Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaka
  ****

  V jednoduchosti je síla. Naprosto neznámý Stallone zabodoval famózně napsaným scénářem, kde jeden šikovný dialog střídá druhý a vše ještě obohatil tím tolik odsuzovaným prkenným herectvím, ale řekněme si to na rovinu. Dokázali bychom si pod jménem Rocky vybavit někoho jiného? Amerika 70.let je vpravdě nadčasová.(5.12.2005)

 • choze
  ****

  Sportovní pohádka a ultimátní feel good movie, v němž nejsympatičtější filmový outsider získá lásku, odemkne vlastní talent a vybojuje si v boxerském ringu svůj americký sen, zatímco jeho duchovní otec a představitel, jakýsi nýmand s podivným jménem Sylvester Stallone, se díky tomu ve skutečném světě stane přes noc hollywoodskou superstar. Rocky je Sly a Sly je Rocky a kdo u nejkatarznějšího konce všech dob nebrečel jako želva, neaplaudoval nebo nevyskočil a neboxoval do vzduchu, ten předchozích 115 minut buď prochrápal nebo nemá srdce. Boj sám se sebou, problematický vztah s otcovským trenérem Mickem i nejlepším kámošem Pauliem, romantická linka s plachou Adrian… a strhující hudba Billa Contiho.(25.1.2016)

 • Malarkey

  Rocky je prostě legenda, taková která se nezapomíná, přesně ten typ filmu, který připomene onu dobu nesnesitelným způsobem a připomene jak už je to sakra dlouho, když vyšel právě první díl příběhu boxera, který si za svým cílem šel tak dlouho, až se mu splnil do posledních detailů. Ale co dělá tento film tak dobrým je rozhodně neméně vydařená hudba, ve které zazní další skladba, na kterou se prostě nedá zapomenout a hraje se dodnes. Takže když si to člověk zhodnotí. Sly už v té době založil legendu a v životě si něco dokázal, tudíž syndrom třicátníků ho absolutně nemohl zastavit nad tím, aby dál natáčel skvělé pecky. Třicítka už mu dávno odsloužila a i v dnešní době dokazuje, že na svých úctihodných takřka 60 let láme ledy takovým stylem, jako to předváděl právě v tomto filmu. Závěrečný boj už je tou pravou delikatesou, na kterou divák po celý film čeká. Rocky je prostě nezničitelný, na něj se nikdy nezapomene, tomu je osud přesně spočítán do samotného konce, ale bude někdy onen osudný konec? --- Jestli to přerušíš, zabiju tě.(4.11.2007)

 • Radyo
  ****

  Sylvester Stallone se předvedl svým scénářem jako schopný pisatel, bohužel už to ale nikdy nedokázal zopakovat. Jeho herectví v tomhle filmu opět stojí a padá s minimálním výrazivem, ale tady to ještě nebylo okoukané a vlastně to k té jeho roli i docela přesně sedělo (na rozdíl od mnoha pozdějších rolí snad s výjimkou Cliffhangera). Hold, Stallone si nasadil laťku až příliš vysoko a pak už ji jednou provždy jenom shazoval, ale přeskočit ji nedokázal ani omylem.(8.8.2003)

 • Shakers
  *****

  Dneska je to už klasika, ktorú nám naservíroval v 70 rokoch Stallone. Skvelý príbeh, scenár, atmosféra a hlavne Stallone. Taktiež legendárna hudba Billa Contiho. S celej šesť dielnej ságy ma tento prvý diel baví asi najviac pretože tie ostatné sú už len čisto v ringu. Obľúbený soundtrack: Gonna Fly Now, Going The Distance, Rocky's Reward. 95% - 5*(17.10.2009)

 • - Sylvester Stallone díky natáčení Rockyho přestal s kouřením, protože mu často docházel dech. (HellFire)

 • - Rozpočet byl tak nízký, že Burgess Meredith a Carl Weathers sdíleli jednu malou šatnu. (GreatestFan)

 • - Sylvester Stallone a Carl Weathers utrpeli zranenia počas natáčania posledného zápasu: Stallone skončil s pomliaždenými rebrami a Weathers s poškodeným nosom. Herci teda vzájomne utrpeli opačné zranenia, ako ich postavy. (WalterIK7)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace