Naruto: Šippúden (TV seriál)

ナルト 疾風伝

Naruto: Shippūden

Naruto Shippuuden

Naruto: Shippūden

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2007, 500x24 min

Předloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Akeno Watanabe, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Džúróta Kosugi, Ikue Ótani, Jú Asakawa, Júsuke Kamidži, Kazuja Nakai, Ken Narita, Kendži Jamauči, Kendžiró Cuda, Ken'iči Suzumura, Kotono Micuiši, Kózó Dózaka, Mája Sakamoto, Mamiko Noto, Majumi Asano, Nozomu Sasaki, Šin'ičiró Miki, Susumu Čiba, Takako Fudži, Teššó Genda, Tomojuki Dan, Tošihiko Seki, Unšó Išizuka, Wataru Takagi, Mucumi Tamura, Akiko Jadžima, Daisuke Hirakawa, Kentaró Itó, Stephanie Sheh, Nobutoši Kanna, Tošijuki Morikawa, Akira Išida, Masuo Amada, Rjúdži Mizuno, Ikuo Nišikawa, Ikuja Sawaki, Takaši Irie, Juki Masuda, Naoki Bandó, Jutaka Aojama, Jasujuki Kase, Šóto Kašii, Pete Sepenuk, Daisuke Sakaguči, Kazunari Tanaka, Juka Komacu, Hideaki Tezuka, Hiroaki Hirata, Kazuki Jao, Kazue Ikura, Hideo Išikawa, Tomoaki Maeno, Jumiko Kobajaši, Takeši Kusao, Takahiro Sakurai, Satoši Hino, Ajumi Fudžimura, Hiroši Naka, Šinpači Cudži, Naoko Macui, Džódži Nakata, Rjóka Juzuki, Kumiko Higa, Jošimasa Hosoja, Ai Kakuma, Anri Kacu, Hiroši Janaka, Sóičiró Hoši, Takaja Kuroda, Hiroki Jasumoto, Rjóta Takeuči, Tóru Nara, Kazuhiko Inoue, Nobuo Tobita, Takaši Nagasako, Kenta Mijake, Džunko Midori, Daiki Nakamura, Tomohiro Cuboi, Šindži Kawada, Kóki Mijata, Megumi Tojoguči, Haruhi Nanao, Jošimicu Šimojama, Masaki Aizawa, Kósuke Toriumi, Noriko Šitaja, Šizuka Išikawa, Masaši Ebara, Takaja Haši, Emi Šinohara, Kacuhisa Hóki, Šótaró Morikubo, Hóčú Ócuka, Ken'jú Horiuči, Tomojuki Šimura, Šigeru Ušijama, Miju Irino, Takako Honda, Jukari Tamura, Jurika Hino, Ikuko Tani, Júja Učida, Tomomiči Nišimura, Nobujuki Furuta, Nobuaki Fukuda, Takaši Kondó, Tošiharu Sakurai, Makoto Cumura, Masaki Terasoma, Kóiči Tóčika, Nobuaki Kanemicu, Jukihiro Misono, Kudžira, Manabu Sakamaki, Mika Kanai

Naruto a jeho následovník Shippuden jsou pro mě srdcovkou, jakožto jedno z prvních anime (když zapomenu na ty klasiky jako je pokémon, digimon, atp.), které jsem viděl. Z celkového hodnocení musím vytknout fillerové epizody (ikdyž některé se mi přeci jen líbily, ačkoliv jich je pramálo), protože to k tomu vlastně ani nepatří a nakonec by to i snížilo mé hodnocení. První Naruto je pecička a Shippuden se vezl na stejné vlně... Ani nevím, kde nastal ten zlom, jestli to započalo tím útokem Peina na Konohu nebo až něčím pozdějším. Každopádně od praktického vyhlášení a vypuknutí války se to celé veze na vlně, která celou sérii akorát víc a víc potápí. Nejen, že to je animačně o mnoho horší, než kdy dříve, ale hlavně z toho jde cítit už ten komerční šit a snaha vytřískat z toho co nejvíc peněz za co nejmíň práce. Neustálé natahování už tak dost propadlého příběhu mělo za následek, že anime jsem už přestal sledovat úplně a radši si občas zkouknu nějaké starší epizody. Nejlepší epizody a celkově výňatky z celé série pro mě jednoznačně jsou: Smrt Haku a Zabuzy; boj Rock Lee vs Gaara (nejlepší fight ever), Boj a smrt Jiraiyi s Peinem (snad nejvíce motivační, dechberoucí a dojemné až dokonce v mnoha případech k urození slzy); Smrt Kisameho (pro mě je Kisame [a Rock Lee] nejleší postava). Tento seriál u mě fungoval, funguje a bude fungovat i jako motivace a takový způsob odhodlání. V mém případě se tedy nejedná čistě jen o seriál jako takový, ale o něco, co si člověk snaží vzít a převzít k sobě ve skutečném životě, snaží se ztotožnit s různými postavami zde vystupujícími, sblížit se s nimi a brát si je jako své vzory. Ve skrytu celku to tak Kishi i chtěl. Možná totiž, že zde vůbec nejde o seriál samotný, ale čistě jen o projev myšlenek a věcí, které jsou hodné k zamyšlení. Naruto pro mě bude topovkou už navždy, co se týče anime a ačkoliv u mě po posledních epizodách a sériích převládají pocity znechucení, tak přeci jen doufám, že někdy v budoucnu se dočkáme i další a nové série tentokrát už z pozice dospělosti či zobrazení světa nové generace.(21.2.2016)

Naruto dospěl a s ním i celý seriál. Pro většinu diváku v ČR je přeci jen snesitelnější sledovat příběhy teenagerů než dvanáctiletých. Stále se občas nevyhne typickým nešvarům z předchozích dílů jako rozvláčnost a pro nás Evropany nezvyklé důrazy,ale přesto - min. co se týče anime je Naruto rpzhodně jeden z korunních princů, ne-li sám král. Nečekaně propracované postavy a jejich příběhy a překvapující souvislosti nutící diváky často znatelně přehodnotit dosavadní pohledy, v tom je seriál silný jako žádný jiný, tedy v anime. Uvidíme kam se příběh dostane, je možné že se hodnocení ještě zvrátí, tak či tak. Hodnotit dílo před koncem je vždy ošidné. Každopádně nelze než říct.........DATTEBAYO ! :D(14.8.2009)

Na Naruto jsem koukal už v deseti kdy jsem o existenci Shippudenů neměl ponětí. A teď po létech jsem je poctivě většinu shlédl. Prohlubuje se tu zápletka původních 220 dílů. Objevuje se víc postav a víc se seznamujeme s celým kontinentem a historií nindžů. Souboje jsou krutější a brutálnější, postavy jsou starší a záporáci jsou neskutečně BADASS. Dialogy už se tu tak zbytečně nenatahujou jako v původním Narutovi a souboje jsou sice delší, ale epičtější a bohatší na techniky. Soundtrack který přesahuje 3 hodiny poslouchám docela pravidelně a celý a musim říct, že je naprosto úžasnej. Často 5 hvězdiček nedávám, ale anime kde je takhle moc naprosto (většinou :D ) originálních postav s originálními propracovanými příběhy, technikami, vesnicemi a všechno si podle mě nic jiného nezaslouží. Lidé rádi peskujou na lidi co koukaj na Naruta a celkově Anime, že je to "kravina" pro děti(chlapík co trhá lidem orgány aby žil dýl neni pro děti) a pak dávaj Shrekovi a Hledá se nemo 5 hvězdiček, ale to je trochu off topic. Každopádně je to moje nejoblíbenější Anime a rozohdně si nezaslouží veliké opovržení. I když ty filery mimo ty s Kakashim mě neskutečně serou!(6.5.2014)

Infantilnost a pohádkovost původního Naruta nahrazují krvavé souboje, bizarní dovednosti padoušské organizace Akatsuki a animace na docela jiné úrovni. Shippuuden je temnější, zlejší a brutálnější než původní seriál a drží se hlavní příběhové linie. Dočkáte se i několika nečekaných úmrtí ne až tak vedlejších postav. Komu se líbila původní série (a nejsou mu 3 roky), bude Shippuudenem nadšen. Komu se nelíbila a neviděl ji, má smůlu, že si z důvodu neznalosti děje nemůže Shippuuden plně vychutnat.(5.12.2008)

Moje druhé nejoblíbenější anime. Oproti první řadě (pokud se tomu tak dá říci) se mi Shippuden líbí mnohem více, asi díky tomu, že jsou všichni starší, mají nové techniky a celkově mi příběh přijde více dospělejší. Fillery se samozřejmě vyskytují, ale i tak si myslím, že to seriálu příliš neubírá. Baví mě a to mi stačí.(6.5.2012)

• - Když Naruto v 73. díle trénuje s Kakashim přesekávání vodopádu, Kakashi řekne, že "vás deset" (klonů s Narutem) na to akorát tak stačí. Je jich ale jedenáct. (Voorhees)

• - Předlohou pro postavu Rocka Leeho byl Bruce Lee, oba slaví narozeniny 27. listopadu. (P. J. D.)

• - Příjmení „Uzumaki“ je slovní hříčka. Jeho významem je trojrozměrná spirála, něco jako vír. Listová vesnice má symbol lístku, který je nakreslen jako spirála se šipkou. Pečeť na Uzmakiho břiše je spirála, symbol na žadní části jeho bundy a ramenech je spirála a jeden z jeho útoků, Rasengan, znamená „točící se koule“. „Uzumaki“ může také znamenat vír. „Naruto“ může znamenat vír nebo bouři. [Zdroj: Konoha.cz] (Illuminare)