Odkrytí masového hrobu čítající 50 těl není příjemný zážitek pro policii ani pro Michelle a Ryana (Kate Hodge a William Butler), kteří Texasem projjíždí. Cestou kterou jim poradil "Kovboj" Tex (Viggo Mortensen) narazí na neznámého řidiče, s kterým mají malou potičku a musí vůz opravit, tam se poprvé zjevuje "Leatherface". Dopravní nehodou se jim komplikuje uprostřed lesů život, Michelle sice nachází útočiště, ale spadá do spárů kanibalské rodiny, kde Ryane umírá. Záchrana přichází v podobě "víkendového lovce" Benna (Ken Forre)... (Rodriguez)

solskjaer

Nesmírně zábavné béčko, které svoji krvelačností a naivním scénářem mě úplně odzbrojilo. Neplést si však odzbrojilo=zastrašilo. Je jasné že tento film nebude strašit již podle názvu:-)) Béčkovější název snad ani nenaleznete:-) Ve filmu naleznete plno vtípků, které buď mysleli autoři vážně či ne a sázím spíš na první variantu. Celý filmem se táhne ta správná béčková atmosféra, která vás jistojistě rozesměje a nechybí samozřejmě motorová pila a tvář sešitá z lidských kůží - i když jsem si nejdříve myxsle že jde o fotbalový míč.-))) Vřele doporučuji. a na závěr bomba! Ve filmu uvidíte Aragorna čili Viggo Mortensena ve skvělé roli :-) ()

Šakalík

Po bizarní dvojce se třetí díl vrací ke svým hororovým kořenům, třebaže dle dobré tradice této série i zde narazíme na postavy s prapodivným vzorcem chování. Svým scénářem trojka na přechozí díly příliš nenavazuje. Dvojku ignoruje úplně (díky bohu) a jedničku si bere spíše jen za vzor, přičemž lidožravou famílii rozšiřuje o nové členy. Přibyli další dva bratři (jednoho z nich NAPROSTO SKVĚLE zahrál Viggo Mortensen), bláznivého taťku vystřídala mamka, děda zůstal dědou a další generaci zastupuje malá holčička, která je jakousi třešíňkou na dortu úchylné domácnosti. Film se nebojí černého humoru, přičemž některé hlášky jsou úplně boží a převážně je má na svědomí Mortensen s šibalským úsměvem na tváři (třeba: „Proč nás nenecháte na pokoji?!“ - „Máme hlad!“ :-)) Celé je to rozumně krátké, řekl bych tak akorát, a přestože to autoři se znovuoživováním postav ke konci už přehánějí, jedná se o docela koukatelný kus. Na kultovní jedničku to ale pochopitelně nemá. ()

Forsberg11

Podarený buranský slasher s nepríjemnými lokáciami a dosť dusnou atmosférou typickou pre devedesiate roky. O triedu lepšie ako druhá, pomerne nešťastná, časť série o mužovi s koženou tvárou. Práve v tejto časti som si všimol zrejme najviac podobností medzi filmovým Leatherface-om a skutočným masovým vrahom z 50. rokov Edom Geinom. Práve takzvaný mäsiar z Planfieldu a jeho činy boli predlohou pre vznik celej série Texaských masakrov. Inak veľmi zaujímavý a neskutočne zvrátený človek, hodný naštudovania si zopár matérialov. Pre mňa neznámi Jeff Burr sa myslím svojej úlohy zhostil navýbornú a hanbu sérii určite neurobil. Pohodová oddychovka... 70 %! (Videná Director´s cut verzia) ()

