Od děsivých událostí uplynulo půl roku. Rachel Kellerová se synem Aidanem opustila Seattle a přestěhovala se do Astorie v Oregonu, kde nastoupila do místních novin. Jednoho dne se doslechne o záhadné smrti středoškoláka Jakea a pochopí, že duch holčičky Samary opět zabíjí prostřednictvím smrtící videokazety. Podaří se jí videokazetu najít v domě Jakeovy spolužačky Emily a zničit. Ducha se tím však nezbaví. Samara se dál zjevuje Aidanovi, jehož těla se podle všeho chce zmocnit, a podle chlapce je neustále sleduje. Jedinou možnost, jak spolu mohou komunikovat, aby je duch neslyšel, mají během spánku, pomocí telepatie. Po jednom ze Samařiných útoků skončí Aidan v nemocnici a doktorka Templeová zakáže Rachel přístup, protože se domnívá, že syna týrá. Rachel mu ve snu slíbí, že se pokusí Samaru zastavit. Začne pátrat po její matce Evelyn a objeví deníky, které si psala. Vypátrá, že se kdysi pokusila utopit dítě a od té doby žije v blázinci. Navštíví ji v naději, že se od ní dozví, jak by mohla svého syna zachránit. Evelyn jí však poradí pouze to, že má syna poslouchat. Chlapec jí ve snu tvrdí, že ho musí zabít, jinak Samara nezmizí. Rachel si uvědomí, že ji Aidan oslovuje jménem, když však jeho tělo ovládá Samara, oslovuje ji vždy maminko. Pochopí, že dívka chce maminku, a když se v televizi objeví samy od sebe záběry ze smrtící videokazety, nechá se vtáhnout do děsivé krajiny z nahrávky. Ocitá se ve studni, v níž kdysi Samara zahynula, a ví, že má šanci ducha zastavit. Ještě však netuší, co by měla udělat... (TV Nova)

dANo

Úplne zbytočné pokračovanie vydareného hororu, lebo to neprinieslo absolútne nič nové a okrem režisérskeho "pohrávania sa" s vodou bolo aj žánrovo veľmi slabé. Scéna s jeleňmi je síce zaujímavá, ale v kontexte filmu som ju už vôbec nepochopil... Kruh 2 je podpriemerný horor bez štipky inovácie. ()

yeniczek

Docela smutný příklad toho, že oproti remaku je původní japonský Kruh strašná nuda. Naštěstí za Nakatou musel stát někdo, kdo mu vnutil alespon část atmosféry z prvního dílu, a tak dokázal natočit i pár velmi mrazivých a poutavých scén. Jenže to při docela divném scénáři a ústředním nápadu opravdu nestačí. Bál jsem se jen kvůli tomu, že jsem měl neskutečný respekt z prvního dílu. O to větší rozčarování bylo na konci dvojky. ()

VanTom

Zůstat u 20minutového kraťasu o zničení poslední (?) rozkopírované videokazety, bylo by to velmi dobré. Odsunout však znepokojivý filmeček absolutně stranou a hledat cesty k "vymítání" (zlého ducha z vodních hlubin podsvětí, nebo něčeho takového) se mně jako rozvedení původní ideje nezamlouvalo, hlavně v závěru, kdy se přejedla i (do té doby poměrně působivá, jenže furt stejná a "digitální") strašidelná atmosféra. ()

lykan9

Druhý díl americké verze Kruhu je bohužel slabým odvarem jeho předchůdce. Což o to, příběh jede na plné obrátky již od začátku a na nic nečeká, ale je to celé nemastné neslané. Samara vůbec nevydává žádnou hrůzu, což je ten největší problém. Nevím, jak se tvůrcům podařilo po jedničce, která vyvolává hrůzu i po letech a i po několikerém shlédnutí, udělat horor, který je tak čajíčkový, že by ho zvládly i malé děti. Z Kruhu 2 jsem ohromně zklamán. ()

JohnSmith

Druhý kruh je o poznání slabší než první. Vlastně mi přišel akorát děsivý ten chlapec, ale to už v prvním díle. ()

Ichabod

Na "jednicku" se Kruh 2 nedotahuje. Je to klasicke hollywoodske pokracovani a to v dobrem i spatnem slova smyslu. Scenar je horsi a je to proste nastavovana kase. Nicmene neupiram konci jakous takous dramaticnost a skutecne je to AAA horror a to bez debat. Dokonala hudba, skvele efekty, velmi dobra Naomi Watts a nektere zabery prestoze jsou pomerne akcni tak mi nahanely husi kuzi (jen bohuzel to nebyly takove soky jako v prvnim dile). Kdyby vzniknula trojka tam podobne jako u serie Saw tak se na ni rad mrknu nicmene budu vzpominat na prvni dil, ktery puvodni mytologii zapocal. ()

Jaro.Krafcik

O dosť lepšie ako jednotka. Ktorá ma veľmi nebavila. Stále je ale o niečo lepšia paródia vzhladom asi na to že som ju videl prvú. Áno myslím scary movie. Ale spät ku filmu. Hustá atmosféra a niektoré scénky mrazili. Niečo lepšie ako priemer. Aj keď samary mohlo byť o niečo viac. 4* ()

prasacimor

Po záverečných titulkoch som si uvedomil, že som sa vlastne celý film vôbec nebál....a to pre horor nie je moc dobrá vyzitka. Hlavne ak ide o pokračoanie tak skvelej jednotky. ()

manonfire

Vcelku podobných kvalit jedničce, ovšem bez momentu překvapení a tušené, avšak nepotvrzené tragédie, jež stála na počátku všech těch neopodstatněných hrůz. Ve dvojce už prostě máme jasno a tak na nás může působit jen dramaturgie vystrašovacích scén. To je handicap, který pokračování stahuje o kategorii níže, než byl díl první. Atmosféricky to však bylo stále solidní. 60% ()

Specs

Hlášky: Rachel Kellerová: - "Co mám udělat?" Evelyn: - "Buďte dobrá máma, poslouchejte své dítě. Zabijte ho!" & Samara: - "Mami..." Rachel Kellerová: - "Nejsem tvoje zasraná máma!" & Rachel Kellerová: - "Slib mi něco." Aidan Keller: - "Vše co jen chceš, mami." Rachel Kellerová: - "Říkej mi Rachel. Aspoň po nějakou dobu." ()

fiLLthe3DD

Úžasný vizuál, skvělá Naomi a výborný soundtrack... Sem tam i nějaký ten dobrý nápad, nicméně scénář je natolik retardovaný že to působí spíš jako komedie... ()

Anticque

Wolné pokračowání známého a úspěšného psycho-horroru s názwem Kruh 2. Oproti prwnímu dílu, si tento film celkem pohoršil, neboť už tu není takowé napětí co se stane, už zde není takowá atmosféra, která umí člověka přimrazit k židli. Dwojku mohli udělat lépe, oproti prwnímu dílu, kde se malá holčička objewila 3krát za celej film, tady mi přijde, že je tam skoro wíckrát než Naomi Watts. Prostě a řečeno, tenhle film řadím do průměru. ()

svačinka

Šel jsem na to do kina s tím, že to bude stát za starou bačkoru, ale musím říct, že jsem čekal horší film než jsem viděl... ()

Cejny

Pokračování Kruhu mi na jednu stranu přišlo možná až zbytečné. Přeci jen ten děj a všechny věci kolem, které se ve dvojce řeší, jsou nad rámec vyumělkované a "dopsané". Na druhou stranu byly některé scény povedené, klasické lekačky polekaly, ale závěr byl opět možná dost přehnaný. Váhám mezi 2 a 3 hvězdičkami, ale jelikož to není hodnocené, tak jak bych chtěl, tak se přikláním ke 3 hvězdičkám a 60 %. ()

SG-1

"Já totiž tady mám nejstrašidelnější film, co znám. Ukázal mi ho jeden kámoš a dal mi kopii, takže ho můžeš vidět i ty." -Jake- ()

misstake

"Jeleni nejsou tím, čím se zdají být!" Samara si logicky za svou novou inkarnaci vybírá sympatického chlapečka, který působí strašidelnějším dojmem než ona sama. A taky si přiznejme, kdo z nás by nechtěl mít za maminku Naomi Watts? On ten film není tak špatný, jak by se mohlo z recenzí a různých komentářů zdát. On je jen jiný než díl první. První polovinu na nás bafá Samara a v druhé by bylo třeba zavolat Johna Constantina... Tak dobrý jako parafráze citátu v úvodu mého komentáře ale taky není a scéna s jeleny (nebo soby, losy?) byl jeden velký úlet... ()

Luciášek odpad!

Ne, já už se nebudu rozčilovat. To bych totiž musela být hodně sprostá, což nebývám. Ale tohle je tak strašná krávovina, že to nešlo snést déle než 15 minut. ()

Sissy zpět na místě činu

Sissy zpět na místě činu