Naruto: Šippúden

• Japonsko ナルト 疾風伝 (více)
Japonsko, (2007–2017), 200 h (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Akeno Watanabe, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Džúróta Kosugi, Ikue Ótani, Jú Asakawa, Júsuke Kamidži (více)

Epizody(500)

Seriál se odehrává dva a půl roku po odchodu Naruta z Konohy. Náš hlavní hrdina zmoudřel a pomalu si začíná získávat přátele. Tým 7 získá náhradního člena za Sasukeho a pokusí se ho dostat ze spárů Orochimara a následně organizace Akatsuki. Podaří se jim Sasukeho zachránit nebo bude dokonce válka ninjů? Bude Sasukemu stačit pomsta nebo bude schopen zajít dále? (Negticek)

ikilledjenny

Myslím, že po již cca 280 shlédnutých epizodách mohu hodnotit. Jedinou vadou tohoto úžasného anime jsou fillery. Některé byly koukatelné jako díly s krystalovou technikou nebo Utakatou, jinak byly naprosto příšerné, prostě neví, co by, tak pustili do éteru "vylepšené" díly z prvních 220 dílů. Teď k samotnému příběhu... Naruto se vyvinul, ale pouze schopnostmi, jinak zůstává pořád naivní, až to bolí. Pár mých oblíbenců zemřelo, tak jsem si pobrečela, pak jsem se zase zasmála. Jednoduše je tohle anime nadprůměrné ve všech ohledech, skvělý soundtrack, openingy, endingy, pěkná animace, zajímavé postavy s ještě lepšími schopnostmi ... 8/10 ()

Lastsurvivor

Nemůžu jinak než dát o hvězdičku víc než u Naruta, jsou tu lepší souboje s lepšími technikami, postavy jsou dospělejší, takž si mohou víc dovolit než coby děti, a hlavně Akatsuki jsou úžasní nepřátelé. EDIT s epizodou 329 nemůžu jinak než prohlásit tento anime za jeden z nejlepších shouhenů všech dob. Zápletka, postavy, vše se vyvíjí naprosto nečekaně a zároveň člověk cítí že vše bylo v plánu už od začátku. Jediné, co mi brání v hodnocení 100% je velké množství fillerů, většinou dost nudných. Opravdu, zvlášť když si člověk udělá maraton Naruta a Naruta shippuuden, skvost tohoto žánru. ()

Nikitoss95

Kámoš mi doporučoval, a já od shlédnutí první série tohoto skvostného anime, jsem se nemohl odtrhnout, dokud jsem neviděl všechny díly; je to velmi poutavý příběh, mající smysl; typicky japonské schéma uspořádání světa- 5 živlů ( voda, oheň, vzduch, blesk, země); svět ninjů, majících čakru, pomocí níž dokážou bojovat se speciálníma technikama; obzvlášť Naruto Shippuden je skvělý, neboť narozdíl od prvního seriálu Naruto, je víc vážný, jde o záchranu světa; hlavní hrdina Naruto je už zkušený shinobi... žádné jiné anime jsem zatím neviděl,ale tohle určitě doporučuji ()

Oxyk

Ten kdo má negativní názor je asi bezcitný nevzdělaný primát. Naruto bylo vždy mé dětství, Shippuden byl opravdu příběhově nejlepší anime, které kdy vyšlo. Ne-li jednou mi ukápla slzička. Fakt se těším, až se pořádně rozjede Boruto. 100/10 ()

Mikkail

[Emoce ★★★★★ | Děj ★★★★★ | Grafika a hudba ★★★★★] Naprosto úžasné, epické, dokonalé. Příběh, který přebil zbytek seriálové říše. Naruto se po třech letech tréninku vrací domů a je odhodlán zachránit svého kamaráda Sasukeho z temnoty. Tehdy ještě nikdo netušil, jak snadno bude svět přiveden na pokraj své existence. Ač se seriál zdá jakkoliv zaměřen na boj a pestrobarevné shinobi techniky, ta nejzákladnější myšlenka vypráví o důležitosti kamarádství. Rozsáhlost děje nemá obdoby, každý charakter má svůj životní příběh. Není to seriál pro ty, kteří dychtí jen po akci. Děj se často vrací v rámci vzpomínek do dětství postav. Příběh je propleten scénami, při nichž mnohkdy i slza ukápne, čemuž napomáhá i všudypřítomná krásná hudba. A konečně, ze Shippūdenu plyne i bezedná moudrost, příkladem budiž citát mého oblíbence Itachi Uchihy: „Lidé žijí své životy podle toho, co pokládají za správné a pravdivé. Tak definují „realitu“. Ale co to znamená „pravda“ nebo „správné“? Jsou to pouhé nepřesné pojmy... Jejich realita může být zkrátka jen další iluzí. Každého můžeme jednoduše považovat za blázna žijícího v jeho vlastní realitě, ovlivněné jeho vlastním přesvědčením.“ ()