Arkanoid

Krvavé zábery už v úvodných titulkoch sa snúbia s metalovým soundtrackom vtedajšej doby. Herci sú slušní. Viggo Mortensen ako vždy cool. Pohľad naňho v 53. minúte je možno najdesivejší v jeho hereckej kariére. Zvrhlá rodinka tentoraz dostáva súpera vycvičeného na prežitie v divočine, a že má čo robiť, aby svojej povesti ustál. Atmosféru robí zanedbaná benzínová pumpa a otázka, kedy hlavná ženská postava zahodí svoju váhavosť a prvýkrát bez mihnutia oka zabije. Leatherface sa objavuje príliš skoro, tak sa atmosféra nestíha budovať do takých rozmerov, ako v originále, no nevadí, akcie je dosť a nenudí. Zamotané je to riadne, obetí je hneď niekoľko a je veľa dôvodov, aby si navzájom nedôverovali. Originál zadefinoval žáner exploitation. Jeho sequel bohužiaľ v najnásilnejších momentoch kamerou uhýba, namiesto toho ponúka vtipy z úst tých najzvrátenejších („California“). Alternatívna história jednej rodiny ktorá oproti dvojke poteší svojou vážnosťou a pokusom o návrat do starých koľají, ale naplno to nespraví, lebo originál je len jeden. Filmový kritik sa nevyhne nájdeniu hlúpych rozhodnutí postáv, ktoré tiež zrážajú hodnotenie. Ku príbehu divne primontovaný záver šťastne-nešťastných náhod zráža kvalitu filmu. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...První polovina za 4,5. Druhá spíš za 3,5... Ze začátku výborný rozjezd, skvěle nadupaná hudba a napětí. Druhá polovina, kde ukážou nově obnovenou rodinku v plné parádě v jejich domě už atmosféra přestává být tajemná. Což je podle mě způsobeno známým faktem, že člověk se bojí především toho co není moc vidět a toho co neznáme. Bohužel nějčastější hororovou chybou bývá právě to, že tvůrci na tento fakt poněkud zapomínájí. Jakmile si můžeme totiž to neznámé zlo pěkně v klidu prohlédnout a dokonce si s ním normálně racionálně promluvit, klesne jeho děsivost tak o 90 %. Taky už samotné obsazení členů úchylné rodinky mi přišlo poněkud málo úchylné... jsou zkrátka všichni moc obyčejní. No a krasavec Viggo sice potěší oko žen, leč sem se podle mě nehodí vůbec - nemůže být děsivý, ani kdyby se sebevíc snažil. Několik nelogičností se dá prominout vzhledem k žánru...co mi ale už vadí, je zcela nelogické oživování postav, které byly nepochybně už vyřízené...hlavně tedy na konci. Samozřejmě bez jakéhokoliv vysvětlení... Ale i přez tyto výtky si myslím, že je to určitě nadprůměr žánru na který se dá dobře koukat. ()

Han22

Třetí díl v zásadě nezklamal. I když jednička je kvalitnější (ale nudnější) a dvojka šílenější, trojka drží standart. Leatherface dostal novou krásnou pilu, je tu opět pořádně pošahaná rodinka, které vévodí morbidní holčička s panenkou z kostí. Nechybí tu naháněčky v temných lesích, poslední večeře a kromě klasicky bezbranné a stále šílenější dívky proti rodince stojí i nabušený negr s M16. Trošku zklamáním je uhýbající kamera při vraždách, ale musím uznat, že závěrečné finále mi to slušně vynahradilo (souboj u auta, kámen). PS: Máme hlad. Slyšeli jste někdy o pizze? :) ()

Ilhan

Rozhodně jsem čekal víc. Oproti parodické až komediální dvojce se toto pokračování mnohem jednoznačněji vrací ke svému původnímu žánru a to hororu a navazuje na jedničku mnohem lépe než dvojka. Samozřejmě se zde najde i pár povedených odkazů na předešlé filmy série. Opět pěkně zvrácená rodinka (dědeček samozřejmě nesmí chybět) v čele s magoroidním Viggo Mortensenem. Film dokáže velmi dobře navodit hororovou atmosféru. Přistihl jsem se, jak se mi zrychluje tep a prohlubuje dech, což se mi moc nestává. Na druhou stranu se film nevyhnul blbostem a vyloženým klišé, takže 60 %. ()

Corpsegrinder

Kéž by všechny trojky vypadaly takhle. Film odsejpá a člověk se nenudí, i díky pohodovýmu obsazení. Za ten konec kde dojde k záhadnýmu oživení film nemůže, šlo o dotáčky nařízený studiem. Scéna kdy tam Leatherface nahodí thrash metal a vyrazí na lov je nejlepší z celý série. MILITANTNÍ DŘEVORUBCE TADY VÍDÁM POŘÁD ()

beba789 odpad!

A tohle bylo zase co?!Tohle tady má 67%??!!!Takováhle nehorázná stupidní blbost?!Je to strašný až přímo tragický.Vůbec se mi to nelíbilo a nešlo to ani dokoukat,protože ten nádech komedie je snad nechutnější než ty vraždy.Podle mého nejhorší Texasák a dost mě teda zaráží,že ten z roku 2003 má 56% a toto 67%.0%. ()

Knowho

Kožená tvář neboli Texaský masakr motorovou pilou 3, který má lehce navazovat na předchozí film. Akorát, že vůbec. Členové rodiny, jsou TOTÁLNĚ jiní, než v předchozích 2 dílech (Krom Leatherface), a vůbec to nemá smyslnou návaznost, s předchozími filmy. Možná něco jako remake. Nejlepší na filmu je Viggo Mortensen jako ,,Kovboj" Tex a Leatherfaceova maska. Jinak docela kravina... 5/10 ()

jurasino

Další pokračování nejlepší hixploitation série všech dob a zase pecka! Sice už to není starý dobrý Hopper ale přesto se to podařilo a nemám nic co vytknout. ()

Paldiny

Tretej píle pekne otupeli zúbky. Uchopením zastavila niekde medzi prvými dvoma, ale dobrého si nevzala ani od jedného. Kamera uhýba pohľadom, skazenej atmosféry sa nám dostáva minimum a celé to pôsobí ťarbavo, bez iskry, bez lepšieho nápadu. Za dobrý ťah považujem obsadenie vtedy ešte nerozkukaného Mortensena a rozrastenie sa rodiny o dievčatko, ktoré miesto bábik trávi čas s pozostatkami nebožtíkov a nebojí sa práce v kuchyni. A čo bude dnes na večeru? Nezaujímaví okoloidúci, ale pozor (!) jeden z nich má viacero životov. Takže, pokiaľ vás film nebude baviť ako mňa, aspoň si zatipujte, ktože to môže byť. ()

Asmodin

V závěru, kdy by měl gradovat strach, mi přišli některé scénky poněkud komické. Velmi se mi líbila holčička s panenkou a zalévání vysušeného dědečka. ()

aLPaC

Atmosféra a napětí ve filmu je extrémní, rodina nechutně zvrácená a nová motorovka parádní. Na druhou stranu jsou postavy (jak kladné tak záporné) ve skrze nesympatické a úplný závěr trapný. Suma sumárum trochu horší čtyři. 75%. ()

andio

Trojka už neni další díl, nýbrž remake. Jedná se však o remake velice povedený a zvrácenost týhle texaský rodinky mi připadá obzvlášť vysoká. Atmosféra se celkem vydařila a i když na jedničku nemá, autoři se nemají za co stydět. Pár drsnejch hlášek taky nechybělo a až na závěrečný oživnutí několika charakterů a faktu, že dívka na svýho boyfrienda zapoměla během několika mála vteřin, není nic, na co bych si mohl stěžovat. 8/10 ()

Matli

Texaský masakr motorovou pilou 3. Víceméně průměrné, možná mi trošku vadilo, že se to dost odehrává v lese a v noci, ale zase koukat na mladého Aragorna, který je psycho bylo zajímavé. 51% ()

Aurus

První díl je strašně moc nudnej, druhý díl je katastrofa a třetí díl je konečně dobrý. Příběh je vrlmi zajímavý a dobrý. Postavy jdou super hudba je velmi dobrá a Leatherface je vážně skvělej. Proč má tenhle film 63%? Zaslouží si 73%! Zamě velmi zábavný snímek vřele doporučuji. 83%. ()

Hapretor

Tohle vidím jako standard hororů, s dobrou atmosférou, kde je dobře podaná skupina úchylů - zabijáků na straně jedné a na straně druhé oběti, snažící se utéct - pravidlem přežije většinou jen jedna a konec je vždy jasný, otevřený, a tudíž obyčejný. Tyhle filmy jsou zkrátka dělaný na jedno brdo a jde jen o to, kdo vymyslí originálnější a víc ujetou násilnou smrt nevinné a bezbranné oběti. Mortensen byl překvápko. Nenapadlo by mě, že by taky mohl hrát v něčem podobném. P.S. Takovou pilu bych chtěl taky, ale v OBI ji nejspíš neseženu. ()

Heroine

Tady už jsem aspoň neměla pořád dojem, že vlastně koukám na komedii, narozdíl od předešlého dílu. Stejně mi ale přijde film celý trošku nad míru směšný, a působí velice lacině. Ale musím uznat, že Viggo (vůbec nechápu, co v takovém filmu dělá) je VYNIKAJÍCÍ. Jedna z jeho nejlepších rolí, i když on by to asi neslyšel rád. ()

GOREGASM

Pro Texas Chainsaw Massacre kult mám slabost a třetí díl s podtitulem Leatherface mě opět výborně pobavil. Pro sérií klasicky archetypní scénář o rodině kanibalů lovících nebohé Amíky na texasských pláních je nutností a jde jen o to, kdo a jak rychle skoná pod neúprosným tlakem pily motorové. Pro fanoušky texas hororu pří­jemně nechutná podí­vaná, pro zbytek populace totální­ blbost. Naví­c zde uvidí­te Vigga Mortensena v jedné z první­ch zapamatování­hodných rolí­. The Texas Chainsaw Massacre is about to begin :-) 75% ()

Prepad série do temnôt?

Prepad série do temnôt?

25.05.2005

O tom, že štúdio New Line Cinema chystá prequel k úspešnému hororu TEXASKÝ MASAKER MOTOROVOU PÍLOU (ktorý vychádzal z rovnomennej snímky z r. 1974), sme už informovali. Okrem klasickej zápletky … (více)