Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  ***

  Rocky se možná s přibývajícími lety, díly a Stalloneho věhlasem stal legendou na poli sportovních dramat, nicméně jako člověk, který tomuto žánru neholduje, musím podotknout, že Rocky je naprosto tuctový snímek. Povedený ano, ale současně zcela obyčejný a dá se říct, že nezajímavý. Nemám nejmenší chuť zhlédnout celou ságu.(27.5.2010)

 • tron
  ****

  "Musím z niečoho žiť." - "Toto nie je život. Toto je mrhanie talentom.“ Fenomenálna športová dráma od režiséra, ktorý neskôr nakrútil teen-Rockyho Karate Kid. Oscarová a komerčne úspešná snímka dokazuje, že najlepšie športové drámy sú také, ktoré paradoxne nie sú príliš o športe, ale skôr o postavách, vzťahoch medzi nimi a o príbehu. Výborní herci (Shire, Stallone, Young, Meredith), drsné ringové scény, sympatický zmysel pre humor a poetika sychravého obrazu rozčľapkanej zimy. Silný film s hlbokým posolstvom o prehrách a o všetkom, čo s nimi súvisí (vrátane víťazstva, ale to nie je až také dôležité, ako by sa spočiatku mohlo zdať). Viac o kompletnej sérii v mojom článku na Recenzie.org: http://recenzie.org/sportove/25-seria-rocky.(8.6.2009)

 • castor
  ****

  Ve své milované Philadelphii se živí jako lamač kostí ve službách pochybných vymahačů dluhů, boxuje v podprůměrných zápasech, moc dobře ví, že to se svou inteligencí nikam příliš nedotáhne, ale dvořit se plaché prodavačce Adrianě ještě zkusí. Poté, co dostal padáka z tělocvičny, přijde šance, která se neodmítá. Mistr světa v těžké váze dává možnost vyniknout nějakému neznámému boxerovi. Bude to Rocky, který chytne příležitost za pačesy. Boxerská báchorka za pár šupů vydělala velké peníze a otevřela Slyovi cestu na hollywoodský Olymp. V jednoduchosti tkví největší síla. A právě Stallone umí s robustní jednoduchostí říkat důležité věci!!(12.12.2005)

 • petaspur
  ****

  Obhájce titulu v těžké váze Apollo Creed nemá nejmenší zájem boxovat s nějakým Rockym Balboou, ale prachy se vydělávat musí a lepší soupeř není k mání. Velkolepou reklamu je třeba pojednat ve stylu boje mistra s obyčejným chlápkem, kterému osud poskytl nečekanou šanci. V zápase je pak třeba ukázat snaživost amatéra zakončenou mistrovským knockoutem šampióna. Takhle pěkně si ti Apollo vysnil, ale netušil, že Rocky právě začíná svou nekonečnou pouť neustálého vstávání ze země, při které dokáže přivádět k šílenství i tak elegantní mlátičku, jakou Apollo bezesporu je.(29.11.2008)

 • Radyo
  ****

  Sylvester Stallone se předvedl svým scénářem jako schopný pisatel, bohužel už to ale nikdy nedokázal zopakovat. Jeho herectví v tomhle filmu opět stojí a padá s minimálním výrazivem, ale tady to ještě nebylo okoukané a vlastně to k té jeho roli i docela přesně sedělo (na rozdíl od mnoha pozdějších rolí snad s výjimkou Cliffhangera). Hold, Stallone si nasadil laťku až příliš vysoko a pak už ji jednou provždy jenom shazoval, ale přeskočit ji nedokázal ani omylem.(8.8.2003)

 • - Ve scéně, kdy přijde za Rockym (Sylvester Stallone) do bytu trenér Mickey (Burgess Meredith) a nabízí mu své služby, se na dveřích od záchodu několikrát mění rozestavení šipek. Nejdříve jsou tři s tím, že dvě jsou u sebe a jedna mimo, následně jsou tři, ale rozestaveny daleko od sebe, a v další scéně jsou šipky pouze dvě. (masekjc)

 • - V roce 2007 byl snímek Americkým filmovým institutem zvolen 57. nejlepším filmem. (GreatestFan)

 • - Při natáčení jogu v ulicích Philadelphie si Sylvester Stallone natáhl několik šlach. (GreatestFan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace