Joseph D. Pistone je zvláštním agentem FBI, který je nasazen do mafiánského podsvětí pod krycím jménem Donnie Brasco. K mafii se dostane tak, že se vydává za odborníka na šperky. V jednom baru si ho všimne jistý Benjamin Ruggiero zvaný Lefty. Chce po Donniem, aby mu pomohl prodat jeden vzácný prsten. Donnie mu řekne, ať prsten dá raději své ženě, protože je falešný. Lefty Donniemu nevěří. Vezme ho s sebou za mužem, který mu prstem prodal. Donnie muže zmlátí a donutí ho, aby jako náhradu dal Leftymu své drahé auto. Lefty začíná Donnieho brát... Lefty je mafián, ne zrovna s vysokým postavením, ale s kontakty na ty nejvyšší bosse. Zpočátku je vůči Donniemu opatrný, ale netrvá moc dlouho a vezme ho do mafiánské společnosti a dokonce se za něj zaručí. To znamená, že kdyby Donnie někdy zradil nebo něco zkazil, schytá to i Lefty. V mafiánských špičkách to začíná vřít. K moci se dostává Sonny Black. Lefty je naštvaný, protože ho přeskočili. Myslí si, že svůj rajon měl dostat on, a ne mladší Sonny. Mezitím Donnie postupně shromažďuje důkazy proti mafiánskému podsvětí... Sonnymu kšefty moc nejdou, a tak se na Donnieho doporučení rozhodne omrknout Floridu, kde mafie není moc rozrostlá. Všechno jde výborně, po dohodě s místním mafiánským bossem si tam zřídí vlastní hernu. Donnie tím  splní úkol od FBI a zapojí ještě jednoho agenta z Floridy do akce… (TV Prima)

slunicko2

Celé je to takové ponudnělé. Herci na mě působí, jakoby je někdo (režisér?) zbavil jejich přirozeného charismatu, ať už mluvíme o pěkném 34letém Johnny Deppovi anebo o klasice, 57letém Al Pacinovi. ()

Maq

Chytřejší než většina mafiánských filmů. Al Pacino v zájímavé charakterní roli neúspěšného mafiána. Ale co z toho? Ti lidé si nezasluhují obdiv a ten žánr zůstává brakem. ()

Sigurd

Další z mnoha pohledů do života mafie, tentokrát neakční a více psychologický než je obvyklé. Film opravdu nikam nespěchá a pomalu diváka nechává seznámit s hierarchii a principy rodiny, kterou by člověk skoro považoval nebýt drsného závěru za partu pacifistů. Vynikající Al Pacino s Deppem. Leftiho životní příběh a vztah s Donniem je vůbec nejkrásnější stránkou filmu. Natočeno podle skutečné události ()

Aiax

Al Pacino v gangsterském thrilleru. No řekněte, může to být špatný film? Správně, nemůže. Ale genialitu jako Kmotr nebo Heat rozhodně nečekejte. Tak tak 4*. ()

AlistairMir

Podle skutečnosti? Tak kdybych se měl nacpat do mafie a vesele s nima pilou porcovat mrtvoly, asi bych měl po nocích zlé sny a lehce bych se bál, odhalení a následného porcování mé maličkosti, doufajíc, že mě budou porcovat už ve stavu tuhém. Klobouk dolů a ohromný respekt před panem Pistonem, protože tohle každej nezvládne navíc tolik let. Film mě vtáhl do děje a už nepustil, Donnie se propracovává z nuly stále výš, léta ubíhají a i když může být sebesilnější jedinec, tak z tohohle musí začít pomalu cvakat, takže jsem jen čekal, kdy se zcvokne, nebo kdy ho odhalí. Johnny Depp s Al Pacinem po boku odvádí společně parádní herecké výkony. Al Pacino mafiány snad nehraje, on mafián prostě je. Potěšil mě i Michael Madsen a jeho krásný dárek k narozeninám :-D ()

Skip

Tomuto filmu by podle mne neškodila trocha víc akce. Přeci jen je z prostředí mafie a za těch sedm let, kdy se příběh odehrává, jistě přišly bouchačky víckrát ke slovu. Jinak je to ale velmi dobrý film, a to především díky ustřední dvojici Pacino + Depp. ()

marleyy

80% Zajímavá gangsterka s přísným Deppem, které ho snad ještě převyšuje geniální Al Pacino. Nechtěl bych být v kůži policisty, který je nasazený jako tajný mezi mafiánskou smetánku, ale je pravdou, že tu odvahu velice obdivuji. ()

Fanucci

Film natočený na základě neuvěřitelných skutečných událostí a obrovské statečnosti tajného agenta FBI Joe Pistona. Jako jediný agent v historii dokázal infiltrovat mafiánskou rodinu a po 6 letech (ne sedmi...) v jejím středu se téměř stát jejím členem. Úspěšnost jeho činnosti dokazují jak mnohá usvědčení gangsterů v USA (nejen v New Yorku), tak vypsaná odměna na jeho hlavu ze strany mafie, která zněla na 500 000 dolarů. ()

kinderman

S předčasným úmrtím Anne Hecheové jsem se po mnoha letech vrátil k této realistické gangsterce a zjistil jsem, že film o ublíženém mafiánském pěšákovi, který vezme pod svá "otcovská" křídla agenta FBI v utajení, se mnou jako s divákem stále skvěle komunikuje na všech úrovních. Nuda se nekoná (aktuálně jsem zhlédl prodlouženou verzi, kde je víc lva i Anne Hecheové), na Ala Pacina byl herecky vždycky spoleh a Johnny Depp je snesitelný. Takže, bankovky zásadně do ruličky a jednodolarovkou navrch. ()

ilemas

Al Pacino jako vždy skvělý, ale Johny Depp mi jako agent FBI nějak nesedl. Ikdyž podle skutečné události, film je nezáživný, nudný a ukecaný. Závěrečná odměna za 7 let riskování života a ohrožení vlastní rodiny nemá chybu. Za skouknutí to stojí, ale podruhé už ne. Možná se mi film nelíbil proto, že jsem ho viděl hned po skvělým snímku Zjizvená tvář. ()

