Rychlí a zběsilí

• USA Fast & Furious (více)

Dominic Toretto je stále v čele gangu pirátů silnic. Jenže cítí, že bude brzo dopaden, a tak chce zmizet, aby neohrozil lidi ve svém okolí, především svou lásku Letty. Tajně utíká do Dominikánské republiky, aby se tam schoval. Letty se nechce smířit s tím, že ho nikdy neuvidí, a tak se spojí se starým známým Brianem O' Connerem, který se s kolegy snaží dopadnout drogový kartel vedený Antoniem Bragou. Pokud mu Letty pomůže dopadnout Bragu, tak bude Dom osvobozen. Letty nabídku přijímá. Když se Dominic dozví o smrti Letty, vrátí se do Los Angeles hledat jejího vraha. Oba bývalí kamarádi se musí utkat s drogovým bossem Bragou. Sejdou se na startu nelegálního závodu, jehož vítězové získají pochybné právo stát se členy gangu a pracovat pro něj jako námezdní jezdci... (TV Nova)

Wacoslav1

Nekonecna serie natazena o dalsi proser ani tenhle dil nevybocuje z rady radoby efektnich a za kazdou cenu hrozne moc cool a trendy filmu vsechno jenom nasvicenej predvadejici se prazdnej podvod co o sobe tvrdi ze je akcni film Vin Dieselovy toho tvrdaka vskutku nezeru a vsechny ty hi tech vecicky nemuzou zakrejt tu prazdnotu a nijakost omlouvam se ja nejsem sik a trendy a nebudu podobnej vyvoj akcniho zanru nekvituju teaneger uz totiz vskutku nejsem z tohoto pochybneho veku kdy jsem mel nedostatek rozumu a mozna by se mi takova sracka treba mohla i libit uz sem nastesti vyrostl. ()

Davies182

Zcela otevřeně musím říci, že nerozumím velké části zdejších komentářů - těch s malým počtem hvězd. Kdybych měl Rychlé a zběsilé hodnotit jako film, od kterého jsem přesně věděl, co dostanu a těšil se na něj v rámci béčkové akční zábavy, musel bych dát maximální hodnocení. Snažím se ale hodnotit objektivně, což v případě tohoto filmu znamená následující: z mého pohledu se jedná o velmi dobrý akční snímek, kterému nechybí žádná charakteristická vlastnost většinou s tímto žánrem spojovaná. Film jako celek na mne ani nepůsobil příliš béčkovým dojmem, spíše tíhnul k Ačkovému ranku, a to nejen svým efektivním zpracováním, zajímavou režií a kamerou, ale i kvalitními hereckými výkony. Paul Walker začne za pár let platit za kvalitního herce a Vin Diesel má také určitě na víc, jen se chlapec v hollywoodském průmyslu moc nesnaží, a jeho angažmá stojí v poslední době na mrtvém bodě. To je škoda. Abych to shrnul, tak čtvrtý díl této závodnické série pro mne byl zatím největším překvapením tohoto roku a filmu nemám kromě minimálně zvláštního začátku s cisternou válející sudy co vytknout. Nablýskané káry, polonahé slečny, cool charaktery, vtip a zběsilá akce. Jsem spokojen. ()

petero

Tak pri štvrtej časti nejakej zabehnutej sérii už divák asi vie čo očakávať, takže Lin dostal réžiu do rúk asi pre to že je zdá sa najschopnejším režisérom tejto série, scenár našťastie nie je taká omáčka ako pri Tokyo Drift, je fajn že tvorcovia sa snažia prísť s niečím čím by človek rozoznal jednotlivé diely od seba, tak ako pri trojke to sú drifty pri štvorke to budú zrejme tunelové naháňačky. (Počet zhliadnutí: 3x, posledné zhliadnutie 12.11.2009) ()

Mahalik

Protyp filmu, ke kterému musíte přistupovat s prázdnou hlavou. Tu já měl. I tepláky a vytahaný triko. A taky perfektně vytvarovaný kouty, jelikož při každé srážce jsem si chytal za hlavu. Každý škrábanec jsem prožíval, jako by se jednalo o moje auto, což nebylo. Ale asi jsem v tomhle směru až moc velkej cíťa, když obrečim i auto, který není moje :D Vin Diesel je machr a potřeboval by pořádnej film, aby se dostal někam výš, protože on na to má. A i když si teď zpětně přemílám R&Z, mám z toho dobrej pocit. A není to jen tím, že z úvodní scény jsem byl v sedmém nebi.... ()

pepo

Vážne nie.Síce je to lepšie než nepozerateľné predchádzajúce dve časti ( jednotka je relatívne ok) , ale inak iba nevýrazný a nudný akčňák. Neviem čo osvietilo Justina Lina pri natáčaní fantastických ďalších dielov ale chcem to. 50% ()

Xmilden

Musím uznat že přecejen s odstupem se nejedná o zase takový průšvih jako kdysi. Po tom co se letos dostala celá série do žánru sci-fi, je třeba si vážit tohodle ještě téměř "uveřitelného" dílu, ve kterém na vás nevyskočí každou chvíli rodinná moralitka, neožívají mrtví lidi nebo postavy nestáčou mezi mrakodrapy. Téma pomsty navíc, když dojdou nápady, umí většinou spolehlivě zabavit a tak sledujema kterak ještě ne tolik natečený Diesel podniká nebezpečnou misi společně se svým dávným kamarádem, aby mu pomohl dostat do vězení jednoho nebezpečného týpka, výměnou za svůj čistý rejstřík. Že se to celé nakonec trošku pokazí se dá samozřejmě čekat. Nicméně herci ve 4. dílu předvádějí něco čemu by se klidně dalo říkat herecké výkony. Což je určitě fajn. Závěrečná honička ve skále a úvodní akce patří k tomu střízlivějšímu co tahle série vyplivla. 60% ()

Arbiter

Vin je prostě cool. Je to tragickej hrdina se smyslem pro čest, testosteron z něj cáká na všechny strany a aby se ženám mohla kolena roztřást ještě víc, zatímco chlapi uznale přikyvují - ten chlap dokáže projevit i city! Když jsem viděl začátek.. bál jsem se, že strávim přes 100 minut ve společnosti kraviny... Ale přecejenom TO TAM JE... takový to rychlozběsilovský pižmo... rodina, auta, touha, auta, láska k autům, auta, čest, auta, pomsta... Je krásný se promítnout do tohohle světa klukama vysněnýho, kde ste vole prostě hustý, všechny žensky jsou sakra vole kosti a pokuď se někdo naveze do mýho vole bráchy, tak si to šeredně vodskáče! ()

Real Tom Hardy

"I SAID ONLY PUSSIES RUN NITROMETH." --------- Vidím len tri dôvody na sledovanie filmu, ktorý nadobro bez šance návratu zmenil smerovanie F/F franšízy – Buick GNX, prenádherný modrý Skyline GT-R R34 Turbonetics a Gal Gadot. Ten, kto ju obsadil, je Boh. CGI odporné a nadmerne využívané, všetko je tu už úplne odtrhnuté od reality (i keď vieme, čo ešte bude nasledovať v ďalších filmoch) a k scenáru je opäť darmo sa vyjadrovať. Racionalita za týmto krokom je však úplne zrejmá a jasná, robiť sa proti tomu nič nedá a komu je clivo za starými časmi, jednotka a/alebo NFS Underground 2 sú ako najlepšia akútna prvá pomoc k dispozícii kedykoľvek... ♪♫ ()

Divočák

Zapomeňte na všechny ty nespravedlivé dvou a tříhvězdičkové komentáře okolních uživatelů, kteří si asi připadají strašně důležití, že dokážou sestřelit i takle nabušenou pecku. Rychlí a zběsilí jsou totiž překvapivě nekompromisní a správně naleštěný akční nářez, možná v trošku slabším CGI balení, ale za to s neuvěřitelně charismatickou a výborně sladěnou ústřední hereckou dvojkou a scénářem bez hluchých míst. Justin Lin to tentokrát pěkně rozjel a nechal v peletonu daleko za sebou dokonce i pro mnohé kultovní jedničku. ()

lesumir

když se řekne "Rychle a zběsile", co si představíte? Filmovou verzi Need for Speed, nabudešenýho Vina Diesela, divokou Michelle Rodriguez, Paula Walkera váhajícího mezi stranou dobra a zla, hodně nadupaných kár, luxusní ženský a pořádnou cool akci!! Tohle všechno Justin "zraju jak víno" Lin nabízí ve čtvrtém pokračování, kde se sešla stará "partička", aby ukázala, že nepatří do starého železa a dělat někde drifty v Tokyu je zbytečné, když může vzniknout tohle. Výborná vizualizace a začátek minimálně za šest. Potom to sice začne malinko skřípat, ale já dostal přesně to, co jsem chtěl a ten zááávěr, ten, kdyby nepřišel, přestal bych věřit snad v úplně všechno... __ těším se na další pokračování :-) ()

Gimp

Pokud se dobrovolně podíváte na tento film, asi na něj máte náladu nebo máte určitý důvod se na něj koukat (líbí se vám, když mají ženy silikonová prsa a minišortky, líbí se vám, když se autu po startu zvednou přední kola). Pak mu asi dáte 4*, protože vám nevadí jak je hloupý. Pokud mu ale dáte míň, protože jste čekali od čtvrtého dílu trashové filmové kopie NFS: Underground něco jiného, hodnotím vás dvěma hvězdičkami. ()

cheyene

Po slabé dvojce a trojce přišla nepoměrně silnější a povedenější čtyřka. Dozajista za to může také návrat Vin Diesela. Je jasné, že snímek obsahuje řadu nelogických scén, popřípadě scén hodně přitažených za vlasy, avšak to k akčňáku tohoto typu patří a nemá tedy cenu se nad tím pozastavovat. Důležité je, aby se divák bavil, což Rychle a zběsile 4 plní. Závěr snímku byl opravdu dobrý a připravil tak půdu pro ještě lepší pětku. ()

