Čelisti III

Čeľuste 3

Thriller / Horor / Dobrodružný

USA, 1983, 94 min

• Bauer

No tak tohle to bylo..něco teda!Opět mestečko Amity , opet žralok , který byl naprosto příšerně udělanej.Hodně sem se bavil u scén kdy je záběr na ukousnutou ruku a nebo když žralok na konci proraží sklo , protože to je tak děsně natočený , že snad i ja bych to natočil lépe.Jedna * je snad jen za tu celkem solidní atmosféru jinak je to nuda nuda a nuda.Dalo by se to taky okomentovat dvěmi slovy: Zákaz koukání!!(20.6.2006)

• JohnnyD

Ľudstvo raz za 30 rokov osprostie a podľahne mánii 3D. Prvá mánia bola v 50tych rokov, druhá v 80tych a tretiu trpíme teraz. Jednou z relikvií tejto absurdity sú Čeľuste III. Naivný, hlúpy film doplnený o rozkošné 3D efekty, ktoré sú tak dementné, že človek sa nezdrží rehotu. Najmä 3D rozstrelenie žraloka na konci je úžasné. Ideálne béčko.(16.8.2011)

• GOREGASM

Vůči podobným prasárnám jsem nemilosrdný a ohánět se značkou Jaws je v tomto případě téměř žalovatelné. To 3D v titulu je k pousmání, i když jde vskutku o "průkopnické" vizuálno. Každopádně v paměti mi zůstaly pouze scény se zubícím se žralokem v detailu, které jen tiše metaforují křečovitost celého projektu. Na napětí už se úplně rezignuje, žralok spíše štouchá své oběti čumákem, než aby se instinktivně zakousl a na střídačku je schopen stíhat motorový člun a nedostihnout pár potapěčů. Tahle "logika" srážela už dvojku a zde už ani nezbyla volná sedačka pro diváka, který vyžaduje alespoň tuhle elementární rovnováhu. Ještě jednou zopakuji, žalovatelná záležitost. 5%(5.5.2014)

• Phobia

Víš ty co, nespokojený, znechucený diváku? Polib si elipsy! Já jsem u toho chrochtala smíchy od začátku až do sladce debilního konce. Chápu, že bujaré veselí není právě ta emoce, jakou filmaři zamýšleli vyvolat, ale když to fungovalo jako kvalitní parodie, proč to pitvat? Nevím, jestli "Čelisti 3" někdy plnily svou prvotní zamýšlenou funkci, tedy děsit tak, až člověk odmítá návštěvy vodního světa, za zlaté prase by nevlezl do rybníka a ve vaně si pro jistotu nedá pěnu. Mně se tenhle brakový kousek přesně trefil do humorných sraček chtivé nálady: jsou scény, co mi z paměti asi nikdy nevymizí a kdykoliv si na ně vzpomenu, rozzářím se jak měsíček na hnoji nebo rovnou vybuchnu jak lečo z papiňáku. K dokonalosti chybělo akorát přeobsadit Louise Gosseta jr. některým komikem z klanu Wayansů a Dennise Quaida třeba Mikem Myersem... kdyby ovšem tyhle hvězdy jeblých parodií v roce 1983 ještě netahaly kačera (Wayansové), případně neobjevovaly další funkce těch směšných bimbátek mezi dolními končetinami (Myers). Roztomile blbé - 30% a dalších 5% přidávám za Simona MacCorkindalea, kterému to tady vážně seklo!(13.12.2011)

• hlína

Snad nejhorší degradace svých předchozích dílů. Do očí bijící jsou směšné triky, které se nejen svým technickým zpracováním, ale i provedením vrátili asi 20 let před první díl a jsou jedninou částí filmu u které jsem se upřímě zasmál, což je u "hororu" docela na pováženou. Slepý a retardovaný šimpanz by nakreslil levou nohou uhlem a voskovkami lepší triky. Otřesná je i hudba, která spíš vadí, než aby vtahovala do děje....(28.3.2008)

• - Třetí Čelisti byly nominovány hned na osm anticen Zlatá malina. (WolfR)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 10. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)

• - Spoiler: Ve filmu zemře celkem 5 lidí. (Žralok)