Joseph D. Pistone je zvláštním agentem FBI, který je nasazen do mafiánského podsvětí pod krycím jménem Donnie Brasco. K mafii se dostane tak, že se vydává za odborníka na šperky. V jednom baru si ho všimne jistý Benjamin Ruggiero zvaný Lefty. Chce po Donniem, aby mu pomohl prodat jeden vzácný prsten. Donnie mu řekne, ať prsten dá raději své ženě, protože je falešný. Lefty Donniemu nevěří. Vezme ho s sebou za mužem, který mu prstem prodal. Donnie muže zmlátí a donutí ho, aby jako náhradu dal Leftymu své drahé auto. Lefty začíná Donnieho brát... Lefty je mafián, ne zrovna s vysokým postavením, ale s kontakty na ty nejvyšší bosse. Zpočátku je vůči Donniemu opatrný, ale netrvá moc dlouho a vezme ho do mafiánské společnosti a dokonce se za něj zaručí. To znamená, že kdyby Donnie někdy zradil nebo něco zkazil, schytá to i Lefty. V mafiánských špičkách to začíná vřít. K moci se dostává Sonny Black. Lefty je naštvaný, protože ho přeskočili. Myslí si, že svůj rajon měl dostat on, a ne mladší Sonny. Mezitím Donnie postupně shromažďuje důkazy proti mafiánskému podsvětí... Sonnymu kšefty moc nejdou, a tak se na Donnieho doporučení rozhodne omrknout Floridu, kde mafie není moc rozrostlá. Všechno jde výborně, po dohodě s místním mafiánským bossem si tam zřídí vlastní hernu. Donnie tím  splní úkol od FBI a zapojí ještě jednoho agenta z Floridy do akce… (TV Prima)

Terva

Al Pacino a Johnny Depp v autentické gangsterce o infiltrovaném přátelství a ztracené identitě. Ocenění : Oscar 1997 - nominace: adaptovaný scénář Boston Society of Film Critics Awards - herec (A. Pacino) National Board of Review - vedlejší herečka (A. Heche také za film Vrtěti psem) ...Scénář : Paul Attanasio. Kamera : Peter Sova. Hudba : Patrick Doyle - ve filmu mimo jiné zazní - Blondie - Heart Of Glass http://www.youtube.com/watch?v=WGU_4-5RaxU CITÁT - Dlouhé povedené dialogy a povedená hudba................ Tohle ty sračko doufám nesmažeš!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

JohnCZ

I'm not becoming like them. I am them. Výborný snímek z prostředí mafie, který konečně trochu mění zažitá klišé žánru a na celou situaci se díváme z pohledu dvou mužů, kteří se snaží žít velmi podobné životy, ale zároveň je každý na jiné straně barikády. Není to skoro vůbec akční, je to spíše lehce psychologické drama s výbornými hereckými výkony nejen Al Pacina, ale i Johnyho Deppa a Anne Heche. A skvělá hudba Patricka Doyleho je samozřejmostí. ()

joehot

Super. Skvělý scénář, parádní herecké výkony hlavní dvojice (Pacino je král, Depp důstojný následník trůnu), k dokonalosti chybí snad jen preciznější a nápaditější režie. Jasně, je laciné (a klišé) zmínit jméno Scorseseho či De Palmy, ale zrovna Scorsese by z Donnieho Brasca nejspíše vydoloval dokonalý diamant a plněhvězdičkový zážitek. ()

villon17

Nuda, nuda, nuda. Pár dobrejch hlášek a scén, skvělý obsazení i výkony, ale to je prostě málo, když se tam nic neděje. Neni žádnej zvrat, neni žádný překvapení, jde jen o Donnieho dvojí život, kterym se nechává ovlivňovat a pak to prostě skončí. "Nech to plavat..." ()

liquido26

Hlavní devízou tohoto filmu je charismatický trojlístek hlavních představitelů - Al Pacino, Johny Depp, Michael Madsen. Nevím, jestli by mě to tolik bavilo bez nich. ()

PauloZ

Poctivá gangsterka které k dokonalosti chybí málo. Možná agresivnější tempo, větší přestřelka, nebo se mi to jenom zdá a jsem náročný :) Deppa mám v těchto rolích rád, Al Pacino výborný, ale škoda toho konce, pro mě byl nedojetý a velmi rychle utnutý. Rozhodně se jedná o Newellův nejlepší film. ()

