Pátek třináctého 6: Jason žije

• Česko Pátek třináctého: Jason žije (více)

Jako dítě si Tommy Jarvis zkoušel jaké to je, když jiní umírají a tak zabil Jasona Voorhese. Stal se tak postrachem okolí jezera Crystal Lake. Jenže nyní, po nějakém čase si Tommy není vůbec jistý zda je Jason opravdu mrtvý. Jediná možnost jak se ujistit, je vykopat jeho tělo a tak se s přítelem jedné noci vydá na hřbitov. Bohužel pro Tommyho, a především jeho přítele, najdou namísto seschlé mrtvoly Jasona v plné síle, který se jako zázrakem vrátil! (Magic Box)

Aurus

Pro hodně fanoušků nejlepší díl celé série. Film je hodně dobrý a Jason je skvělý. Akorát mě fakt sere to že skoro všechny smrti jdou ve filmu mimo záběr. PŘÍBĚH 100% HLAVNÍ POSTAVA 85% JASON 95% OSTATNÍ POSTAVY 70%. Tento film si zaslouží ULOŽIT PRO BUDOUCÍ GENERACI. ()

SkyCaptain

Komediální háv Jasonovi sluší, tenhle díl je o mnoho zábavnější a svižnější než díl minulý, ale pořád tomu něco chybí... ()

helloween93

Vorhees se vrací zpět k životu, když ho nechtěně Tommy Jarvis oživí. Atmosféra a kamera prvních čtyř dílů je pryč a stylizace tohohle slasheru je místy odlehčená. Jason je ve své největší formě a zlikviduje tu 18 lidí a jeho sérii zase utne Tommy, tentokrát ne malý, ale velký. Poctivý slasher zlatých 80. let. Dvojka, trojka a čtyřka jsou vrcholem téhle série a jednička se šestkou jsou někde za nimi. 3* ()

Rathalos

Tak sestka sa fakt vydarila,viac-menej uz od zaciatku akcia,ziadne cakanie az do konca,kym sa nieco udeje,dobre gore,herci,hudba i triky,Tom McLoughlin sa pochlapil a tuto seriu povzniesol kvalitou vyssie...:-) ()

GOREGASM

Do Jasona hned na úvod udeří blesk, což našeho bubáka na 86 minut ztopoří do té míry, že kdykoliv ho někdo smrtelným úderem srazí k zemi, a že se to místnímu osazenstvu povede hned několikrát, Jason se bez mrknutí oka postaví a všechny po zásluze vykostí. Hmmmm, pokud to má být horor, chybí tomu napětí, pokud se máme pousmát, chybí tomu nadsázka. Prozívaná hodina a půl, naštěstí necelá. 30% ()

MickeyStuma

Tommy Jarvis, který Jasona zlikvidoval jako dítě viz ´Pátek třináctého 4´ (1984), se rozhodl Jasona určitým skutkem zbavit jednou provždy, jenomže to dopadne poněkud jinak. Opět příběh nemohl být jednodušší. Důvod Jasonova obživnutí tak tedy známe a už můžeme dál sledovat klasický slasher v celé své krvavé kráse. Kupodivu však tentokrát snímek vyznívá o něco lépe. Máme tu více akce, lepší dějový průběh, oproti předchozímu filmovému dílu odhodlanějšího Tommyho Jarvise, policii líčenou jako hloupou existenci a hlavně impozantnější design Jasonovi zombifikované postavy. Příběh také obsahuje daleko více Jasonových obětí, což v rámci slasheru vystoupalo o nějakou tu šprušli výš. Předchozí snímek u fanoušků nedopadl rovna nejlépe, takže se celý koncept tímto vrací do starých kolejí. A tak se vrátil i starý známý letní dětský tábor, který už sice nadruhou stranu působí jako obehraná písnička, ale k Jasonově dějové lince to už prostě tak nějak patří. Jasonovi útoky jsou vyobrazeny s patřičným gore, nechybí typické sexuální harašení dospívajících jedinců, i nějaký ten humor pro odlehčení vážnosti situace. Když to musí být, dějství ohraničuje temná atmosféra, jinak se to skutečně celé nese spíše v hororově laděné zábavnosti. Takže jako obvykle nic pro ty, co tzv. černý humor nemají zrovna v lásce. Reakce fanoušků jsou tak na celkové vyznění snímku spíše rozporuplné, každopádně jako nový start série to určitě dopadlo dobře. ()

dainio

Šestý Jason je naprosto vyvedeným pokračováním této slasherové série. Od začátku do konce se člověk nenudí a navíc je opět v akci i Tommy! ()

Utero

Tak na tenhle pátek jsem se těšil nejvíc a zaslouženě! Ten úvod kdy Jason opět přichází k životu po uhození blesku je prostě skvělý! Vážně takhle originální oživení jen tak někdo nevymyslí...to samozřejmě není všechno. Herci jsou tentokrát moc fajn, nejlepší co se v pátku kdy objevili a ten humor nemá absolutně chybu. Jo 5 hvězdiček je možná moc, ale tenhle pátek je pro mě jednoznačně nejlepší a já si sledování téhle série vážně užil a jelikož šestka na mě zapůsobyla nejlíp, dávám plný počet! ()

helraiser

Tento díl je rozhodně nejakčnější a nejkrvavější ze všech pátku. Jason řádí jak pominutej, mrtvol přibývá, krev nejen teče, ale přímo stříká a to hodně, jedná se skutečně o krvavé orgie v sérii dosud nevídané. Je jen dobře, že čtvrtým dílem nic neskončilo a série jede dál, protože to vážně stojí za to. Jason je živější než kdykoliv předtím, jen obyvatelé okolí jezera to neocení- ani se jim nedivím. Z Jasona se tímto dílem stává opravdoví nezastavitelný stroj na zabíjení. Jason jednoznačně jede a pojede dál.Divák si prostě nemá na co stěžovat a fanoušek série si bude chrochtat blahem. ()

TheSompeque

Troufám si říci, že tohle je jediný Pátek 13., na který stojí se kouknout. Povedený kus, příběh a postavy vás konečně zajímají, ne jako u svých předchůdců. A navíc, představí se vám Tommy ve své plné síle. ()

Kingjiri

Ačkoliv je šestka bezpochyby nejpřiblblejší díl z celý série (viz Jasonovo oživení a nesmrtelnost), patří paradoxně mezi vůbec nejzábavnější díly. Trochu mě mrzí, že se počáteční nadhled postupně vytratil (titulky alá James bond, smajlík na stromě nebo "propíchnutí" oběti skrz na skrz jenom za použití pěsti), protože tenhle lehce parodickej podtext byl v rámci série příjemnym zpestřenim. Ale filmařina obstojná a finále konečně trochu nápaditý (podvodní scény byly hodně fajn). Když v závěru zazněl song od Alice Coopera, dostal biják definitivně ten správnej osmdesátkovej feeling. ()

Vabr odpad!

Došel jsem přes to utrpení až sem, abych dostal znovu tohle?! Fakt jsem si myslel, že když má tento díl nejvíc procent a všeobecně jsem slyšel názor, že je nejlepší, že opravdu nejlepší bude a třeba aspoň nějak ujde. Samozřejmě jsem neměl od Pátku třináctého i po těch zhlédnutých 5 dílech nic čekat. Přesto, že je to řemeslně zase o něco výš, musím dát opět odpad, protože šestkrát omývaný nápad už opravdu nepřekvapí. No, možná jedině v tom, že to udělali znova. Vyhodnocení: Pátek třináctého je nejhorší klasika, kterou jsem kdy viděl! ()

kondor77

Můj prvni horor, který jsem viděl. Některé předchozí díly byly lepší, ale nebyly první. Mým dalším hororem, který jsem viděl byl Evil dead 2. No nejsem já to šťastný parchant? ()

Sosak

Ho, tenhle díl je tak šílený béčko, až to začíná bejt docela dobrý. Znáte to. Jenom se svalit do gauče a koukat na ty pohyblivý obrázky. ()