Naruto: Šippúden

(seriál)
  • Japonsko ナルト 疾風伝 (více)
Trailer
Japonsko, (2007–2017), 200 h (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Akeno Watanabe, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Džúróta Kosugi, Ikue Ótani, Jú Asakawa, Júsuke Kamidži (více)

Epizody(500)

Seriál se odehrává dva a půl roku po odchodu Naruta z Konohy. Náš hlavní hrdina zmoudřel a pomalu si začíná získávat přátele. Tým 7 získá náhradního člena za Sasukeho a pokusí se ho dostat ze spárů Orochimara a následně organizace Akatsuki. Podaří se jim Sasukeho zachránit nebo bude dokonce válka ninjů? Bude Sasukemu stačit pomsta nebo bude schopen zajít dále? (Negticek)

Trailer

Naslund

S větším rozpočtem a tedy i o něco lepší animací Naruto pokračuje po několika letech dál. Tentokrát není třeba čekat 30 dílů na rozběhnutí příběhu a pokračuje se v duchu konce 135. dílu Naruta. Bohužel již není takové tempo jaké bylo v původním seriálu. Některé scény jsou zbytečné protahovány a některé přidány. To naštěstí moc neubírá na zábavnosti a díly jako "10 loutek proti 100" jsou dokonalé. Časem však tempo zemřelo. Napočítal jsem, že jeden díl trva 2,5 minuty jejich času a během celé té doby se jen povídalo. Kolem dílu 45 jsem nevydržel a musel přerušit. Každopadné manga stále svěží i po 430 kapitolách. ()

Monoxid

Zpočátku se to jeví jako superseriál, sice dvě minuty trvají dva díly nebo tak něco(už si to moc nepamatuju), ale v nadšení tvůrcům drobnou chybu prominu a hltám každý další díl. Krize se dostaví, když už mám stávající díly zkouknuté a rozhoduji se mezi koukáním na fillery a mangou. Inu, přečtu si mangu a zde je ten problém - seriál už není zajímavý, hudba už nezní tak krásně a na zhoršující se animací zdeformované postavy se nedá koukat. A tak seriál odvrhnu a sháním se po jiném. Jsem zklamaná a když se k němu chci po čase vrátit, narážím na samé fillery. Je to škoda a připadá mi to jako zrada, když se zamyslím, jak by to asi vypadalo, kdyby seriál s počáteční kvalitou dojel až do konce. (Bohužel, konec mangy se taky ne a ne dostavit. Tvůrce se asi nepoučil z toho, jak to dopadá, když se něco zbytečně protahuje. Takový naředěný inkoust.) ()

SamanthaM.M

Pôvodne som chcela Shippudenu dať iba štyri hviezdičky namiesto piatich. Nielen preto, že je oveľa dlhší (a teda aj rozťahanejší), než pôvodný Naruto, ale hlavne kvôli nevyváženosti epizód. Pri niektorých canon častiach som zívala a pretáčala a niektoré fillery by som pozerala stále dookola. Ale Shippuden má dačo v sebe, čo ma nútilo pozerať ďalej - fanstastický soundtrack, nové perfektné postavy, ktorých príbehy ma chytajú za srdce a samozrejme, stará partia, ktorá tiež vyrástla a posunula sa o kus ďalej. Hlavný dôvod, prečo však dávam plné hodnotenie sú posledné štyri série. Pri nich som vyplakala asi viac sĺz než pri všetkých ostatných seriáloch, čo som kedy videla, dokopy. A to už je čo povedať. Nikdy by som neverila, že taká detinská kravina ako Naruto sa jedného dňa stane mojim najobľúbenejším seriálom, ale tak to je. ()

Andrew_Deer

Největším mínusem celé série je jednoznačně málo Temari. :) Ne, vážně, je odporné, že vše už je jen Naruto a Sasuke a ostatní postavy jsou ponožky s dírou na palci: Vyhodit, nebo použít ve chvíli nouze. Pochybuju, že se někdy dozvíme něco víc o vedlejších postavách. Ach jo, jakýs to měl, Kishimoto, potenciál, dokud ses na ostatní nevy*ral.... I přesto 4*. ()

Zíza

Moc se mi to líbí, mnohem více než předchozí Naruto. Postavy jsou víceméně vyspělejší, umí více "cool" technik a tak nějak už znají cestu, po které se mají vydat. Jediné s čím nejsem 100% spokojena, je nová hudba, v předchozím Narutovi přece jen byla o několik řádů lepší. Ale nevadí, budu koukat dál, neb, jak už jsem pravila, tenhle Naruto pomalu vykvétá, aby se mohl stát Hokagem. :-) btw. 91 dílů jsem měla shlédnutých za týden a to ještě jsem musela chodit do školy; to já se jen asi naparuju XoD (Kdosi mě nakazil....) ;-) ~~ 10. 1. 2010 - teď byly dobrý díly, souboje Jirayi a Peina, Sasukeho a Itachiho... Tyhle díly opravdu stojí za to dívat se na Naruta :-) ~~ 6. 4. 2010 po filleru s Utakatou, jehož začátek byl dobrý, ale konec - jak to tak bývá u fillerů - nestál za nic, tu zase začíná manga, kdy se člověk prostě musí těšit. Trénink s žabkama, útok na Konohu, Painova minulost, Danzou hokagem, souboj se Sasukem... prostě teď to bude jen nadupaný... ^^ ~~ 6. 12. 2013 Před nějakou dobou jsem si dala s Narutem pauzu, ale teď jsem se k němu opět vrátila a dala si tak 40 dílů najednou (s tím, že jsem přeskočila fillery). Pořád mě to baví, ale už se těším na konec, navíc jsem si jistá, že brzy přijde (brzy v porovnání s tím, kolik let už má Naruto za sebou). ()

Galerie (1 539)

• Meč Sasukeho Uchihy je Shirasaya Katana. (Velorahex)
  • Od této epizody je seriál v rozlišení 16:9. (CarnTheNunya)
  • V původní manze i v anime preferuje Sasuke hmaty pro levou ruku. Například když používá Chidori, tak pouze levou rukou, zatímco Kakashi, který ho tuto techniku naučil, používá pravou ruku. Lze si však všimnout, že Sasuke má pouzdro na zbraň na své pravé noze a při psaní písemky v první části „Chuuninské zkoušky“ používá pravou ruku. [Zdroj: konoha.cz] (Velorahex)