Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

Misuli

Mně se to hrozně líbilo! Až mě to překvapuje :)) Líbi se mi originalita příběhu, líbí se mi animace a samozřejmě se mi libí dokonalá Angelina, která prostě zahraje všechno. Roli jsem jí věřila, skoro jako bych sdílela její útrapy i radosti, jako bych jí rozuměla (já vím je to trochu střelený). Vtáhlo mě to do děje a ani chvíli jsem se nenudila. Teď mě mrzí, že jsem to neviděla v kině :( ()

Kotol

Dejovo je to veľká bieda, postavy sa častokrát správajú (aj na rozprávku) úplne nezmyselne. Zato vládkyňa zla je (či už s krídlami alebo bez) majestátna, charizmatická, miestami neodolateľná, že by si človek (resp. muž) prial byť jej havranom alebo dokonca koňom. Celý film je na nej postavený a Jej Veličenstvo sa s touto rolou zžilo nádherne. Takisto musím pochváliť umelecké stvárnenie jednotlivých situácii. Načo som sa však stal veľmi rýchlo alergický bol neprirodzený úsmev šípkovej ruženky, ktorý sa opakoval s veľmi nepríjemnou kadenciou. Podtrženo, sečteno - 58 percent. ()

KismetSamedi

Já nevím, ale stále jsem nepřišla přílišné digitalizaci na chuť. Co se týče Angeliny, tak byla skvělá a rozhodně nezklamala :) ()

PStasek

Tohle byl můj šálek kávy, pohádka jak víno. Andželina skvěláááááá. Krále Stefana chcete sundat od první chvíle, jakej je to hajzl. Film měl dramatickej spád a pro mě i dokonalej konec. Ano, klišoidní konec, ale to konec konců k pohádkám patří. Jinak by to byl horor a ne fantasypohádka. Za mě plnej počet. ()

Akatsuki

Začněme hezky od počátku - myšleno příběhu. V pozornosti dění je sama Maleficent, což se nemění po celou dobu stopáže, ačkoli se na plátně či obrazovkách míjejí další postavy. To je celkem dobrý tah. Odhalení původu, důvodu její "zloby" a následné rozvíjení vztahu s postavami - ať už se sluhou Dievalem či samotnou Aurorou, to vše je určitě pozitivum a samozřejmě nesmím opomenout Maleficentin vizuál a Angelinu. S čím mám u tohoto snímku problém, je, že z něj čiší snaha zavděčit se všem, čímž si sám od počátku vytvořil konflikt - na jednu stranu chce být snímkem založeným na vizuální stránce, kterou by ocenili ti nejmenší, čemuž přizpůsobuje i charakterizaci veškerých dalších postav kromě Maleficent. na straně druhé chce být epickou fantasy určenou pro odrostlé diváky - Avatar, Burtonova Alenka x LOTR - můžete si přímo vystříhat onu dospěláckou verzi, nebo dětskou - jakési dva filmy neobratně smontované přes pojítko: Maleficent. Další problém vidím jednoznačně v onom vizuálu pro děti - takhle kýčovité pojetí prostě překročilo můj práh tolerance a při některých záběrech jste skoro cítili jak se obalujete do cukrové vaty, přičemž jak čas běží, zjišťujete, že někdo navrch vaty kupí šlehačku, posypává ji cukrem, nastrouhává na ni čokoládu a zdobí ji cukrovými ozdobami. Čeho je moc, toho je příliš. Co dále nevyšlo (a je asi mým problémem) je obsazení postavy Aurory a možná i Aurora sama - její chabá charakterizace se nevyplácí na konci snímku, a tak trochu si říkám, že kdyby usnul věčným spánkem Dieval, dávalo by to ve filmu větší smysl. Hlavní antagonista je taky poměrně k ničemu, opět selhává na mizerné charakterizaci - ta je v podstatě vyložena hned v první 25 minutovce, novým faktem po zbytek filmu je pak absolutní nezájem o vlastní dceru a stihomam. Shrnu-li: pejsek a kočička uvařili dort - samotné ingredience by nemusely být špatné, kdyby si je člověk mohl vychutnat samotné, dohromady to ale zkrátka nefunguje. ()

skipik12

:)))) Užasné přepracování klasické pohádky:))) přesně tak, jak bych si to představoval!!!! takhle nám to měli vyprávět!!! každému doporučuji a Angelina opět po dlouhé době opět válí!!! :))) ()