Marsik

Znovu musím uznat, že spojení Al Pacino a role gangstera, se rovná jako málokteré spojení ve filmové branži. K němu není třeba nic dodávat, prostě super výkon. Johnny Deep zahrál obstojně, ale více než on, mě zaujal Michael Madsen, který je dle mého velmi nedoceněný herec. Zasloužil by si daleko více pozornosti, protože zde dle mého zářil. Jeho charisma a drsné pohledy byly prostě nepřehlédnutelné. Jinak film jako takový je opravdu dobře natočen, zrežírován, ozvučen a napsán. I když toto napsal sám život. V některých pasážích byla atmosféra opravdu hutná a hustá. Ovšem co mě nejvíc dostalo, byla závěrečná scéna, kdy Joe dostane za celé ty roky obrovské dřiny šek na pár dolarů. To mě fakt uzemnilo. Riskoval život a FBI se mu odvděčila takhle, fakt výsměch. Závěrem...Donnie Brasco je velmi povedené krimi, které umocňuje fakt, že vše se skutečně stalo. (viděna prodloužená verze - 147 minut) 80% // (4.9.2017) CINEMAX HD - Kratší verze o chlup méně atraktivní než prodloužená, CZ dabing taktéž. Silné 4 hvězdy však ponechávám. 80% ()

ladko

"Forget about it."Film tiahne neuveriteľným spôsobom Al Pacino, ten keď sa objaví na obrazovke, tak tú charizmu cítite na vlastnej koži. Depp výborne sekunduje. Zaujímavý bol vlastne pohľad na rodinný život Leftyho a Pistoneho.Inak mi chýbalo viac takých tých napínavých scén ako bola napríklad v japonskej reštaurácii("Take your shoes off."), ale zásluhou hercov to nuda vôbec nebola, ba práve naopak. ()

agentmiky

Musím podotknout, že jsem čekal o trochu víc. Ne, že by mě film zklamal, to opravdu ne, ale v porovnání s ostatními gangsterkami tomu chyběl strhující děj. Bezesporu musím podotknout, že herecké výkony zde byly prostě a jednoduše na špici, nejvíce se mi nelíbil ani tak Al Pacino, ale spíš Madsen. To on zde byl pro mě tím středobodem celého filmu. Všichni ostatní vychvalují Deppa, ale někdy mi přišlo, jako by svou roli trochu přehrával. Podal dost dobrý výkon, to je bez debat, ale někdy mi jeho mimika a celkově chování nesedělo. To ale nebyl takový problém. Hlavním problémem filmu je v některých chvílích nuda. Nic moc se neděje, dialogy diváka nikterak nezvednou ze židle. A když už přijde na jakoby akci, tak z ní vlastně nic není (jediná pořádná akční scéna je bezchybné přepadení nepřátelských mafiánů ve sklepě, to bych tvůrcům nemohl udělat ji nezmínit). Když to porovnám s filmem Infiltrátor, který se zaobírá tématem z podobných vod, tak mu Brasco v mnoha ohledech nestačí. Je to nadprůměrný film s dobrými hereckými výkony, ale tímto výčtem to asi končí. Ale čtyřku nakonec dám. Za mě dávám 70 % ()

Kubick

Dokážete si představit někoho jiného v roli drsného mafiána než Ala? Já tedy ne. Je přímo stvořený pro tuhle kategorii záporňáků a pro mě každý jeho film znamená záruku kvalitní podívané. K tomuto filmu mě inspiroval a popohnal článek v jednom nejmenovaném časopise a já můžu jen konstatovat - díky za to. Člověk až žasne, jak může být nekompromisní a tvrdá práce policisty, jenž chce proniknout do gangu. O to víc je pak překvapený, když vidí, jaké pocty a uznání se mu dostane po jeho úspěšně splněném úkolu a přímo nechápe, jací primitovové jsou zastoupeni v řadách policie... ()

Z0oMb3E

Mafiánske filmy nemusím, no bol som donútený k sledovaniu a tak ako si pamätám Kmotra, tak sa sa ani Donie nesnaží vyčnievať zo zabehnutých koľají. Čiže akcie tu nieje na rozdávanie, za to kecov ako maku. Pre fanúšika nádherný pohľad do sveta organizovaného zločinu, pre nezainteresovaného bezhlavé pobehovanie postáv hore dole. Herci sú dobrí typologicky správne ksichty, až na Johnnyho. Nikdy som nepomyslel, źe niečo podobné vypusím do sveta, ale rola mu absolútne nesedela. Medzi všetkými tými drsňáckymi tvárami jeho mladícky face jednoducho svietil do diaľky. A tím padá celé jeho presviedčanie, že aj on je tvrdý chlapík. Oproti tomu na Ala sa nedá napísať nič iné než bellissimo. Presne zapadol do deja a celý ho viac menej ťahal. Snaha o rozdvojenie deja a poukázanie na psychologický dopad dlhodobej služby na manželstvo je plytká a povrchná. Tam by sa mohla vycibriť atmosféra, no po pár emočných výlevoch sa obraz opäť vracia na pobehovanie alebo kecy. Priemerný film, ktorý ma zaujal jedine tým, že je natočený podľa skutočnosti, a to znamená hviezdu navyše. ()

