Naruto: Šippúden (TV seriál)

ナルト 疾風伝

Naruto Shippuuden

• Nový Zéland

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2007–2017, 200 h (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Akeno Watanabe, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Džúróta Kosugi, Ikue Ótani, Jú Asakawa, Júsuke Kamidži, Kazuja Nakai, Ken Narita, Kendži Jamauči, Kendžiró Cuda, Ken'iči Suzumura, Kotono Micuiši, Kózó Dózaka, Maaja Sakamoto, Mamiko Noto, Majumi Asano, Nozomu Sasaki, Šin'ičiró Miki, Susumu Čiba, Takako Fudži, Teššó Genda, Tomojuki Dan, Tošihiko Seki, Unšó Išizuka, Wataru Takagi, Mucumi Tamura, Akiko Jadžima, Daisuke Hirakawa, Kentaró Itó, Stephanie Sheh, Nobutoši Kanna, Tošijuki Morikawa, Akira Išida, Masuo Amada, Rjúdži Mizuno, Ikuo Nišikawa, Ikuja Sawaki, Takaši Irie, Juki Masuda, Naoki Bandó, Jutaka Aojama, Jasujuki Kase, Šóto Kašii, Pete Sepenuk, Daisuke Sakaguči, Kazunari Tanaka, Juka Komacu, Hideaki Tezuka, Hiroaki Hirata, Kazuki Jao, Kazue Ikura, Hideo Išikawa, Tomoaki Maeno, Jumiko Kobajaši, Takeši Kusao, Takahiro Sakurai, Satoši Hino, Ajumi Fudžimura, Hiroši Naka, Šinpači Cudži, Naoko Macui, Džódži Nakata, Rjóka Juzuki, Kumiko Higa, Jošimasa Hosoja, Ai Kakuma, Anri Kacu, Hiroši Janaka, Sóičiró Hoši, Takaja Kuroda, Hiroki Jasumoto, Rjóta Takeuči, Tóru Nara, Kazuhiko Inoue, Nobuo Tobita, Takaši Nagasako, Kenta Mijake, Džunko Midori, Daiki Nakamura, Tomohiro Cuboi, Šindži Kawada, Kóki Mijata, Megumi Tojoguči, Haruhi Nanao, Jošimicu Šimojama, Masaki Aizawa, Kósuke Toriumi, Noriko Šitaja, Šizuka Išikawa, Masaši Ebara, Takaja Haši, Emi Šinohara, Kacuhisa Hóki, Šótaró Morikubo, Hóčú Ócuka, Ken'jú Horiuči, Tomojuki Šimura, Šigeru Ušijama, Miju Irino, Takako Honda, Jukari Tamura, Jurika Hino, Ikuko Tani, Júja Učida, Tomomiči Nišimura, Nobujuki Furuta, Nobuaki Fukuda, Takaši Kondó, Tošiharu Sakurai, Makoto Cumura, Masaki Terasoma, Kóiči Tóčika, Nobuaki Kanemicu, Jukihiro Misono, Kudžira, Manabu Sakamaki, Mika Kanai, Rie Saitó, Masako Kacuki, Juriko Jamaguči, Rjó Iwasaki, Rjóko Širaiši, Hideo Watanabe, Taeko Kawata, Šó Okumura, Hiroši Ito, Ken'ičiró Macuda, Keidžin Okuda, Kacumi Čó, Šúhei Sakaguči, Hidenori Takahaši, Senda Micuo, Hana Takeda, Jódži Ueda, Fudžiko Takimoto, Masafumi Kimura, Čikara Ósaka, Kentaró Tone, Kengo Kawaniši, Hiroši Iwasaki, Mai Tódó, Kendži Fukuda, Hiroši Cučida, Taiten Kusunoki, Hikaru Mijata, John Eric Bentley, Hisao Egawa, Rikija Kojama, Hirojuki Kinošita, Secudži Sató, Eidži Takeuči, Daisuke Egawa, Sara Macumoto, Hiromiči Tezuka, Rjúiči Kidžima, Takeši Watabe, Čie Nakamura, Jó Tokinaga, Aoi Inase, Mariko Higašiuči, Taira Kikumoto, Eri Góda, Jóiči Masukawa, Dai Macumoto, Takuma Suzuki, Toa Jukinari, Keiko Nemoto, Rumi Očiai, Šunsuke Sakuja, Akiha Macui, Seiko Jošida, Tadahisa Saizen

Kakashi ma naučil, že nikdy nesmiem opustiť svojich priateľov. Jiraiya ma naučil, že aj tie najťažšie veci dokážem silou vôle. Itachi ma naučil, že žiadne obmedzenia nesmú prekročiť bratskú lásku. Minato a Kushina ma naučili, do akej miery sa môže rodič obetovať pre svojho syna. Sakura a Hinata ma naučili, že láska nepozná prekážky. A Naruto... No Naruto ma naučil veľa vecí ale hlavne ma učil aby som sa nikdy nevzdal! To je všetko čo som sa naučil. Ďakujem.(29.11.2012)

Začátek spíše slabší, nyní po 249. dílu velmi povedené a zajímavé. Dá se říci, že děj graduje do svého konce. Fillery opět nepočítám, resp jsem je neviděl, protože jsou naprosto stupidní. Což platí i o nejnovějším openingu... Za začátek a prostředek tedy dávám ***, k 249. dílu prozatím ****, celkově !bez fillerů! 70%(15.2.2012)

Dříve jsem se anime přímo štítila... avšak jakmile jsem viděla Naruta, pochopila jsem že anime přeci neznamená kvalitu pokémonů. Charaktery, příběh, pár trošičku drastických scének... a taktika boje, kterou bych nezvládla popsat ani náhodou. Výborný seriál, už se těším až k tomu o prázdninách sednu...(6.6.2010)

Moc se mi to líbí, mnohem více než předchozí Naruto. Postavy jsou víceméně vyspělejší, umí více "cool" technik a tak nějak už znají cestu, po které se mají vydat. Jediné s čím nejsem 100% spokojena, je nová hudba, v předchozím Narutovi přece jen byla o několik řádů lepší. Ale nevadí, budu koukat dál, neb, jak už jsem pravila, tenhle Naruto pomalu vykvétá, aby se mohl stát Hokagem. :-) btw. 91 dílů jsem měla shlédnutých za týden a to ještě jsem musela chodit do školy; to já se jen asi naparuju XoD (Kdosi mě nakazil....) ;-) ~~ 10. 1. 2010 - teď byly dobrý díly, souboje Jirayi a Peina, Sasukeho a Itachiho... Tyhle díly opravdu stojí za to dívat se na Naruta :-) ~~ 6. 4. 2010 po filleru s Utakatou, jehož začátek byl dobrý, ale konec - jak to tak bývá u fillerů - nestál za nic, tu zase začíná manga, kdy se člověk prostě musí těšit. Trénink s žabkama, útok na Konohu, Painova minulost, Danzou hokagem, souboj se Sasukem... prostě teď to bude jen nadupaný... ^^ ~~ 6. 12. 2013 Před nějakou dobou jsem si dala s Narutem pauzu, ale teď jsem se k němu opět vrátila a dala si tak 40 dílů najednou (s tím, že jsem přeskočila fillery). Pořád mě to baví, ale už se těším na konec, navíc jsem si jistá, že brzy přijde (brzy v porovnání s tím, kolik let už má Naruto za sebou).(16.1.2009)

Jednoznačně lepší než první série. Postavy nám konečně trochu dospěly - světe div se, Naruto už není takový neurvalý fracek, nebo aspoň ne tak hodně..., a postaršení potěší také v případě dříve ubulené Sakury, která nyní drtí kameny svou dívčí pěstičkou navlečenou v rukavičce. Bitky jsou povedené a Akatsuki jsou přiměřeně zajímaví záporáci (i když většinu zatím neznáme). Bohužel se seriál nezbavil moru, který mě neskutečně dráždí a nutí vždy o stupeň snížit hodnocení a to jsou neskutečné opakovačky předchozího děje - kdyby jich nebylo tolik a sloužily k připomenutí motivace postav, budiž. Ale tady jsou opakovány celé dlouhé scény, pořád ty samé a výjimkou tuším není ani opakování toho, co bylo na začátku dílu!!! Také dějová linka se posouvá mnohem pomaleji kvůli nekonečným bojům (vrcholem je Sakura versus Sasori, který trvá neuvěřitelných 7 dílů), ale když už protahovat, tak aspoň kvalitně - souboje jsou povedené. Bohužel se do pozadí dostává linie se Sasukem, čímž se seriál na dlouhou dobu zbavil své nejcharizmatičtější postavy a s ní i ďábelského záporáka Orochimarua. Zato jejich entrée a chvilkový pobyt na obrazovce má styl! Teď zase začínají fillery, takže nadšení bude postupně opadávat, ale za předfillerovou část uděluji silně 4 hvězdičky. Jo a abych nezapomněla, soundtrack je naprosto geniální!(6.7.2008)

• - V díle číslo 480 (jeden z fillerů) skočil Naruto od monumentů hlav Hokage přímo do vesnice, ale pád nebyl viděn a Naruto žije, přitom je jasné, že spadl z výšky minimálně 50 metrů. (PainM8)

• - Předlohou pro postavu Rocka Leeho byl Bruce Lee, oba slaví narozeniny 27. listopadu. (P. J. D.)

• - Příjmení „Uzumaki“ je slovní hříčka. Jeho významem je trojrozměrná spirála, něco jako vír. Listová vesnice má symbol lístku, který je nakreslen jako spirála se šipkou. Pečeť na Uzmakiho břiše je spirála, symbol na žadní části jeho bundy a ramenech je spirála a jeden z jeho útoků, Rasengan, znamená „točící se koule“. „Uzumaki“ může také znamenat vír. „Naruto“ může znamenat vír nebo bouři. [Zdroj: Konoha.cz] (Illuminare)