Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

breebee

Když jsem na tom byla poprvé, měla jsem tak rozporuplné pocity, že jsem nebyla schopná napsat ani hodnocení. Pak tomu ale osud chtěl a já se na Maleficent vypravila podruhé. Bohužel, u nás byla pouze verze dabovaná (což mi zkazilo celý požitek z filmu a apelovala bych na všechna multikina, i v menších městech, aby dávala obě verze, ještě k tomu, když to promítají ve dvou sálech, protože někteří lidé na úžasný český dabing - a že tohle byl ještě dobrý dabing - nejsou prostě zvědavý). Film jsem viděla ve 3D i ve 2D a ve 2D jsem si ho užila mnohem víc. Nějak obecně nechápu tu dnešní 3D módu, kdy se film do 3D převede zmáčknutím tlačítka a není na tom vůbec nic úžasného, jako na prvních 3D projektech. Ale to už moc odbíhám. Vymakané to bylo perfektně, ostatně by byla pro Disney ostuda, kdyby ne, ale bohužel musel film čelit velké konkurenci. Za poslední roky nám filmová studia naservírovala spousty hraných remaků známých pohádek, některé lepší (Hansel&Gretel: Witch Hunters), některé silně průměrné (Snow white and the Huntsman, Jack the Giant Slayer) a některé naprosto nepovedené (Mirror, Mirror). V tomto případě mi Maleficent vychází jako čistý průměr. Nejlépe vyřešené bylo asi prostředí a soundtrack. Původní animovanou Sleeping Beauty z 59 jsem neviděla, ale samozřejmě příběh o Šípkové Růžence znám moc dobře, takže děj mi přišel modifikovaný docela zajímavým způsobem, protože v dnešní dobře jsou "záporáci" celkem in. Jediné co už začíná být ohrané (a když se to objevilo poprvé, podruhé a možná i potřetí v nějakém filmu, tak jsem to s nadšením vítala), je to -jakože polibeh z pravé lásky nemusí být jen od opačného pohlaví-, ale také od kamaráda, někoho z rodiny atd. Už se to stalo předvidatelné (všichni víme, že pravá láska neznamená se jednou potkat v lese, žejo). Herecké výkony hodnotím taky velmi kladně, ale mám to zkreslené tím zatraceným dabingem, který zkazí všechno. Jenom si dovolím rejpnout, že mladá Fanning není ani spanilá a už vůbec ne nejkrásnější a jestli chce být alespoň z poloviny tak výborná herečka jako je její sestra, musí se toho ještě hodně moc naučit. Takže za mě lepší 3*, dala bych i 4, ale znám lepší filmy, které si je zaslouží víc (možná za to může i velké očekávání, protože o tomto filmu všichni mluvili a psali jako by to bylo dílo století, což bohužel není). P.S. ty tři debilky (jinak to fakt říct nejde) mě celý ten film neskutečně štvaly, škoda, že je třeba nesežral drak. ()

Olafa

Angelina je boží a Maleficent je taky borka! Místy trochu nedotežené nebo postavy příliš dvojrozměrné, ale zkratkovitost k pohádkám asi prostě patří. Spousta věcí i v příběhu samotném mě strašně mile překvapila a celkově se Maleficentin život hezky pozoruje. Klidně to mohlo být delší, nestěžovala bych si. ()

Milito999

Na tenhle film jsem se chystala už dlouho a konečně jsem si našla čas. Rozhodně nelituji. Tenhle film je zážitek a Angelina svou roli hraje moc pěkně. ()

monicorn

U mě má tento film plný počet. Krásný dojemný příběh o zradě a nenávisti, ale i lásce a odpuštění. Angelina luxusní herecký výkon, nádherný kostým! Můj nový oblíbený film! ()

ANATHREIUS

Super pohádka z jiného pohledu. Angelina Jolie oscarově zahrála svoji postavu, využila zde asi svou emotivní mateřskou stránku, a prodala ji se vším všudy. Dobrý návrat Angie ()

doogiemus

Mňa osobne to dosť sklamalo. Síce pekné prostredie i spracovanie, ale nemalo to "šťavu". Aj tú Ruženku mohli vybrať krajšiu. No čo už....stáva sa.... ()

66pepo66

Len jedna vec ma dosť mrzí a to krátka stopáž. Takto je to na môj vkus nejako veľmi zosekané a pozliepané dokopy. V podstate presne to isté čo mi vadilo už pri Ľadovom Kráľovstve. Ale tak, stopáž určená pre deti, chápem. Anyway, najsvetlejšia stránka je tu pre mňa určite Angelina Jolie. Neskutočné ako dokázala meniť pocity, emócie, náladu behom malej chvíľky. Vizuál krásny. Jednak pekne prepracované prostredie, ale taktiež aj samotné postavy v tom začarovanom lese a podobne. Bolo fajn opäť vidieť rozprávku kde už nie je to očakávané klišé pravej lásky medzi ňou a ním. Opäť sa jedná o dlho pestovanú, možno hneď pre niekoho nie očividnú lásku. Niečo takéto sme mohli vidieť už v spomínanom Ľadovom Kráľovstve, prípadne Brave. V tomto u mňa spokojnosť + niektoré scény boli prirodzene vtipné a aj som sa na nich zasmial. No ešte raz musím napísať, že tá krátka stopáž zamrzí. Myslím, že to mohlo byť lepšie keby sa určité vzťahové linky medzi postavami trocha viac vykreslili. ()

