Naruto: Šippúden

(seriál)
  • Japonsko ナルト 疾風伝 (více)
Trailer
Japonsko, (2007–2017), 200 h (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Akeno Watanabe, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Džúróta Kosugi, Ikue Ótani, Jú Asakawa, Júsuke Kamidži (více)

Epizody(500)

Seriál se odehrává dva a půl roku po odchodu Naruta z Konohy. Náš hlavní hrdina zmoudřel a pomalu si začíná získávat přátele. Tým 7 získá náhradního člena za Sasukeho a pokusí se ho dostat ze spárů Orochimara a následně organizace Akatsuki. Podaří se jim Sasukeho zachránit nebo bude dokonce válka ninjů? Bude Sasukemu stačit pomsta nebo bude schopen zajít dále? (Negticek)

Trailer

LyBerion

Masterpiece. Ve světě anime najdete určitě spoustu lepších titulů, ale pokud si Naruta oblíbíte a pominete jednoduší průvodní zápletku budete žasnout jak je vše kolem propracováno do detailu a dokáže svým příběhem motivovat nespočet lidí. Animace je zde dost přelomová a určitě oceníte její postupnou gradaci společně se skvělou hudbou. ()

Pája=)

Skvělé pokračování už tak dobrého seriálu "Naruto". Uzumaki Naruto dospěl, stejně jako jeho seriál. Je mnohem vážnější, jde o daleko víc. Pořád se může chlubit s neuvěřitelně detailními postavami. Neuvěřitelně návyková záležitost, kde vás štve snad jen to, že musíte čekat každý týden na dvacet minut z tak užasného díla :) Nemůžu jinak, já ho prostě miluju... Kagebushin no jutsu! ()

Sentax

Kakashi ma naučil, že nikdy nesmiem opustiť svojich priateľov. Jiraiya ma naučil, že aj tie najťažšie veci dokážem silou vôle. Itachi ma naučil, že žiadne obmedzenia nesmú prekročiť bratskú lásku. Minato a Kushina ma naučili, do akej miery sa môže rodič obetovať pre svojho syna. Sakura a Hinata ma naučili, že láska nepozná prekážky. A Naruto... No Naruto ma naučil veľa vecí ale hlavne ma učil aby som sa nikdy nevzdal! To je všetko čo som sa naučil. Ďakujem. ()

HenryIvan

Každý má niečo čo mu robí radosť. Veľa ľudí má koníčky a záľuby. Medzi nie patrí aj pozeranie seriálov. V poslednej dobe ( už je to 10- 20 rokov ) sa veľmi rozmohlo sledovanie anime. Veľa ľudí podlieha stereotypu, že ak je niečo podľa nich „kreslené” tak to je o ničom a pre deti, že to nemá žiadnu výpovednú hodnotu. Keď to ešte nazvú „čínske rozprávky pre deti” je človeku až do plaču. Ja pozerám len Naruta a nič iné. Neverili by ste ( ak ste jedným s tých čo som spomenul ) aké posolstvo a akú hodnotu môže mať niečo také a obzvlášť Naruto. Japónci sú v tom geniálny, že robia všetko precízne, nič nerobia na 50 %. To ako dokážu, zvlášť v tomto prípade, pracovať s problémami dnešnej doby, ľudských problémov a ako vedia vstúpiť hlboko do duše, to nevie žiaden americký seriál a nikdy ani nebude. Všetko závisí na kultúre. Japónci sú vzorom poslušnosti a ctia si tradície. Práve z tradícií vychádza celý tento príbeh. Neuveriteľne množstvo postáv, jutsu ( útoky ) a predmetov vychádza práve z japónskych legiend a mýtov. Keď s tým raz začnete a máte cítenie pre tento štýl umenia, ak sa nebojíte povoliť uzdu fantázii, ak máte v sebe to malé dieťa a nevadia vám animácie, tak si to zamilujete a dostane sa vám to pod kožu. Dej sa začína rozvíjať už od prvej časti úvodného seriálu ( Naruto ) a toto je priame pokračovanie. Je neuveriteľne vyspelé oproti prvému, ktoré je tak trochu naivné a určené výsostne pre deti. Tu sa všetko vysvetľuje, komplikuje, divák sa každou časťou dostáva viac do obrazu a deja. Pre mňa je toto najobľúbenejší, najlepší, najprepracovanejší seriál aký poznám a nikto ma nepresvedčí o opaku. Je to právom seriál, ktorý je u mňa na prvom mieste. Každý si tu nájde svoju obľúbenú postavu, s ktorou sa stotožní. Veľmi mi zaimponovala japónska kultúra, rešpekt, ktorý si preukazujú ( dokonca niekedy aj nepriatelia ), spôsob reči, komunikovania, jednoducho všetko. Ide tu naozaj o viac, než len rozprávku o vymyslenom svete a ľuďoch v ňom. Má to skrytý ( a možno ani nie skrytý ) podtext. Ukazuje nám, že ľudia sa neprestanú zabíjať a nenávidieť pokiaľ si neporozumejú a že bez lásky nie je nenávisť, lebo ak niekoho miluješ a prídeš o neho, začneš nanávidieť. Zakončím to citátom z tohto seriálu : Sometimes you must hurt in order to know, fall in order to grow, lose in order to gain, because life's greatest lessons are learned through PAIN. ( By PAIN ). 100 %. ()

KiritoSenpai

Seriály se nedají hodnotit.... Už proto, protože jsou na pokračování, a už proto, že každého zajímá něco jiného... O Shippuudenovi pak jedno - lepší seriál (pro mě) snad nelze zhlédnout... Každému doporučuji. Osobně, docela mě Shippuuden baví víc než předchozí Naruto, protože je to všechno takové starší. Navíc, přičtemeli k tomu že vychází manga, která momentálně (4.4.) je o 30 dílů dopředu, vzniká pak už jenom potěšení že se můžete na ten příběh podívat barevně a hlavně plynule. Velmi dobře! (škoda že to teď Japonci mají takové jaké mají ;( ) ()

Galerie (1 539)

• Předlohou pro postavu Rocka Leeho byl Bruce Lee, oba slaví narozeniny 27. listopadu. (P. J. D.)
  • Některé techniky klanu Uchiha jsou pojmenovány po předních šintoistických bozích, např. Izanagi - bůh, který spolu se svou mladší sestrou a zároveň manželkou, Izanami, založil Japonsko -, nebo po jejich dětech - Amaterasu (bohyně slunce), Tsukuyomi (bůh měsíce) nebo Susano'o (bůh bouří a moří). (Hromino)
  • Na motivy seriálu vyšlo několik videoher na herní konzole Playstation 2, Playstation 3, Playstation Portable a Xbox 360. (cvaky32)