Naruto: Šippúden

• Japonsko ナルト 疾風伝 (více)
Japonsko, (2007–2017), 200 h (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Akeno Watanabe, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Džúróta Kosugi, Ikue Ótani, Jú Asakawa, Júsuke Kamidži (více)

Epizody(500)

Seriál se odehrává dva a půl roku po odchodu Naruta z Konohy. Náš hlavní hrdina zmoudřel a pomalu si začíná získávat přátele. Tým 7 získá náhradního člena za Sasukeho a pokusí se ho dostat ze spárů Orochimara a následně organizace Akatsuki. Podaří se jim Sasukeho zachránit nebo bude dokonce válka ninjů? Bude Sasukemu stačit pomsta nebo bude schopen zajít dále? (Negticek)

fablefavorit

Pokračování světově populárního anime, přesouvající se do "dospívající fáze" protagonistů. Na Shippuudenu je nejpůsobivější skutečnost, že jeho kvalita se pohybuje lineární křivkou, tj. od sledovatelné záležitosti až po fillery zamořenou sratchku. Nepomáhá ani nestálá kvalita animace (Naruto vs Pein je odpad století!), horší hudba než v originále, více fillerů než v originále, atd. Manga lepší, ale nakonec je to přece jen předloha, která se po určité době začne opakovat dokola a dokola. Závěr á la Dragon Ball tragický. ()

baiskon108

Ninžovský shounen epos! Fillerová vycpávka je sice opravdu strašná, ale co se týče hlavní dějové linie – je úžasná. Samozřejmě musím zmínit organizaci Akatsuki! Zjevují se ti nejlepší zločinci, co se v Naruto světě zatím ukázali a nejvíce mě poznamenal jejich vůdce – PAIN. Postavy jako je tato přímo zbožňuju, protože nejsou tak trapně černobílé, jak nám zločince a hrdiny většinou lidé předhazují. Je prostě tak diskutabilní, ale právě proto, že se nad ním tak zamýšlím, je pro mě důkaz, že je to velmi propracovaná postava. A Painův souboj s Jiraiyou je prostě to nejvíc, co v samotném anime je! Skrytá Deštná vesnice měla tak zvláštní a depresivní atmosféru a samotný souboj v sobě měl všechno – přes ultimátní techniky a promyšlené taktiky boje až po správné míchání naděje s beznadějí (spoiler: poustevník dostal opravdu tu nejhrdinštější smrt). Nadcházející Painův boj s Narutem byl také perfektní a následovný dialog Naruta a Nagata o docílení míru byl vážně nezapomenutelný. Ale pak přišel další příběhový arc s válkou, která působí v příběhu jaksi navíc a zbytečně. Sice bylo celkem zajímavé znovu pozorovat mrtvé postavy v „Edo tensei“ (hlavně předchozí Hokagové) a ano, Madarův hlavní plán „Tsuki no Me“ měl taky něco do sebe, a nesmím zapomenout na epický souboj Guy vs. Madara – ale pořád tu byla nudná Zetsu armáda, přehnaně silný Naruto a nakonec představení nezajímavé Kaguyi, coby nejvetší záporačky, která tento arc definitivně zabila. Ale závěrem se konečně odehrál velmi očekávaný souboj Naruta a Sasukeho – a ten nezklamal. Díl pod jménem „Pečeť smíření“ mě vážně emocionálně dostal a beru ho nejen jako ukončení jejich souboje, ale i celého anime. Je toho vážně moc, co bych mohl vychválit (např. ještě Shikamarovu pomstu), tohle anime je sice mé první, ale i tak si myslím, že už nic lepšího být ani nemůže. Kishimoto se prostě překonal, sice bych chtěl ještě přídavek, ale když vidím navazující pokračování s Borutem, je mi jasné, že už je s pravým Narutem vážně šmytec a tuhle pitomost už neměli vůbec vytvářet. Naruto, změnil jsi hodně lidí. A změnil jsi i mě. ()

TylerGage

Pokračování §spěšného animáku Naruto. Ovšem postavy jsou vyspělejší,chytřejší (pokud nejde o hlavního hrdinu Naruta). Tyto díly jsou více nabité akcí a bitkami. ()

SamanthaM.M

Pôvodne som chcela Shippudenu dať iba štyri hviezdičky namiesto piatich. Nielen preto, že je oveľa dlhší (a teda aj rozťahanejší), než pôvodný Naruto, ale hlavne kvôli nevyváženosti epizód. Pri niektorých canon častiach som zívala a pretáčala a niektoré fillery by som pozerala stále dookola. Ale Shippuden má dačo v sebe, čo ma nútilo pozerať ďalej - fanstastický soundtrack, nové perfektné postavy, ktorých príbehy ma chytajú za srdce a samozrejme, stará partia, ktorá tiež vyrástla a posunula sa o kus ďalej. Hlavný dôvod, prečo však dávam plné hodnotenie sú posledné štyri série. Pri nich som vyplakala asi viac sĺz než pri všetkých ostatných seriáloch, čo som kedy videla, dokopy. A to už je čo povedať. Nikdy by som neverila, že taká detinská kravina ako Naruto sa jedného dňa stane mojim najobľúbenejším seriálom, ale tak to je. ()

CharlieSs

Nenávidím Naruta..nenávidím Sasukeho..Nenávidím Sakuru...celý seroš je dojebaný tím, že všichni obdivujou tu buznu Naruta, všichni věří v buznu Naruta, a ten ko*ot mi vyvraždí celé Akatsuki.. Kurva, toto fakt ne. Už mě to začíná hrozně, ale fakt hrozně srát. ()

HenryIvan

Každý má niečo čo mu robí radosť. Veľa ľudí má koníčky a záľuby. Medzi nie patrí aj pozeranie seriálov. V poslednej dobe ( už je to 10- 20 rokov ) sa veľmi rozmohlo sledovanie anime. Veľa ľudí podlieha stereotypu, že ak je niečo podľa nich „kreslené” tak to je o ničom a pre deti, že to nemá žiadnu výpovednú hodnotu. Keď to ešte nazvú „čínske rozprávky pre deti” je človeku až do plaču. Ja pozerám len Naruta a nič iné. Neverili by ste ( ak ste jedným s tých čo som spomenul ) aké posolstvo a akú hodnotu môže mať niečo také a obzvlášť Naruto. Japónci sú v tom geniálny, že robia všetko precízne, nič nerobia na 50 %. To ako dokážu, zvlášť v tomto prípade, pracovať s problémami dnešnej doby, ľudských problémov a ako vedia vstúpiť hlboko do duše, to nevie žiaden americký seriál a nikdy ani nebude. Všetko závisí na kultúre. Japónci sú vzorom poslušnosti a ctia si tradície. Práve z tradícií vychádza celý tento príbeh. Neuveriteľne množstvo postáv, jutsu ( útoky ) a predmetov vychádza práve z japónskych legiend a mýtov. Keď s tým raz začnete a máte cítenie pre tento štýl umenia, ak sa nebojíte povoliť uzdu fantázii, ak máte v sebe to malé dieťa a nevadia vám animácie, tak si to zamilujete a dostane sa vám to pod kožu. Dej sa začína rozvíjať už od prvej časti úvodného seriálu ( Naruto ) a toto je priame pokračovanie. Je neuveriteľne vyspelé oproti prvému, ktoré je tak trochu naivné a určené výsostne pre deti. Tu sa všetko vysvetľuje, komplikuje, divák sa každou časťou dostáva viac do obrazu a deja. Pre mňa je toto najobľúbenejší, najlepší, najprepracovanejší seriál aký poznám a nikto ma nepresvedčí o opaku. Je to právom seriál, ktorý je u mňa na prvom mieste. Každý si tu nájde svoju obľúbenú postavu, s ktorou sa stotožní. Veľmi mi zaimponovala japónska kultúra, rešpekt, ktorý si preukazujú ( dokonca niekedy aj nepriatelia ), spôsob reči, komunikovania, jednoducho všetko. Ide tu naozaj o viac, než len rozprávku o vymyslenom svete a ľuďoch v ňom. Má to skrytý ( a možno ani nie skrytý ) podtext. Ukazuje nám, že ľudia sa neprestanú zabíjať a nenávidieť pokiaľ si neporozumejú a že bez lásky nie je nenávisť, lebo ak niekoho miluješ a prídeš o neho, začneš nanávidieť. Zakončím to citátom z tohto seriálu : Sometimes you must hurt in order to know, fall in order to grow, lose in order to gain, because life's greatest lessons are learned through PAIN. ( By PAIN ). 100 %. ()

LyBerion

Masterpiece. Ve světě anime najdete určitě spoustu lepších titulů, ale pokud si Naruta oblíbíte a pominete jednoduší průvodní zápletku budete žasnout jak je vše kolem propracováno do detailu a dokáže svým příběhem motivovat nespočet lidí. Animace je zde dost přelomová a určitě oceníte její postupnou gradaci společně se skvělou hudbou. ()

annickka

Juchů! Ačkoliv k Narutovi bych i přes svou nevoli pár výhrad měla, k Narutovi: Shippuuden nemám absolutně žádný. Počáteční motiv záchrany Gaary je prostě s-k-v-ě-l-e-j. Celkově je vidět, že nevyrostl jenom ten magor Naruto, ale i tvůrci. ()

Rado H.

Naruto dospěl a s ním i celý seriál. Pro většinu diváku v ČR je přeci jen snesitelnější sledovat příběhy teenagerů než dvanáctiletých. Stále se občas nevyhne typickým nešvarům z předchozích dílů jako rozvláčnost a pro nás Evropany nezvyklé důrazy,ale přesto - min. co se týče anime je Naruto rpzhodně jeden z korunních princů, ne-li sám král. Nečekaně propracované postavy a jejich příběhy a překvapující souvislosti nutící diváky často znatelně přehodnotit dosavadní pohledy, v tom je seriál silný jako žádný jiný, tedy v anime. Uvidíme kam se příběh dostane, je možné že se hodnocení ještě zvrátí, tak či tak. Hodnotit dílo před koncem je vždy ošidné. Každopádně nelze než říct.........DATTEBAYO ! :D ()

Withree

Perfektní seriál, který skončil z hlediska kvality anime skončil u souboje s Hidanem a Kakuzem, čili něco kolem 80. dílu. Pak pozvolna klesá. ()

Dony Gorila

Snad jediný seriál ve stylu manga který mě doopravdy oslovil. Musím dát 5*, to si určitě shippuden zaslouží. Nakonec jen, štve mě kolik lidí z tohoto skvostu dělá pohádku podobnou pokémonům. ()

Claude Speed

Shippūden je daleko lepší než ta série, na kterou navazuje. Opět se můžeme setkat s kvantem skvělých postav, výborně vymyšlených soubojů a ještě lepším soundtrackem než v minulé sérii. Vše je perfektní, vše krásně šlape, dokud nedojde na souboj "Naruto vs. Pein". Od této části anime už to jde jenom z kopce. Příběh začíná být čím dál víc absurdní, neustále se to natahuje, i přesto že je Narutova tématika dokonale vyždímaná. Celá série začne bobtnat nicneříkajícími fillery, hlavní postava je rok od roku větší dement, a korunku tomu dává Sakura, která se od akademie v podstatě vůbec nezměnila, čili neustále je to stejná kravka... Ale co, prachy to rejžuje, tak proč nepokračovat (v další destrukci). PROBOHA, ZASTAVTE TO UŽ NĚKDO! ()

ElChe

Naruto je anime s obrovským potenciálem, bohužel tvůrci anime se asi rozhodli, že pošlou celý příběh i s jeho postavami do kytek. Začátek Shippudenu byl poměrně slibný a navazoval na zdařilé dílo Naruto, co se ovšem začalo dít od Peinova vpádu do Konohy nemá snad obdoby. Tvůrci se neustále snaží "vylepšovat" původní historii o příšerné fillery, které snad nemají konce. Oproti manze, která je výborná si tedy anime stojí velmi špatně. ()

kukkik

Super seriál na který se rád dívám. S fillery si už hlavu nedělám a prostě se na ně nedívám. Děj se opravdu poněkud táhne a často zabere jeden rozhovor, který by mohl trvat jen pár minut, celý díl. Ale když už se vysílá opravdový děj a akce tak to stojí za to :-) 5/5 ()

Blacki

Moje druhé nejoblíbenější anime. Oproti první řadě (pokud se tomu tak dá říci) se mi Shippuden líbí mnohem více, asi díky tomu, že jsou všichni starší, mají nové techniky a celkově mi příběh přijde více dospělejší. Fillery se samozřejmě vyskytují, ale i tak si myslím, že to seriálu příliš neubírá. Baví mě a to mi stačí. ()

Sentax

Kakashi ma naučil, že nikdy nesmiem opustiť svojich priateľov. Jiraiya ma naučil, že aj tie najťažšie veci dokážem silou vôle. Itachi ma naučil, že žiadne obmedzenia nesmú prekročiť bratskú lásku. Minato a Kushina ma naučili, do akej miery sa môže rodič obetovať pre svojho syna. Sakura a Hinata ma naučili, že láska nepozná prekážky. A Naruto... No Naruto ma naučil veľa vecí ale hlavne ma učil aby som sa nikdy nevzdal! To je všetko čo som sa naučil. Ďakujem. ()

Doski

Nejlepší Anime, které mě zasáhlo a kdyby nebylo tak důležité vidět všechny díly nebo číst všechny díly mangy (kvůli docela složitému ději a příběhu všech postav), tak k tomuhle jednou za čas opět sednu/lehnu. 85% ()

Mik_e

Není potřeba shlédnout mnoho dílů pro zjištění, že Shippuden je ještě o jednu třídu výš než původní seriál. Nápaditý, emocionálně ještě působivější (a patetičtější, ale vzal to čert) a navíc vyráběný s vyšším rozpočtem, na celkové úrovni animací je to znát. Komu se líbil původní Naruto nechť toto bere všemi deseti. ()