Trochu se divím, že tomu Akademie udělila Oscara, i když je pravda, že tenhle film je dnes větší klasikou než řada Oscarových filmů, které mu předcházely nebo přišly až po něm. A to i přesto (nebo proto?), že je to jen obyčejný příběh o muži, kterému se splnil jeho americký sen. Žádné silné dějové zvraty, žádné nadlidské herecké výkony, žádné krásně vizuálné zpracované zápasy, jen přímočarý příběh podaný až lidsky průměrně. Stallone tady nepotřebuje moc hrát, dokonce i jeho problémy s výslovností a minimální mimika kvůli ochrnutí části obličeje se k jeho postavě celkem hodí. I tak si ale nemůžu pomoct, ale před původním Rockym bych dala přednost o jeho 30 let mladšímu kamarádovi Rockymu Balboovi s o 30 let starším Slyem..(17.7.2007)

Na tomhle kultovním boxerském filmu oceňuji zejména tři věci : zde ještě dobré herectví Sylvestra Stalloneho + jeho schopnost napsta dobrý příběh + netypický konec (očekávala jsem, že podle zaběhnutého klišé hlavní hrdina rozhodující zápas vyhraje a čekalo mě velmi milé překvapení v podobě realistického konce, kdy vyhrál šampion). Jediné co bych vytkla, je kamera - nějak mi prostě nesedne tenhle styl sedmdesátých let. Jsem asi divák trochu rozmazlený současnými filmy s "čistou, vymydlenou" kamerou. A pak mi přijde trochu přetažený ústřední hudební glorifikující motiv. Ale jinak se Rocky I moc povedl a právem je to dnes taky klasika.(21.5.2005)

Sylvester Stallone se předvedl svým scénářem jako schopný pisatel, bohužel už to ale nikdy nedokázal zopakovat. Jeho herectví v tomhle filmu opět stojí a padá s minimálním výrazivem, ale tady to ještě nebylo okoukané a vlastně to k té jeho roli i docela přesně sedělo (na rozdíl od mnoha pozdějších rolí snad s výjimkou Cliffhangera). Hold, Stallone si nasadil laťku až příliš vysoko a pak už ji jednou provždy jenom shazoval, ale přeskočit ji nedokázal ani omylem.(8.8.2003)

v rámci napravování velkých filmových restů a s velkým očekáváním jsem ulehl před legendárního italského hřebce... jaké však bylo mé zklamání pokaždé, když někdo ve filmu otevřel ústa! sly coby scénárista naprosto propadl (nominace na oscara?? no to už je vážně moc) a co dialog, to perla... každá scéna v rukavicích, kdy všichni drželi hubu, byla jako pohlazení mezi pravým a levým hákem... bohužel jich v první polovině filmu moc nebylo, takže mě úvodních 60 minut lehce knockoutovalo a jen jsem nevěřícně kroutil s posměchem hlavou... z úplného fiaska snímek zachraňuje vlastně jen skvostný soundtrack a celkem dobře natočená, byť i tak v mých očích nedokonalá druhá hodinka. přesto na další pokračování nezanevřu a prostě budu doufat, že série má spíš vzestupnou tendenci... 60%(18.8.2011)

Zázraky se někdy dějí. Boxer Rocky vydržel neporažen všechna kola v souboji s mistrem světa těžké váhy a béčkový film, od kterého nikdo nic nečekal, šáhl po metě nejvyšší a obdržel dva hlavní Oscary. A třetí zázrak navrch - do té doby absolutně neznámý Sly Stallone získal dvě oscarové nominace. Mimo jiné za scenář, plný skvělých dialogů, napsaný behem tří dnů. Sly snil svůj americký sen a nastoupil na hvězdnou dráhu.(11.5.2003)

• - Film byl Americkým filmovým institutem zvolen 2. nejlepším sportovním filmem všech dob. (GreatestFan)

• - Hláška ''Hey Adrian!'' byla časopisem Premiere zvolena 9. nejlepší filmovou hláškou. (GreatestFan)

• - Po zápase jde Apollův (Carl Weathers) manažer k boxerovi, v záběru z větší vzdálenosti je však patrné, jak přeskakuje lano ringu. (GreatestFan)