Pouliční film za pár šupů. Rocky - můj hrdina, idol, dětský vzor. Sly tady nebojuje proti soupeři v ringu, ale proti životu na ulici. Doslova. Stallone napsal scénář a studiu ho prodal pod podmínkou, že se sám ujme hlavní role. Ještě, když dopisoval poslední stránky, pohrával si s myšlenkou nechat Rockyho vyhrát. Neučinil tak a nechal otevřená vrátka pro další pokračování, která si udržují opravdu vysoký standard. Romantický, sportovní snímek, který nikdy nepřestane bavit, dojímat a inspirovat miliony lidí. Naprostá klasika.(17.11.2009)

::::::::::::::::::::: Tímhle filmem si Stallone zajistil nesmrtelnost. Jen ta Talia Shire je odporná ženská ! Njn, hold byl nizký rozpočet, tak chodili ulicemi a brali na casting koho právě viděli. Bohužel vybrali typ pro Krásku a zvíře. Jenže tahle by vyfasovala roli zvířete. :::::::::::::::::::::::(10.1.2009)

Tento film na mě zapůsobil velmi podobně jako Rambo. Představovala jsem si nabušeného Sylvestra, kterak od začátku do konce bude tvrdě makat na tom, aby se stal šampiónem a našlapanou podívanou v průběhu celého filmu. Rocky se zde nevyjevil, podobně, jako v Rambovi, tak tvrdou postavou, jak jsem očekávala. Víceméně celá hodina a půl je věnována vztahu s nemluvnou, šedou myškou ze zverimexu, v podání Talii Shire, kterou Sly neustále snaží zaujmout a získat. Očekávaný vrcholový zápas mezi Apollo Creedem mě obešel bez většího povšimnutí. Nějak mi tu chybělo napětí. Nejspíš jsem od celého filmu očekávala tu známou hollywoodskou velkolepost, kterou jsme všichni často krmeni. Nebýt znalostí okolo kultu Rockyho a osobnosti Sylvestra Stalloneho, soudila bych, že jde o průměrné a amatérské dílo nějakého neznámého člověka. Jde vidět, že scénář stvořil Sylvester za krátkou dobu a snažil se v něm přiblížit příběh obyčejného, bezvýznamného kluka s dobrým srdcem, co má rád box. Autobiografické rysy se nezapřou. Ale vezmu-li v úvahu, že Rocky je Stalloneova scénáristická prvotina a že dokázal sám stvořit legendární charakter, tak je tento film zvládnut dobře. Jen mi rozhodně nepřipadá, alespoň tento úvodní díl, natolik fenomenální, abych plně sdílela většinový názor v 87% hodnocení. Nejspíš ještě nejsem ve stadiu, abych průměrný snímek hodnotila vysokými body proto, že je to jednoduše kult a Rocky Balboa slavný charakter. Ale možná je právě všechno to amatérství, jednoduchost, obyčejnost a nevelkolepost ve spojení s tehdy neznámým Stallonem a jeho Rockym tím, co ho dělá kultem. Scéna běžícího Rockyho za doprovodou nezapomenutelné ústřední melodie stojí za to a byla mnou asi nejvíce očekávanou pasáží filmu. Nyní, po zhlédnutí celé Rockyho série, připojuji k mému komentáři dodatek. Trochu se stydím za tento svůj komentář, neboť v době, kdy jsem jej psala, jsem ještě nepostřehla, co dělá Rockyho kultem. Nyní však, po všech dílech, již naprosto chápu, v čem tkví jeho kouzlo. A jsem ráda, že díky všem dílům jsem ho mohla postupně poznávat. Zatím svůj komentář ponechám v tomto znění a budu s lehkým studem vzpomínat na mé první shledání s ním, kdy jsem v něm neviděla nic legendárního. Možná, že se najde víc takových, kteří po úvodním dílu budou zklamáni a teprve s nadcházejícími díly začnou Rockymu rozumět.(5.11.2010)

Naivní příběh o splnění velkého amerického snu není Rockyho hlavním problémem. Naopak i přes svou prostoduchost působí velmi uvěřitelně. Problém je v celkovém podání, které startuje už s poněkud nedotaženými pisatelskými schopnostmi Sylvestera Stallonea a dále pokračuje přes režii až k hereckým výkonům. První polovina je absolutně (!) zbytečná, snaha o psychologizaci postav vychází díky nulové režijní invenci vniveč a nudné zívání je nevyhnutelné. V druhé polovině si děj i tempo našlápne ke slibnějšímu potenciálu, jenž je však opět zahozen díky neustálému omílání vět o malém bezvýznamném člověku, kterému byla nabídnuta životní šance (stačilo to říct jednou!). Závěrečný zápas pak nikterak nepřekvapí nejen výsledkem, ale i suchým dojmem z použité formy. Chtěl bych nostalgicky přivřít oči, ale z nějakého důvodu to prostě nejde(5.12.2005)

Na tomhle kultovním boxerském filmu oceňuji zejména tři věci : zde ještě dobré herectví Sylvestra Stalloneho + jeho schopnost napsta dobrý příběh + netypický konec (očekávala jsem, že podle zaběhnutého klišé hlavní hrdina rozhodující zápas vyhraje a čekalo mě velmi milé překvapení v podobě realistického konce, kdy vyhrál šampion). Jediné co bych vytkla, je kamera - nějak mi prostě nesedne tenhle styl sedmdesátých let. Jsem asi divák trochu rozmazlený současnými filmy s "čistou, vymydlenou" kamerou. A pak mi přijde trochu přetažený ústřední hudební glorifikující motiv. Ale jinak se Rocky I moc povedl a právem je to dnes taky klasika.(21.5.2005)

• - Ve scéně, kdy je Adrian (Talia Shire) v Rockyho (Sylvester Stallone) bytě, má u vchodu Rocky rukavice bez prstů, které poté zmizí. (GreatestFan)

• - Předtím, než se podařilo Sylvesteru Stallonovi prodat scénář na Rockyho, byl úplně na mizině a musel prodat svého psa za 50 dolarů. O týden později, když prodal scénář, ho koupil zpět za 3 000 dolarů. (Mrsina)

• - Počas písania scenára Joe Spinell trval na tom, aby jeho postava úžerníka bola pomenovaná Gazzo. Pomenoval ho po svojom vzdialenom strýkovi Tony Gazzovi. (WalterIK7)