• Malarkey

Rocky je prostě legenda, taková která se nezapomíná, přesně ten typ filmu, který připomene onu dobu nesnesitelným způsobem a připomene jak už je to sakra dlouho, když vyšel právě první díl příběhu boxera, který si za svým cílem šel tak dlouho, až se mu splnil do posledních detailů. Ale co dělá tento film tak dobrým je rozhodně neméně vydařená hudba, ve které zazní další skladba, na kterou se prostě nedá zapomenout a hraje se dodnes. Takže když si to člověk zhodnotí. Sly už v té době založil legendu a v životě si něco dokázal, tudíž syndrom třicátníků ho absolutně nemohl zastavit nad tím, aby dál natáčel skvělé pecky. Třicítka už mu dávno odsloužila a i v dnešní době dokazuje, že na svých úctihodných takřka 60 let láme ledy takovým stylem, jako to předváděl právě v tomto filmu. Závěrečný boj už je tou pravou delikatesou, na kterou divák po celý film čeká. Rocky je prostě nezničitelný, na něj se nikdy nezapomene, tomu je osud přesně spočítán do samotného konce, ale bude někdy onen osudný konec? --- Jestli to přerušíš, zabiju tě.(4.11.2007)

Na tomhle kultovním boxerském filmu oceňuji zejména tři věci : zde ještě dobré herectví Sylvestra Stalloneho + jeho schopnost napsta dobrý příběh + netypický konec (očekávala jsem, že podle zaběhnutého klišé hlavní hrdina rozhodující zápas vyhraje a čekalo mě velmi milé překvapení v podobě realistického konce, kdy vyhrál šampion). Jediné co bych vytkla, je kamera - nějak mi prostě nesedne tenhle styl sedmdesátých let. Jsem asi divák trochu rozmazlený současnými filmy s "čistou, vymydlenou" kamerou. A pak mi přijde trochu přetažený ústřední hudební glorifikující motiv. Ale jinak se Rocky I moc povedl a právem je to dnes taky klasika.(21.5.2005)

Souboj outsidera s favoritem zůstane ve sportovním žánru věčným tématem, a když sám hlavní představitel napíše i scénář o jedinci, který se postavil všem, co mu nevěřili, zbývá k dokonalosti snad jen nějaký ekvivalent z reálného světa. Třeba ten, kdy to Akademie tenkrát Slyovi nakonec opravdu zbaštila a nadělila jemu i samotnému Rockymu pár nablýskaných sošek. To, že se z jedinečného příběhu nakonec stala série, je tak vlastně škoda, ale to už je jiný příběh.(18.3.2006)

Těžko nazývat film, který začíná a končí boxem jinak než sportovní, ovšem jeho žánrový přesah je natolik veliký a nečekaně příjemný, že pro mě znamená spíše sentimentální a lidské drama o píli, naději a sympatickém looserovi, který se právě v momentě kdy opět prohraje, stane vítězem. Rocky je film, který opravdu naplňuje rčení, že je důležité se zůčastnit a nikoliv zvítězit. Nemohu na něm však zdaleka opěvovat vše, neboť naopak většina stopáže v počátku i uprostřed byla na Oscarový film překvapivě slabá, místy až nicneříkající - zkrátka béčkové kořeny filmu se nezapřou. Ale Rocky běžící za časného úsvitu, nebo při theme songu Gonna Fly Now vše bezpečně napravuje. 8/10(5.7.2009)

První Rocky je povedeným filmem o splnění velkého snu, jenže ještě než vůbec dojde k tomu velkému finále, musíme se prokousat snímkem plným patosu. Vlastně celá první polovina je naprosto o ničem, i když nemá cenu předstírat že není pro snímek samotný podstatná. Nejdříve se seznámíme s hlavními hrdiny, jejich denním režimem a na konci také pochopíme po čem vlastně touží. Všichni se navzájem seznamují, hádají a opět dávají dohromady, aby se nakonec ukázalo, že jen všichni spolu dokáží být tou pravou podporou. Pak přijde ta druhá část, jež je mnohem zajímavější. Hlavní hrdina se připravuje na svůj životní boj, a ačkoli čím dál méně věří svému konečnému úspěchu, doufá v alespoň malé naplnění svého mladého snu. Celkově se dá říct, že tvůrci neustále nastavovali a protahovali příběh, který mohl skončit o notnou chvíli dříve, ale na druhou stranu se jich musím zastat, tahle nastavovaná kaše mi ještě chutnala. 80%(22.5.2006)

• - Při natáčení jogu v ulicích Philadelphie si Sylvester Stallone natáhl několik šlach. (GreatestFan)

• - Pes Butkus byl ve skutečnosti skutečný pes Sylvestera Stallona. (GreatestFan)

• - Role Adrian (Talia Shire) byla původně nabídnuta Carrie Scodgress. (GreatestFan)