Naruto: Šippúden (TV seriál)

ナルト 疾風伝

Naruto Shippuuden

Naruto: Shippūden

Naruto: Shippūden

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2007, 500x24 min

Předloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Akeno Watanabe, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Džúróta Kosugi, Ikue Ótani, Jú Asakawa, Júsuke Kamidži, Kazuja Nakai, Ken Narita, Kendži Jamauči, Kendžiró Cuda, Ken'iči Suzumura, Kotono Micuiši, Kózó Dózaka, Mája Sakamoto, Mamiko Noto, Majumi Asano, Nozomu Sasaki, Šin'ičiró Miki, Susumu Čiba, Takako Fudži, Teššó Genda, Tomojuki Dan, Tošihiko Seki, Unšó Išizuka, Wataru Takagi, Mucumi Tamura, Akiko Jadžima, Daisuke Hirakawa, Kentaró Itó, Stephanie Sheh, Nobutoši Kanna, Tošijuki Morikawa, Akira Išida, Masuo Amada, Rjúdži Mizuno, Ikuo Nišikawa, Ikuja Sawaki, Takaši Irie, Juki Masuda, Naoki Bandó, Jutaka Aojama, Jasujuki Kase, Šóto Kašii, Pete Sepenuk, Daisuke Sakaguči, Kazunari Tanaka, Juka Komacu, Hideaki Tezuka, Hiroaki Hirata, Kazuki Jao, Kazue Ikura, Hideo Išikawa, Tomoaki Maeno, Jumiko Kobajaši, Takeši Kusao, Takahiro Sakurai, Satoši Hino, Ajumi Fudžimura, Hiroši Naka, Šinpači Cudži, Naoko Macui, Džódži Nakata, Rjóka Juzuki, Kumiko Higa, Jošimasa Hosoja, Ai Kakuma, Anri Kacu, Hiroši Janaka, Sóičiró Hoši, Takaja Kuroda, Hiroki Jasumoto, Rjóta Takeuči, Tóru Nara, Kazuhiko Inoue, Nobuo Tobita, Takaši Nagasako, Kenta Mijake, Džunko Midori, Daiki Nakamura, Tomohiro Cuboi, Šindži Kawada, Kóki Mijata, Megumi Tojoguči, Haruhi Nanao, Jošimicu Šimojama, Masaki Aizawa, Kósuke Toriumi, Noriko Šitaja, Šizuka Išikawa, Masaši Ebara, Takaja Haši, Emi Šinohara, Kacuhisa Hóki, Šótaró Morikubo, Hóčú Ócuka, Ken'jú Horiuči, Tomojuki Šimura, Šigeru Ušijama, Miju Irino, Takako Honda, Jukari Tamura, Jurika Hino, Ikuko Tani, Júja Učida, Tomomiči Nišimura, Nobujuki Furuta, Nobuaki Fukuda, Takaši Kondó, Tošiharu Sakurai, Makoto Cumura, Masaki Terasoma, Kóiči Tóčika, Nobuaki Kanemicu, Jukihiro Misono, Kudžira, Manabu Sakamaki, Mika Kanai, Rie Saitó, Masako Kacuki, Juriko Jamaguči, Rjó Iwasaki, Rjóko Širaiši, Hideo Watanabe, Taeko Kawata, Šó Okumura, Hiroši Ito, Ken'ičiró Macuda, Keidžin Okuda, Kacumi Čó, Šúhei Sakaguči, Hidenori Takahaši, Senda Micuo, Hana Takeda, Jódži Ueda, Fudžiko Takimoto, Masafumi Kimura, Čikara Ósaka, Kentaró Tone, Kengo Kawaniši, Hiroši Iwasaki, Mai Tódó, Kendži Fukuda, Hiroši Cučida, Taiten Kusunoki, Hikaru Mijata, John Eric Bentley, Hisao Egawa

Skvělé pokračování už tak dobrého seriálu "Naruto". Uzumaki Naruto dospěl, stejně jako jeho seriál. Je mnohem vážnější, jde o daleko víc. Pořád se může chlubit s neuvěřitelně detailními postavami. Neuvěřitelně návyková záležitost, kde vás štve snad jen to, že musíte čekat každý týden na dvacet minut z tak užasného díla :) Nemůžu jinak, já ho prostě miluju... Kagebushin no jutsu!(7.8.2009)

Tohle anime miluju. Zde jsou všichni o 2 roky starší, myslím, že to všem i prospělo (jen Rock Lee je tu totálně nevyužitý). Naruto je sice stále takový debílek :), ale i u něj už je vidět věkový posun a určitá dospělost. Sasuke je tu sice strašně nesympatický, ale i tak velmi povedený, hlavně co se týče zevnějšku. Sakura se moc nezměnila, jen už je možná trochu míň naivní. Fillery jsou opravdu strašné, nevydržel jsem se dívat ani na jeden, ale co se týče hlavní dějové linky - JE ÚŽASNÁ. Vše, co jsme se dozvěděli v minulém anime, se teď ukáže naprosto jinak, v tomto případě asi nejvíce chválím za Itachiho příběh. Přibyly tu i nové postavy, největší radost mám rozhodně z organizace Akatsuki!!! Zjevují se ti nejlepší zločinci, co se v Naruto světě zatím ukázali. Hodně mě dojal příběh, jak Hidan zabil Asumu a následně ho Shikamaru pomstil a také příběh o týmu Kakashi, Obito a Rin. Zaujala mě taky Narutova nová technika Rasenshuriken a drsňácký sennin mod. Ale asi nejvíce z celého anime mě poznamenala postava PEIN. Postavy jako je tato přímo zbožňuju, protože nejsou tak trapně černobílé, jak nám zločince a hrdiny většinou lidé předhazují, že v sobě mají dobro i zlo. Pein je prostě tak diskutabilní, ale právě proto, že se nad ním tak zamýšlím, je pro mě důkaz, že je to velmi propracovaná postava. Když se podívám z úhlu všech, tak je to bezesporu nemilosrdný zločinec, ale z pohledu Peina dělá sice krutou, ale jen jinou formu míru. I když s tím, co udělal, moc nesouhlasím, přesto by se dalo říct, že ho chápu. Peinův souboj s Jirayou byl výtečný, poustevníkova smrt byla vážně dojemná. Ale nejlepší Peinův souboj byl proti Narutovi v sennin modu. Ten boj proti té šestici byl tak zatraceně boží, jak každého z nich Naruto tak geniálně porazil, jak nádherně využil potenciál sennin modu, jak na ně všechny stačil úplně sám, to se mu musí vážně nechat. Závěrečný dialog Naruta a Nagata neboli sedmého peina, kde řešili pravé docílení míru a jestli ho lze vůbec dosáhnout, byl vážně nezapomenutelný. Když se příběh odehrával okolo Akatskuki v dvoučlenných týmech, nemělo to žádnou chybu. K závěru už to ale začalo pokulhávat, působilo to moc složitě a docela dlouhý žebříček nadbossů: nejdřív Pein, Obito, Madara, Zetsu a nakonec Kaguya, která se ze všech zločinců asi nejméně povedla. Měli to utnout už u Madary. Ve velké čtvrté válce ninjů mě nejvíce zaujal příchod předchozích Hokagů v Edo tensei, což byla vážně pecka a myslel jsem, že se to už nikdy nestane. A na závěr epický souboj Naruta a Sasukeho, který nezklamal. Díl pod jménem "Pečeť smíření" sice není posledním dílem, ale pro mě osobně je to nádherné ukončení tohoto skvostného seriálu. Je toho vážně moc, co bych mohl vychválit, tohle anime je sice mé první, ale i tak si myslím, že už nic lepšího být ani nemůže. Kishimoto se prostě překonal, sice bych chtěl ještě pokračování, ale když vidím navazující anime s Borutem, je mi jasné, že už je s pravým Narutem vážně šmytec a tuhle pitomost už něměli vůbec natáčet. Dlouho se budu vyplakávat z konce tak výborného anime. Naruto, změnil jsi hodně lidí. A změnil jsi i mě.(22.2.2018)

Naruto prvá séria skončila a druhá pokračuje až po nejakom čase keď viac postáv dospeje. Naruto Shippuden už nie je starý vtipný naruto. Druhá séria naruta je skôr temnejšia a vyspelejšia. Hudba niekedy nedosahuje podla mňa kvality prvej série. A fillery sú niekedy ešte horšie. Animácia v niektorých dieloch bola príšerná. Ale to je tak všetko čo sa dá druhej sérii vytknúť. Ostatné je výborné a napriek mojej kritike môžem povedať, že tie lepšie diely (ktorých je celkom dosť) sú na vysokej úrovni lepšej ako samotná prvá séria. Aby som ešte dodal openingy sú v druhej sérii lepšie (možno aj endingy).(14.12.2010)

• XdanteX

!!!VĚTŠÍ ZLO NEŽ-LI FILLERY JSOU UŽ JEN ZLOČINNÍ TVŮRCI TOHOHLE POŘADU!!! Oproti původnímu Narutovi je tu mnohem více zvratových překvapení. Už to není toliko pohádkové ale co naplat. Vtipností už to taky není ono. Pro skalní fanoušky může být taky ale nepřekousnutelné v poslední době to kolik zařazují fillerů....jejich počet a kvalita jsou hodně na hraně a neuvěřitelně to brzdí hlavní děj. Zdá se mi dokonce jakoby se přímo úměrně natahování čekání na hlavní dějovou linku zvětšovalo. Zatímco čtenáři mangy která vychází podstatně přímější cestou jsou již někde skoro rok (v dějové lince) popředu tak diváci anime začínají být pomalu ale jistě nelidsky mučeni čekáním na to kdy už ty zatracené fillery skončí! EDIT: Měním hodnocení. Hlavní úlohu v tom mají fillery a taky fakt (z 20ti dílů je 15 fillerů, 3 díly flashbacků a 2 díly skutečného děje)...že po Peinově smrti se z toho stala neskutečně patetická sračka....hero-fráze pro vymyté mozky a furt to samé dokola...hodně slziček...hodně předhánění se v tom kolik stovek jutsu kdo umí a čím je kdo zneutralizuje aby se zjistilo že existujou další stovka ultimátních jutsu ("HEJ! Já umím se svým psem vyvolat malé větrnné tornádo" "Hej já umím vytvořit chakrou z ničeho další planetu a seslat ji pouhou myšlenkou na Zemi že při dopadu vyvolá výbuch o síle 10ti jaderných bomb" "ok")..... Nejhorší na tom je to trap-no-jutsu...hrozně zkažené anime...Z jednoho nejvlivnějších ne-li nejslavnějších anime se stal předobraz toho jak by to nemělo nikdy vypadat. Tvůrce a producenty bych strašně rád nakopal do xichtu. Sláva že na netu existujou guidy na to jak se dívat na seriál bez fillerů.(29.10.2010)

Musím snížit z 5* na 4*. Shippuuden ma něco do sebe, ale ztraci cim dal tim vic... Začátek byl skvělý. Kdy se Naruto utkal s Orochimarem bylo naprosto skvělý... ale takhle to roztahovat pořád. Dyť za posledních 20 dílů se nic pořádného nestalo (a to jsem zatim u 90 dílu)... beru akorat hidan a kakuzu dostali požrat... naruto se naucil futon: rasen-shuriken ale zase ho ten kar nemuze používat... tak co to je.. at už se tam dohodnou a udělaj z toho pořadný seriál a at to nenatahujou.... edit unor '10: degrad na 3* ... vzpomínám a je to stejná nuda jako mladší brácha tohodle seriálu... bože jak sem na to dokázal vydržet tak dlouho... (má to pár dobrých omentů... docela mě štve že Pain z Akatsuki si tam nezahrál větší roli do té doby co jsem se díval) ale i tak... stačilo...(30.3.2008)

• - V původní manze i v anime preferuje Sasuke hmaty pro levou ruku. Například když používá Chidori, tak pouze levou rukou, zatímco Kakashi, který ho tuto techniku naučil, používá pravou ruku. Lze si však všimnout, že Sasuke má pouzdro na zbraň na své pravé noze a při psaní písemky v první části „Chuuninské zkoušky“ používá pravou ruku. [Zdroj: konoha.cz] (Velorahex)

• - Seriál se odehrává tři roky po událostech seriálu Naruto (2002). (Claude Speed)

• - V díle číslo 480 (jeden z fillerů) skočil Naruto od monumentů hlav Hokage přímo do vesnice, ale pád nebyl viděn a Naruto žije, přitom je jasné, že spadl z výšky minimálně 50 metrů. (PainM8)