Legendární Barbar Conan je zpátky! Z kultovní komixové postavy se Conan vypracoval na ikonu stříbrného plátna, nové nadupané zpracování navíc uvidíme v kvalitním plnohodnotném 3D. Conanova touha po pomstě za smrt jeho rodičů se záhy změní v krutý boj za záchranu národů Hyborie před mocnými silami zla, ve kterém se bitvy s nelítostnými nepřáteli proplétají se souboji s odpornými monstry. Jedinou nadějí na vysvobození Hyborie ze spárů zla je Conan a jeho síla a odvaha. (oficiální text distributora)

Darneth

Nejmasitější Conanovská flákota, bohužel ochuzena o střípky nějaké mytologie s patetickým koncem a scénářem navrch. Ale Momoa a ty lokace. U Conanovo buchet! Doufám, že pokračování dostane zelenou. ()

Flego

Nispel si naivne myslel, že sa zvezie na vlne akčných fantasy, ale nepomohlo mu ani vzkriesenie legendárnej postavy. Dnes už nestačí len parazitovať na zaručenej téme. Nový Conan je dobrý jedine vo výprave a kostýmoch, inak je všetko zle. Toporné výkony, chaotické súboje, besný strih - toto všetko je ukryté v tme alebo šere, aby toho bolo vidieť čo najmenej a neodhalili sa veľké nedostatky. ()

honajz

Přesně v intencích heroic fantasy, než byla zkažena milovníky exploitation. Sice mi Jason Momoa sem tam připomínal Palo Haberu, když měl ještě dlouhé vlasy, a víc by se mi líbila jeho image ze SgA, ale člověk nemůže mít všechno. Zase na druhou stranu má správný nadhled, úsměv rošťáka, což je o hodně lepší než tvrdý ksicht Arnoldův, nakolik jeho Conan se mi taky líbí. Příběh je prostý, ale dobře vedený, výprava a triky se mi líbily - nebyly zbytečně přehnané a megalomanské jako u remaku Souboje Titánů, ale měly fantazii. Vůbec je vidět, že výtvarník, který dal světu zajímavou podobu, měl fantazii, čímž celou tuhle vyprávěnku povýšil o třídu výš. Mezi Momou a Rachel Nichols to správně jiskří, některé scény mají dokonce druhý plán či skrytý význam, což se u tohoto druhu filmů často nevídá. ()

anais

Jediné, co se mi na Conanovi líbilo byla některá prostředí (hora ve tvaru lebky) a kostýmy... Tady se tvůrci skutečně přiblížili klasické frazettovské představě Conanova světa trochu víc, než John Milius. Bohužel, režijní vedení, herecké výkony, scénář, hudba... všechno ostatní je na úrovni televizní Xeny. ()

Jinny

Laciné parazitování na zavedené značce. Hlavní hrdina je nesympatický šovinista, jeho společnice je (na rozdíl od původního filmu) nudná a slouží hlavně k tomu, aby ve správné chvíli odložila oblečení, a hlavní záporák je nudný a klišovitý až hanba. Možná by to byl postačující příběh pro počítačovou hru, film má ovšem nároky pořád ještě trochu vyšší. ()

Othello

:Supr Conan, nic moc film. Na to jak jsem Momoovi (kdo mu proboha vymyslel jméno?) něvěřil, tak se z něj vyklubal moc sympatický Barbar a to jsem tomuhle filmu prosím absolutně nevěřil. Jenomže ta velkolepá oslava násilí hned na začátku mě začala strašně bavit. Conan si ze všech možností vždy vybere pokud možno tu nejbrutálnější, až je to sranda a po všech těch slaďoušcích, co se tvářej jak tvrďáci v ostatních velkorozpočťácích bylo tohle takový milý seknutí sekerou do obličeje. Veškeré problémy tohohle filmu visí na berdrech režiséra, který nejen, že patrně zná jen dva typy záběru (detail a celek), ale hlavně celkem očekávaně nebyl příliš schopný roztáhnout plochu z hororu (jakožto žánru, kde se většinou operuje na pár čtverečních hektarech) na velkolepou imaginární krajinu. Proto se film rozpadá na pár dílčích segmentů, dokonce rozdělených rtrapným titulkem, kde se tato scéna právě odehrává. Ještě chybělo 9:50 zulu. Akční scény nejsou vyloženě špatný, ale úchylně se v nich stříhá a oku nevyspalému to není zrovna k radosti, takže vlastně ani nevim, jak dopadla finální akční scéna. Sorry. Jo a bez triků by se film nakrásně obešel, například si všimněte, že stříkance digitální krve se opakují a vypadá to až směšně, když Conan dostane ťafku do zad, vystříkne stejnej dvojlitr jako když hlavní hrdina rozsek hlavu mečem nějakýmu chudákovi a pak má na zádech škrábanec jak od trní. Navíc trikový studio nebudou zrovna borci v oboru, protože takovýhle haprování s perspektivou u některých trikových záběrů by se neodpouštělo ani u starých Egypťanů. Každopádně oproti nechutně buzerantskýmu a příšěrně sterilnímu Thorovi je to zábava až přemejšlim o čtyřhvězdě. ()

