Naruto: Šippúden

• Japonsko ナルト 疾風伝 (více)
Japonsko, (2007–2017), 200 h (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Akeno Watanabe, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Džúróta Kosugi, Ikue Ótani, Jú Asakawa, Júsuke Kamidži (více)

Epizody(500)

Seriál se odehrává dva a půl roku po odchodu Naruta z Konohy. Náš hlavní hrdina zmoudřel a pomalu si začíná získávat přátele. Tým 7 získá náhradního člena za Sasukeho a pokusí se ho dostat ze spárů Orochimara a následně organizace Akatsuki. Podaří se jim Sasukeho zachránit nebo bude dokonce válka ninjů? Bude Sasukemu stačit pomsta nebo bude schopen zajít dále? (Negticek)

Dantte..

Stejně jako původní seriál vykazoval kvalitní a emotivní příběh, silné a vyvíjející se (v připadě samotného Naruto to neplatí :-D) charaktery, tak shippunden nabízí v podstatě tutéž kvalitu umocněnou dospělejším přistupem. Určitě můžu potvrdit, že dospělejší charaktery mě baví mnohem víc než původní Naruto. Jen doufám, že se tvůrci anime vyhnou zbytečnému maratonu v podání nudných a nekvalitních filerů a budou se zabívat hlavním příběhem mangy. 95 % ()

Shredder

Shippuden je vyspelejsi ako povodny Naruto, ma lepsi soudtrack (na kresleny serial neuveritelna hudba), stale skvelu grafiku a hlavne suboje s Akatsuki su nezabudnutelny zazitok. Narozdiel od plytkejsieho Bleachu sa viac rozobera psychologia postav a pocity. Nenavidene fillery( tiez sa priklanam k nazoru ze su neskutocne nudne) su bohuzial nevyhnutnostou inak by anime dobehlo mangu a na novy diel by sme museli cakat nie tyzden ale tak mesiac, ak nie dlhsie. ()

Alfmen

Dle mého mnohem lepší a dospělejší (tedy, občas) než původní série, kterou jsem si ovšem také plně užíval. Pěkně rozjetý příběh a několik zvratů, ale to se od takovéhle nekonečné skoro-telenovely musí čekat. Jediná negativa, jež sráží hodnocení o jednu hvězdu, jsou fillery, kterých je snad tak dvakrát víc než v původním Narutovi, a také neustálé opakování scén. Neříkám, že není dobré si nějakou již dávnou scénu zopáknout, ale tohle se mi zdá už opravdu moc. Polovina dílu jsou vzpomínky a tak. Hodnoceno po cca dvě stě dvaceti dílech (Setkání pěti Kagů a poslání Naruta na S-misi). ()

Cooller

Naruto se vrací jako adolescentní (už ne tak extra otravný jako v předchozí serii) hrdina. perfektní anime doufám že nás toho jestě od Kishimota mnoho čeká. Zpracování shippuuden se mi líbí více než přechozí mladší verze(a to ne jen kvuli tomu že fillery jsou kratší a dokonce i leckdy zábavné než v mladším podání). Anime plné napětí, očekávání lásky zrady a nenávisti pomstě a prostě všechno co ke světu dobra a zla patří ;) 100% protože neznám lepší anime.... oblibeny charakter: Orochimaru ()

AjfelCZE

Naruto má něco do sebe, každý si v tom najde to svoje. Jediný mínus bych viděl v tom, jak moc je tento seriál obsáhlý. Doufám, že se do důchodu dočkám toho, že se z Naruta stane Hokage ;) ()

Koonix

[] Openingy-Endingy (aj s cz prekladom) [] Pokračovanie Naruta sa nesie celkovo v dospelejšom duchu, hlavný hrdina sa za tie 2 roky celkom zmenil, ale tá pravá premena príde až počas neskorších epizód Shippudenu... Čo sa týka fillerov, prvé 2 arky prekvapivo veľmi slušné, ďalej to už ide trochu dole vodou (hlavne sea travel arc bol hrozným utrpením a k tomu má ešte aj vyše 20 epizód), ale ako aj u prvého Naruta, fillery do hodnotenia nezarhŕňam takže jasných 10/10. ()

Azrail

Už první Naruto byl úžasný, ale Shippuuden nastavil laťku ještě o úroveň víš. Není to žádná pohádka pro děti, jak si někteří omezení jedinci očividně myslí, jen proto že je to animované. Stačí mrknout na pár dílů a svět Naruta vás pohltí, tak jak se to stalo mě, a mnoha dalším lidem. Složité postavy, neskutečně spletitý a zajímavý příběh, výborná animace. Těchto pár ingrediencí skloubí opravdu hustý guláš kvalitní zábavy. Jediné, co bych seriálu vytknul, jsou fillery. 95%. ()

Voorhees

Na Naruto jsem koukal už v deseti kdy jsem o existenci Shippudenů neměl ponětí. A teď po létech jsem je poctivě většinu shlédl. Prohlubuje se tu zápletka původních 220 dílů. Objevuje se víc postav a víc se seznamujeme s celým kontinentem a historií nindžů. Souboje jsou krutější a brutálnější, postavy jsou starší a záporáci jsou neskutečně BADASS. Dialogy už se tu tak zbytečně nenatahujou jako v původním Narutovi a souboje jsou sice delší, ale epičtější a bohatší na techniky. Soundtrack který přesahuje 3 hodiny poslouchám docela pravidelně a celý a musim říct, že je naprosto úžasnej. Často 5 hvězdiček nedávám, ale anime kde je takhle moc naprosto (většinou :D ) originálních postav s originálními propracovanými příběhy, technikami, vesnicemi a všechno si podle mě nic jiného nezaslouží. Lidé rádi peskujou na lidi co koukaj na Naruta a celkově Anime, že je to "kravina" pro děti(chlapík co trhá lidem orgány aby žil dýl neni pro děti) a pak dávaj Shrekovi a Hledá se nemo 5 hvězdiček, ale to je trochu off topic. Každopádně je to moje nejoblíbenější Anime a rozohdně si nezaslouží veliké opovržení. I když ty filery mimo ty s Kakashim mě neskutečně serou! ()

