Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rocky Balboa se živí jako výběrčí dluhů pro místního lichváře. Rockymu se líbí nesmělá dívka Adrian, sestra jeho poněkud drsného kamaráda, Paulieho. Rocky se ve volných chvílích snaží boxovat. Jeho výsledky až na pár výher proti místním soupeřům však nejsou takové, aby s ním byl jeho trenér spokojený. A tak se jednoho dne stane, že Rocky přijde ve své tělocvičně o skříňku a jeho trenér mu řekne, že zahodil svůj talent. V té době se však na Rockyho usměje nečekaně štěstí. Světovému šampiónovi v boxu, Apollo Creedovi, jeho soupeř odřekne dohodnutý zápas, a on, aby neprodělal peníze, potřebuje najít náhradu. Nikdo z jemu rovných boxerů však není zrovna volný, a tak Creed udělá skvělý reklamní tah. Vyhlásí, že dá šanci někomu z místních boxerů ho porazit. A zrovna náhodně si vybere právě Rockyho. Rocky, který právě začal chodit s Adrian, pochopí, že je to jeho životní šance a rozhodne se na ni začít tvrdě trénovat. Pod vedením dosavadního trenéra skutečně tvrdě dře, aby se doopravdy mohl proti Creedovi v ringu postavit. Rocky sice ví, že nemá šanci Creeda porazit, je však rozhodnut vydržet alespoň všech patnáct kol zápasu. Ještě před zápasem o sobě Rocky pochybuje, přesto do zápasu jako úplný outsider nastoupí... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 012)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Výborné drama z prostředí profesionálního boxu. V kariéře Sylvestera Stalloneho nepřekonaný herecký výkon. A k tomu skvělá hudba od Billa Contiho, považovaná dnes v žánru hudby filmové za klasickou. Naivní příběh, který všichni čas od času potřebujeme - a tenhle to s tím patosem navíc netáhne až do toho nejkonečnějšího konce. Při posledním zhlédnutí (7.12.2012) mě to skoro i dojalo... asi že budou ty Vánoce;) 80% ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Šedý a průměrný příběh s legendární hudbou Billa Contiho. Stallone sám psal scénář a je to poznat. Tak dlouho Rocky opakuje, že je blbej, až mu to uvěříte. (Není to zas tak těžké, Sylvester je příšernej herec.) IMHO největší akademické šlápnutí vedle v dosavadních dějinách. Nechápu, jak může někdo dát Oscara snímku, v němž je v mnoha záběrech vidět mikrofon. Ještě, že ten závěrečný mač dost pochroumané hodnocení trošku napravil... ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Zázraky se někdy dějí. Boxer Rocky vydržel neporažen všechna kola v souboji s mistrem světa těžké váhy a béčkový film, od kterého nikdo nic nečekal, šáhl po metě nejvyšší a obdržel dva hlavní Oscary. A třetí zázrak navrch - do té doby absolutně neznámý Sly Stallone získal dvě oscarové nominace. Mimo jiné za scenář, plný skvělých dialogů, napsaný behem tří dnů. Sly snil svůj americký sen a nastoupil na hvězdnou dráhu. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

O to prirodzenejší, uveriteľnejší a silnejší film o americkom sne, o čo menej je stavaný na efekte a snahe zapáčiť sa za každú cenu. Komorný zárodok legendy, ešte netušiacej svoju budúcu historickú váhu. Najčírejšia filmová definícia (nielen hereckej) osobnosti Sylvestra Stalloneho. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

„Myslím, že jsme pěknej párek kokosáků. Já jsem blbej a ty se stydíš.“ Takhle to vypadá, když si herec napíše roli na tělo. Do žádného jiného filmu Stallone nevložil takový kus sebe samého a o to je nádherně přímočarý Rocky silnější. 80% Zajímavé komentáře: Pohrobek, ScreamJay, oLí, curunir, Triple H, Mr.Floyd ()

Galerie (232)

Zajímavosti (163)

  • Rukavice ve velkém zápase se jmenují ''Casanovas'' - v USA byly ilegální. (GreatestFan)
  • Všechny lokace, kde se natáčelo, nalezneme buď přímo ve Philadelphii nebo v Los Angeles. Dům Rockyho (Sylvester Stallone) a Adrian (Talia Shire), exteriéry Mickovy (Burgess Meredith) tělocvičny, Andy's Bar či slavné Rockyho schody jsou ve Philadelphii. Scény z kluziště a interiéry Mickovy tělocvičny jsou vytvořeny v LA. (-bad-mad-wolf-)

Související novinky

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

02.12.2022

Tak o tohle si asi žádný z diváků neříkal. Legendární americký snímek Bezstarostná jízda herce a debutujícího režiséra Dennise Hoppera z roku 1969 má dostat novodobý reboot. Konsorcium vlastníků práv… (více)

Robert De Niro opět jako mafián

Robert De Niro opět jako mafián

17.08.2022

Studio Warner Bros. Discovery oznámilo svůj první původní film schválený po převzetí ředitelem Davidem Zaslavem, a nebude jím nic menšího než další gangsterský opus s Robertem De Nirem (Taxikář,… (více)

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Reklama

Reklama