Naruto: Šippúden (TV seriál)

ナルト 疾風伝

Naruto: Shippūden

Naruto Shippuuden

Naruto: Shippūden

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2007, 500x24 min

Předloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Akeno Watanabe, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Džúróta Kosugi, Ikue Ótani, Jú Asakawa, Júsuke Kamidži, Kazuja Nakai, Ken Narita, Kendži Jamauči, Kendžiró Cuda, Ken'iči Suzumura, Kotono Micuiši, Kózó Dózaka, Mája Sakamoto, Mamiko Noto, Majumi Asano, Nozomu Sasaki, Šin'ičiró Miki, Susumu Čiba, Takako Fudži, Teššó Genda, Tomojuki Dan, Tošihiko Seki, Unšó Išizuka, Wataru Takagi, Mucumi Tamura, Akiko Jadžima, Daisuke Hirakawa, Kentaró Itó, Stephanie Sheh, Nobutoši Kanna, Tošijuki Morikawa, Akira Išida, Masuo Amada, Rjúdži Mizuno, Ikuo Nišikawa, Ikuja Sawaki, Takaši Irie, Juki Masuda, Naoki Bandó, Jutaka Aojama, Jasujuki Kase, Šóto Kašii, Pete Sepenuk, Daisuke Sakaguči, Kazunari Tanaka, Juka Komacu, Hideaki Tezuka, Hiroaki Hirata, Kazuki Jao, Kazue Ikura, Hideo Išikawa, Tomoaki Maeno, Jumiko Kobajaši, Takeši Kusao, Takahiro Sakurai, Satoši Hino, Ajumi Fudžimura, Hiroši Naka, Šinpači Cudži, Naoko Macui, Džódži Nakata, Rjóka Juzuki, Kumiko Higa, Jošimasa Hosoja, Ai Kakuma, Anri Kacu, Hiroši Janaka, Sóičiró Hoši, Takaja Kuroda, Hiroki Jasumoto, Rjóta Takeuči, Tóru Nara, Kazuhiko Inoue, Nobuo Tobita, Takaši Nagasako, Kenta Mijake, Džunko Midori, Daiki Nakamura, Tomohiro Cuboi, Šindži Kawada, Kóki Mijata, Megumi Tojoguči, Haruhi Nanao, Jošimicu Šimojama, Masaki Aizawa, Kósuke Toriumi, Noriko Šitaja, Šizuka Išikawa, Masaši Ebara, Takaja Haši, Emi Šinohara, Kacuhisa Hóki, Šótaró Morikubo, Hóčú Ócuka, Ken'jú Horiuči, Tomojuki Šimura, Šigeru Ušijama, Miju Irino, Takako Honda, Jukari Tamura, Jurika Hino, Ikuko Tani, Júja Učida, Tomomiči Nišimura, Nobujuki Furuta, Nobuaki Fukuda, Takaši Kondó, Tošiharu Sakurai, Makoto Cumura, Masaki Terasoma, Kóiči Tóčika, Nobuaki Kanemicu, Jukihiro Misono, Kudžira, Manabu Sakamaki, Mika Kanai

Stejně jako původní seriál vykazoval kvalitní a emotivní příběh, silné a vyvíjející se (v připadě samotného Naruto to neplatí :-D) charaktery, tak shippunden nabízí v podstatě tutéž kvalitu umocněnou dospělejším přistupem. Určitě můžu potvrdit, že dospělejší charaktery mě baví mnohem víc než původní Naruto. Jen doufám, že se tvůrci anime vyhnou zbytečnému maratonu v podání nudných a nekvalitních filerů a budou se zabívat hlavním příběhem mangy. 95 %(26.4.2009)

Konečně trocha napětí pramenící ve skrýši Akatsuki. Čekal jsem celých 220 dílů Naruta, než začal Shippuden a vyplatilo se to. Hned v první sérii je naservírováno několik epických bitev. Anime také prošel změnou od dětského k teenagerskému až dospělému, jak příběhem, tak drsnými scénkami s trochou krve. Jelikož je to věc stále se vyvíjející, tak nelze dělat předčasné závěry, ale rozhodně si to řadím na první místo v oblíbených seriálech a myslím, že to tam i zůstane na pěkně dlouho. Myslím, že není nic lepšího, než si každý čtvrtek poslechnout krásný japonský jazyk v kombinaci se skvělým soundtrackem, který je vždy trefně tématický. Boje dosáhly neuvěřitelné úrovně a příběh se stal natolik fascinujícím, že kdyby mi někdo řekl, ať přestanu sledovat Naruta, nedokázal bych to za žádných okolností. Jedinou nevýhodou jsou fillery, které někdy příjemně potěší, ale někdy se táhnou moc dlouho a je to jen komerční využívání anime, aby nedohnal tak rychle mangu, ale nic nekomerčního asi dnes neexistuje, tak jsem s tím smířen a koukám i na fillery. Slavnostně oznamuju, že toto je nejlepší anime a zaslouží si 100% hodnocení. Sugoi !(2.12.2015)

Můj serial NUMERO UNO!!! Nevím čím začít jestli skvělým živoucím světem ,kde jsou postavy tak propracované,že člověk musí milovat i toho největšího padoucha! Většina (hlavně členové Akatsuki) jsou tak neskutečně COOL at už schopnostma , vzhledem , chováním ,že budete hltat každý jejich počin!! Dále neskutečný soundtrack , který z každé sceny dělá scenu NEZAPOMENUTELNOU! Opravdu emoční síla některých dílů mě dojala skoro k pláči(často díky hudbě). Děj nebudu prozrazovat ,ale má opravdu mnoho zvratů je napínavý , bojů tak akorát ,ale hlavně jsou dlouhotrvající,takže si je každý užije! Často se může zdát ,že se nic neděje a jen se mluví,jenže i dialogy jsou vyborné a Japonština je prostě úžasný jazyk! Souboje jsou tu udělaný klasicky japonským stylem takže je to hodně na efekt ,ale ne zas tak přehnané jako třeba v Bleach! . Jediné minus je za fillery ,kterých bylo někdy opravdu mnoho ,ale člověk si zvykne a hlavní dějová linka prostě nemá chybu ani chybičku ani nic podobného. Naruto Shippuuden je prostě pecka ze všech pecek ta největší!!!! Kdyby to šlo dám i 6****** :-) 200%(7.6.2011)

Na Naruto jsem koukal už v deseti kdy jsem o existenci Shippudenů neměl ponětí. A teď po létech jsem je poctivě většinu shlédl. Prohlubuje se tu zápletka původních 220 dílů. Objevuje se víc postav a víc se seznamujeme s celým kontinentem a historií nindžů. Souboje jsou krutější a brutálnější, postavy jsou starší a záporáci jsou neskutečně BADASS. Dialogy už se tu tak zbytečně nenatahujou jako v původním Narutovi a souboje jsou sice delší, ale epičtější a bohatší na techniky. Soundtrack který přesahuje 3 hodiny poslouchám docela pravidelně a celý a musim říct, že je naprosto úžasnej. Často 5 hvězdiček nedávám, ale anime kde je takhle moc naprosto (většinou :D ) originálních postav s originálními propracovanými příběhy, technikami, vesnicemi a všechno si podle mě nic jiného nezaslouží. Lidé rádi peskujou na lidi co koukaj na Naruta a celkově Anime, že je to "kravina" pro děti(chlapík co trhá lidem orgány aby žil dýl neni pro děti) a pak dávaj Shrekovi a Hledá se nemo 5 hvězdiček, ale to je trochu off topic. Každopádně je to moje nejoblíbenější Anime a rozohdně si nezaslouží veliké opovržení. I když ty filery mimo ty s Kakashim mě neskutečně serou!(6.5.2014)

Největším mínusem celé série je jednoznačně málo Temari. :) Ne, vážně, je odporné, že vše už je jen Naruto a Sasuke a ostatní postavy jsou ponožky s dírou na palci: Vyhodit, nebo použít ve chvíli nouze. Pochybuju, že se někdy dozvíme něco víc o vedlejších postavách. Ach jo, jakýs to měl, Kishimoto, potenciál, dokud ses na ostatní nevy*ral.... I přesto 4*.(7.10.2012)

• - V díle číslo 480 (jeden z fillerů) skočil Naruto od monumentů hlav Hokage přímo do vesnice, ale pád nebyl viděn a Naruto žije, přitom je jasné, že spadl z výšky minimálně 50 metrů. (PainM8)

• - Meč Sasukeho Uchihy je Shirasaya Katana. (Velorahex)

• - V původní manze i v anime preferuje Sasuke hmaty pro levou ruku. Například když používá Chidori, tak pouze levou rukou, zatímco Kakashi, který ho tuto techniku naučil, používá pravou ruku. Lze si však všimnout, že Sasuke má pouzdro na zbraň na své pravé noze a při psaní písemky v první části „Chuuninské zkoušky“ používá pravou ruku. [Zdroj: konoha.cz] (Velorahex)