MartinSTFC

Bylo to pěkné, avšak trochu strohé. Děj se odehrává především od druhé poloviny filmu hrozně rychle a až zbytečně přehrává. Film ve mně nevyvolal ani nijak zvláštní emoce, čekal jsem, že budu třeba ke konci dojatý. Bylo to ale jedno velké klišé a to filmu hodně ubírá na kvalitě. Angelina Jolie je bezpochyby vyníkající, ovšem ani její postava mi nepřišla natolik výrazná. Její světlá stránka byla dost nudná, její temná stránka mi prozměnu nepřišla ani moc negativní a zlá, jak by mohla určitě být. Čekal jsem vyloženě zlou a krutou Maleficent, možná i nějakou tu krev padlých poražených, kterou by si otírala rukou z tváře s chladným až masochistickým úsměvem a vesele sekala hlavy jednu po druhé. To by byl teprve film. Takto je to jen další pohádka pro předpubertální děti. Prostě to nesplnilo mé očekávání co se děje týče, zato vizuální stránka filmu je na výbornou. Taktže za mě tři hvězdy a film určitě doporučím. Pro mě za to čekání však nestál. ()

Kamil111

Nemohla by konečně Evropská unie místo všelijakých ptákovin prodloužit délku ochrany autorských práv na evropské pohádky na nekonečno (protože pohádky jsou věčné) a uvalit embargo na jejich prodej Američanům? Snad bychom se díky obchodně-politickým nástrojům konečně zbavili takovýchto zbytečných derivátů. Jinak v něm bylo i několik světlých momentů, proto dvě hvězdy, ale Disney ať si příště laskavě derivuje americké pohádkové dědictví. Třeba sequel nebo prequel Princess Bride či Stardust by vůbec nemusel být špatný. ()

raru

Bol to trochu iný príbeh o Šípkovej Ruženke,než na aký sme boli zvyknutí,ale musím povedať,že sa mi veľmi páčil.Prekrásne fantasy so štandardne dobrou Angelinou,ale má už predsa svoje roky,takže som si vedel predstaviť miesto nej napr.Megan Fox a to hlavne v prvej polovici.Zopár chybyčiek krásy by sa našlo(nie moc pekná Ruženka,princ vlastne len do počtu),ale v konečnom dôsledku je to u mňa poctivých 90%. ()

TOPmoovie

posobive, pohladi po romantickej dusi:) krasny rozpravkovy exterier. prepracovane, ani scenar nieje klise, naopak, je tam viac mudrosti ako som predpokladal , nekonasa sa tipicke americke ocakavanie a kopirovanie znameho. angelina eyes...very good ()

Kinderr

Velice povedený film. Nový pohled a dle mého daleko lepší na pohádku šípková Růženka. Děj mě velice mile překvapil, zpracování též na jedničku. Určitě doporučuji! ()

Monditrade

Krásná tajemná pohádka pro dospělé. Kdo čeká klasiku o šípkové růžence bude nemile překvapen, pokud na to jdete s tím, že chcete pořádnou změnu je Zloba právě pro nás. Angelina hraje skvěle. Do konce zde ani klasické klišé konec. Jen matku Růženky skoro neuvidíte :-) ()

Sergii

2 vady na kráse. První vada jsou ty trapně kýčovité akrobatické lety skrz krajinu, vruty a pohledy na nějakou postavu která se zastaví nad oblaky a divák užasle vidí zemi jako na dlani. Tohle jsme tady viděli miliardukrát. Od Supermana, přez Pottera po Jak vycvičit draka atd. atd. Tou druhou vadou na kráse je nechutně debilní zakončení větou: ,,Na konci bylo království sjednoceno ani hrdinou ani zločincem. Ale někým, kdo byl obojím. A její jméno je.... Maleficent.'' V tu chvíli jsem si řekl že koukám na Transformery a na Optimuse Prajma jak nám sděluje jak se jmenuje a kde se nachází. Zbytek je k pomilování. Népříliš promakaná animace nevadí když tady máte úžasná lesní stvoření, milý, leč předvídatelný příběh a dokonalou Angelinu ke které tahle role sedla jako žádná jiná. Perfektní kombinace temné atmosféry a Disneyovských pařeb s obyvateli lesa byla skvěle vybarvena parádním soundtrackem. A celkově. Ten twist samotného originálního příběhu podle mně prospěl. Takhle měla Sleaping beauty vypadat už od začátku. ()

veronika.dm

Angelina prostě bezkonkurenční jako vždy! Havran byl taky boží. Jako netradiční podání tradiční pohádky je to paráda. Ale pořád je to jen pohádka,takže 3* ()

svist10

Sedm let marně čekám, než někdo v rámci žánru aspoň dorovná Stardust. Sněhurka s lovcem dojela na mizernou Sněhurku, Zlatý kompas byl cílený moc na děti a Oz rovnou odporný. Maleficent mě vůbec nezajímala, naštěstí se z ní vylíhl relativně příjemný, rychle ubíhající snímek s nečekaně sympatickými postavami. Krom jedné. Vážně, marně pátrám v paměti, kdy Sharlto Copley hrál sympatickou postavu, a krom Murdocka z A-týmu si na žádnou nemůžu vzpomenout. To, a do očí křičící logické chyby spolu s se zmatenou první půlhodinou jsou jediné chyby Maleficent (jo, a ještě to, že někdo pojmenuje malou rozjívenou holku Zloba). Zbytek je sympaticky zahrané (to mimčo prostě muselo být digitální), kvalitně otrikované fantasy. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek