Naruto

• Japonsko Naruto (více)
Japonsko, (2002–2007), 84 h 20 min (Minutáž: 23 min)

Předloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Kamera:

Acuho Macumoto

Hudba:

Tošio Masuda

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Tošihiko Seki, Akeno Watanabe, Akihiko Išizumi, Bin Šimada, Daisuke Namikawa, Džun'iči Suwabe (více)

Epizody(220)

Naruto, zdánlivě obyčejný chlapec, který však disponuje několika výjimečnými a nezvyklými schopnostmi. Za prvé je neskutečně zbrklý a také mnohdy velice otravný, za druhé v sobě třímá moc devítiocasé lišky, která v době jeho zrození ohrožovala jeho vesnici. Obě tyto vlastnosti z něj dělají hrdinu stejnojmenného seriálu, ze kterého se stala mánie o jedenácti řadách, třech filmech a dalším seriálem NARUTO: SHIPPÛDEN. Jeho popularita má ale své stinné stránky - stanice Jetix o něj dostala zájem, nicméně jelikož se jedná o stanici s pořady pro děti, musely být z Naruta vystřihnuty mnohdy i celé scény, což ho znehodnocuje. (raelz)

Moly

Ano, má to své limity. Vezmeme-li však v potaz, že tvůrci nepočítají s maratonci, kteří si dají celou sérii v kuse, a tedy nepotřebují opakovačky či vzpomínky na to, co viděli před necelou hodinou, ignorujeme-li fillery (jednou shlédnuty, při opětovném shlédnutí přeskočeny), zůstávají (vzhledem k žánru) silné charaktery, jasné motivace, vybroušené dialogy, povedený (japonský!) dabing, příjemná animace, strhující hudba a extrémní zábava. Neměla jsem problém ani s Pokémony, Digimony (ačkoliv na ty se s odstupem času opravdu nedá koukat) či Beybladem, Naruto je však zcela jiná liga. Oblíbené postavy: Nara Shikamaru, Hatake Kakashi, Akimitchi Chouji, Rock Lee. Otravné postavy: Sasuke. Sasuke. Sasuke. Občas Neji. A Sasuke. Oblíbené momenty: první střetnutí se Zabuzou, Rock Lee a jeho cesta ninji, Naruto vs. Neji, Shikamaru vs. Temari, Naruto vs. Gaara, Choujiho "smrt", Rock Lee drunken fist. ()

Dantte..

Řeknu vám,že na anime jsem nikdy nebyl, ale jelikož jsem hráč Wowka, tak jsem se dozvěděl na vnt o tomhle seriálu a neodolal jsem ho vyzkoušet a zhlédnout pár dílů. A po pár dílech jsem musel zhlédnout dalších pár dílů, a pak dalších pár a už jsem si vytvořil neuvěřitelnou závislost. Naruto je proste anime, které vás nejprve zaujme, pak pobaví a nakonec šokuje svým propracovaný přípěhem a psychologii jednotlivých postav, které jsou dobře napsané. Nikdy bych neřekl, že vyjádření emocí v tomto seriálu je umocněno natolik, že me dokáže mnohem víc rozesmutnit a rozesmát než jakýkoliv jiný hraný seriál. Jedinou zápornou věci na tomhle jinak perfektním seriálu jsou nekonečné a někdy až otravné, občas nudné filery a nepochopitelně se opakující scény v nevhodný okamžik. 95 % za prvních 135 dílů, 60 % 136 - 220 ()

Alfmen

Považuji za svůj osobní úspěch, že jsem dokázal shlédnout všech 220 dílů. I když to v půlce začne být trochu off-topic, stále je to parádní seriál. Jen mě štvalo, že dvacet minut uteklo jako nic a já musel začít novej díl. Ale jinak fakt paráda. ()

Ivanka...

Nechci opakovat, co už tu všichni psali, takže sem napíšu něco z trošku jiného soudku. Četla jsem ve vašich komentářích obsah, hodnocení charakterů apod. Mě se strašně líbí jak se Naruto postupně vyvíjí (od nepovedených klonů, přes svolávací jutsu, uvolnění chakry devítiocasé lišky, až k Rasenganu). Nejsou to ovšem jen jeho dovednosti, co se mění - zpočátku se snaží jen, aby si ho ostatní vážili, jenže později začne toužit po uznání jediného člověka. Člověka, který byl vždy jeho přítelem a zároveň velkým rivalem, posledního z jedinečného Uchiha klanu - Sasuke Uchiha. Ještě jsem neviděla všechny díly, ale nic můj názor nezmění. Jsem skálopevně přesvědčena, že se jedná o nejlepší anime seriál, který kdy natočili (uvidím, jak na tom bude Shipuuden). ()

