Nastala chyba při přehrávání videa.
 • novoten
  *****

  Souboj outsidera s favoritem zůstane ve sportovním žánru věčným tématem, a když sám hlavní představitel napíše i scénář o jedinci, který se postavil všem, co mu nevěřili, zbývá k dokonalosti snad jen nějaký ekvivalent z reálného světa. Třeba ten, kdy to Akademie tenkrát Slyovi nakonec opravdu zbaštila a nadělila jemu i samotnému Rockymu pár nablýskaných sošek. To, že se z jedinečného příběhu nakonec stala série, je tak vlastně škoda, ale to už je jiný příběh.(18.3.2006)

 • Skejpr
  ****

  Sylvester Stallone - scénárista si napsal roli, kterou Sylvester Stallone - herec zvládá zahrát zcelabez problému. Bohužel... poněkud pomalejší Rocky Balboa občas vede dlouhé plky o ničem a film je díky tomu velmi často nudný. Toto na druhou stranu vynahrazuje velmi dobře napsaná a výborně zahraná romantická linka, která je asi tím nejkrásnějším, co může Rocky nabídnout. Závěrečný zápas je velmi napínavý, přesvědčivý a nakonec film zachraňuje na 4 hvězdy.(27.2.2007)

 • Lima
  ****

  Zázraky se někdy dějí. Boxer Rocky vydržel neporažen všechna kola v souboji s mistrem světa těžké váhy a béčkový film, od kterého nikdo nic nečekal, šáhl po metě nejvyšší a obdržel dva hlavní Oscary. A třetí zázrak navrch - do té doby absolutně neznámý Sly Stallone získal dvě oscarové nominace. Mimo jiné za scenář, plný skvělých dialogů, napsaný behem tří dnů. Sly snil svůj americký sen a nastoupil na hvězdnou dráhu.(11.5.2003)

 • choze
  ****

  Sportovní pohádka a ultimátní feel good movie, v němž nejsympatičtější filmový outsider získá lásku, odemkne vlastní talent a vybojuje si v boxerském ringu svůj americký sen, zatímco jeho duchovní otec a představitel, jakýsi nýmand s podivným jménem Sylvester Stallone, se díky tomu ve skutečném světě stane přes noc hollywoodskou superstar. Rocky je Sly a Sly je Rocky a kdo u nejkatarznějšího konce všech dob nebrečel jako želva, neaplaudoval nebo nevyskočil a neboxoval do vzduchu, ten předchozích 115 minut buď prochrápal nebo nemá srdce. Boj sám se sebou, problematický vztah s otcovským trenérem Mickem i nejlepším kámošem Pauliem, romantická linka s plachou Adrian… a strhující hudba Billa Contiho.(25.1.2016)

 • Pohrobek
  ***

  Přímočaře, jednoduše, a proto i poměrně neokoukaně, a do jisté míry i věrohodně zpodobněný příběh amerického snu, který je konfrontován s jinými hodnotami tak, aby nic příliš netratilo, aby se vlk nažral a koza zůstala celá, aby byl uspokojen jak jímavý příběh bezvýznamného amerického kluka z chudé čtvrti, tak i přesvědčení o tom, že spokojený a klidný život a hlavně drahá Adrien jsou přeci jen o trochu více. Film má několik, dalo by se říci, i poeticky vyznívajích momentů (běh k philadelphskému Capitolu), ale z hlediska úrovně boxerských zápasů toho moc nenabízí. Jsou tu vlastně jen dva, z nichž ten slavný, o titul mistra světa, je sice poměrně dlouhý, ale silně nepřesvědčivý a nezajímavý, navíc trpí neuvěřitelně promitivními a vlezlými komentárovými frázemi, které úplně shazují už tak slabou atmosféru v této chvíli, která by měla útočit na city diváka asi nejvíc. Samotný herecký projev Sylvestera Stalloneho je věc sama pro sebe, působí tu příjemně nervózně a nesměle, avšak stále ne naprosto přirozeně. Oscarovou nominaci nechápu.(5.1.2005)

 • - Role Mickeyho (Burgess Meredith) byla nabídnuta Lee Strasbergovi. (GreatestFan)

 • - Rozpočet byl tak nízký, že Burgess Meredith a Carl Weathers sdíleli jednu malou šatnu. (GreatestFan)

 • - Všechny lokace, v nichž se natáčelo, se nachází buď přímo ve Philadelphii nebo v Los Angeles. Dům Rockyho (Sylvester Stallone) a Adrian (Talia Shire), extrériéry Mickovy (Burgess Meredith) tělocvičny, Andy's Bar či slavné Rockyho schody jsou z Philadelphie. V Los Angeles se pak filmovaly scény z kluziště a interiéry Mickovy tělocvičny. (-bad-mad-wolf-)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace