Naruto: Šippúden (TV seriál)

ナルト 疾風伝

Naruto: Shippūden

Naruto Shippuuden

Naruto: Shippūden

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2007, 500x24 min

Předloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Akeno Watanabe, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Džúróta Kosugi, Ikue Ótani, Jú Asakawa, Júsuke Kamidži, Kazuja Nakai, Ken Narita, Kendži Jamauči, Kendžiró Cuda, Ken'iči Suzumura, Kotono Micuiši, Kózó Dózaka, Mája Sakamoto, Mamiko Noto, Majumi Asano, Nozomu Sasaki, Šin'ičiró Miki, Susumu Čiba, Takako Fudži, Teššó Genda, Tomojuki Dan, Tošihiko Seki, Unšó Išizuka, Wataru Takagi, Mucumi Tamura, Akiko Jadžima, Daisuke Hirakawa, Kentaró Itó, Stephanie Sheh, Nobutoši Kanna, Tošijuki Morikawa, Akira Išida, Masuo Amada, Rjúdži Mizuno, Ikuo Nišikawa, Ikuja Sawaki, Takaši Irie, Juki Masuda, Naoki Bandó, Jutaka Aojama, Jasujuki Kase, Šóto Kašii, Pete Sepenuk, Daisuke Sakaguči, Kazunari Tanaka, Juka Komacu, Hideaki Tezuka, Hiroaki Hirata, Kazuki Jao, Kazue Ikura, Hideo Išikawa, Tomoaki Maeno, Jumiko Kobajaši, Takeši Kusao, Takahiro Sakurai, Satoši Hino, Ajumi Fudžimura, Hiroši Naka, Šinpači Cudži, Naoko Macui, Džódži Nakata, Rjóka Juzuki, Kumiko Higa, Jošimasa Hosoja, Ai Kakuma, Anri Kacu, Hiroši Janaka, Sóičiró Hoši, Takaja Kuroda, Hiroki Jasumoto, Rjóta Takeuči, Tóru Nara, Kazuhiko Inoue, Nobuo Tobita, Takaši Nagasako, Kenta Mijake, Džunko Midori, Daiki Nakamura, Tomohiro Cuboi, Šindži Kawada, Kóki Mijata, Megumi Tojoguči, Haruhi Nanao, Jošimicu Šimojama, Masaki Aizawa, Kósuke Toriumi, Noriko Šitaja, Šizuka Išikawa, Masaši Ebara, Takaja Haši, Emi Šinohara, Kacuhisa Hóki, Šótaró Morikubo, Hóčú Ócuka, Ken'jú Horiuči, Tomojuki Šimura, Šigeru Ušijama, Miju Irino, Takako Honda, Jukari Tamura, Jurika Hino, Ikuko Tani, Júja Učida, Tomomiči Nišimura, Nobujuki Furuta, Nobuaki Fukuda, Takaši Kondó, Tošiharu Sakurai, Makoto Cumura, Masaki Terasoma, Kóiči Tóčika, Nobuaki Kanemicu, Jukihiro Misono, Kudžira, Manabu Sakamaki, Mika Kanai, Rie Saitó, Masako Kacuki, Juriko Jamaguči, Rjó Iwasaki, Rjóko Širaiši, Hideo Watanabe, Taeko Kawata, Šó Okumura, Hiroši Ito, Ken'ičiró Macuda, Keidžin Okuda, Kacumi Čó, Šúhei Sakaguči, Hidenori Takahaši, Senda Micuo, Hana Takeda, Jódži Ueda, Fudžiko Takimoto, Masafumi Kimura, Čikara Ósaka, Kentaró Tone, Kengo Kawaniši, Hiroši Iwasaki

Infantilnost a pohádkovost původního Naruta nahrazují krvavé souboje, bizarní dovednosti padoušské organizace Akatsuki a animace na docela jiné úrovni. Shippuuden je temnější, zlejší a brutálnější než původní seriál a drží se hlavní příběhové linie. Dočkáte se i několika nečekaných úmrtí ne až tak vedlejších postav. Komu se líbila původní série (a nejsou mu 3 roky), bude Shippuudenem nadšen. Komu se nelíbila a neviděl ji, má smůlu, že si z důvodu neznalosti děje nemůže Shippuuden plně vychutnat.(5.12.2008)

Seriály se nedají hodnotit.... Už proto, protože jsou na pokračování, a už proto, že každého zajímá něco jiného... O Shippuudenovi pak jedno - lepší seriál (pro mě) snad nelze zhlédnout... Každému doporučuji. Osobně, docela mě Shippuuden baví víc než předchozí Naruto, protože je to všechno takové starší. Navíc, přičtemeli k tomu že vychází manga, která momentálně (4.4.) je o 30 dílů dopředu, vzniká pak už jenom potěšení že se můžete na ten příběh podívat barevně a hlavně plynule. Velmi dobře! (škoda že to teď Japonci mají takové jaké mají ;( )(21.9.2010)

