Kdo přežije, je vítěz. A pro Arnolda Schwarzeneggra, který se marně snaží uprchnout z vězení a dokázat svou nevinu, navíc získaná svoboda. Nejdříve ale musí v podivně kruté televizní show porazit nelítostné gladiátory... (oficiální text distributora)

H34D

Nevím, nakolik je film (ne)věrný předloze a ani mě to nezajímá. Běžící muž je hodně béčková, ale docela slušná Arnoldovka. Výprava je dosti chudá, většina filmu je snad natočena v nějaké garáži, dále vykreslení sci-fi světa se k takovému Total Recall nemůže ani při blížit, ale pokud uskromníte svá očekávání, oblaží vás ryzí osmdesátky včetně několika vtipných momentů... 6/10 ()

xxmartinxx

Je to možná nehorázná blbost, ale počítejte s tím, že je to nehorázná blbost s Arnoldem. Navíc základní příběh je také docela originální. Nejvíc pokulhává provedení. S jiným režisérem by mohlo jít o skvělou věc, ale takhle jen běhají hrdinové skladištěm a útočí na ně týpci s motorovejma pilama v příšerných kostýmech a s příšernými hereckými výkony. Je to opravdu promarněná šance, protože s tímhle námětem a Arnoldem by šly dělat divy... Bohužel film odpovídá kýči doby vzniku. Každopádně je nutnost vidět to bez dabingu - tahle angličtina přímo od Štýrského hradce lahodí sluchu! ()

dobytek

Na tomhle filmu je právě nejlepší ta nadměrná brutalita, která tolik vadí místnim Mirkům Dušínům. Díky tý nadměrný brutalitě se totiž Běžící muž dostává na trochu vyšší úroveň, než např. Komando, Rambo a podobný kundoviny. ()

Mr.Apache odpad!

Škvár, který mě naštěstí neodradil od toho abych si koupil Kingovu knihu. Ještě štěstí, že byla jedna z prvních, která u nás od něj vyšla. V pozdějších dobách bych si ji už asi nekoupil - tak špatný dojem ve mě ten film zanechal. Ale tehdy jsem díky dobrému dojmu z těch pár vyšlých kingovek ještě zariskoval. A nelituji dodnes. Že mám hodnotit film? Aha. Takže: Škvár. Těch pár povedených drobků, co tam zůstalo hlavně díky kvalitní předloze, nezachrání můj zoufalý pocit z této akční splácaniny. Zdá se, že Running Man na kvalitní filmovou verzi stále čeká. I když se obávám, že už je asi pozdě. ()

Skejpr

určitě lepší, než Total Recall. Rozhodně hodně naivní, ale přece jen docela zajímavý. Zajímavá comicsová stylizace všech lovců. Zajímavý nápad s novodobými gladiátorskými hrami, ale bohužel ke konci výrazně ztrácí dech ()

Shit

Jedno z těch úplně nejlepších arnoldových béček, kde hypervostře a hyper často hláškuje a seřeže tam zabíjáckýho hokejistu a nebo rozpůlí koule motorovkou dalšímu řezníkovi Buzzsawovi. Prostě klasika ()

Morien

-"Panebože." -"To nebude bůh." Nesnáším, když se koukám na, sice béčkový, film, který pojednává o zmanipulovatelnosti lidí televizí, a do toho mi běhají upoutávky televizní stanice, co to vysílá, na nějakou posranou reality show, kterou začnou vysílat za šedesát hodin dvacet minut. Šedesát hodin deset minut. Šedesát hodin! Padesát devět hodin padesát minut! ()

gudaulin

Jedna z hodně kontroverzních adaptací literárního díla Stephena Kinga, který tento román vydal pod pseudonymem Richard Bachman. Termín "kontroverzní" v tomto případě neznamená ani tak špatný, i když špatný opravdu je, jako spíš protiřečící duchu románové předlohy. Mám pocit, že tohle zpracování se nemohlo líbit ani Kingovi, který je jinak vůči prznění svého díla až masochisticky vstřícný a práva prodává i těm největším pošukům bez mrknutí oka. Románový hrdina se podobá Arnoldu Schwarzeneggerovi asi jako Mirek Dušín Hannibalu Lecterovi. Svět, který předkládá Glaser, se tomu kingovskému nepodobá, v románu je hlavním hrdinou vystrašený mužíček, který chce jenom přežít a používá k tomu hlavu - ne svaly. A to už vůbec nemluvím o hodnotovém vyznění celého příběhu. Film navíc ani zdaleka nepůsobí tak výpravně a propracovaně jako například obdobná sci-fi Total Recall. Konec je křečovitý jako záchvat člověka stiženého padoucnicí. Takže suma sumárum: pár speciálních efektů a nějaká ta rána navíc. Celkový dojem: 25 %. ()