HellFire

Od kultovní verze prvního Conana s Arniem uběhla spousta let, a tak si nějaký zazobaný producent řekl, že by mohl zkusit vymlátit z lidí zase další peníze s novou verzí Conanových dobrodružství. K filmu jsem přistupoval s velmi neblahým pocitem z traileru, který působil slušně, ale v koutku jsem tušil, že výsledek bude špatný. Můj odhad se potvrdil, když jsem v 30té minutě začal pošilhávat po stopáži s řádně znuděným výrazem. Do té doby jsem totiž jen stačil zívat nad nezáživnou akcí a celkovým provedením Conanova světa. Nejvíce se mi líbilo, jak v jedné scéně Conan dopadl na gumový kámen. Co by taky mohl člověk čekat od režiséra s tolika hrůznými filmy na kontě... ()

Ilicka

Po formální stránce klasicky nekoukatelný Nispel (největší formální WTF - přestřih z půlky scény v tmavé jeskyni na stébla trávy v jasném slunečním svitu). Člověku se chce skoro až brečet, když ví, že v rukách jiného režiséra by to mohlo vypadat výrazně líp. Herecká sebranka se však snaží, Momoa se pro tyhle drsné chlapácké role asi narodil (zdravím Khala Droga), Ron Perlman během svých patnácti minut všechny zkušeně přehraje. Budu teď parafrázovat: "Sračka se světlými momenty" A ty světlé momenty to tahají z naprostého podprůměru... ke dvěma hvězdám. PS: Viděno 2D, vzhledem k tomu, že nekvalitní digitální práce rvala oči už tak, nechci vědět, co se zraky nebohých diváků muselo udělat ve 3D ()

claudel

Mně se to celkem líbilo, nenáročná, akční fantasy podívaná, u níž se nemusí o ničem přemýšlet. A hlavně nenudí, což je jeden z mých stěžejních požadavků na akční film. Srovnání s původním Barbarem Conanem se vystříhám, jelikož jsem viděl pouze Ničitele Conana a to bylo mnohem horší než tohle. Jason Momoa mi byl sice příšerně nesympatický, vypadal jako nějaká špatná verze Vladka Dobrovodského, zato ideální role byla vybrána pro Rona Perlmana, takové herecké polohy mu náramně sedí. ()

ARI50

Jako tak tohle bylo o dost lepší jak starší ale co už každý k něčemu přilne hrozně se mi líbilo, tenhle Conan výborný pískovci a cely příběh souboje a vše co se odehrávalo bylo vynikající jen škoda že tomu přesto malinkatá kapička chyběla ale přesto jsi myslím že to Nispel provedl výtečně pustil se do toho a rozhodně se nebál. A těším se na další jeho vydařené kousky. ()

kajda.l

Po přečtení komentářů některých zdejších uživatelek mi došlo, proč pro tuto epicky tupou, hudebně nesnesitelnou blockbusterovou podívanou nemám přílišné pochopení. Nenosím kalhotky! :) ()

Beastmaster4

Pokud by mělo dojít na srovnání se starým Conanem, tak tenhle vede, i když po tomhle tvrzení může trochu absurdně vypadat moje hodnocení Conana z r. 1982 a 2011. Starý Conan, ať už pominu Arnoldovo kulturistické pózy nebo jiné neduhy, je jednoznačná klasika fantasy. Hudba je bezkonkurenčně v původním filmu lepší, to mi nevymluví nikdo :-D, Poledourisův soundtrack je jedním z nejlepších vůbec. Jason Momoa sice vypadá jako barbar o něco lépe než Arnold, ten měl dle mého zas více svalů...Momoa má zas pro tuhle roli lepší ksicht a herecky také Arnolda poráží - i když je ranou pod pás srovnávat výkon ve filmu před 29 lety a nyní. Nový Conan je přímočará fantasy rubačka. Nečekejte nějaké příběhové kudrlinky. Základ neboli hrubou kostru si bere od svého předchůdce a mění ji k obrazu svému. Po trikové a vizuální stránce to jde malinko přirovnat k novému Souboji Titánů, ale ten nesahá průměrnému Conanovi (2011) ani po pás. Hodně dobře tady vypadají a hrají Stephen Lang a Ron Perlman, tyhle postavy jedou na jedničku. Conan je chvílema jak loutka, které se někde zasekly provázky. Různé pasáže nechápu - např., když Conan stojí nad nádrží s jakýmsi nestvůrným hadem a kolem něj několik filmových minut bičují “chapadla“, jen se rozhlíží kolem a ačkoliv má v rukách meč, nic nedělá. Jsou to takové líné pasáže, které měly být určitě natočeny jinak, ale to už je chyba Marcuse Nispela. Pokud tedy srovnám jen film bez ohledu na hudbu a kouzlo klasiky aj., tak je nový Barbar Conan určitě lepší, než starý. Je také lepší než např. nový Souboj Titánů. Vůbec nejde o zklamání po velkém očekávání, ale kdyby pár momentů bylo jinak, bylo by jenom o něco lépe. ()

becki_tu

Drsná rubačka bez špetky emocí a režisérova zápalu pro věc. Na jednu stranu jsem se nenudil, tleskal několika efektním soubojům (píseční muži) a pochvaloval si slušné herecké obsazení a na druhou stranu se chytal za hlavu při scénáristických kiksech a režisérově totální nenápaditosti. Bohužel i soundtrack trpí jistou nenápaditostí. Ženské publikum si může přidat hvězdu navíc za Jasonovu perfektně vyrýsovanou muskulaturu. Conan sice nepřekvapil, ale do odpadu bych ho taky neházel. 50% ()

JASON_X

Zatraceně hezká pohádka, kdyby mi bylo tak deset dvanáct, asi bych po skončení filmu už nechtěl být Indián, ale Conan (tedy aspoň na chvíli, indoši jsou indoši). Jason Momoa, i když jakožto seveřan rasově nepříliš odpovídající, je řekl bych typově ještě lepší Conan než Arnie (minimálně lépe hraje), můj oblíbený opičák Ron Perlman v roli Conanova otce je také fajn postava, exteriéry, interiéry a filmová výprava jsou úžasné a já lituju všechny chlapy, kteří se při sledování podobných kousků nedokážou povznést nad svůj kritický intelektualismus a vrátit se na chvíli do klukovských let. No a většině ženských se asi Conan nebude líbit už z principu, to je pochopitelné. Troufám si tvrdit, nakolik si ještě pamatuju originální knižní příběhy o Conanovi, že film by se líbil i R. E. Howardovi. Conan, zrozený vprostřed bitevní vřavy, který dříve než matčino mléko ochutnal její krev... tomu říkám rozkošně temná fantasy poetika! I Conan coby jinoch byl vynikající - scéna, ve které během závodu efektně vyřídí čtyři nepřátelské bojovníky, a pak ještě navíc v cíli vyflusne neporušené vejce, je asi moje nejoblíbenější. Kdybych byl škarohlíd, mohl bych se podivovat nad tím, proč otužilí Cimmeřané - seveřani chodí ve své domovině v kožešinách, zatímco nějací cizáci z jihu jsou polonazí, a tak dál a dál. Ale jednak nechci příliš spoilerovat a druhak proč bych to dělal? Fantasy přece není na přemýšlení, ale pro zábavu. ()