Isag1

Absolútne nevidím v tomto anime žiadnú slávu. Ľudia to veľmi vyzdvihujú, pritom je to absolútne normálne basic anime, ktoré má iba špecialnejší príbeh a veľa emócií, pravdaže ako ostatné shonen anime. Meatridujú to iba 13 ročné toxické decká, ktoré si myslia, že to je najlepšie anime na svete. WAU ()

wobufet

Druhá řada de naprosto do kytek. Stupidní nudné a hlavně natáhlé díly odradí spoustu fanoušků. Proto, čtěte mangu ! ()

anubiskt

Hodnocení anime bývá velice zrádné, neboť se nám zde velmi často vyskytují fillery (díly, kde se neposouvá příběh podle mangy) valné i nevalné úrovně. Když přivřu oči a zmiňované fillery nebudu brát vpotaz, lze označit Naruto Shippuuden jako jedno z nejlepších anime vůbec a oproti první řadě (dá li se to tak nazvat) nabírá zběsile na intenzitě. Hudba, souboje, vztahy, příchod a odchod nových postav – to vše je intenzivnější než kdy dříve a v posledních dílech Naruto pomalu opouští od tradičních japonských kašpařin a vše je vážnější. Všichni vyrostli nebo zestárli a jak už to chodí, svět dospělejších není tak růžový jako svět dětí. Celá atmosféra Listové vesnice si mě podmanila a já hltám každý nový díl, protože příběh se dá vyprávět z tolika pohledu různých postav, že zkrátka snad nikdy nezačne nudit. Úplně nejvíc bych ale vypíchl emoce. Nejsem žádný tvrďák, ale téměř u žádného filmu mi snad neukápla slza, což Naruto naprosto vyvrací. Některé scény jsou tak emotivní a tak dokonale pojaté, že se do děje vžiju celou svou duší a vnímám každý z posledních nádechů umírajícího hrdiny, jako by byl můj vlastní – a o to přece jde. Když vás něco dokáže strhnout a na chvilku vytrhnout z šedi reálného světa, tak to na sto procent splnilo svůj účel. ()

Zabuza

Zatiaľ sa nachádzam okolo 30. dielu, takže hodnotenie nie je úplné. Naruto Shippuunden pokračuje v rovnakom duchu ako jeho mladší bratšek a plní moje očakávania. Na rozťahané sekvencie, opakovanie deja a spomienky som si už pomerne zvykol a až tak mi to neprekáža. Konečne sa dostala k slovu Akatsuki, plná nadupaných borcov. Opäť je tu skvelá rôznorodosť postáv a výborný dej. Hrdinovia dospeli, seriál je o trošku vážnejší ako minule, ale aj napriek tomu sa udrživa vo vtipnom duchu. ()

LAminator

No tento naruto se me libí více nez jeho předchudce hudba je zhruba nastejno možna kapku horší jinak příběh bitky super.Jediný problém a bohužel docela velký jsou tzv fllery (díly co nijak neposouvají děj) jejich bohužel dost a navíc 80% takového dílu tvoří nudné rozhovory a žadný boj neboli nuda až na púdu.Kdybych měl započítat do hodnocení i flery byli by to tak 3 hvezdy ja hodnotim pouze normalní díly a ty jsou na 5. :-) ()

Leyla

Naruto plus lepší animace, dospělejší charaktery (a jejich jutsu), tisíckrát lepší soundtrack...Naruto ode mě dostal 5....Shippuden by si zasloužil aspoň 6:) ()

KacHnAop

Pamatuji si, jak jsem se mému kamáradovi smál, že ztrácí svůj drahocenný čas sledováním takovéhle japonské animované kraviny. Jednou mi však řekl, že mám zkusit zhlédnout jediný díl. Řekl jsem si proč ne. První díl, který jsem viděl mě nijak neurazil a začal jsem Naruta sledovat častěji. Stále dosud nechápavě kroutím hlavou, o co jsem celou tu dobu přicházel. Pokud jste viděli pár dílů, které vás nijak zvlášt nezaujaly a hodláte stím skoncovat, tak vás srdečně prosím, nedělejte chybu jako já a dejte Narutovi více šancí a prostoru, protože opravdu stojí za to. Chce to pouhou orientaci, o čem Naruto doopravdy pojednává. Jestli ani poté vás Naruto neosloví, máte plné právo ho do konce svého života odsuzovat. Dostane vás nejenom vynikající hudba, ale i humor, akční souboje a hlavně dokanale vymyšlený příběh. ()

popo666 odpad!

Citim, ze Naruto ma svoj silny fanklub. No dufam ,ze sa neodvija len od tohoto serialu, a ma aj realne zasadene korene v nejakej knihe, alebo hocicom inom, ako tejto parodii. ()

sweetRozarie

Nejen Naruto dospěl a seriál pokračuje - tentokrát bez přihlouplých komentářů dětských postav. S rostoucím věkem hlavních hrdinů roste i kvalita seriálu, přijde mi mnohem propracovanější, napínavější a hlavně nápaditější. Škoda těch fillerů, které doprovází značnou část Shippuudenu, avšak nedávno skončily a tak se těšme na další, lepší díly. ()

Hellscuboy

miluju anime a Naruto je můj unik ze všedního světa...někdy blboučký,někdy dojemný,někdy brutální,někdy spousty citů....zkrátka,tady je absolutně vše,zmíním bitvu s Peinem,nejlepší s celého sejroše!!!...jediné co mě maličko vadí...jsou ty vzpomínkové díly,to nemusím....pokud by si to tvůrci odpustili,jen sem tam něco a nasekali stopáž do 50ti minutových dílů...byl bych maximálně spokojený...datebajo... ()

LuKiss

Pokračování, teď už skoro dospělého ninji Naruta z Konohy, stojí za to. Na rozdíl od předchozícho Naruta, je Shippūden od začátku nabit příběhem a kací, kde nemusí plnit mise tipu skoč mi pro kočku. Bouhužel se i v Shippūdenu objevuje spousty fillerů, které hlavní příběh jen odsunují a člověk pak musí čekat třeba i další měsíc než se dění někam posune, ale i tak to čekání pak stojí za to. ()