choze

Běžícího muže jsem vždycky bral jako jednu z mnoha akčních sci-fi pecek v Arnieho filmografii, rovnou předcházejícímu Predátorovi nebo následujícímu Total Recall. Ale navzdory Kingově realistické předloze (kterou určitě nepsal jako podklad pro osmdesátkový akčňák se Schwarzeneggerem) je to jen pitomě zábavné kinobéčko, jemuž chybí péče režisérské osobnosti jako Cameron, McTiernan nebo Verhoeven a které má mnohem blíž ke Komandu, pocházejícímu taky z pera Stevena E. de Souzy. Ten správně vsadil na výrazné gladiátory, brutální killy (výbušný obojek, motorovka v rozkroku) a okázale přiblblé osmdesátkové hláškování a výsledkem je svižný, komiksově přepálený akčňák s nevýraznou režií, toporným Arniem, sexy Alonso a správně arogantním záporákem. A můj oblíbený lovec? Vilný operní tenor Dynamo. Ta formule, blikající vohoz a operní zpěv byly super. ()

Dudek

Arnold Schwarzenegger jako hlavní hrdina příběhu o muži, který se vlivem jistých okolností stane účastníkem nebezpečné reality show. Běžící muž rozhodně má zajímavou příběhovou linii, ovšem to je téměř všechno co může 'normálnímu' divákovi nabídnout. Milovníci nejsilnější filmové éry mohou být příjemně překvapeni nefalšovatelným dobovým feelingem, což je nejspíše největší klad samotného filmu. Režisér totiž nedokáže navnadit správnou atmosféru a většina scén prostě nemá to správné tempo, které by potřebovala. S přesunem do hry nadokáže dnes zaujmout ani nádherná vize špinavé budoucnosti, ani vidina neustálého nebezpečí. Vyloženě zklame slabé vykreslení moci masmédia, které se brzy zhoupne pouze do roviny, fandíme tomu kdo je na koni, takže veškeré očekávání se dá shrnout slovy čekáme na lovce. Což rozhodně nejsou pšatné vyhlídky. Běžící muž je blbý, ale je blbý tím správným způsobem. Dává nám možnost sledovat Arnolda v úchylném žlutém oblečku, jak smete nejdříve šíleného hokejistu s ostře nabroušenou hokejkou, poté ďábelského motorkáře s překvapivě silnou pilou, operního zpěváka nabytého nejen dobrou náladou v ujeté formulce a v neposlední řadě bojovníka za svobodu, na kterého obohužel zbyde už jen počítačová simulace. Povedený hudební rytmus mě vede k myšlence, že ač to opravdu začalo až příliš nudně, nakonec není Běžící muž ničím jiným než zábavným průměrem. Jediná smůla je, že jsem čekal spíše něco ve stylu Útěku z New Yorku/ L.A., ale může se Glaser rovnat s Carpenterem? Hloupá myšlenka, že? ()

Gilmour93

Pekařský výrobek a primitivní hry ve jménu sledovanosti, Vláďa Železný by se nad těmi koláči rozplýval.. Dystopické ultrabéčko o zábavě lůzy, do kterého Glaser údajně nedostal tu hloubku, s kterou si hrál Bachman na kinga. Nevadí! Máme tady famózní ústřední hudební motiv, co připomene Colombierova L' Alpagueura, tak akorát povrchně nakousnuté téma mediální manipulace s davem, sympaticky se to neostýchá brutality, nechybějí Arnieho trademarky (doutníček, slib návratu, něco těžkého přes rameno, herecký projev fošny) a na úrodnou půdu padne i pár steroidových frků. A byť to bylo divadýlko na druhou, jako bezprecedentní bonus guvernér Minnesoty ošklivě zmastí guvernéra Kalifornie! Please Stand By.. ()