Zpočátku se to jeví jako superseriál, sice dvě minuty trvají dva díly nebo tak něco(už si to moc nepamatuju), ale v nadšení tvůrcům drobnou chybu prominu a hltám každý další díl. Krize se dostaví, když už mám stávající díly zkouknuté a rozhoduji se mezi koukáním na fillery a mangou. Inu, přečtu si mangu a zde je ten problém - seriál už není zajímavý, hudba už nezní tak krásně a na zhoršující se animací zdeformované postavy se nedá koukat. A tak seriál odvrhnu a sháním se po jiném. Jsem zklamaná a když se k němu chci po čase vrátit, narážím na samé fillery. Je to škoda a připadá mi to jako zrada, když se zamyslím, jak by to asi vypadalo, kdyby seriál s počáteční kvalitou dojel až do konce. (Bohužel, konec mangy se taky ne a ne dostavit. Tvůrce se asi nepoučil z toho, jak to dopadá, když se něco zbytečně protahuje. Takový naředěný inkoust.)(3.7.2010)

Pokračování je značně dospělejší, temnější, s lepší hudbou. Prostě ve všem lepší. Pro mne jedno z vrcholných děl Anime. (kromě neskonale natahovaného finále, ale o tom později). Hlavní postavy dospěly, Naruto trochu zmoudřel a děj pokračuje o dva roky později. Objevují se nový nepřátelé a jedni z nejlepších záporáků, které znám. Postavy umírají ( ano velice srdceryvné a vrcholné okamžiky). Spousta promyšlených zvratů (jedny z nejlepších co znám). Metalově-ninjovský Soundtrack od mistra Yasuharu Takanashiho je jeden z nejlepších a pořádně dodává soubojům na epičnosti. Souboje jsou epické a detailně promakané, ale bohužel "mnohem" později se začne projevovat Kishiho láska k Dragon Ballu a souboje začnou být šíleně překombinované a spíše než souboj Ninjů, začnou souboje připomínat "střetnutí bohů". Pro mnohé fanoušky je začátek (díl 216.) "Války Ninjů" bod, kdy začala jít kvalita příběhu do hajzlu (osobně s tím nesouhlasím i "Válka" mi přišla skvělá a kromě finále si nemám absolutně na co stěžovat) Podle mne šla kvalita do hajzlu právě až ve finále, které je v manze roztáhnuté na "nekonečně šílených 100 kapitol!" a ve kterém už je Kishi nadobro oddán stylu Dragon Ballu a plácá páté přes deváté. V anime je finále ještě horší a kličkovat mezi Fillery je opravdu nadlidský úkol, bůhví kdy to skončí... Nemluvě o tom co přišlo po finále (Ano nejhorší postava v dějinách Boruto, Kishi co si to proboha udělal!) Hodnocení arců: Kazekage Rescue Mission Arc: 90% / Tenchi Bridge Reconnaissance Mission Arc: 85% / Akatsuki Suppression Mission Arc: 80% / Itachi Pursuit Mission Arc: 85% / Kakashi Gaiden Arc: 100% / Tale of Jiraiya the Gallant Arc: 100% / Fated Battle Between Brothers Arc: 100% / (Pain's Assault Arc: 110% Vrchol příběhu) / Five Kage Summit Arc: 85% / Fourth Shinobi World War: Countdown Arc: 100% / Fourth Shinobi World War: Confrontation Arc: 85% / Fourth Shinobi World War: Climax Arc: 95% / (Birth of the Ten-Tails' Jinchuuriki Arc: Tady začíná nekonečné finále a šílené kličkování mezi Fillery-konec v nedohlednu) Itachi Shinden ~Light and Darkness~ Arc: 100% / Kaguya Otsutsuki Strikes Arc: ? / Fillery přeskočeny. Počet dílů (bez Fillerů): 262+(28.7.2016)

Musím snížit z 5* na 4*. Shippuuden ma něco do sebe, ale ztraci cim dal tim vic... Začátek byl skvělý. Kdy se Naruto utkal s Orochimarem bylo naprosto skvělý... ale takhle to roztahovat pořád. Dyť za posledních 20 dílů se nic pořádného nestalo (a to jsem zatim u 90 dílu)... beru akorat hidan a kakuzu dostali požrat... naruto se naucil futon: rasen-shuriken ale zase ho ten kar nemuze používat... tak co to je.. at už se tam dohodnou a udělaj z toho pořadný seriál a at to nenatahujou.... edit unor '10: degrad na 3* ... vzpomínám a je to stejná nuda jako mladší brácha tohodle seriálu... bože jak sem na to dokázal vydržet tak dlouho... (má to pár dobrých omentů... docela mě štve že Pain z Akatsuki si tam nezahrál větší roli do té doby co jsem se díval) ale i tak... stačilo...(30.3.2008)

• - Když Naruto v 73. díle trénuje s Kakashim přesekávání vodopádu, Kakashi řekne, že "vás deset" (klonů s Narutem) na to akorát tak stačí. Je jich ale jedenáct. (Voorhees)

• - Některé techniky klanu Uchiha jsou pojmenovány po předních šintoistických bozích, např. Izanagi - bůh, který spolu se svou mladší sestrou a zároveň manželkou, Izanami, založil Japonsko -, nebo po jejich dětech - Amaterasu (bohyně slunce), Tsukuyomi (bůh měsíce) nebo Susano'o (bůh bouří a moří). (Hromino)

• - V původní manze i v anime preferuje Sasuke hmaty pro levou ruku. Například když používá Chidori, tak pouze levou rukou, zatímco Kakashi, který ho tuto techniku naučil, používá pravou ruku. Lze si však všimnout, že Sasuke má pouzdro na zbraň na své pravé noze a při psaní písemky v první části „Chuuninské zkoušky“ používá pravou ruku. [Zdroj: konoha.cz] (Velorahex)