Asgy

Lefty je veskrze sympaťák, a občas mi ho bylo až líto, že jeho špinavá práce nebyla tak úplně doceněna. Johny Depp jako Joe Pistone není špatný, ale měl už i daleko lepší role. Příběh samotný mi nepřijde nijak vynikající, ale je to tím, že ho napsal sám život a ne nějaký scénárista. Viděl jsem už i lepší gangsterky a Donnie Brasco je takový lepší průměr. ()

GodComplex

Zanr gangsterek mi z nejakeho duvodu vubec nesedi, asi nejsem spravny "gangsta", protoze jsem jeste nevidel film z mafianskeho prostredi, ktery by se dal povazovat za vylozene kvalitni. Obcas se sice nekomu povede prinest alespon spetku originality, jako napr. Cronenbergovi v "Eastern Promises", ale jinak je to vsechno naprosto stejna slatanina - pocetna grupa nejakych nesympatickych slizkych talianu (casto prave s Pacinem, nebo De Nirem) si resi nekde v Chicagu, nebo NY sve interni mafianske rozpory ve sve rodinne italske kavarne, vetsinou se v prubehu filmu vsichni clenove rodiny postrileji navzajem a maji u toho desne blby kecy. Je to absolutne smesna parodie a nechapu kde se bere veskera obecna popularita, ve ktere cely zanr plave. Donnie Brasco je na tom v porovnani s jinymi kousky jeste relativne dobre, ale na vic nez na horsi prumer mu to stejne nestaci. Prestoze Al Pacino a predevsim Johnny Depp jsou pomerne schopni herci, tak tady to bylo v obou pripadech vazne utrpeni. 2 hodiny mluvy v radoby italskem pokrikovacim stylu, kdy oba zneli jako kompletne retardovani dlazdici. Jinak se ale v jadru jedna o docela ok inflitracni kousek, ktery navic ziskava body tim, ze se jedna o rekapitulaci skutecnych udalosti. Pokud mate radi gangsterky, tak se vam to bude libit, pokud (jako ja) povazujete Godfathera za prefouklou hype bublinu a Goodfellas za totalni bullshit, pak radsi ruce pryc. 4/10 ()

buldock

Herecký koncert dua Al Pacino a JohnnyDepp , s velmi dobrým scénářem , výbornou atmosférou , zasazen do prostředí mafie , vypráví příběh agenta FBI , který pronikl do lůna této organizace a 7.let mapoval její činnost. A jak to všechno dopadlo uvidíte sami... 90% ()

Vojcl

Výborné psychologické drama z mafiánského prostředí, které stojí zejména na fascinujících hereckých výkonech Johnnyho Deppa a Al Pacina. Nového Kmotra, ale nečekejte. ()

zipper111

Z mafiánských filmů je Donnie jeden z nejslabších kousků. Herci jsou výborní, ale Pacinova postava byla hodně ulízaná, mám ho radši jako šéfa. Depp zahrál výborně a taky se mi hodně líbíl Madsen. Příběh už ale není tolik zajímavý, Newell ho pojal hodně ze široka a bohužel trochu nudně. ()

Freemind

Mafiánské filmy jsou velmi nevyvážený žánr - stejně jako Pacinova filmografie, bohužel. Donnie Brasco je utahaná, fádní, šablonovitá nuda, nagelovaná talošská opereta, v které se Pacinovo výrazné herectví skví jako rubín na hnoji. Jediné, co zde stojí za pozornost, je oldschoolová kamera, jinak je to vykrádačka vykrádaček, bída běd. Škoda času. ()

Tirion

Velice netradiční pohled na život jedné mafiánské rodiny. Víc než na akci a na drsné praktiky, sází Newellův film na vztahy mezi "rodinou" a hlavně na vztah Donnieho a Leftyho. Scénář dává možnost a Newell dokonale vytváří velice zvláštní (láskou i strachem) poháněný intimní vztah mezi nastrčeným agentem FBI a zkušeným mafiánem druhého sledu. Přesto však hlavně tento vztah zůstává nedotažený a není sám. A nedokáži se zbavit dojmu, že právě tohle je jedna velká promarněná šance v dějinách filmu. Film má dvě hodiny na to, aby alespoň jednu nitku dokázal vymotat zcela. Tak ovšem nečiní a na konci vám zůstane množství otazníků. To je důvod, proč film, kde exceluje zejména Al Pacino, nedokáže dosáhnout na dokonalost. ()

kaylin

Film má zajímavé postavy, jsou skvěle zahrané, kamera zabírá scény zajímavě, všechno je režisérsky zvládnuté, hudba je správná, vztahy jsou řešeny zeširoka, jsou v tom emoce, ale když vás film nechytne, tak vás prostě nechytne. Nevím, čím to bylo, ale "Krycí jméno Donnie Brasco" jsem prostě jen tak prokoukal a nic moc to ve mně nezanechalo. Asi špatné rozpoložení na tenhle film podle skutečné události. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche