Od tohto filmu som cakal vselico, ale urcite nie jedno z mojich najvacsich filmovych prekvapeni. Nieje to len pribeh o bezvyznamnom boxerovi, ktory dostane sancu bojovat so sampionom, je to aj citliva ludska drama, naviac okorenena prijemnym humorom. Tak som pred tym rozmyslal...hmm...Rocky ziskal oskara, to asi len koli tomu ze to bolo na tu dobu nieco nove. Ale omyl. Ten film si naozaj oskara zasluzil. A omnoho viac ako ine novsie filmy. Ak by som mohol film porovnat napr. s takou Tazkou vahou (Ron Howard) - tento film rockyho vykrada avsak aj napriek tomu ako velmi sa snazi byt ludsky a dojimavy (neberuc ohlad nato ze je natoceny podla skutocnej udalosti), ani zdaleka nedosahuje ludskost ktorou obvplyva Rocky. Co plati o samotnom Balboovi, plati aj o tomto filme. Ma velke srdce. (Ani neviem preco som mal Staloneho od malicka zaradeneho v rovnakej skatuli s hercom-nehercom Schwarzenegrom. On je totizto prekvapivo slusny herec....) (10/10)(4.5.2007)

V jednoduchosti je síla. Naprosto neznámý Stallone zabodoval famózně napsaným scénářem, kde jeden šikovný dialog střídá druhý a vše ještě obohatil tím tolik odsuzovaným prkenným herectvím, ale řekněme si to na rovinu. Dokázali bychom si pod jménem Rocky vybavit někoho jiného? Amerika 70.let je vpravdě nadčasová.(5.12.2005)

Rockyho jsem si vždycky nechával proklouznout mezi prsty. Stallona jsem nikdy rád neměl a box považuju za buranský sport. Proto mě vždycky překvapovalo umístění filmu v top žebříčcích... Dnes můžu říct, že oprávněné. FIlm je to ve své jednoduchosti chytrý a plný adrenalinu i emocí. Osobně vždycky upřednostním Zuřícího býka, ale proč ne...(26.10.2009)

Souboj outsidera s favoritem zůstane ve sportovním žánru věčným tématem, a když sám hlavní představitel napíše i scénář o jedinci, který se postavil všem, co mu nevěřili, zbývá k dokonalosti snad jen nějaký ekvivalent z reálného světa. Třeba ten, kdy to Akademie tenkrát Slyovi nakonec opravdu zbaštila a nadělila jemu i samotnému Rockymu pár nablýskaných sošek. To, že se z jedinečného příběhu nakonec stala série, je tak vlastně škoda, ale to už je jiný příběh.(18.3.2006)

(1001) Já brečela jako miminko, ale ne u konce, nýbrž u té scény, kde Rocky huláká na celý barák na toho stařečka, co se mu přišel nabídnout jako manažer. Opravdický konec je trošku unavený a jako kdyby z nedostatku času už nedodělaný, ale ne zas tolik, aby mi to nějak vadilo. Neexistuje možnost, že by nějaký další "díl" byl lepší než tohle nebo mohl ještě něco dalšího k tématu říct, nebo si to alespoň nedovedu představit. Vždyť to je film jak z nové vlny, málo slov, emoce, až na dřeň odhalené lidství, abych citovala Comeback. No sakra.(21.2.2020)

• - Rukavice ve velkém zápase se jmenují ''Casanovas'', které byly v USA ilegální. (GreatestFan)

• - Rockyho přezdívkou Italský hřebec (The Itallian Stallion) odkazuje Sylvester Stallone sám k sobě. V italštině se totiž řekne hřebec Stallone. (casyy)

• - Ve filmu si zahráli i režisér John G. Avildsen s kameramanem Jamesem Crabem. Avildsen se objevil v malé roli kameramana ve scéně, kdy televize natáčí Rockyho (Sylvester Stallone) při tréninku v mrazírně masa. Crabe v téže scéně vystoupil jako osvětlovač štábu. (casyy)