sniper18

Prekvapuje ma, prečo si Arnold Schwarzenegger v časoch, keď bol takmer na vrchole slávy a na svojom konte mal kultové filmy ako Terminátor, Komando alebo Predátor, ktorý je dokonca z toho istého roku vybral práve takýto béčkový projekt pod taktovkou neskúseného režiséra, podľa čoho to aj dopadlo a tak tu máme možno aj jeho najslabší akčný film osemdesiatych rokov, aj keď ho mám trochu radšej, než Červenú horúčavu, ale predsa len Muž na úteku má rozhodne niečo do seba a je to celkom zábava. Vždy ma zaujímali tieto akčné filmy odohrávajúce sa v blízkej budúcnosti s podivnými reality show, v ktorých sa bojuje o život, len to nemuselo byť až tak príliš moc béčkovo podané, síce milujem béčka osemdesiatych rokov, ale keď sa aspoň trochu držia na uzde. Inak dejovo je to síce úplne priamočiare a jednoduché, ale v rámci svojej kategórie mi to vyhovovalo. Síce trvá až tretinu filmu, kým sa dej začne venovať tomu hlavnému, ale to mi vôbec neprekáža, zoznámenie s hlavným hrdinom, jeho novými problémami a svetom, ktorý ovláda manipulujúca televízia mi sadlo. Ale práve samotná reality show sa dala podať aj lepšie, chcelo by to lepšie kulisy, normálnejšie kostýmy a aj samotných zabijakov. A navyše tu majú až prekvapivo veľký priestor moderátor a diváci, čo trochu narúša tempo. Ale aj tak si to drží obstojnú úroveň zábavnosti a finále je opäť v poriadku. Obsadenie mohlo byť aj trochu lepšie, Arnold Schwarzenegger je tu v najlepšej forme a má dobré repliky, takže s ním nemám problém, jeho nedobrovoľná spoločníčka je tiež v poriadku, rovnako ako výraznejšie vedľajšie postavy, ale chcelo by to lepších záporákov. Je tu vlastne päť hlavných zabijakov, ale sú slabšie obsadení a aj typovo nie moc zaujímaví, jedine motorkár s motorovou pílou a plameňometník mali niečo do seba, ale tí ostatní ma nebavili a svetielkujúci operný spevák bol len trápny. Chcelo by to aj trochu lepšiu akciu, samotné strety so zabijakmi pôsobia tak pomaly a aj napriek drsným prvkom nie dostatočne brutálne, napríklad taký súboj s motorovou pílou mal určite väčší potenciál, ale zase aj na tomto sa dá celkom zabaviť, no aj tak som si viac užil úvodnú a finálnou prestrelku, keďže Schwarzenegger so samopalom pôsobí predsa len lepšie ako keď v zvláštnom oblečení osobne bojuje s ešte zvláštnejším protivníkom. Ako som spomínal, režijne sa to dalo podať určite aj lepšie, hlavne by to chcelo zmierniť celkovú béčkovosť a aj hudba mohla byť lepšia. Takže na akčného Schwarzeneggra osemdesiatych rokov je to pomerne slabé, ale aj tak si Bežiaci muž nejaký ten štandard drží a vďaka spomínaným kladom som ho videl už viackrát. 64% ()

TheRaven

Pořád mi nedochází, proč by se měl film inspirovaný knihou držet předlohy jak hovno boty. Opravdu není možné se inspirovat pouze v myšlence a vytvořit samostatné dílo? Když už dáváte odpad, tak k tomu mějte nějaký rozumnější důvod než zklamané srdíčko Kingo-fanouška, který nedostal doslovný filmový přepis oblíbené knihy. P. S. Jeden z nejlepších Arnoldových kousků (a jedna z velmi povedených knih S. Kinga) ()