teuwik

Ještě lepší jak první série!!! Spoustu nových postav, zápletek, rozuzlení minulosti.. Hudba, děj a vše opět super. Děj se odehrává tři roky po první sérii a jde vidět, jak se postavy změnili, vyspěli. Ke konci, když začala válka, mě ale štvalo kolik fillerů tam nasekali.. zbytečné odtrhávání od hlavního děje, až to pak člověka začne nudit...ale i tak jsem to překonala. Zakončení série pěkné.Tohle anime je pro mě prostě srdcovka! ()

BarMaja

Málokterý seriál mi dal tolik, jako Naruto. Soundtrack ve mně pokaždé vyvolává ty silné momenty u kterých jsem nemálo brečela. Nestydím se za to. Arigatou Kishimoto! Arigatou Takanashi!^^ ()

Baki

5* za to ze je to proste naruto. jinak bych dal 4. jasne, vlece se to, ale jinak to asi nejde. mangu mam taky radeji, ale musime si priznat, ze ta se taky vlece - boj jirayi s painem, sasuke vs itachi. A co se tyce komentare Makkyho - je to nazor nezasvetseneho a tudiz je naprosto bezcenny. vsichni vi, ze manga a anime neni jen pro 10ti lete, nekdy bych je zpristupnil az od 18 :). ()

pekas

No předně bych rád prohlásil, že mně fillery ale vůbec nevadí. I když většinou "hlavní" děj nikam neposunou, tak pobaví a o to přece jde ne? Ano, ano chápu, že jsou všichni nažhavení, kam že se to osudy Listové a Naruta pohnou, já samozřejmě taky. Jenže při tom napětí, co bude dál nezapomínám na to, že je to HLAVNĚ zábava a té se při fillerech užije většinou dost. Zpět k hodnocení, Shippuden je taky skvělej, nyní má na rozdíl od Naruta tu hlavní nevýhodu, že je u 75 dílu, co týden přibude nový díl a na nějaké zakončení je hooodně moc brzy. 5 hvězd si však rozhodně zaslouží.Update - 133 díl. Jestliže Naruto byl senzační, pak Shippuuden už je snad jedině geniální. A včera jsem po nejnovějším dílu řval (chápej brečel) snad půl hodiny, než jsem se uklidnil. Je potřeba snad ještě jiný důkaz o kvalitě tohodle seriálu? ()

L3G1ON4R

Pokračování úspěšného Naruta, s mnohem zajímavějším dějem navazujícím na první sérii Naruta. Veškeré osoby jsou starší a vyspělejší, s tím přichází i vyspělejší techniky a atraktivnější boje s mnohdy nečekaným koncem. Rozhodně trefa do černého, kterou občas kazí jen mnoho fillerů. ()

Lebowsky

Ja som si na rozdiel od väčšiny na hodnotenie počkal musím povedať že čítam aj mangu a tak si dosť všímam spracovanie deja v anime. Ale až na jednu pasáž v seriály kde som očakával jednoznačný dej uprostred bitky podľa mangy, ktorú anime bohužiaľ hlboko sklamalo trvám na 5 hviezdičkách. Trošku ma mrzý že ubudlo humoru no zato pribudlo 2x viac akcie a tým sa to kompenzuje. ()

ikilledjenny

Myslím, že po již cca 280 shlédnutých epizodách mohu hodnotit. Jedinou vadou tohoto úžasného anime jsou fillery. Některé byly koukatelné jako díly s krystalovou technikou nebo Utakatou, jinak byly naprosto příšerné, prostě neví, co by, tak pustili do éteru "vylepšené" díly z prvních 220 dílů. Teď k samotnému příběhu... Naruto se vyvinul, ale pouze schopnostmi, jinak zůstává pořád naivní, až to bolí. Pár mých oblíbenců zemřelo, tak jsem si pobrečela, pak jsem se zase zasmála. Jednoduše je tohle anime nadprůměrné ve všech ohledech, skvělý soundtrack, openingy, endingy, pěkná animace, zajímavé postavy s ještě lepšími schopnostmi ... 8/10 ()

A_san

Je to výborný seriál, ale nemám ráda fillery. A tady se to jimi hemží, protože samozřejmě pauza po prvním nášupu, která rychle doháněla mangu, byla prostě krátká. Raději mohli počkat delší dobu a pak tomu dát ten správný ráz nebo nahánět Kishimota, aby ty bojovky tak zbytečně neprotahoval :D. Honba za penězi je na Narutovi přilipená jako vteřinovým lepidlem. Příběh je super, spád taky, ale za ty fillery prostě bodík dolů, protože odklánění od hlavního děje je po chvíli už extrémně otravné. ()

Joedas

Mohlo to být tak dobré, kdyby se to od nějakého dílu 7123272 nezvrtlo a nestalo se z úžasného příběhu o klukovi s nevídanou sílou příběh o všem, ale jen ne o tom blonďatém klukovi. Copak ty neduhy ještě z předchozího Naruta by mi nevadily. Ta natahovanost, příliš mnoho vysvětlování, minutovou akci musí podle Naruto zákonů předcházet desetiminutový rozhovor, ve kterém se postavy straší, co vlastně udělají. To vše už k seriálu tak nějak přirostlo, ale to rozmělnění se mi prostě nelíbí. ()