kudryj

Perfektně zpracováný fantasy svět,který potěší oko malého i velkého diváka,nehledě na obrácené zpracování příběhu,než na jaký jsme běžně připravováni od dětství.Děj do sebe zapadá a paradní Angelína Balerína to válí na oscara.Jen za Růženku 10% dolů.Spokojenost 90%. ()

danny79

O Maleficent jsem vedel pouze to, ze se jedan o jakousi fantazy pohadku a jako neprilis velky fanda tohoto zanru, pristoupal jsem k filmu bez velkych ocekavani. Chytlo me to ale temer ihned. Vizualne zajimave, krasne a propracovane, soundtrack je emotivni, herecky velmi dobre. Trochu jsem se lekl, kdyz jsem spatril A. Jolie, ale tohle je 3 film (po Ghie a Changeling), kde je skutecne dobra. Scenaristicky i rezijne nemam co vytknout. Casto se totiz reziser neuspesne potyka s ukolem, jak divakovi predat srozumitelnou a zaroven poutavou formou urcitou myslenku, presvedceni, zde ale na pozadi jednoducheho pribehu proudi silne emoce o nenavisti, chamtivosti, mste a jejim zhoubnym vlivem na vykonavatele naprosto prirozene. Hoodne prijemne prekvapeni. ()

Litaniel

Zklamání, naprosté zklamání. Na tento film jsem se hodně těšil, zklamání. Celý film stojí na příběhu Zloby - tudíž Ang. která to zahrála výborně, toť ale vše co mě bavilo. Hodinu a půl jsem se nudil a pořád jsem čekal, kdy už to přijde? Nepřišlo. Spousta efektů pro oko a přiblblých dialogů. Tetičky víly nebyly ani vtipné ani kouzelné ale spíš na facku, malá Aurora by si zasloužila pustit na moře aby jsme nemuseli snášet její infantilní a špatně hraný úsměv. Abych nezapomněl sešlý král, co král, ale choromyslný člověk měl skočit z věže sám a daleko dřív. Prostě hrůza. Jedna * pro Ang. a ta druhá ... vlastně ani nevím proč ... ()

CharlieSC

Po delší době slušivá pohádka nepohádka. Angie dokáže moc dobře zahrát jak zlou čarodějku, tak hodnou komtřenku. Angie se ve filmu, podle mě, velmi příjmně vyvíjí a to má vliv na děj, který neprobíhá stylem: dobro vs. zlo: dobro překvapivě vítězí jako vždy, ale souboj dobra se zlem probíhá uvnitř Maleficent, která se, jak jsem už zmínil vyvíjí. Ve chvíli, kdy Maleficent zjistí, že má potvůrku ráda, jsem jí začal mít taky rád. Angie předvedla super výkon. 85% ()

maestrum

Digitální nesmysl, aneb eko pohádka naruby. Zlý člověk obalamutil hodnou přírodu a ta se potom mstí. Hloupoučká naivní princezna, která fandí přírodě. Zlý člověk nadále drancuje a chce od přírody poddajnost. Nepřipomíná vám to tak trochu život ? Princezna Aurora by se mohla přejmenovat na Greenpeace, princ je jenom do počtu a prakticky nepotřebný. Digitální slátanina postavená jen a jen na jménu Jolie, která má s předlouhou Šípkové Růženky společného asi jen píchnutí do toho prstu. Možná ta 1 hvězda je ještě příliš. ()

jarkametelka

Prvnich zhruba 20min svizna podivana,ktera mela naslapnuto na velky filmovy zazitek.Ale zhruba po tech 20 min,potom,kdy se na platne objevi Sipkova Ruzenka v pubertalnim veku,a cekame co se bude po sviznem zacatku dale dit,zacina byt snimek rozpacity a to,co melo byt hlavnim motivem filmu,se stava rozplizlou podivanou s napadem naivni naklonosti Zloby k Ruzence,pusobici kostrbate a ve ktere jsou tvurci naprosto bezradni(jako by tvurci nevedeli co dal) a k tomu pro me doted s nekteryma nezodpovezenyma otazkama,jako napr.:jak se dostal Filip pres ty stromove hradby,kdyz se tam nemuze dostat ani armada,draka ve finale premohou dva zbrojnosi(?),proc se Ruzenka jde sama pichnout o kolovratek, co ji to nahle popadlo a kdo ji to vnuknul?A ted si vubec nevzpominam,proc ta kletba trvala,kdyz ji byla Ruzenka zbavena,(nebo ne?) jeste nez ulehne...Ale to jsem zrejme prehledl nebot me asi na chvili odvedly myslenky jinam od filmu...A kdyz k tomu pripocitam herce,kteri jsou podle me nevyrazni,omlouvam se k Jolie,nepovazuju ji totiz za nejakou velkou herecku,i kdyz paradoxne v tomto filmu by se nebylo na co divat(zrejme k ni vybiraji malo kvalitni herce.aby vynikla).Omlouvam se i ke Copleymu,protoze je to pro me nesympaticky herec, byl nesympaticky i Districtu a je mi stejne nesympaticky a nevyrazny i v tomto snimku.Fanning nehraje spatne,ale role Ruzenky,ktera chudak casto v bezvedomi poletuje za svou sverenkyni, ji podle me nesedne a predstavoval jsem si Ruzenku vic jako nasi Libusi Safrankovou z let Popelky...A o princi,ktery se ji chysta probudit,ani nemluve.I kdyz priznavam,ze jsem byl prekvapen,kdo opravdu Ruzenku temer na konci filmu probudil,mel jsem s tim chvili problem a rikal si,kterej vul to takto sprznil,ale nakonec to vypada,jako celkem dobrej dojemny napad. p.s.takze americani opet nedohnali poctivou,skromnou a milou ceskou pohadku a na Pysnou princeznu ma tato americka vizualni orgie(to je taky asi to jedine,s cim se muzou zatim vytahovat) jeste daleko. ()

Lasllye

Moc hezké. Pohádka, ale i pěkný film na sobotní večer pro dospělého diváka. Angelina mě kupodivu neštve, jako tomu je u mnoha jejích filmů, naopak - velice mile mě překvapila. Celkové filmové efekty jsou povedené a jsem i spokojená s výběrem herců, i když pro krále bych si představoval někoho trochu jiného, ale nakonec mi Copley nevadil. Co se mi opravdu líbí, je fakt, že scény nejsou zbytečně prodlužovány donekonečna, a přesto je zde napětí. Film vzbudí i jiné emoce, ale o tom se už přesvědčte sami :). ()

legenda

No ačkoliv klasickou růženku (vůbec😅) nemusim , tak tenhle snímek se poved , i když se vlastně jedna o takovou akčnější remake ty růženky.A zároveň by snad i tenhle film zasluhoval ocenění za 1.remake dobrej remake na světě😄.Ale ne teď vážně😄 , film se může i pyšnit že se nechal lechce (no možná i víc 😅) inspirovat ostatníma filmama a přitom to neni úplně identický. No a na závěr bych i chtěl (už 3.pochvala 😇)pochválit zato že i když byl úvod jaksi trochu dětinckej , tak potom byl film i akční a překvapivě i trochu jinej konec co by člověk očekával , a efekty (dobrá to už je 4.pochvala noo😄) ()

Strzengon

neotřelé zpracování klasické pohádky - zapomeňte na trapné předělávky typu "jeníček a mařenka atd..". Velmi kvalitní a poctivá filmová práce, dobrý výkon všech herců, CGI na výborné úrovni. Doporučuji všem ()

lineker

Pěkná pohádka, či příběh pro děti, či dospělé. Na Zlobě Vám jako první zaujme zpracování. Grafické a trikové studio zaslouží absolutorium. Jako druhé lze kladně hodnotit příjemné herecké obsazení (Angelina dokázala být opravdu cool zlá). A co se týká příběhu samotného. Je to taková atypická Šípková Růženka, která si sice drží podobnou dějovou linii jako ta na kterou jsme u nás zvyklí, nicméně několik odlišností se přece jen najde. Prostě a dobře pohádka na příjemný nedělní večer. ()

Henry odpad!

Opět tu máme další zmršeninu klasické pohádky. To asi opravdu musí nějakého úchyla bavit tohle vymýšlet. Na takové hnusy je i odpad! hodně nadhodnocené.Když už mě to donutilo blít, chtěl jsem se vyzvracet i slovně do tohoto komentáře,ale škoda slov pro tento paskvil. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek