Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  *****

  Je len ťažko uveriteľné, a ten, kto nepozná prvú časť obrovsky slávnej série, by len s malou pravdepodobnosťou povedal, že Stallone si nomináciu na Ocara, ak nie minimálne tú nomináciu, naozaj zaslúžil. Skvelý a originálny film. Krásna je najmä vedľajšia romantická línia, pri ktorej som zo Slyho nechápal. A záver nepotrbuje komentár. 95%.(4.12.2006)

 • Isherwood
  ***

  Naivní příběh o splnění velkého amerického snu není Rockyho hlavním problémem. Naopak i přes svou prostoduchost působí velmi uvěřitelně. Problém je v celkovém podání, které startuje už s poněkud nedotaženými pisatelskými schopnostmi Sylvestera Stallonea a dále pokračuje přes režii až k hereckým výkonům. První polovina je absolutně (!) zbytečná, snaha o psychologizaci postav vychází díky nulové režijní invenci vniveč a nudné zívání je nevyhnutelné. V druhé polovině si děj i tempo našlápne ke slibnějšímu potenciálu, jenž je však opět zahozen díky neustálému omílání vět o malém bezvýznamném člověku, kterému byla nabídnuta životní šance (stačilo to říct jednou!). Závěrečný zápas pak nikterak nepřekvapí nejen výsledkem, ale i suchým dojmem z použité formy. Chtěl bych nostalgicky přivřít oči, ale z nějakého důvodu to prostě nejde(5.12.2005)

 • choze
  ****

  Sportovní pohádka a ultimátní feel good movie, v němž nejsympatičtější filmový outsider získá lásku, odemkne vlastní talent a vybojuje si v boxerském ringu svůj americký sen, zatímco jeho duchovní otec a představitel, jakýsi nýmand s podivným jménem Sylvester Stallone, se díky tomu ve skutečném světě stane přes noc hollywoodskou superstar. Rocky je Sly a Sly je Rocky a kdo u nejkatarznějšího konce všech dob nebrečel jako želva, neaplaudoval nebo nevyskočil a neboxoval do vzduchu, ten předchozích 115 minut buď prochrápal nebo nemá srdce. Boj sám se sebou, problematický vztah s otcovským trenérem Mickem i nejlepším kámošem Pauliem, romantická linka s plachou Adrian… a strhující hudba Billa Contiho.(25.1.2016)

 • Falko
  ****

  Tak opät som si pozrel Rockyho a nemozem mu dat plne hodnotenie, pretoze su tu niekedy zdlhave chvilky, ktore ma jednoducho nudili. Tie dalsie casti, myslim ze trojka a stvorka mali sviznejsi dej, aj ked mozno uz nie tak realny, ako bola prave jednotka, ale tak konecne mozem dat jednotke definitivne hodnotenie, pri ktorom som si nebol isty, ci mu mam dat 5 alebo 4 *. Ale Rocky je predsa len kultovy film a je prekvapujuce, ze vyhral troch Oscarov za najlepsi film, reziu a strih. V hereckych kategoriach uz take stastie nemal, avsak aj tu je prekvapujuce, ze za najlepsieho herca v hlavnej ulohe bol nominovany na Oscara akcny hrdina Sylvester Stallone. Dalej boli nominovani herecka v hlavnej ulohe Talia Shire a herci vo vedlajsich ulohach Burt Young a Burgess Meredith. Stalloneovi vyfukol sosku Peter Finch za dramu NETWORK (1976), taktiez herecka v hlavnej ulohe Faye Dunaway dostala Oscara za film NETWORK a v kategorii herec vo vedlajsej ulohe ziskal Oscara Jason Robards za thriller VSICHNI PREZIDENTOVI MUZI (1976)... 18.04.2010 _______ Sylvester Stallone - (Rocky Balboa) +++ Talia Shire - (Adrian Pennino) +++ Burt Young - (Paulie Pennino) +++ Carl Weathers - (Apollo Creed) +++ Burgess Meredith - (Mickey Goldmill) +++ Thayer David - (George Jergens) +++ Joe Spinell - (Tony Gazzo) +++ Produkcia: Irwin Winkler +++(18.9.2010)

 • Tosim
  ***

  Šedý a průměrný příběh s legendární hudbou Billa Contiho. Stallone sám psal scénář a je to poznat. Tak dlouho Rocky opakuje, že je blbej, až mu to uvěříte. (Není to zas tak těžké, Sylvester je příšernej herec.) IMHO největší akademické šlápnutí vedle v dosavadních dějinách. Nechápu, jak může někdo dát Oscara snímku, v němž je v mnoha záběrech vidět mikrofon. Ještě, že ten závěrečný mač dost pochroumané hodnocení trošku napravil...(10.1.2005)

 • - Americký filmový institut zvolil film 4. nejinspirativnějším filmem všech dob. (GreatestFan)

 • - Předtím, než se podařilo Sylvesteru Stallonovi prodat scénář, na Rockyho, byl úplně na mizině a musel prodat svého psa za 50 dolarů. O týden později, když prodal scénář, ho koupil zpět za 3 000 dolarů. (Mrsina)

 • - Rockyho (Sylvester Stallone) hláška ''Hey Adrian!'' byla Americkým filmovým institutem zvolena 80. nejlepší filmovou hláškou. (GreatestFan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace