Pátek třináctého 9

• USA Jason Goes to Hell: The Final Friday (více)

V úvodní scéně filmu je Jason rozstřílen komandem FBI na hadry, na kterých si v márnici následně pošmákne černošský koroner a stává se Jasonovým nedobrovolným hostitelem. Jason degradovaný na vetřelcoidního červa, přeskakujícího z těla do těla, se vrací ke Křišťálovému jezeru najít svou sestru, protože aby se mohl znovu zrodit, potřebuje tělo s příbuzenskou krví. V patách má ale lovce odměn a sestřina přítele. Deváté pokračování slavné slasherové série 80. let a mezinárodně srozumitelné synonymum pro hnusnou svatokrádež. (choze)

Mishqo

tento diel sa mi páčil viacej ako ten predošlí stále bazíruje na tom istom s tými istými chybami ale dalo sa mi na to viacej pozerať ako na 8. časť ()

Sany33

Myslel som si, že ma po predchádzajúcej časti Piatka trinásteho nemôže z tohoto univerza už vážne nič prekvapiť. Evidentne som sa mýlil. Jason je majstrom nie len telekinézy, portovania ale aj reinkarnácie a tým prevtelenia svojej duše do najbližšej osoby, ktorá buď to spapá jeho srdce alebo od neho dostane jazýčkovú no proste humus. Vyvražďovačky boli celkom na úrovni ale to človek od podobnej kultovej záležitosti jednoducho čaká. Navyše sa v tejto časti pozrieme aj na vetvu Jasonovej rodiny, ktorá nám ešte v žiadnej predchádzajúcej časti nebola bližšie predstavená a celkom dobre vás pobaví aj ďalšie z množstva kompilácií Jasonových smrtí ako aj čierny ghost hunter, ktorý dáva jednu lepšiu hlášku ako druhú. No jednoducho som bol celkom milo prekvapený ale inak mám pocit, že celá séria ide týmto ako aj asi piatimi predchádzajúcimi dielmi do breku. 35% ()

lykan9

Tak pozitiva: zajímavé narážky na jiné kultovní horory; opět známější obsazení, čímž se zlepšuje kvalita celého filmu; dokonalá kost v roli nahé agentky FBI (kdyby umřela bylo by mi jí líto); velmi odvážně pojatá část s táborníky. Negativa: příšerný nápad rádoby smrti Jasona hned v úvodu filmu; ani nápad o rodinou sešlost nebyl nijak dobrý a kvůli převtělování do jiných těl, si přes jeho vizáž člověka, nemohl divák Jasona ani moc užít. P.S.: Četl jsem v zajímavostech, čím vším byl Pátek třináctého 9 inspirován, ale neviděl jsem zmínku na Terminátora, která je z části odehrávající se na policejní stanici očividná. ()

JohnSmith odpad!

Tak tohle už bylo fakt moc. Při úvodní scéně jsem si říkal, že někdo najednou řekne stop a objeví se filmový štáb, ale ono ne, oni to fakt mysleli vážně. Fakt sračka. ()

drackula odpad!

Ak by si tento film odpustil záverečných zhruba 10 minút, a ak by nemal absolútne nič spoločné zo sériou Piatok 13teho, bol by som ho ochotný akceptovať ako vcelku pozerateľné béčko. Avšak z pohľadu diváka, ktorí čaká slasher v hlavnej úlohe z nezastaviteľným Jasonom a dostane slizký recyklovaný guláš, musím byť veľmi kritický. Sto krát videný parazit putujúci z tela do tela nieje to, čo táto séria po zbabranom Jasonovom výlete na Manhattan potrebovala na svoje vzkriesenie. Celé dianie okolo rodiny Vorheesových, až nápadne pripomína rodinné vzťahy iného parného valca menom Michael Myers a vyznieva tak prinajmenšom smiešne. Celkovo hodnotím tento diel ako najhorší zo série. Horší ako Jason X, a to je už čo povedať. 15% ()

Kosmik 1 odpad!

Nejhorší díl serie, víc k tomu netřeba dodávat. Škoda času, nuda, naprosto ulítlý konec, ono je vlastně vše v tomhle díle ulítlé, převtělování totální blbost, krve tu teče dost, ale to nemůže zachránit tak stupidní scénář....5% ()

pfa

[Pátek třináctého toť horor mého dětství. Na Pátku jsem vyrůstal a není důvodu ho nezahrnovat mezi moje oblíbené série klasických hororů-vyvražďovaček. Nejlepší, alespoň podle mě je z celkového pohledu díl druhý, do pátého dílu je to celkem v klasické Jasonově notě. Díl šestý pokládám v podstatě za jakýsi konec té dobré série Pátků třináctého, se starým dobrým zlobivým a prohnilým Jasonem. Sedmička a zvlášť osmička je prostě hrozná, devátý díl jsem (zatím) neviděl, no a Jason X je trochu o něčem jiném... K Pátku třináctého také patří neodmyslitelná výborná "poznávací" hudba a hororové zvuky, které nezaměnitelně podtrhují dobrou a dnes již klasickou hororovou atmosféru této série.] Pátek 13: Jason jde do pekla = ? ()

Šakalík odpad!

Já v komentářích nerad užívám vulgarismy, ale tohle je neskutečná SRAČKA, pro kterou prostě slušné slovo neexistuje. Navíc to zcela nestoudně vykrádá hororovou legendu o Jasonovi a kálí na její kdysi dobré jméno. Nápad udělat z Jasona jakéhosi démona, který se může převtělit do libovolného těla, je z kategorie těch opravdu debilních, protože tím celý příběh úplně ztrácí smysl. Nemám nic proti tomu, když si někdo natočí horůrek céčkové kategorie, ale dost mi teda vadí, když v komerční chamtivosti k tomu zneužije jméno legendárního Jasona a ještě nám to předhazuje coby (údajně) poslední díl série. Osobně tuhle s odpuštěním peachovinu za součást série Pátek třináctého vůbec neuznávám, Jason pro mě umřel už na Manhattanu. ()

bari68

Nečakal som zázraky ,ale takto zhovadiť záverečný diel ...?!Zo surovej slashrovskej gore vyvražďovačky urobiť miestami fantasy akčný zombie horor je vážne katastrofa ,navyše pod taktovkou otca tejto série S.Cunninghama . 2/10 ()

bruceman7

Řekl bych, že jeden z povedenějších dílů. Sice Jason není Jasonem tak, jak ho máme rádi, ale v rámci originálního nápadu to schvaluju. 6,25/10 ()

Loki_Six

Luke - We're going to Camp Crystal Lake. Steven Freeman - Oh, yeah? Planning on smoking a little dope, having a little premarital sex and getting slaughtered? ()

Han22

Tak jsem si po konci Halloweenu po letech zopáknul i konec Pátku třináctého a své 2* neměním. Sračka to byla opravdu neskutečená, titulní nápad s červem vykradený z Tajemného zla je debilnost která si vytírá prdel s celou sérií. Postavy jsou i na poměry slasheru a této série mimořádně stupidní a otravné včetně nezajímavého hrdiny. Jediný známý xicht Steven Williams si hraje na super lovce odměn, ale nechá se hned na začátku zavřít a ve finále dementně zabít. A místo Jasona vraždí random posedlí lidi. Je to 80s béčko v plné nahotě a debilitě a to že je v počtu hodnocení v hororech roku 1993 třetí (za pohádkou Hokus Pokus a rodinnou komedií Adamsovci 2) ukazuje krizi hororu v první půlce devadesátek. Nicméně pokud odhlédnu od všeho co jsem napsal, je to nadupané, krvavé, má to spád a člověk se nenudí. "Jason" likviduje nepřátele jak na běžícím páse, sám schytává neskutečný sady protože každý druhý buran v Crystal Lake má bouchačku, úvodní scéna s vojáky je geniální a finále plné světelných i praktických efektů s pomrknutí na crossover se mi taky líbilo. ()

borec999

Jason Goes to Hell a s ním aj táto časť série. Určite sa tvorcom musí nechať, že je to diel, ktorý sa snaží experimentovať a priniesť do série niečo nové. Škoda len, že všetko nové čo tvorcovia priniesli bolo úplne na prd a nič z ich nápadov mi nesadlo. Už len samotný koncept Jasona, ktorý tu vystupuje ako akási démonická energia, ktorá sa ľubovoľne prevteľuje do ostatných je úplna blbosť a strata toho, prečo Piatky 13teho všetci pozerajú (vzhľadom na koncept dostávame samotného Jasona s maskou a mačetou minimum). Jeho úvodné zabitie pôsobí ako zlý vtip, väčšina diania (vrážd) je mimo záber, herci podávajú neherecké výkony a poväčšine stopáže je to veľmi amatérska nuda prekrytá pár divnými scénkami, ktoré sú viac na smiech ako horor (jedenie srdca, Jasonov jazyk). Záverečný masaker ešte ako tak, no ani ten nezachrni katastrofálny celkový dojem. Zatiaľ bezkonkurenčne najslabší diel, ktorý skončil len kúsok od odpadu. 15% PS: Jasonovi 90te roky zrejme neboli súdené... ()

Eraserhead

Bohužel podprůměrný díl. Skvělý nápad se objevil až v posledním záběru. Freddy vs. Jason není jediným společným filmem těhle řezníků:-)))) ()

Scytale

Velké zklamání pramení z hlavně z důvodu absence "pravého" Jasona a blbými hrátkami scénáristy s reinkarnací Jasonovi duše, která je rádoby osvětlena jednou z postav filmu. Posledních 10 minut filmu už probíhá v celku absurdní rovině a na posledních 10 sekund filmu je už i slovo "absurdní" nedostačující. Nicméně kvůli oněm posledním 10 sekundám se podívám na další pokračování. Kdo viděl, tak mě jistě chápe ;-) ()

Knowho

Snad nejhorší díl a má ze všech nejdementnější zápletku-Jasona zabijou na začátku a jeblej doktor sežere jeho srdce a  tak se začne Jason přenášet z jednoho týpka na druhýho...Jednak pičovina, druhak, jaktože je Jason zase živej potom co ho rozpustili na Manhattanu?...Nejlepší je cca prvních 6 minut a pak potvrzení že se několik oblíbených hororových frančíz odehrává v jednom vesmíru a jedná se o Evil Dead (Necronomicon v Voorheesovic sídle) a Nightmare on Elm Street (Freddyho rukavice stahujue Jasonovu masku na konci filmu, teasující na film Freddy vs Jason, který vznikne 10 let po premiéře Jason Goes To Hell). 3/10 ()

TERRORDROME

Tak tento diel predchádzala povesť strašnej, dementnej chujoviny. Tak som sa na to konečne pozrel a musím skonštatovať, že povesti klamali, je to ešte horšie! Naprosto príšerný blábol v ktorom postavy prednášajú tak neskutočne priblblé hovadiny že to snáď ani nie je možné. Scenár musel písať orangutan s amputovanou hlavou. Jedna debilina strieda druhú až sa z toho po hodine stane celkom zábavná splatter komédia a ja som už len škodoradostne čakal či to vydrží až do konca. Vydržalo, finále s obrovskými papundeklovými rukami vychádzajúcimi zo zeme dokonale korunuje túto nebetyčnú zhovadilosť. No - je tu aj pár zaujímavých efektov ( roztekajúci sa chlap ) a detailov ( Necronomicon vo Worheesovom dome ) a bodka za filmom ma naozaj pobavila, je fakt geniálna a pripravuje pôdu pre Freddy vs Jason. ()

Paldiny

Paramount odpredal práva a v New Line Cinema s nimi nenaložili vôbec špatne. Jason zabíja poväčšine času v inej koži a neprekáža mi to. Tým, že sa neviaže iba na jedno telo sa stáva viac nepredvídateľným. Samotný nápad reinkarnácie sadol a popravde mi v spojení s Voorheesom napadol už dávnejšie. Môžeme polemizovať o nenadväzujúcich udalostiach na predošlý Manhattan, ale chceme byť až takí doslovní? Veď Jason je postavou s väčším počtom životov ako mačka, čím z neho spravili parazita vo svete ľudí už dávno predtým. Milo prekvapila ponurosť, prepracovanosť masiek a tvrdých gore efektov zachádzajúcich až do splatteru. Pri sledovaní si možno všimnúť hneď niekoľko odkazov na iné, nielen žánrové ikony. Cestujeme po Myersovej ulici, zápasíme s Vecou, listujeme v Knihe mŕtvych, nehovoriac o tom, že si Jasona povolá do pekla sám Krueger. Najlepší Piatok 13th od štvrtej epizódy. ()

Bayův Pátek třináctého

Bayův Pátek třináctého

15.02.2006

Maskovaný vrah Jason Vorhees se s největší pravděpodobností dočká návratu na filmová plátna. O znovuzrození hororové ikony s hokejovou maskou se postará režisér Michael Bay a jeho produkční firma… (více)