Star Wars: Klonové války

• USA Star Wars: The Clone Wars (více)
USA, (2008–2020), 48 h 58 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvůrci:

George Lucas

Anthony Daniels, Tom Kane, Matthew Wood, Ian Abercrombie, Corey Burton, James Arnold Taylor, Ashley Eckstein, Tom Kenny, Ron Perlman, Olivia d'Abo (více)

Série(7) / Epizody(133)

Námětem tohoto seriálu jsou stejně jak u jeho jmenovce události mezi druhou a třetí epizodou, tzv. Klonové války. Dějovou linii se ovšem snaží přenést na vedlejší postavy a rozvijí zde příběhy, které nám mají pomoci v pochopení všech událostí a třetí epizoda na něj přímo navazuje. Setkáme se zde tudíž s Yodu, Obi-Wan Kenobim a dalších rytířů Jedi vedoucí armádu republiky proti nové Separatistické armádě droidů. Rozdíl mezi animovanou sérií je 3-D animace tohoto kousku a také to, že se má jednat o seriál s cenzurou PG-13 a tudíž jeho vysílací doba, která musí být po deváté hodině večerní, napovídá starší cílovou skupinu diváků. I stopáž jednotlivých dílů je delší. (Redswif)

Kucin

Příběh perfektně zapadá do děje cele ságy Hvězdných válek a vůbec bych se nezlobil kdyby někdo takovéhle vsuvky normálně natočil ()

Sajaman

Tak málo mě dělilo od udělení verdiktu odpad. Ale popořadě - se Star Wars jsem vyrůstal, všechny filmy viděl několikrát v kině a nespočetněkrát na videu/dvd/bd. Ze všech šesti dílů beru E2 jako nejslabší film. Tak proč ho dále rozebírat? Jedině kvůli penězům. Proto vyšel hrozný "pilot" a proto začala vycházet i série. Animace je strašná, Anakin má padawanku (proč, proboha?), celkový vzhled a atmosféra seriálu je mizerná. Tady si prostě někdo řekl, že když nemají být další filmy, tak se udělá něco, co by ze slavného jména něco vytěžilo. A zacílí se to na mladé diváky a pro jistotu se to udělá s co nejmenšími náklady, kdyby to někdo prokoukl. Prostě se jedná o naprostou zbytečnost, která se neměla realizovat. ()

FAxPR

důstojné. trochu jsem se po filmu Clone Wars obával trapna, ale tohle se mi líbí. remix originální hudby už nikoliv. animace jsou celkem ok, ale není to zas tak skvělé- prostředí je obvykle velmi chudé a pohyby postav (především běh) je trochu křečovitý. velmi mile mě překvapilo (až zaskočilo) s jakou stoičností se v tomhle seriálu pracuje se smrtí. po filmu CW, jsem to opravdu nečekal. tenhle seriál není jen Star Wars vata do programu Cartoon network. ()

Iroquois

Je to ptákovina. Člověk předem ví, jak každá zápletka dopadne. Droidi NIKDY NIC svými laserovými puškami a děly netrefí, až se zdá že to zcela odporuje pravděpodobnosti velkých čísel - vystřelíš milionkrát na nepřítele a ani jednou ho netrefíš, to je taky kumšt. Třeba jsou tak naprogramovaní. Anebo je scénárista vymyslel jen proto, aby byla potrava pro meče jediů. Generál Grievous stále monotónně prchá ze zasažených lodí. Anakin Skywalker vždy plní nesplnitelné mise a nikdy neposlechne rozkaz. Dobří roboti se vždy ubrání zlým robotům. Klony jsou citliví hoši s plnohodnotným životem a každý je originál...atd. Přesto je to občas zábavné a relativně pěkně animované, takže jako taková vata i koukatelné. 2,5 *. ()

Poza

Pro fanouška Star Wars, který dokáže přivřít oči při povinných "dětských" dílech a dosyta si užít akci a příběhy oblíbených postav, skvělý seriál, který se sezónu od sezóny lepší jak v animaci, tak v temnotě jednotlivých dílů. Důkaz, že temnější provedení se k Star wars hodí mnohem více :)) ()

