Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna

(TV film)
  • USA The Librarian: Return to King Solomon's Mines (více)

Při návratu domů ze své další mise zjistí čerstvě dvaatřicetiletý knihovník Flynn Carsen, že mu někdo prohledal jeho byt a ukradl z něj listinu, jež ukazuje cestu k Dolům krále Šalamouna. Flynn se musí postarat, aby zloděj nenašel zbytek, protože v Šalamounových dolech je ukryta kniha, která dá svému čtenáři schopnost ovládat prostor a čas. Je vyslán do Maroka, aby našel část klíče k záhadě. V římských rozvalinách se setká s krásnou a velmi chytrou archeoložkou Emily Davenportovou. Protože je posedlá Šalamounovou manželkou, královnou ze Sáby, přidá se k němu a společně odhalí část klíče k mapě. Jeden z pomocníků jim pomůže uniknout přepadení a prozradí, kde hledat zbytek klíče. Když další den, poté co se s Emily do sebe zamilují, pokračují v cestě, Flynn překvapeně zjistí, že krajina připomíná jeho dětské kresby. Uvědomí si, že otec musel o Šalamounových dolech vědět a s pomocí pohádek mu do paměti zafixoval cestu. Navíc mu poskytl amulet, který mu zajistil pomoc zednářů, střežících tajemství knihy. Flynnovi a Emily se podaří najít jeskyni, kde je ukryt Šalamounův poklad, ale dostihnou je pronásledovatelé, kteří mají s sebou strýce Jerryho a chtějí ho vyměnit za Knihu Šalamounovu, jež je součástí pokladu... (TV Prima)

Santino7

Aj keď je to oproti Indymu a podobným dobrodružným filmom iba slabý odvar (čo je vzhľadom na diametrálne odlišné rozpočty logické), mne sa táto televízna trojdielna séria o knihovníkovi tak či tak vcelku páči. Najmä kvôli tomu, že je to tak príjemne odľahčené (Právě jste se utřel do turínského plátna). Oproti prvému dielu však o niečo slabšie, stratilo to iskru, respektíve čiastočne možno došli zaujímavé nápady, ťažko povedať. Čo by som ešte vytkol, sú v prvom rade tragicky vyzerajúce lacné filmové triky, tie boli vážne katastrofálne; no a trošku možno aj obsadenie Gabrielle Anwar do hlavnej ženskej role, ktorá mi príliš sympatická nebola. Stále je to však vcelku pozerateľný film a na tohtoročný seriál sa do istej miery teším, možno sa k nemu niekedy v blízkej dobe dostanem, uvidíme. Taká nenápadná, no svojím spôsobom celkom milá oddychovka. Nič to ale nemení na fakte, že raz stačilo. 2/5 ()

hnkflknk

2-3 hvězdičky. Docela to jde. Teď můžu začít kritizovat, jak to je celé nelogické a nic tam nedává smysl, ale to nehodlám, protože to už v takovýchto filmech bývá a člověk na to musí být připravený, už když vidí v TV programu napsané "dobrodružný film." Tadyto má aspoň od jiných dobrodružných filmů připsané k dobru to, že je vidět, že to je brané jako sranda. ()

Greg25

Dvojka Flynna Carsena je stále zábavná a vtipná jako jednička, možná trochu ztratila šmrnc jedničky, ale ne její zábavu. 85% ()

Mortemiss odpad!

Pokračování této veleúspěšné sračky mě dovedlo k zamyšlení....Jak je možné, že něco takového vůbec existuje a že to pravidelně vysílá televize Nova? Odpověď je velmi jasná. Nastává konec světa a dobří herci a režiséři se ukrývají v podzemí a na povrch se dostávají tací jako Flynn.....Už to začíná....cítíte to taky? ()

PhillM.

Tak Indy se s křišťálovou lebkou trápil celej film a Flynn to sfoukne za čtyři minuty, ještě dřív, než film vůbec začne. To mě rozesmálo. - Jinak, plakát se snaží vzbudit dojem, že jde o prachbídné béčko těžící z popularity Indiana Jonese. A je to pravda jen částečně. Tohle je totiž na hranici parodie, nebere se to ani zdaleka vážně, ano, Wyle má sice trochu béčkové charisma a Anwar taky je tak trochu krásná, ale... ono to neva. Frakes rozhodně není špatný režisér, daří se mu zcela naplnit (nevysoké) ambice tohoto TV filmu, odsejpá to, baví to, mysl to sice nezaměstná (lze s velkou přesností odhadovat, co se stane dál), ale jako zábavný malý relax se schopností zvednou čas od času koutky úst... proč ne? Je ovšem třeba jedna nutná podmínka: Je třeba být fandou tohoto žánru. ()

Bozvav

Navzdory lepším trikům celkově poněkud horší dojem než u jedničky. Wyle jako Carsen pořád dobrý, hlavní dáma ušla, ale zbytek dost velké klišé, které svým zpracováním sice neurazí, ale ani nenadchne. Kdybych se nad tím vážně zamyslela, tak je Carsen pěkné budiž k ničemu, neb nejen že zničil 3000let starou památku, ale i ty úžasné staré stromy. Tolik škody by snad nenapáchali ani ti duchové. Ale co, koukat se na to dalo v pohodě, takový slušný televizní film pro celou rodinu. Za mne 65%. ()

sirien

hm :/ něco tomu chybí - a neni to o tom, že to je sequel, ale o řemeslnym provedení; Zejména tomu chybí tempo - jednička šla pořád akčně dopředu, tady sou ne přímo hluchý, ale prostě pomalý místa, což tomu žánrově vůbec nesedí. Taky tomu pocitově ubírá nudnější bond-, teda, flynn-girl. A je tam úplně zbytečnej syndrom "náhle vyvoleného hlavního hrdiny" - ta "osobní linka" tam je slabá a nezajímavá a ten film by velmi dobře (popravdě možná i líp) fungoval i kdyby ta zápletka zůstala "casual business, nothing personal". ()

Aldebaran

Jako dítě bych z tohohle filmu byl určitě nadšený. Tedy dítě do deseti let, protože nejpozději v deseti musí tu dějovou linii prokouknout každý. Jinak zde není nic, co by už nebylo natočeno jinde. Samozřejmě, je to jen TV film, ale přesto...vždyť podobných jsou stovky a stovky a... ()

char_t

Asi nejslabší díl celé trilogie, ale pořád obstojí aspoň na 50% hodnocení. Zabaví na volný večer, a dá se shlédnout i víckrát, když je nouze. ()

Hapretor

Paskvil ála Indiana Jones. Kdo má rád Jonese ála Harrisona Forda, nemůže dát víc jak ty dvě *. Zabaví, neurazí. Zvlášť výkon Noaha Wylea stojí za to. Ale mám takový pocit, že kdybych ho neviděl náhodně předtím ve "Falling Skies", tak jdu s * ještě níž. Trojku rád vynechám. ()

BeranSon

Totéž jako jednička, prostě film o ničem pro nikoho. Zbytečnost, trapnost, ubohost. Kladů je prachsprostě málo. Režie nemá co nabídnout, o nějakém stručně zajímavém scénáři mluvit nelze a za herce jsem se styděl i já a to je co říct. Bůh ví proč na tyhle kraviny ještě vůbec koukám, ale když jsem tento film viděl byl jsem doslova ještě kluk, což jako odpověď postačí. ()