Naruto: Šippúden (TV seriál)

ナルト 疾風伝

Naruto Shippuuden

• Nový Zéland

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2007–2017, 200 h (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Akeno Watanabe, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Džúróta Kosugi, Ikue Ótani, Jú Asakawa, Júsuke Kamidži, Kazuja Nakai, Ken Narita, Kendži Jamauči, Kendžiró Cuda, Ken'iči Suzumura, Kotono Micuiši, Kózó Dózaka, Maaja Sakamoto, Mamiko Noto, Majumi Asano, Nozomu Sasaki, Šin'ičiró Miki, Susumu Čiba, Takako Fudži, Teššó Genda, Tomojuki Dan, Tošihiko Seki, Unšó Išizuka, Wataru Takagi, Mucumi Tamura, Akiko Jadžima, Daisuke Hirakawa, Kentaró Itó, Stephanie Sheh, Nobutoši Kanna, Tošijuki Morikawa, Akira Išida, Masuo Amada, Rjúdži Mizuno, Ikuo Nišikawa, Ikuja Sawaki, Takaši Irie, Juki Masuda, Naoki Bandó, Jutaka Aojama, Jasujuki Kase, Šóto Kašii, Pete Sepenuk, Daisuke Sakaguči, Kazunari Tanaka, Juka Komacu, Hideaki Tezuka, Hiroaki Hirata, Kazuki Jao, Kazue Ikura, Hideo Išikawa, Tomoaki Maeno, Jumiko Kobajaši, Takeši Kusao, Takahiro Sakurai, Satoši Hino, Ajumi Fudžimura, Hiroši Naka, Šinpači Cudži, Naoko Macui, Džódži Nakata, Rjóka Juzuki, Kumiko Higa, Jošimasa Hosoja, Ai Kakuma, Anri Kacu, Hiroši Janaka, Sóičiró Hoši, Takaja Kuroda, Hiroki Jasumoto, Rjóta Takeuči, Tóru Nara, Kazuhiko Inoue, Nobuo Tobita, Takaši Nagasako, Kenta Mijake, Džunko Midori, Daiki Nakamura, Tomohiro Cuboi, Šindži Kawada, Kóki Mijata, Megumi Tojoguči, Haruhi Nanao, Jošimicu Šimojama, Masaki Aizawa, Kósuke Toriumi, Noriko Šitaja, Šizuka Išikawa, Masaši Ebara, Takaja Haši, Emi Šinohara, Kacuhisa Hóki, Šótaró Morikubo, Hóčú Ócuka, Ken'jú Horiuči, Tomojuki Šimura, Šigeru Ušijama, Miju Irino, Takako Honda, Jukari Tamura, Jurika Hino, Ikuko Tani, Júja Učida, Tomomiči Nišimura, Nobujuki Furuta, Nobuaki Fukuda, Takaši Kondó, Tošiharu Sakurai, Makoto Cumura, Masaki Terasoma, Kóiči Tóčika, Nobuaki Kanemicu, Jukihiro Misono, Kudžira, Manabu Sakamaki, Mika Kanai, Rie Saitó, Masako Kacuki, Juriko Jamaguči, Rjó Iwasaki, Rjóko Širaiši, Hideo Watanabe, Taeko Kawata, Šó Okumura, Hiroši Ito, Ken'ičiró Macuda, Keidžin Okuda, Kacumi Čó, Šúhei Sakaguči, Hidenori Takahaši, Senda Micuo, Hana Takeda, Jódži Ueda, Fudžiko Takimoto, Masafumi Kimura, Čikara Ósaka, Kentaró Tone, Kengo Kawaniši, Hiroši Iwasaki, Mai Tódó, Kendži Fukuda, Hiroši Cučida, Taiten Kusunoki, Hikaru Mijata, John Eric Bentley, Hisao Egawa, Rikija Kojama

Skvělé pokračování už tak dobrého seriálu "Naruto". Uzumaki Naruto dospěl, stejně jako jeho seriál. Je mnohem vážnější, jde o daleko víc. Pořád se může chlubit s neuvěřitelně detailními postavami. Neuvěřitelně návyková záležitost, kde vás štve snad jen to, že musíte čekat každý týden na dvacet minut z tak užasného díla :) Nemůžu jinak, já ho prostě miluju... Kagebushin no jutsu!(7.8.2009)

Infantilnost a pohádkovost původního Naruta nahrazují krvavé souboje, bizarní dovednosti padoušské organizace Akatsuki a animace na docela jiné úrovni. Shippuuden je temnější, zlejší a brutálnější než původní seriál a drží se hlavní příběhové linie. Dočkáte se i několika nečekaných úmrtí ne až tak vedlejších postav. Komu se líbila původní série (a nejsou mu 3 roky), bude Shippuudenem nadšen. Komu se nelíbila a neviděl ji, má smůlu, že si z důvodu neznalosti děje nemůže Shippuuden plně vychutnat.(5.12.2008)

Odvážnější (a hezčí) Naruto s vynikajícím soundtrackem, který mě dokázal upoutat k obrazovce na dlouhé hodiny. Pomalu se začínáme dozvídat souvislosti, mnoho postav překvapilo a jednoduše se blížíme se do finále. Čím dál více se nemohu zbavit dojmu, že Kishimoto měl vše dopředu detailně připravené. Škoda jen fillerových dílů, které byly občasně tak moc stupidní, že se mi otvírala kudla v kapse (viz filler s Guren: "domov je tam, kde na tebe lidé myslí"- fajn, brala bych to, kdyby se to neopakovalo v jednom díle snad stokrát). V podstatě se jedná o pozitivně nabité anime, které není určeno jen pro mrňata (i když ho vysílali, tuším, na Jetixu). Naruto mi hodně dal a myslím, že délkou a současně kvalitou se nevyrovná (prozatím) žádnému jinému anime.(30.11.2013)

Seriály se nedají hodnotit.... Už proto, protože jsou na pokračování, a už proto, že každého zajímá něco jiného... O Shippuudenovi pak jedno - lepší seriál (pro mě) snad nelze zhlédnout... Každému doporučuji. Osobně, docela mě Shippuuden baví víc než předchozí Naruto, protože je to všechno takové starší. Navíc, přičtemeli k tomu že vychází manga, která momentálně (4.4.) je o 30 dílů dopředu, vzniká pak už jenom potěšení že se můžete na ten příběh podívat barevně a hlavně plynule. Velmi dobře! (škoda že to teď Japonci mají takové jaké mají ;( )(21.9.2010)

Jednoznačně lepší než první série. Postavy nám konečně trochu dospěly - světe div se, Naruto už není takový neurvalý fracek, nebo aspoň ne tak hodně..., a postaršení potěší také v případě dříve ubulené Sakury, která nyní drtí kameny svou dívčí pěstičkou navlečenou v rukavičce. Bitky jsou povedené a Akatsuki jsou přiměřeně zajímaví záporáci (i když většinu zatím neznáme). Bohužel se seriál nezbavil moru, který mě neskutečně dráždí a nutí vždy o stupeň snížit hodnocení a to jsou neskutečné opakovačky předchozího děje - kdyby jich nebylo tolik a sloužily k připomenutí motivace postav, budiž. Ale tady jsou opakovány celé dlouhé scény, pořád ty samé a výjimkou tuším není ani opakování toho, co bylo na začátku dílu!!! Také dějová linka se posouvá mnohem pomaleji kvůli nekonečným bojům (vrcholem je Sakura versus Sasori, který trvá neuvěřitelných 7 dílů), ale když už protahovat, tak aspoň kvalitně - souboje jsou povedené. Bohužel se do pozadí dostává linie se Sasukem, čímž se seriál na dlouhou dobu zbavil své nejcharizmatičtější postavy a s ní i ďábelského záporáka Orochimarua. Zato jejich entrée a chvilkový pobyt na obrazovce má styl! Teď zase začínají fillery, takže nadšení bude postupně opadávat, ale za předfillerovou část uděluji silně 4 hvězdičky. Jo a abych nezapomněla, soundtrack je naprosto geniální!(6.7.2008)

• - Seriál se odehrává tři roky po událostech seriálu Naruto (2002). (Claude Speed)

• - Některé techniky klanu Uchiha jsou pojmenovány po předních šintoistických bozích, např. Izanagi - bůh, který spolu se svou mladší sestrou a zároveň manželkou, Izanami, založil Japonsko -, nebo po jejich dětech - Amaterasu (bohyně slunce), Tsukuyomi (bůh měsíce) nebo Susano'o (bůh bouří a moří). (Hromino)

• - * Jednoocasý démon - Ichibi no Shukaku, vzhled mývala. * Dvouocasý démon - Nibi no Nekomata, vzhled kočky. * Trojocasý démon - Sanbi no Isonade, vzhled ryby. * Čtyřocasý démon - Yonbi no Sokou, vzhled plaza. * Pětiocasý démon - Gobi no Houkou, nabývá tvaru psa. * Šestiocasý démon - Rokubi no Raijuu, nabývá tvaru lasičky. * Sedmiocasý démon - Shichibi no Kaku, nabývá tvaru jezevce. * Osmiocasý démon - Yamata no Orochi, nabývá tvaru býka. * Devítiocasý démon - Kyuubi no Youkou, nabývá tvaru lišky (tento démon je zapečetěný uvnitř Naruta). (Illuminare)