Will_X

Film-remake bohužel nic moc.. slabší průměr.. Celkově bych to viděl na 2 hvězdy, ale vzhledem k tomu, že Jasona "žeru" už od  SGA tak za něj musím přidat další dvě hvězdy. ()

oLí

Dobré. Rozhodně lepší a zábavnější než Nispelův Pathfinder a než z trailerů podobně působící Souboj Titánů. Kdyby byla atmosféra stále tak povedená jako v určitých několik desítek vteřin trvajících pasážích ( viz záběr na Město zlodějů a následný průjezd apd ) + lepši hudba, šel bych s hodnocením asi o stupeň výše. Vytkl bych možná až zbytečně moc nucené akce, jinak plytší příběh jsem akceptoval a z herců mi taky nikdo nelezl na nervy. Přidal bych víc koz když už Momoa ( který se role zhostil velmi dobře ) musel mermomoci z rovnoprávnosti zatínat ty svoje dva kmínky, jinak nemám výhrad. Dodal bych ale, že nejsem znalec literárního díla, pouze filmové trilogie s Arniem ( Barbar Conan 5/5, Ničitel Conan 3/5, Rudá Sonja 3/5 ) a fantasy mám rád, ale není to můj top žánr. Proč ne 6/10. PS: bez 3D bych se obešel, ale špatné nebylo. ()

Sawy

Nový Conan je tak strašně špatný film,až se čím dál víc divím,kdo do něj byl proboha ochoten nacpat tolik peněz a přitom svěřit režii jasnému béčkaři,který by měl točit jen direct-to-dvd perly.Ve filmu jsou tak zásadní filmařské nedostatky (návaznost záběrů neexistuje,postavy dělají věci,nad kterými by se podivilo pětiměsíční dítě),že to prostě nejde přejít jen schovívavým úsměvem,herci nechutně přehrávají a scénář si nejspíš před jeho schválením nikdo nečetl.Akce je zoufale špatně natočená,videoklipový střih z ní udělal nekoukatelný bordel,takže se člověk paradoxně těší,až skončí a bude moci zase sledovat špatné herce deklamující špatné dialogy.Největší průser pak je,že Conan se sice tváří jako drsná a temná fantasy,krev sktříká všude kolem,ale zároveň se ve filmu vesele (a špatně) hláškuje,všechno je rozjařené a barevné.Podobně prosluněné vizuály sedí k popkornovému princi z Persie,ne k filmu,který se prezentoval jako nekompromisní podívaná pro fanoušky fantasy.Solomon Kane,který byl mnohem levnější a méně ambiciózní,dokázal přinést temnější a zajímavější svět,než je tento.Tvůrci absolutně nepochopili,že kouzlo starého Barbara Conana se neskrývá ve svalnatém,prkenně hrajícím hrdinovi a jeho cestě za pomstou,ale v naivním,ale žánrově naprosto dostačujícím příběhu,který je zasazen do fungujícího,živého světa,který diváka vtáhne.Navíc,Jason Momoa je větší dřevo,než jsem myslel,neskutečně přehrávající Rose McGowan zabít a Lang by měl při výběru projektů trochu přemýšlet,protože s touhle postavou nemohl udělat vůbec nic.Jediné,co ve filmu jakž takž funguje,jsou vnady Rachel Nichols a docela atmosférický začátek,po kterém si člověk skoro začne myslet,že ho čeká něco epického.Ano,epický průser,jehož totální propad v amerických kinech mě vůbec nepřekvapuje.A já se stydím,že jsem tomu po nářezových trailerech začal věřit,tohle bylo odsouzeno k nezdaru. 30 % ()

MonaSax

Opět špatný fantasy film, nevím jestli se vůbec dočkáme nějakého kvalitního zpracovaní z téhle oblasti, kdy tyhle hovna jsou všude. Když srovnám Barbara, Hon na Čarodějnice a Solomona, vede asi Kane. A to si říká Barbat, když má tak hladce vyholenou hruď. ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (více)

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

09.04.2013

Tohle je „ten druhý Herkules". Jak už víte i z našich novinek, momentálně vznikají dva filmy o nejslavnějším starořeckém gerojovi. Ten prestižnější má Dwaynea Johnsona, kupu hvězd ve vedlejších… (více)

Rockův Herkules má konkurenci

Rockův Herkules má konkurenci

06.02.2013

A je to tu zas. Naposledy jsme se dočkali souboje dvou Sněhurek, Burton a del Toro natáčejí konkurenční adaptace Pinocchia... a dočkáme se i dvou hromad starořeckých svalů. Už víte, že Brett Ratner… (více)