Rocky se možná s přibývajícími lety, díly a Stalloneho věhlasem stal legendou na poli sportovních dramat, nicméně jako člověk, který tomuto žánru neholduje, musím podotknout, že Rocky je naprosto tuctový snímek. Povedený ano, ale současně zcela obyčejný a dá se říct, že nezajímavý. Nemám nejmenší chuť zhlédnout celou ságu.(27.5.2010)

Rockyho jsem si vždycky nechával proklouznout mezi prsty. Stallona jsem nikdy rád neměl a box považuju za buranský sport. Proto mě vždycky překvapovalo umístění filmu v top žebříčcích... Dnes můžu říct, že oprávněné. FIlm je to ve své jednoduchosti chytrý a plný adrenalinu i emocí. Osobně vždycky upřednostním Zuřícího býka, ale proč ne...(26.10.2009)

Sly dokázal, že umí hrát a taky výborně psát. Těžko by někdo čekal, že se hrdina akčních filmů dokáže skvěle vyrovnat s lidským příběhem. Stalloneho lehce neohrabaný (v tom dobrém slova smyslu) hrdina, který zbortí hradby nesmělosti osamělé dívky, je vrcholem jeho kariéry. A věřte tomu, že box je tady ta nejméně důležitá záležitost. Oscar za nejlepší film právem zasloužený.(30.7.2002)

Sportovní pohádka a ultimátní feel good movie, v němž nejsympatičtější filmový outsider získá lásku, odemkne vlastní talent a vybojuje si v boxerském ringu svůj americký sen, zatímco jeho duchovní otec a představitel, jakýsi nýmand s podivným jménem Sylvester Stallone, se díky tomu ve skutečném světě stane přes noc hollywoodskou superstar. Rocky je Sly a Sly je Rocky a kdo u nejkatarznějšího konce všech dob nebrečel jako želva, neaplaudoval nebo nevyskočil a neboxoval do vzduchu, ten předchozích 115 minut buď prochrápal nebo nemá srdce. Boj sám se sebou, problematický vztah s otcovským trenérem Mickem i nejlepším kámošem Pauliem, romantická linka s plachou Adrian… a strhující hudba Billa Contiho.(25.1.2016)

Nezatracujem Rockyho, v dobe svojho uvedenia musel príbeh o samotárskom outsiderovi, ktorý sa dennodenne pretĺka životom, vyvolať omnoho priaznivejšie ovácie a chápem, že sa stal kultom v oblasti športu. Ale prvá hodina je taká naťahovaná, dlhá a pomalá, že nemôžem ísť s hodnotením vyššie. Budovanie psychologického profilu mu nezazlievam, ale aj to sa dalo skrátiť do prijateľne znesiteľnej dĺžky. Eastwoodov Million Dollar Baby sa mi zdá po stránke vnútorného oboznámenia s postavami omnoho komplexnejší a je tiež z prostredia boxu. Stallone hrá dobre, zrežírované je to citlivo, ale nezdieľam tu nadšené dojmy.(18.9.2010)