti). Nutno dodat, že velkým plusem je i přiměřená porce minut. Takže paráda, ale nic, co by se mnou zamávalo natolik, abych hodnotil 5 hvězdiček. 80% ()

evulienka3

Po mnohých rokoch som si dala repete tejto klasiky a veru neľutujem. Filmov o umieraní, ktoré dokážu byť nepatitické, vtipné a netradičné nie je veľmi veľa, určite je to kvôly téme samotnej, ktorá nie je jednoduchá. V tomto filme im to vyšlo na jednotku. Určite si ho niekedy nabudúce znova rada pozriem. ()

Stanislaus

Po letošním Nejkrásnější dni jsem musel ihned zhlédnout tento snímek, ze kterého onen první jmenovaný kousek hodně čerpal a dle některých uživatelů ho i značně vykrádal (což je i není úplně pravda). Klepání na nebeskou bránu je rozhodně netradičně pojatá tragikomedie o nemocích, (všudypřítomné) smrti, honičkách, mafiánech, krádežích atd., nicméně i přes všechny tyto na první pohled negativní prvky si ponechává jistý komický nadhled. Oba hlavní hrdinové si prostě chtějí ještě užít těch pár posledních dní, které jim zbývají, čímž ale spustí řetězec událostí především humorného rázu, byť se tam střílí a utíká v jednom kuse. Zkrátka dobře natočený film prošpikovaný zejména odkazy na Pulp Fiction, který mě sice neuchvátil na plný počet, ale i tak si zaslouží diváckou pozornost. ()

Roman.Ticka

Je to film o snu každého z nás, prožít si svou nepříjemnou formu života podobně zábavně a naplno. Nejvíc cool byla scéna na benzince, čím absurdněji vypadala, tím byla věrohodnější, naprosto bezchybná kultovka po Tarantinovsku. "Tam nahoře budeš naprostá nula." "A nedá se to změnit?" Jistě že dá, stačí nakopnout káru a vyjet k moři... ()

anais

Instatntní hit, a důkaz, jak moc zamával Tarantino v 90.letech se světem filmu. Ne bezdůvodně si Schweigera o mnoho let později vybral do Ingorious Basterds. ()

poz3n

Velice zvláštní film. Německá tarantinovka, ve které chování většiny postav nedává moc smysl, ale není tolik těžké na to přistoupit. Má to svoje kouzlo, a sympatičnost postav táhne diváka s hrdinami kupředu, zatímco za nimi zůstává spoušť, ale ani jeden mrtvý. Opravdu zvláštní film. 6/10 ()

jonyyy

"Vraťte mi peníze a já vám daruji život." (Martin a Rudy se začnou smát) ......je to něco mezi 4 a 5*, ale u tohoto snímku s naprosto klidnou hlavou kousek na 5 přidám. Nejednou jsem se nahlas zasmál. ()

Othello

Bujará kopírka všeho, co bylo tehdy u nás na Východě cool. Gangsteři, chlapskej bonding, rockový soundtracky ala Tarantino, kopírování západních formálních postupů a naprostá svolnost dělat si ze všeho prdel, nehledě na to, jaká úroveň vtipu zrovna bude. Některý věci z tý doby působí doposud svěže, u některých jste rádi, že jsou už za námi. ()

Exkvizitor

Sympatická crazy komedie s poměrně neotřelým námětem a slušným zpracováním. Na rozdíl od drtivé většiny ostatních německých snímků je tento skutečně vtipný i pro středoevropana, takže nelogika scénáře není vlastně na škodu. A myšlenka, že i umírání může být sranda, je přece krásná. Koneckonců, z určitého úhlu pohledu umíráme všichni už od narození - poselství tohoto divácky nenáročného snímku je proto aktuálnější než by se mohlo na první pohled zdát. ()

Ištván87

Tenhle film jsem poprvé viděl asi před osmi lety, čili coby třináctiletý capart. A už tehdy se mi líbil. Když jsem se k němu dneska (7.1.2009) znovu dostal, tak jsem doufal, že nebudu zklamanej. A nebyl jsem. Ani omylem. Výborné obsazení (Til Schweiger i Jan Josef Liefers jsou úžasní a Moritz Bleibtreu ve vedlejší roli je geniální), výborný příběh, cameo Rutgera Hauera, a humor, který mi ani trošku nezaváněl Německem, to vše mi dalo ohromný filmový zážitek. Vždycky jsem si myslel, že pojem německá komedie se tak nějak vylučuje, ale tenhle film mě přesvědčil o opaku. Rozhodně ho můžu všem vřele doporučit. O moc víc než současnou americkou verzi tohoto příběhu Než si pro nás přijde. ()

ARI50

Chlapci pobavily v dobrém snímku, nenudil jsem protože to vzaly za dobrou věc a snažily se užívat co to šlo, dostal jsem i akci prostě super a do toho i smutný snímek. ()

matestlust

Tenhle snímek se mi navždycky vryl do paměti.Dva muži,každý umírající na různou nemoc se potkají na nemocničním pokoji a rozhodnou se splnit si své největší přání-vidět moře.Ukradnou luxusní vůz,který patří mafiánskému bossovi a ve kterém je 10 milionů...S mafií v patách a balíkem peněz brázdí cestu za svým snem... ()

becki_tu

Multižánrová lahůdka, která má emoce, vtip, nadhled a božský soundtrack. 85% PS: Scénáristé jedné epizody seriálu Kobra 11 se evidentně inspirovali tímto filmem. ()

oLí

Klepání na nebeskou bránu je jako molekula tvořená z prvků komediálních, o něco méně těch dramatických a hlavně opravdu malým počtem těch, jenž nelze nijak podrobně prozkoumat. Ovšem tento nejmenší počet prvků, jenž nelze nijak podrobně specifikovat, má ve výsledku nepostradatelnou funkci, bez které by se ona molekula rozpadla jako hrad ze suchého písku. Nevím, jak lépe to popsat. Čekal jsem spíše drama, jenž svůj potenciál využije pouhým hraním na city, příjemný překvápko. 70% [srpen 2007] ()

Morholt

Film o splněných snech, o přátelství, o životě a až v poslední řadě o smrti, ačkoliv ta je všudypřítomná. I když jsem se smál od začátku takřka až do konce, tak právě konec, který musel přijít, mě zasáhl. Snad nikdy jsem si víc nepřál jiný. Obrovská poklona Tilu Schweigerovi a Janu Josefu Liefersovi za to, co předvedli a neméně menší hold si zaslouží i ostatní aktéři. 90% ()