ScreamJay

Jak vypadá konzumní sci-fi 80tých let pro videopůjčovny a přilehlý televizní region? Asi nějak takhle. Stephen King napsal Běžícího muže úplně jinak, než nám ho prezentují ve filmové podobě. Místo nucené účasti ve hře, jakožto trest se v knize vydává hlavní postava zcela dobrovolně do spár labyrintu, aby pomohla své rodině. Ale tak tuhle odchylku pominu. Film se snaží stavět všechno na tvrdosti, surovosti a nezřízené brutalitě, kterou umě maskuje sem tam nějakou hláškou a sem tam nějakým gestem přátelství. Když jsem film viděl prvně, zaujala mě taktéž hudba (tu komponoval jen tak pro zajímavost Harold Faltermeyer) a zajímavá první polovina filmu. Tedy než se to strhne ke klasické bum bum střílečce. Arnold byl pro mě kultovní představitel akčního řemesla a v tom věku, kdy mi VHSka se simultánním překladem běžela ve videu, tak tehdy mi byly nedostatky úplně ukradený. Jediné co mě trochu škrtí dojem je Maria Conchita Alonso, která na mě tedy nijak extra nezapůsobila. Jako protipól ke svalama nabušeného Arnolda ani jako sama osobně. Takže možná i pod vlivem mírného sentimentu dávám o jednu hvězdu navíc, než by si film seriózně zasloužil. ()

3DD!3

Bachmanovu předlohu mám hodně rád a možná proto jsem se filmu, který nemá krom základního konceptu s knihou nic moc společného dlouho vyhýbal. Režie je mizerná, ale atmosféra dystopické budoucnosti roku 2017 má své kouzlo a zcela chápu jeho kultovní status. Arnold tu má skvělou formu. Vtipné glosy a nekorektní humory sice přebíjí poselství a mění ho na brutální zábavu, ale vem to čert. Teď už ale možná nastal čas to natočit pořádně, podle předlohy a tak aby v závěru divákům pořádně zatrnulo. ()

Spiker01

Neni to sice nic extra, ale určitě se jedná o jeden z mnoha Schwarzeneggerových legendárních rolí a filmový fanoušek by měl mít o filmu povědomí, ačkoli film tak úplně dobře nedopadl. Každopádně minimálně Arnold vás utvrdí v tom, že jste těch 100 minut nepromarnili, ale věnovali je něčemu, co stojí za to vidět...70% ()

sud

V dnešní době, kdy trh s akčními filmy ovládají (abych nekřivdil) většinou hrozný sračky, tahle osmdesátková béčka stoupají v ceně. Běžící muž nepostrádá napětí, akci už vůbec, navíc má docela nosnou myšlenku, prezentovanou zábavnou formou. Arnold je sympaťák, Maria Conchita Alonso je sexy a navíc zde máme snad nejoriginálnější zabijáky v dějinách béčkových akčních filmů. 80%. ()

Tyler

Na začátek je třeba říct,že Arnieho filmy nikdy nebyly světoborné (až na výjimky potvrzující pravidlo),ale vždy jsem se u nich královsky bavil.Což bohužel není případ Běžícího muže.A přitom jistý potenciál tu byl.Škoda,že přišel vniveč. ()

Falko

Nezda sa mi tento film az tak zly, aby si zasluzil az tolko vela nizkych hodnoteni na CSFD. Myslel som si, ze ked si tento film zopakujem priblizne po 15-tich rokoch, ze budem o dost sklamany, ale nie je to pravda. Bavilo ma to rovnako a bolo pre mna zaujimave divat sa na ludi - divakov brutalnej show, ktori sa tak lahko daju zmanipulovat tym, co im televizia ukaze. Jasne, ze taky PREDATOR, ktory bol natoceny v tom istom roku je 100x lepsi, ale to by som zase neporovnaval. Urcite sa v tomto filme da najst vela chyb, ale bavilo ma to, takze tak trosku na protest davam tomuto filmu 4 hviezdicky... 09.01.2011 ________ Arnold Schwarzenegger - (Ben Richards) +++ Maria Conchita Alonso - (Amber Mendez) +++ Yaphet Kotto - (William Laughlin) +++ Jim Brown - (Fireball) +++ Jesse Ventura - (Kapitán Freedom) +++ Erland van Lidth - (Dynamo) +++ Produkcia: Rob Cohen +++ Hudba: Harold Faltermeyer +++ ()

viperblade

Doufám, že se to nestane skutečností, ale když se podívám objektivně na to, co běží v Americe za různý reality show. Ale snad tak blbí nebudou ani oni :-) ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

16.03.2021

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (více)