Koonix

[] Openingy-Endingy (aj s cz prekladom) [] Tak Naruto je pre mňa asi najvýznamnejšou srdcovkou, keďže to je viac menej prvé anime ktoré som videl (nejakých tých pár epizód pokémonov ktoré som videl ako dieťa nerátam). Samotný Naruto je postava ktorú proste musíte mať radi, aj keď vám asi podobne ako mne bude zozačiatku riadne liezť na nervy. S prvými 15-timi epizódami som sa trápil asi týždeň, potom však okolo toho 16-17 dielu (neviem už kedy presne), kde ma znenazdajky zaskočila jedna neskutočne smutná scéna, nastal zlom, a odvtedy som sledoval už minimálne 10 a viac dielov denne... Fillery (ktoré som pozrel všetky), do hodnotenia nezarátavam, a beriem ich ako nutné zlo (stále sú lepšie ako keby malo byť anime na nejaký ten rok zastavené). ()

teuwik

Naruto odstartoval moji anime cestu. :D Musím říct, že Naruta jsem si oblíbila dost rychle a celou sérii jsem měla rychle zkouklou. Ze začátku bylo těžké si zvyknout na tu Japonštinu, protože to bylo poprvé, co jsem ji slyšela. (Taky jsem si ji rychle oblíbila). Miluju ten děj, postavy, souboje, hudbu. Je to pro jedno z nejlepších anime, co jsem viděla a mám k němu citovou vazbu! ()

Vanchovi

Najlepšie na tom seriály je, ako si postavy počas boja vysvetlia všetky svoje techniky, silné a slabé stránky a skoro celú taktiku :D Je tam veľa dramatických ale aj riadne vtipných momentov. Prvých 150 častí je úplne iná liga ako zvyšné fillery - aj tie mali síce niečo do seba, občas aj zaujímavý príbeh na viac častí, ale na hlavný dej sa nechytajú. Charaktery sú fakt premakané, takúto komplexnosť nemajú častokrát ani postavy v hraných seriáloch. Dejovo to má perfektne našliapnuté, už sa teším na Shippuuden. ()

pekas

Naruto mě dokázal chytit i s CZ dabingem. Protože jsem od cca 70-tého dílu přešel na originální zvuk s CZ titulky, mohu srovnávat a asi neřeknu nic nového, když chápu proč někteří seriál odvrhují. Dabing není špatný, ale šetřilo se na množství dabérů a to je kámen úrazu. Počítám, že 99% procent z těch co tu dalo odpad vidělo jeden díl s CZ dabingem, kde pět lidí dabuje 50 postav a cítí se být erudovanými na to, aby šmahem snižovali Narutovi hodnocení. Takové názory já vůbec neberu v potaz a mrzí mě, že tito "odborníci" snižují vynikajícímu seriálu procenta. Nezaslouží si to. Naruto je fenomén. Silně návykový pro všechny, kdo mají rádi anime a hlavně možnost sehnat celý seriál, což při počtu dílů není zase tak triviální. Já byl po pár dílech beznadějně zasažen také a tato láska trvá a neslábne (mám za sebou cca 120 dílů). Vyzdvihl bych řadu výchovných prvků a filozofických momentů i pro dospělé publikum, kterými je celý seriál protkán. To není žádný hloupoučký jednoduchý seriál jen pro malé děti. Tak může vypadat pouze prvních pár dílů. Kdo vydrží dál, pochopí. Za mě čistých pět! Update - všech 220 dílů Naruta a tři celovečeráky mám za sebou a mohu jenom potvrdit čistou pětku! Jo a tisíceré díky Konoze za jejich neskutečnou práci! ()

L3G1ON4R

Tento seriál si mě získal hlavním hridnou "Narutem" který je přezdíván též jako "Jinchuriki" čili nositelem pečetě, která brání úniku Bijuu - ocasí démon. Od malička byl v ústraní a nepochopen, v době kdy neměl žádné kamarády o které nejvíce stál. Do té doby než se stal členem týmu 7, jehož členové se neměli nijak v lásce. Konec dobrý všechno dobré, nakonec si naruto svou povahou a dychtivostí získal nejen svou přízeň v týmu 7, celé vesnici ukryté v listí, ale spoustu diváků aká Naruto-filů... ()

lobodlak

Neviděl jsem sice celé, ale když je hlavním hrdinou nehorázný blb a každá postava tak zajímavá, že by si zasloužila samostatnou sérii, nedá se jinak než plný počet. P.S. paní Hinata je stejně nejlepší.... ()

Chinese Ashio

Naruto. Hoci trochu zaostaly chlapec v chapani no nieco v jeho oobnosti je...nieco preco sa paci vsetkym. :D Naozaj nerozumiem tomu preco kazdemu stale nedochadzalo ze Naruto je syn 4. Hokage.... predsa len ta podoba je fakt neuveritelna + ten jeho bojovny duch, nikdy sa nevzdavat....:D Myslim ze v Narutovi sa mi najviac pacil on a este Hinata Hyuga. Myslim si ze to bude pre to lebo s nou mam nejake veci spolocne....ale tiez ta jej osobnost ma zaujala...A postava ktoru som fakt nemala rada bola Sakura. To cele aka bola, posadnuta Sasukuem, mysliac si ze vie vsetko a plus k tomu ze sa nad Narutom vytahovala a zatial ona nezmohla pri bojoch vobec nic....no nekazme si naladu :D Uvidime ako dopadne Shippuden... ()

Ocelotr

Skvělej seriál, kterému sundavám jednu hvězdu za nehorázný natahování dílů. To co by se dalo ukázat v jednom díle se vždy natáhne tak na 30 dílů, prostřednictvím různých "vzpomínek" a "replayů". Časem je to v každém díle tak fifty-fifty - polovina nový děj, polovina vzpomínky a neustálé opakování toho samého, co už jsme viděli. Jinak propracovanost světa, postav a celé filozofie najde málokde konkurenci, proto 4 hvězdy. P.S. Ohromným pozivem je také fakt, že postavy STÁRNOU, což je u jakéhokoliv animovaného seriálu věc nevídaná. ()

konysua

Mé úplně první setkání s japonským anime a zatím nenašlo konkurenci. Obrovský svět plný různorodé zábavy a velkého množství nápadů. Zástupy oblíbených postav a vybroušený příběh. Nebyly výjimky sledovat naruta i dvanáct hodin v kuse. Jen škoda těch firelů. 9/10 ()

darthvader77

Viděl jsemm první díly a nakonec jsem musel zhlédnout celý seriál. Úžásné manga fantasy, s vtipnými prvky. Nejvíc perlí Naruto a Zvrhlý poustevník. Záporáci jsou stejně skvělí a nejlepší je rozpletenost příběhu. Všechny postavy mají perfektně propracované povahy(jejich ambice, sny, touhy, názory, pohled na svět). Souboje jsou pěkně krvavé a postavy zde velice často umírají. Scénář na námět mistrovského díla Masashi Kishimota je dokonalý a nezadá si s mnoha známý psychologickými a dramatickými filmy. Vše doprovázeno úžasnou hudbou. Díly:1-135 100% Díly: 136-220 70%. ()

ikilledjenny

Naruta jsem hrozně moc dlouho odkládala. Ale... tohle anime o přátelství, odvaze, o tom jak je důležité se učit a zlepšovat, o tom jak moc důležité je nevzdávat se a jít si za svým snem, je naprostá špička. To bohužel neplatí pro fillery, které jsem viděla jen proto, abych mohla hodnotit anime jako celek. Jsou nudné a někdy i odfláknuté animačně. Jinak zbytek je skvělý, co se týká příběhu nebo hudby. Konečných 7/10, protože fillery smrdí! ()

Sedliak

Pôvodne som dával 4*, ale keďže práve som začal pozerať Shippuden, ktorý je v mnohom vyspelejší, musel som hodnotenie znížiť. Ak by som hodnotil len kostru hlavného príbehu, tak je to nehorázne maximum, bohužiaľ veľké množstvo z 220 dielov sú úplne zbytočné a hlavne stupídne časti, v ktorých sa hlavný dej vôbec neposúva. Príbeh sa točí okolo hlavnej postavy - malého bojovníka Naruta, ale postupom času dostanú priestor aj jeho spolupútnici, ktorí sú omnoho zaujímavejší. Svet nindžov v Narutovom svete je tak trochu návykový, pretože každý nindža ovláda špeciálne techniky, ktoré postupne zdokonaľuje a keď si niektorú z postáv obľúbite, budete chcieť vidieť jej progres. Škoda toho enormného množstva nudných dielov, ktorými sa musíte prehrýzť, aby ste sa dostali ku koncu a následne absolvovali ten istý kolotoč odznova, pretože Shippuden vás už čaká a zvedavosť nepustí, ale to už je iná pesnička. ()

Nodachi

Srdcová záležitost. Z anime mi toto přirostlo k srdci nejvíce a nelituji jediné minuty, kterou jsem u jeho 220ti epizod strávil. Naruto, kluk, který se nikdy nevzdá svého snu a přese všechny argumenty jde dál do svého cíle. ()

Lukinator

Příběh o blonďatém ninjovi jménem Naruto, který má v sobě démona jménem Kurama a má plno misí ze Sasukem, Sakurou a jejich velitelem Kakashi. Jsem rád, že jsem Naruta poznal na Jetixu bez něj nejsem otaku ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (více)