Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rocky Balboa se živí jako výběrčí dluhů pro místního lichváře. Rockymu se líbí nesmělá dívka Adrian, sestra jeho poněkud drsného kamaráda, Paulieho. Rocky se ve volných chvílích snaží boxovat. Jeho výsledky až na pár výher proti místním soupeřům však nejsou takové, aby s ním byl jeho trenér spokojený. A tak se jednoho dne stane, že Rocky přijde ve své tělocvičně o skříňku a jeho trenér mu řekne, že zahodil svůj talent. V té době se však na Rockyho usměje nečekaně štěstí. Světovému šampiónovi v boxu, Apollo Creedovi, jeho soupeř odřekne dohodnutý zápas, a on, aby neprodělal peníze, potřebuje najít náhradu. Nikdo z jemu rovných boxerů však není zrovna volný, a tak Creed udělá skvělý reklamní tah. Vyhlásí, že dá šanci někomu z místních boxerů ho porazit. A zrovna náhodně si vybere právě Rockyho. Rocky, který právě začal chodit s Adrian, pochopí, že je to jeho životní šance a rozhodne se na ni začít tvrdě trénovat. Pod vedením dosavadního trenéra skutečně tvrdě dře, aby se doopravdy mohl proti Creedovi v ringu postavit. Rocky sice ví, že nemá šanci Creeda porazit, je však rozhodnut vydržet alespoň všech patnáct kol zápasu. Ještě před zápasem o sobě Rocky pochybuje, přesto do zápasu jako úplný outsider nastoupí... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 040)

castor 

všechny recenze uživatele

Ve své milované Philadelphii se živí jako lamač kostí ve službách pochybných vymahačů dluhů, boxuje v podprůměrných zápasech, moc dobře ví, že to se svou inteligencí nikam příliš nedotáhne, ale dvořit se plaché prodavačce Adrianě ještě zkusí. Poté, co dostal padáka z tělocvičny, přijde šance, která se neodmítá. Mistr světa v těžké váze dává možnost vyniknout nějakému neznámému boxerovi. Bude to Rocky, který chytne příležitost za pačesy. Boxerská báchorka za pár šupů vydělala velké peníze a otevřela Slyovi cestu na hollywoodský Olymp. V jednoduchosti tkví největší síla. A právě Stallone umí s robustní jednoduchostí říkat důležité věci!! ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je klasika a pro Slye asi nejzasadnejsi role, ale to neznamena, ze by film nemel svy mouchy. Jednak precejen tu je dost pomaly tempo a mistama se toho moc nedeje, navic zapasy jsou tu jen dva, malej na uvod a velkej na konec. Tim ale nechci rict, ze by film nekdy nudil. A druhej, uz zavaznejsi problem, jsou samotny zapasy. Na kazdym uderu je totiz desne videt, jak vubec nedopadne a ani ozvuceny to moc dobre neni, takze pri zaverecnym souboji clovek nepozna, kdy se trefily a kdy ne. Ale jinak je film paradni, Slye hraje naprosto dokonale a clovek mu tohoho hodnyho blba veri, vedlejsi postavy jsou taky zahrany skvele a to hlavne Burgess Meredith a hudba je dokonala (hlavne teda ta nejzasadnejsi pisnicka). Jeden ze Slyovo nej filmu. ()

Reklama

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Sylvester Stallone .. Jeden z nejlepších filmů, kde jednu z hlavních rolí dostal box. Tvůrčí talent měl Stallone od počátku kariéry a určitou hereckou topornost vždy přebíjel charismatem. V případě postavy Rocky Balboa to fungovalo (a funguje) výborně dodnes.. ()

TheMaker 

všechny recenze uživatele

::::::::::::::::::::: Tímhle filmem si Stallone zajistil nesmrtelnost. Jen ta Talia Shire je odporná ženská ! Njn, hold byl nizký rozpočet, tak chodili ulicemi a brali na casting koho právě viděli. Bohužel vybrali typ pro Krásku a zvíře. Jenže tahle by vyfasovala roli zvířete. ::::::::::::::::::::::: ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Nekomplikovaný hrdina neochvějně kráčící za splněním svého amerického snu s přiměřenou dávkou žánrových klišé, potu, krve a snadno předvídatelného finále. O reálných filmových kvalitách Rockyho myslím dobře vypovídají komentáře Tosima a Isherwooda. Když k tomu připočtete, že k hereckému umění Sylvestera Stalloneho, jak to jen diplomaticky říci, jsem dejme tomu rezervovaný a že opravdu nemám rád box jako sport a zábavu (kdybych si měl vybrat za společníka u večeře MikeTysona nebo Hannibala Lectera, bez váhání bych pozval toho druhého), pak bych jen s největšími potížemi hledal důvod, proč dát víc než 2*. Takže pro mě celkový dojem 45 %. ()

Galerie (232)

Zajímavosti (187)

  • Rukavice ve velkém zápase se jmenují ''Casanovas'' - v USA byly ilegální. (GreatestFan)
  • Rockyho přezdívka "Italský hřebec" (The Itallian Stallion) je úzce spjata se samotným Sylvesterem Stallonem. Hřebec se v italštině řekne Stallone. (casyy)
  • Režisér John G. Avildsen do natáčania filmu nevidel ani jeden profesionálny boxerský zápas alebo boxerský film. (WalterIK7)

Související novinky

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Přichází smutné zprávy ze zámoří. Ve věku šestasedmdesáti let zemřel ve čtvrtek 1. února v kalifornském Los Angeles americký herec Carl Weathers, známý především svou rolí boxera Apolla Creeda z… (více)

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young

19.10.2023

Ve věku třiaosmdesáti let odešel americký na Oscara nominovaný herec Burt Young, mnohým fanouškům známý zejména svou rolí Paulieho Pennina z populární série filmů o Rockym Balboovi. Deníku New York… (více)

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Milovali jste v dětství Pobřežní hlídku, Hvězdnou bránu, RoboCopa nebo snad Pravou blondýnku? Pak vás možná bude zajímat, že se všechny tyto značky a pár dalších dočkají v budoucnu seriálových… (více)

Reklama

Reklama