Tento film na mě zapůsobil velmi podobně jako Rambo. Představovala jsem si nabušeného Sylvestra, kterak od začátku do konce bude tvrdě makat na tom, aby se stal šampiónem a našlapanou podívanou v průběhu celého filmu. Rocky se zde nevyjevil, podobně, jako v Rambovi, tak tvrdou postavou, jak jsem očekávala. Víceméně celá hodina a půl je věnována vztahu s nemluvnou, šedou myškou ze zverimexu, v podání Talii Shire, kterou Sly neustále snaží zaujmout a získat. Očekávaný vrcholový zápas mezi Apollo Creedem mě obešel bez většího povšimnutí. Nějak mi tu chybělo napětí. Nejspíš jsem od celého filmu očekávala tu známou hollywoodskou velkolepost, kterou jsme všichni často krmeni. Nebýt znalostí okolo kultu Rockyho a osobnosti Sylvestra Stalloneho, soudila bych, že jde o průměrné a amatérské dílo nějakého neznámého člověka. Jde vidět, že scénář stvořil Sylvester za krátkou dobu a snažil se v něm přiblížit příběh obyčejného, bezvýznamného kluka s dobrým srdcem, co má rád box. Autobiografické rysy se nezapřou. Ale vezmu-li v úvahu, že Rocky je Stalloneova scénáristická prvotina a že dokázal sám stvořit legendární charakter, tak je tento film zvládnut dobře. Jen mi rozhodně nepřipadá, alespoň tento úvodní díl, natolik fenomenální, abych plně sdílela většinový názor v 87% hodnocení. Nejspíš ještě nejsem ve stadiu, abych průměrný snímek hodnotila vysokými body proto, že je to jednoduše kult a Rocky Balboa slavný charakter. Ale možná je právě všechno to amatérství, jednoduchost, obyčejnost a nevelkolepost ve spojení s tehdy neznámým Stallonem a jeho Rockym tím, co ho dělá kultem. Scéna běžícího Rockyho za doprovodou nezapomenutelné ústřední melodie stojí za to a byla mnou asi nejvíce očekávanou pasáží filmu. Nyní, po zhlédnutí celé Rockyho série, připojuji k mému komentáři dodatek. Trochu se stydím za tento svůj komentář, neboť v době, kdy jsem jej psala, jsem ještě nepostřehla, co dělá Rockyho kultem. Nyní však, po všech dílech, již naprosto chápu, v čem tkví jeho kouzlo. A jsem ráda, že díky všem dílům jsem ho mohla postupně poznávat. Zatím svůj komentář ponechám v tomto znění a budu s lehkým studem vzpomínat na mé první shledání s ním, kdy jsem v něm neviděla nic legendárního. Možná, že se najde víc takových, kteří po úvodním dílu budou zklamáni a teprve s nadcházejícími díly začnou Rockymu rozumět.(5.11.2010)

Přímočaře, jednoduše, a proto i poměrně neokoukaně, a do jisté míry i věrohodně zpodobněný příběh amerického snu, který je konfrontován s jinými hodnotami tak, aby nic příliš netratilo, aby se vlk nažral a koza zůstala celá, aby byl uspokojen jak jímavý příběh bezvýznamného amerického kluka z chudé čtvrti, tak i přesvědčení o tom, že spokojený a klidný život a hlavně drahá Adrien jsou přeci jen o trochu více. Film má několik, dalo by se říci, i poeticky vyznívajích momentů (běh k philadelphskému Capitolu), ale z hlediska úrovně boxerských zápasů toho moc nenabízí. Jsou tu vlastně jen dva, z nichž ten slavný, o titul mistra světa, je sice poměrně dlouhý, ale silně nepřesvědčivý a nezajímavý, navíc trpí neuvěřitelně promitivními a vlezlými komentárovými frázemi, které úplně shazují už tak slabou atmosféru v této chvíli, která by měla útočit na city diváka asi nejvíc. Samotný herecký projev Sylvestera Stalloneho je věc sama pro sebe, působí tu příjemně nervózně a nesměle, avšak stále ne naprosto přirozeně. Oscarovou nominaci nechápu.(5.1.2005)

„Myslím, že jsme pěknej párek kokosáků. Já jsem blbej a ty se stydíš.“ Takhle to vypadá, když si herec napíše roli na tělo. Do žádného jiného filmu Stallone nevložil takový kus sebe samého a o to je nádherně přímočarý Rocky silnější. 80% Zajímavé komentáře: Pohrobek, ScreamJay, oLí, curunir, Triple H, Mr.Floyd(4.4.2007)

Soundtrack Bill Conti: 1. Gonna Fly Now - DeEtta Little/Nelson Pigford [2:48] ,2. Philadelphia Morning [2:22] ,3. Going The Distance [2:39] ,4. Reflections [3:19] ,5. Marines' Hymn/Yankee Doodle [1:45] ,6. Take You Back (Street Corner Song) - Valentine [1:49] ,7. First Date [1:54] ,8. You Take My Heart Away - DeEtta Little/Nelson Pigford [4:46] ,9. Fanfare For Rocky [2:35] ,10. Butkus [2:12] ,11. Alone In The Ring [1:09] ,12. The Final Bell [1:56] ,13. Rocky's Reward [2:04],(18.6.2011)

Od tohto filmu som cakal vselico, ale urcite nie jedno z mojich najvacsich filmovych prekvapeni. Nieje to len pribeh o bezvyznamnom boxerovi, ktory dostane sancu bojovat so sampionom, je to aj citliva ludska drama, naviac okorenena prijemnym humorom. Tak som pred tym rozmyslal...hmm...Rocky ziskal oskara, to asi len koli tomu ze to bolo na tu dobu nieco nove. Ale omyl. Ten film si naozaj oskara zasluzil. A omnoho viac ako ine novsie filmy. Ak by som mohol film porovnat napr. s takou Tazkou vahou (Ron Howard) - tento film rockyho vykrada avsak aj napriek tomu ako velmi sa snazi byt ludsky a dojimavy (neberuc ohlad nato ze je natoceny podla skutocnej udalosti), ani zdaleka nedosahuje ludskost ktorou obvplyva Rocky. Co plati o samotnom Balboovi, plati aj o tomto filme. Ma velke srdce. (Ani neviem preco som mal Staloneho od malicka zaradeneho v rovnakej skatuli s hercom-nehercom Schwarzenegrom. On je totizto prekvapivo slusny herec....) (10/10)(4.5.2007)