BoredSeal

Donnie Brasco je lehce zpackaný film, absolutně lhostejný k postavám - kromě ústřední dvojice těžící z přirozeného charizma Pacina a nic nekazícího Deppa se nám totiž servíruje pokrm plný jednorozměrných neživých postav mafiánů, rodinky a agentů - všechny tyto postavy se prostě chovají tak, jak se to zrovna hodí - střílí, popíjejí, opalují se, mlátí nebo zabíjí, zřejmě si z filmu nikoho nezapamatujete kromě Madsena, protože je to známej ksicht. Scénáristi se prostě nezajímají o motivace postav nebo jejich pozadí, spíš se nám snaží natlouct do hlavy pravidla mafie a životní krizi agenta v přestrojení. Vše korunuje nevhodná sterilně jímavá hudba a lehce přemrštěná stopáž (režisérský sestřih). Naštěstí samotný příběh ujde - knižní předloha je podle skutečných událostí, což sterilitu filmu trochu omlouvá, ale tohle není Scorcese, ani DePalma. ()

Fíla

Nic zvláštního se po celý film nestane, ale to je právě to co ocením. Diskrétnost, žádné drsné vraždy nic ubrečeného, v tomto ohledu vše v pořádku. Řekl bych, že další jistota v podobě dvou známých herců kteří patří ke špici dnešní doby. V té době ještě, ale nebyl Depp tak vyhraný, jak je dnes, takže další plus. Atmosféra ku překvapení velice přátelská a přívětivá po celý film. Velice diskrétně natočeno. ()

applause

Nevím, co bych k tomuto filmu napsala. Snad jen to, že nechápu, že má takové vysoké hodnocení. Ne, že by byl špatný, ale já sama bych ho zařadila spíš k průměrným možná k lehce nadprůměrným filmům. Jak se říká: "Vrána k vráně sedá, rovný rovného hledá." Tak to platí i u tohohle snímku, kdy se Joe stýkal s mafiánama, tak se velmi brzo začal stávat jimi - myslet a jednat jako oni. Potom byl jeho návrat do reality složitý... ()

SallyZen

Určitě kvalitní snímek z mafiánského prostředí, ale nedávno jsem viděl dva podobné filmy a byli lepší. Myslím si, že tenhle příběh o Johnu Pistonovi je nesmírně zajímavý, málokdy se podobný vidí, ale není převeden na scénu, tak záživně, jak by si leckterý divák představoval, třeba já. Al Pacino tu předvádí strhující výkon, ale vždycky to bude pro mě spíše někdo jinej(např. Montana) než Lefty. Depp výbornej, ale prostě mi tu nesedí a Madsen další skvost. Tento filmek jistě ocení mnoho lidí, ale já si radši pustim Scarface nebo Godfathera. 65% ()

Martin741

Reziser Mike Newell /Ctyri svatby a jeden Pohreb/ natocil len nudnu gangsterku, ktora ma nudny pribeh, postavy su velmi ploche a herci ako Al Pacino /Kmotr 1 - 3/len taraju piate cez deviate a nic sa dohromady nedeje. Na poli gangster films som toho videl uz dost, ci uz tvrdacke master-opusy ako Kmotr 1 -3, Mafiani popripade DePalmovi Neuplatni, potom som videl aj dementne gangsterky /Gangster Squad- lovci mafie/ a pre mna tazko zaraditelny Bronx Tale Story. Tento film Donnie Brasco sa v ramci gangsteriek radi do priemeru. Ono zevraj je to podla skutocneho pribehu, ale ja som sa nudil. Koniec filmu je utnuty, nudny a nezazivny. Celkovo je Donnie Brasco len dalsim neprijemne ustrelenym projektom. 50 % ()

Rocky88

2 hodiny nudy, ve kterých se promítá neuvěřitelně toporný Depp, naprosto se nehodící pro tuto roli. Režie podprůměrná, scénář průměr a chvalitebný Pacino. Ze soucitu 2 hvězdičky. ()

dezorz

Dobrych mafianskych filmov je vela, ale nie zas tolko, aby sa k nim nemohol pridat dalsi sikovny mafiansky film. Mike Newell pochopil v com vazi kvalita mafinakseho filmu, natocil ho presne takym sposobom, ako sa mafinaksy film tocil oddavana, zbytocne nemodernizuje a skvelym AL Pacinom a J. Deppom prekonava aj dokonale svoje 4 svatby a jeden pohreb. ()

marcek

Docela příjemná podívaná na dva herce s velkým H - Deppem a Pacinem. Povedej filmek z mafiánskýho prostředí. Ale nejvíc mě potěšilo, že zase nezprasili český dabing :)) ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche