Každý hřích i zločin zanechávají nějakou stopu. Ambiciózní, chladnokrevný Rus Nikolaj Lužin pracuje v Londýně pro významnou mafiánskou rodinu. Jeho největší předností je rychlost a chladnokrevnost. Ani na okamžik neváhá porušit zákon, použít násilí či někoho dokonce zabít. Situace se změní ve chvíli, kdy porodní asistentka Anna objeví deník ruské dívky, která zemřela při porodu, a rozhodne se pátrat v její minulosti… Kriminální thriller režiséra Davida Cronenberga (tvůrce známých titulů eXistenZ, Moucha, Mrtvá zóna, Dějiny násilí) byl na Torontském mezinárodním filmovém festivalu v roce 2007 oceněn hlavní cenou za režii (David Cronenberg), další získal za výpravu, střih a zvuk. Kromě toho mu patří ještě další významná filmová uznání. (Česká televize)

Genero

Petře Petroviči, viděl jsem film toho šíleného Kanaďana a myslel jsem, že jde na mě jen zlé mámení. Zcela ignoroval mé naléhání, prosby a protestní nóty a vylíčil naši filantropickou organizaci jako skupinu bezcharakterních zločinců, obchodníků s bílým masem, alkoholiků a dokonce, což se mi zvláště příčí, podlých hrdlořezů! Ignoruje naši humanistickou činnost, kdy nemalými částkami přispíváme ke zlepšování obecné kvality života a dokonce ani nezdůraznil naše altruistické počiny počínaje příspěvkem na výstavbu mešity v Belfastu, přes úhradu jezuitských breviářů pro ctihodného popa Ivana Ivanoviče a konče finanční podporou tajného nočního přesunu vzácných exponátů z petrohradské Ermitáže. Prosím, Petře Petroviči, jako vor v zakoně, zakroč! Navrhuji pro začátek standardní postup: lechtat chodidla husím brkem, pomazat obličej šlehačkovým dortem, ustřihnout před jeho očima Hello Kitty ouško a na závěr zařadit dětmi oblíbenou bulánkovou torturu. Pokud ani po tomto utrpení nezmění svůj postoj, pak nezbývá, než mu uříznout hlavu, tělo rozčtvrtit, polít kyselinou a zašít do koňské zdechliny. Tvůj Genero Degenerovič. ()

Lacike

Tomuto hovorim poriadny chlapsky film a nie tie bezmyslienkove CGI krvaky alebo uondane Zahlerove filmy s rozmlatenymi amaterskymi trapnymi figurinami. Ma to putavu zapletku. Fascinujuce postavy v ktorych herci predvadzaju svoje top vykony. Hlavne Mortensen a tie jeho gesta su neskutocne. Rovnocennym protihracom mu je dobracky pôsobiaci megaparchant Stahl. Poriadny chlapsky film sa nezaobide ani bez silnej zenskej postavy a medzi Naomi Watts a Mortensenom to neskutocne iskri aj ked naplno ich vztah nemôze prepuknut. Krvavych scen tu vela nie je, ale kazda ma svoj zmysel a bitka v saune je uz kultova. Je zvlastne, ze jednotlive rany, ktore hlavny hrdina inkasuje pôsobia ovela bolestivejsie a hrdina zranitelnejsie, kedze je nahy. Pritom to nepôsobi vôbec samoucelne. Pointa mi po opakovanom zhliadnuti pripada uplne bezproblemova a nadherne otvara dvere k este velkolepejsiemu pokracovaniu. Pribeh je dostatocne uzavrety na to, aby ma nemrzelo, ze dvojka nevznikla, ale aj tak dufam, ze predsalen niekedy vznikne. 9/10. ()

ScarPoul

Za mňa jeden z najlepších Cronenbergov. Ten film ma aj po toľkých rokov dokáže nadchnúť atmosférou a scenárom. Mortensena som dovtedy registroval ako Aragorna. Až týmto filmom som si ho začal vážiť ako všestranného herca. Konverzačka s niekoľkými krvavými scénami ukazuje režisérovu všestrannosť. Je to síce odklon od jeho pôvodnej tvorby, ale Anglicko mu sedí. Tá upršanosť a chladnosť. Takéto filmy sa už dnes bohužiaľ veľmi nerobia. ()

PROROK14

Veľmi dobré. Viggo je frajer, Naomi je krásna a Vincent taký trošku hňup. Zápletka zaujímavá, scény vyšperkované, záver pekný. Chýbal tomu len trošku väčší spád. 85% ()

BoPo

Ruská mafia, Londýn, Naomi Watts, Viggo Mortensen, Cronenberg. Veľmi kvalitný mix, teda papierovo určite. Mal to byť úvod do chystanej trilógie. Zoznámime sa tu s fungovaním mafie, vzťahmi medzi jednotlivými členmi a ústrednou zápletkou. K pokračovaniu však nikdy neprišlo a ani nepríde, pretože kvalita scenára bola žalostná. Tak atraktívny a lákavý námet, obsadenie, a tak podpriemerný výsledok? Čo sa týka pomeru očakávania vs reálny zážitok, tak pre mňa jedno z najväčších filmových sklamaní, ()

Caszidy

Výborná "neamerická" gangsterka s typicky "americkými" prvky a hlavně neuvěřitelně charizmatickým Viggo Mortensenem v hlavní roli. Ve vedlejší roli zaujme "chameleon" Vincent Cassel. K dokonalosti chybí možná trochu větší spletitost a rozvětvenost příběhu, související s pomeřně krátkou stopáží. ()

bouncer

Mistr Cronenberg pokračuje v tom, co začal minulým filmem Dějiny násilí. Tedy že začal vyprávět smysluplné a silné příběhy a musím konstatovat, že se dostal do životní formy. Měl jsem rád i jeho zvláštní filmy, plné psychicky narušených osob a dalších úletů. Ovšem jeho poslední dva počiny jsou spíše studiem společnosti než psychiky jednotlivce a musím říct, že jsem tím nadšen. Východní přísliby ukazují tvář ruské mafie v Londýně a to nevybíravým, syrovým stylem, která vás zaručeně usadí. A Viggo Morentsen hraje jednu z nejlepších rolí své kariéry. Bravo, Davide. ()

Hwaelos

Excelentní hutná, civilní a drsná atmosféra. Skvěle pojatý Mortensenův hrdina. Malinko neomalený konec, působící, jako by vám někdo v půlce rozkoukaného dramatu zatáhl oponu. ()

Terva

Spousta věcí je nelegálních, ale Kiril je hodný chlapec. Nikdo nemá matku, všechny ženy jsou děvky...toliko poučení z východu. ()

JohnCZ

Až na excelentní herecké výkony Naomi Watts, Vigga Mortensena a Vincenta Cassela jsou Eastern Promises vcelku obyčejnou gangsterkou s několika neobvykle brutálními záběry a místy trochu překvapivými scénami. ()

Seabeast

Východní přísliby se bez diskuze dají zařadit jako jedno z absolutní topky Cronenbergovy filmografie, a to hned z několika důvodů. Je to především skvělý balanc mezi jeho starší a novější tvorbou; od každé si ukrojil něco a vše vhodil elegantně do mixéru. Dále ta zvláštní atmosféra, brilantně zvolené herecké typy (Vincent Cassel obzvlášť) ze kterých je vám vnitřně blivno a jejich mrazivé výkony. Jedinečný je i příběh, který je sice místama opravdu krutý, ale naprosto vtahující do děje a emotivně silný. To, že jsou Východní přísliby u Cronenberga na vrcholu v hodnocení od uživatelů je vlastně docela logické. Sice si myslím, že ve starší tvorbě naleznete silnější kousky, ale to je spíš individuální věc z hlediska toho, jak vám dané téma sedne - moc gangstery ve filmech nemusím. ()

villon17

Podle všech komentářů a hodnocení jsem čekala více. Námět slibný, ale děj drastický s detailnámi záběry na až nechutné momenty. Přesto ale patří k vydařeným kouskům sezóny, čemuž napomohly přesvědčivé výkony Naomi, Vigga, Armina i Vincenta. Jako zástupkyně jemnějších poloviček jsem ocenila scénu v lázních:) ()

jahol

Koncert brilantního herectví, skvělý střih, kamera. Pokus přiblížit se slovanské nebo spíš ruské (gangsterské) duši je (a musí být) malinko jednostranný ale uchovává si až na výjimky odstup od typických schémat pohledu na ty z východu a působí tak po drtivou většinu času věrohodně. Naomi Watts zvládá roli velmi příjemně, ale to, co vás vrazí do židle je ďábelský trojúhelník Mortensen + Cassell + Mueller-Stahl, kde si střídavě říkáte, že lépe už svou postavu v tomhle filmu nemůže nikdo pojmout. A co je pro mne ještě cennější, tahle netradiční gangsterka si uchovává s přehledem odstup od klišé gangsterky jako filmového žánru - proto ji stavím mnohem výše než například Skrytou identitu, kde jediný, kdo má tolik příležitosti k hereckému projevu, aby se mohl vyrovnat výše zmíněným třem, je Jack Nicholson. ()

M.Macho

Hodně zajímavý pohled na obchod s bílým masem a problematiku ruské duše. Viggovo podání "ruského člověka" je jako z učebnice Stanislavského. To jsem snad ještě v žádném filmu ne-ruské produkce neviděl, aby ruské prostředí a lid vystihoval tak přesvědčivě. Vlasntě všichni se na chvíli stali Rusem. I Cassel a vynikající Mueller- Stahl... ()

Marek1991

Film o Rusoch bez Rusov by sa dalo povedať. Áno treba pochváliť, že to nebolo také, aké by sa dalo očakávať, ale bolo to svojské. Zaujímavý príbeh sa tiež dá pochváliť a aj dej, či konečné rozuzlenie. Najviac ma však znepokojilo to, že to ani zďaleka podľa mňa nemalo nič spoločného s ruskou mafiou, bol to skôr taký malý rodinný podnik. Dej sa točí len na pár miestach s pár postavami. Doslova mi z toho sršal nízkorozpočtový film. Oceňujem, že sa autori nebáli ukázať brutalitu a mnohé necenzurovali, predsa to nie je rozprávka. Je to taký nadpriemerný film, ktorý má však veľa chybičiek krásy. Možno by to chcelo menej naivity do postavy Kirilla, ale inak hodnotím na 60%. ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

Statham v pokračování Východních příslibů?

Statham v pokračování Východních příslibů?

04.12.2020

Pokračování thrilleru Východní přísliby bylo v plánu prakticky od premiéry snímku v roce 2007. Hlavní roli v původním filmu o ruské mafii ztvárnil Viggo Mortensen (Zelená kniha) a patří mezi nejlepší… (více)

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

Anne Hathaway bude loupit během pandemie