Arany

Seriál začíná být dobrý až po třetí sérii. Do té doby se totiž tvůrci snažili do SW Universa moc nezasahovat, ale potom pochopili, že takhle moc příběhu neřeknou a začali vymýšlet kontroverzní příběhové linie, které někoho možná urazí, (znovuzrození Darth Maula) ale atmosféra a příběh se začne pořádně rozjíždět. Příběhove linie Ashoky Tano a Savage Opresse mohu označit jako jedny z nejlepších v celém SW universu. A každá další série je lepší a lepší, což se často nevidí. Šestá série je naprosto mistrovské dílo. The Clone Wars bylo vydáváno 6 let a tak stárne s divákem. (Díly které musíte vidět: S03e12-17, S04e7-10,19-22, S05e1-2,6-7,14-20, S06e1-7,10-13 ()

svist10

Říkejte si co chcete, ale tohle JSOU Hvězdné války. Co začalo jako v podstatě srandovní seroš pro děcka se superotravnou padawankou, pitomými hláškujícími droidy a naivním Disney dějem (pravda, Disney přišel až později a z fleku Klonové války zařízl), se postupem sezón vyvinul svébytný děj s výtečnou a veskrze nedětskou akcí (některé díly mají bodycount vyšší než průměrný válečný film), temným dějem a osudovými duely na lightsabery (možná lepšímy než ty co se nacházejí ve filmové sérii). Pravda, na Padmé jsem si až do konce nezvykl a epizody mají výrazně kolísavou úroveň, ale k čertu, Klonoválky přivedly zpátky nejlepšího záporáka nových epizod. How cool is that?! P. S.: Rebels nebrat. ()

flouny8

Animované SW jsem nikdy neviděl a ani mě to nelákalo. Jednou takhle z nudy jsem jim dal šanci a byl jsem příjemně překvapený. Hlášky droidů jsou příjemný bonus. Závěr první série a celá druhá už bohužel postrádá tu počáteční šťávu a jednotlivé díly přecházejí postupně ve stereotyp. ()

Wartord

Od totálně špatné animace k absolutnímu vrcholu. 6 sérií je absolutní jízda a je vidět, jakej je Anakin idiot a Grievous smolař, který se umí tak krásně smát. Tvůrci správně odhadli, že to musí být pro větší děti, aby to zároveň nenudilo dospělé a fandové SW z toho něco měli. Seriál úplně popírá tu sílu jako náboženství, co vypuklo v Shit awakens, a dává tomu nový rozměr. Pro děti poučné, zvláště pak pokud se zamyslíme nad tím, co člověk musí udělat, aby přispěk ke své vlastní dokonalosti a nesvezl se k temné straně. Ač je Lucas hroznej filmař po všech stránkách, jeho supervize tady byla znát a celkově to seriálu prospělo. Hvězda dolů za občas příšerný mix hudby. ()

bigmatko

výborne spracovaný seriál, ktorý dopĺňa SW universum o detaily a príbehy, ktoré by vydali aj na samostatný film. Dozviete sa veľa zo života jednotlivých známych aj neznámych postáv a lepšie pochopíte niektoré udalosti z filmov hlavne pokiaľ ide o temnú a svetlú stránku sily a fungovanie republiky. pre milovníkov SW je to priam povinná jazda. Niektoré udalosti sú spojené aj z najnovšími filmami ako je napríklad SOLO. Každá séria je dobrá ale napätie sa stupňuje hlavne od polovice 5 série. Určite sa to oplatí pozrieť. ()

Skyw4lker7

"The Clone Wars Series" boli mierené zrejme od začiatku na detské publikum no niektoré časti si myslím užijú aj dospelí fanúšikovia a 5. a 6. séria je skvelý spin-off k "Pomste Sithov". Hodnotím to celkovo veľmi pozitívne a som rád ,že som sa konečne dokopal si to pozrieť a musím povedať ,že fakt neviem prečo som to tak dlho odkladal. Samozrejme to nesadne každému možno ani animácia - občas sú tu aj výplnove nudnejšie epizódy,ale niekedy príbehovo je to viac než dobré. Vedel by som si niektoré epizódy predstaviť aj v "hranom spracovaní". Odporúčam každému veľkému fandovi STAR WARS skvelé doplnenie prequelovej trilógie ,ale aj celkovo celej "Skywalker ságy". Odporúčam! 20 min. epizódy si myslím každý prekusne :) 🚀🤺⭐🌎💥🌅 Už len čakať do 21.02.20 na veľké finále v 7.sérii :). 👆👍 #CloneWarsSaved ()

Cardo

NO TO SE NEOKOUKÁ!! POZOR SPOILERY: Vždy jsem měl rád prequely, ale z Klonových válek jsem v češtině viděl jen S1 a S6, ale nově jsem viděl v češtině už všechno a to stejně rychle jako Darth Vader mění dohodu, vysloveně jsem to hltal jak Rancor gamorreánský strážce. 1. série je určená víceméně pro jedijský ratolesti, ale i tak stojí za to. Seriál dosáhne několika vrcholů. Na konci 5. série jsem byl naprosto zdrcen odchodem Ahsoky, od konce 6. série jsem čekal něco víc (a to všichni tvrdí, jak je to důstojný) a konec 7. série byl dobrý, ale taky celkem citově ždímající, z filmů vám prostě nedojde, jak moc tragický byl přechod Anakina na temnou stranu Síly! Celkově seriál doporučuji! ()

beny258

První dvě (a půl) série cílí zcela evidentně hlavně na děti. Příběhy jednotlivých dílů jsou velmi předvídatelné a vlastně je to pořád to samé dokola. V půlce třetí série však zničehonic dostává seriál úplně nový rozměr. Úplně nejvíc jsem si užil poslední 3 díly páté a poslední 4 díly sedmé série. Obzvlášť musím vypíchnout právě ten konec sedmé série. Z této čtveřice dílů bylo zcela zřejmé, že tvůrci se opravdu snažili, aby to stálo za to. Animace vypadala realističtěji a jednotlivé dialogy a scény byly mnohem emotivnější. Myslím si, že si tento seriál právoplatně zaslouží 5 hvězdiček. ()

13Maty13

"Every choice you have made has led you to this moment."     /// O Clone Wars, se říká, že je to jedna z nejlepších věcí, co SW vytvořil. Za mě to tak není! CW má možná až půlku epizod, které jsou o ničem, nudné a nebo dětinské. Kdyby je nemělo, tak ano je to nejlepší SW. Kvůli tomu je takové i moje hodnocení, ač bych byl rád, aby bylo lepší, ale hlava mi rádi toto hodnocení. Animace ze začátku je hrozná, což se dá překousnout, ale mrzí mě, že to nemělo větší péči. Abych tady jen nenadával, chtěl bych říct věci, co na tomhle seriálu miluju. 1) Počínaje postavami...Ahsoka je jedna z nejlepších postav SW. Její rozvoj napříč seriálem je úžasný. Všechny postavy jsou skvělé, tím mylsím hlavně Anakina, Obi-Wana a Rexe. Ovšem i třeba takový Kit Fisto, nebo Mace Windu tu dostanou prostor. To stejné platí i pro záporáky. Dooku, Maul, Savage, Asajj, Griveous i Sidious jsou perfektní. 2) Líbilo se mi, že seriál občas vlkouznul do vážnějších témat a nebál se i smutných chvílí. Celé finále CW, nebo smrti postav jsou právě jedny z těch nejlepších momentů. 3) Teď bych rád výjmenoval dějové linky, které pokud nechcete koukat na celý seriál nesmíte minout...krádež Jediského Holocronu z chrámu Jediů, linka s Bohy Mortisu, kde zabrušujeme do SW mytologie. Bitva na Umbaře pod velením Jedie Krella, Maulův vzestup, ovládnutí Mandaloru a pomsta Obi-Wanovi. Samozřejmě nesmím zapomenout zmínit útok na chrám Jediů, který vedl k odchodu jedné z postav. Pěťákovo vyšetřování, nač slouží čip v klonech, Yodův výcvik, Vadná Várka a samozřejmě fenomenální zakončení.   / Tohle všechno sice zní hezky, ale jak jsem psal na začátku, tak polovina všech epizod nestojí za moc. O CW by se dalo povídat hodiny, ale na to tady není prostor. Nicméně jsem rád, že jsem to viděl a doporučuji každému kdo váhá zda to za to stojí.  PS: Vybrat hlášku na začátek byl velice těžký úkol. Nakonec jsme tedy vybral jeden z rozhovoru Maula a Ahsoky před jejich skvělým duelem :).   / Hodnocení: S1 6/10, S2 7,5/10, S3 7/10, S4 7/10, S5 7/10, S6 7,5/10, S7 8,5/10. Celkem 7/10. ()

Rikoz99

SPOILERY! Když jsem toto začal před pár měsíci sledovat, tak jsem vůbec neměl tušení, co se z Clone Wars vyvine. Jasně, viděl jsem ty memes, že od třetí série začne být všechno temné a tak, ale nemohl jsem tušit do jaké míry. Asi si většina myslí, že je toto opravdu jen pohádka pro děti, čímž to taky asi začínalo, kdy osobně bych řekl, že série 1-3 byly docela mírné oproti zbytku, ale tento seriál opravdu obsahuje vše, nebo alespoň většinu toho, co vojáci mohou zažívat - smrt přátel, ostatních vojáků apod., i když to jsou jen klony nějakého bounty huntera. No, tak tito kloni, které jsme mohli vidět v epizodách 2 a 3 jako nějakou náhodnou armádu, kterou nějaký náhodný jedi před deseti lety nechal potají vytvořit je najednou plná jedinečných lidí, kteří sice mají pořád do jisté míry stejnou podobu, ale nějak se od sebe liší, ať už tetováními, barvou a délkou vlasů, nebo čímkoliv jiným. Jo, a ten náhodný jedi, Sifo Dyas, má v seriálu také story arc. Příběh se tedy dělí na arcy, nebo jakési mini-série, vždy čítající pár epizod zaměřené na nějaké téma, planetu, obsahující různé postavy, od ať už komunitou nenáviděného Jar Jara, po skupinu "nepovedených" klonů Vadnou Várku (The Bad Batch). Někdy jsou tyto arcy dost podprůměrné v porovnáním s ostatními, ale řekl bych, že příběhy nemůžou být vždy plné akce a soubojů, takové "nudné" věci do životů patří. Postavy tento seriál zvládl opravdu dobře. Ty, které jsme mohli vidět v pozadí trilogie filmů 1-3 vzal a přetvořil je do jedinečných a zapamatovatelných postav, u kterých jsme také mohli vidět v průběhu nějaký vývoj a charakterový růst. Opravdu, díky tomuto jsem se začal zajímat o postavy jako Plo Koon, Captain Rex, nebo Ahsoka Tano, což sice není nic ojedinělého, ale i tak. Krom jakéhosi "vylepšování", přibyly i postavy nové, jako Bo Katan Kryze, kterou jsme později mohli vidět i v Mandalorianovi, učně hraběte Dooku, Asajj Ventress, nebo bratra Darth Maula, Savage Opress, a mnoho, opravdu mnoho dalších. Dřív zmíněnými arcy byly také představeny nové planety, jako např. Dathomir, odkud pocházel Darth Maul a Ventress, nebo přidaly také dost velmi známému Coruscantu, především teda jeho spodním vrstvám. Mým asi nejoblíbenějším arcem, když pominu ten finální, tak byl o Pongu Krellovi, aka jakémusi temnému jediovi/"sithovi", který si myslel, že se přidá k Dooku. Tak dobře napsaného záporáka se vidí málokdy. Je to sice prostá svině, ale když vezmu v potaz, že proti sobě poslal 2 čety klonů, v podstatě bratrů. Má jakási nenávist vůči této postavě je taky potvrzena tím, že existuje subreddit "r/f*ckpongkrell". Když se odprostím od samotných arců, tak každý moment Darth Maul byl na obrazovce jsem hltal. Opravdu, seriál se pouští do všehomožného, co bylo a mohlo být jen na chvíli zmíněno, což bych přirovnal k tomu, že samotné Clone Wars byly jen v jedné větě zmíněné Obi-Wanem v původních Star Wars. Jedinou z velmi mála výčitek, které mám je fakt, že separatisté moc nevyhrávali, Čekal bych, že s miliony droidů by zvítězili víc. Ono když ti samotní droidi jsou většinou jen pro nějaký komedický efekt, tak tomu dost nasvědčuje. Emocionální konec byl zvládnutý bravůrně, nemám co k němu dodat. Když se odprostím od příběhu a přesunu se k celému vizuálu a zobrazení, tak ten postupem času jaksi rostl a zlepšoval se. Tím nechci říct, že na začátku to vypadalo nějak strašně, ale pokrok byl znát. Hudba a obecně sound design je naprosto úžasný a dechberoucí. Například část, kdy si šel Palpatine vyřídit sám účty s Maulem a jeho bráchou, nebo když se proti Pongu Krellovi obrátili kloni, nebo závěrečné souboje Ahsoky a Maula byly naprosto skvělé, jak vizálně, tak po stránce audia. Tyto souboje nejsou jediné výborné, je jich víc, ale jsou jediné, co mi utkvěly v hlavě. Takové souboje jsou asi naprostá TOP v celém seriálu, hlavně protože nemusí záviset na fyzické limitaci herců, tak může Dooku dělat manévry, o kterých by Sir Christopher Lee jen snil. Sice zde vypichuju jen z většiny dobré věci, seriál určitě není dokonalý. Mouchy má, ale přes ty jsem schopen jakožto relativně nedávný fanoušek Star Wars přenést a je jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. 100% () (méně) (více)

CheeseFigure

Sedem sérií. Pri takom počte epizód sa nájdu také, ktoré ma bavili a i také, ktoré ma vyslovene nudili. Nebudem sa tu hlbšie o tom rozpisovať. Čo sa týka postáv, tak si ma hlavné trio v zložení Anakin, Obi-Wan a Ahsoka získalo. Jedná sa o sympatické postavy s fajn chémiou. Samozrejme sú tu aj iné, ktoré bavili, ako napríklad veliteľ Rex. Napriek tomu by neuškodilo, keby sa viac dielov sústredilo aj na iné charaktery. Na iných Jediov napríklad. Čo sa týka zloduchov, Clone Wars ich ponúka kopu. I keď sa väčšinou jedná o agentov Separatistov, tak sú svojim spôsobom nejak unikátni a zábavní. Najlepšími sú samozrejme Grevious, Dooku a Maul, ktorého epizódy radím k tým najlepším. A nesmiem zabudnúť ani na skvelého Cade Banea, ktorý mal ale menej dielov, ako by som si prial. Animácia je možno divná, ale rýchlo som si na ňu zvykol. Musím si rýpnuť do jednej veci a to, že prečo sa bojoví droidu chovajú ako ľudia? Prečo sa boja, cítia ,,bolesť" a podobne? Nemali by byť ako stroje bez emócií? Nie sú emocionálni droidi zbytočnosť? Chápem, mali byť vtipnou zložkou, ale i tak som na to musel poukázať. Clone Wars bol fajn seriál. Nemôžem povedať, že by ma rovnako bavili všetky jeho aspekty, našli sa aj také, ktoré som si vyslovene pretrpel. Ale pozitívny pocit pretrváva. ()

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

13.02.2022

Zatímco proslulý námezdní lovec Boba Fett svou seriálovou pouť již čerstvě završil, dle mnohých kritiků a fanoušků snad i nadobro, hrané Star Wars univerzum se na streamovací službě Disney+ teprve… (více)

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (více)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (více)

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

20.03.2020

Ve druhé sérii seriálu The Mandalorian od Disney+ si podle čerstvých informací zahraje taky herečka Rosario Dawson (Zombieland: Rána jistoty, Trans). Herečka by měla ztvárnit postavu Ahsoky Tano,… (více)