Jamal

Takže konečně hezky po staru se starou dobrou známou partičkou v čele s Vinem Dieselem a Paulem Walkerem. Čekal jsem co z toho vznikne a po tak trošku neúspěšném 3tím díle od toho samého režiséra Justina Lin jsem tomu nedával moc velké šance. Byl jsem překvapen příběhem, který nebyl pouze jen o ježdění a závodech, ale i o postavách, pocitech, emocích, takže jsem byl spokojen. Všichni zahráli podle mě jak měli, byl jsem tak trošku mimo z miss izrael 2004 Gal Gadot, která ve filmu stále sváděla Toretta (mě by svedla hned), a film mě opravdu mile překvapil. ()

juta

Čtyřka mě nějak obešla obloukem a pozřel jsem si jí až teď. Nechybí klasické závody, úvodní loupežnická akce a nějaký ten zvrat. Nevím, ale čtyřka nemá moc čím pořádně ohromit. Je to boj za pomstu a takový normální průměr. ()

Fiftis

Séria Rýchlo a zbesilo nám v roku 2009 dozávodila už do štvrtej časti a s kľudným svedomím môžem napísať, že sa jedná o vydarený diel. Keď pred mnohými rokmi Rob Cohen natočil prvý diel, bola to slušná zábava, ktorá strhla predovšetkým mladšie publikum, ktoré chcelo byť presne ako ich hrdinovia. Úspech bol obrovský a nasledovali dve pokračovania. Teraz nám režisér tretieho dielu prináša konečne tú správnu nabušenú zábavu. Najväčšia výhoda tohto dielu je v jeho odlišnosti od tých predchádzajúcich. Už to nie je o tom, že nejaký frajeri jazdia v nabitých autách a predháňajú sa, kto z nich je viac cool. Veľkú pozornosť tvorcovia zameriavajú na slušný kriminálny príbeh, kde ide predovšetkým o Torretovu pomstu. Rozhodne to však neznamená, že by tu bola núdza o akciu. ()

Shakers

Justin Lin po nevydarenej Tokijskej jazde sa vracia späť do starých koľají ( po rokoch pokračujeme tam kde sme v jednotke skončili) a zobral si so sebou starú partu s jednotky, čo musí samozrejme diváka len potešiť. To čo mala jednotka a to čo nemala trojka a dvojka ma teraz tento diel, ktorý je podla mňa rovnako dobrý ako ten prvý. Akcie sú super, pridalo sa na vážnosti medzi postavami a vzťahmi, filmu nechýba dávka napätia, hudba od Briana Tylera je zatiaľ najlepšia s celej série a Vin Diesel je rovnako cool ako v prvom diely. Čo viac si priať? (no, myslím, že by sa ešte niečo našlo.) Obľúbené soundtracky: Letty, Amends, Suite. 85% - 4* ()

DaliX

Pre mňa najlepší diel z celej série. Dlho som odkladal tento film, v podstate ma to ani nelákalo a myslel som, že to bude ohraný dej, ktorý sme už videli. A bol som fakt prekvapený. No v podstate až tak nie. Potešila ma opäť prítomnosť Vina Diesela a Paula Walkera lebo práve oni sú tou hybnou pákou celej série Fast and Furious, samozrejme nechýbala Jordana Brewster a Michelle Rodriguez, ktorá si pre tentoraz vo filme príliš dlho nezahrala. Ale čo, naháňačky sú opäť super, príbeh je pútavý, podľa mňa kvalitná oddychovka, ktorá je čo sa týka zábavy aspoň o dva stupne vyššie ako Tokyo Drift. ()

Big Bear

Nakonec jsem rád, že mne do toho mládež ukecala. S radostí vidím, že někteří hrdinové z jedničky nezmizeli, ba co víc přidružují se i hrdinové z dalších dílů. Vzniká tak celkem sympatická partička silničních šílenců z nichž by Timmermanse i s Lejnovou Uršulou a jejich GD (Green Dictate)  kleplo. Ty modré plameny co šlehají z výfuků asi s ozónem dělají lecos a o tom smradu ze spálených pneumatik ani nemluvě... I když je možné, že Rychle a zběsile 12 už bude točeno v elektroautech a za naprostého ticha, tohle bylo točeno v ještě relativně normální době. Co jsem uvítal, bylo v půli filmu odškrtnutí Míši Rodrigézový. Já prostě nemám rád, když se hérečka umí tvářit je drsně a nasraně. A tahle jinou tvář nasadit neumí. Jedinej komu tohle toleruji je Chuck Norris a to ze dvou důvodů. Jednak vím, že on opravdu neumí nasadit jinej obličej než ten co má a pak bych si nikdy nedovolil mu to netolerovat...:-) ! Docela vtipné mi připadá jak hrdinové aby mohli být volní musí krást jako straky. To je trochu zajímavá metoda. Ale musím přiznat, že s každým dílem to jde nahoru a baví mně to víc a víc. Vytuněné Japonce a Němčoury pomalu ale jistě nahrazuje americká automobilová klasika a tak jsem mnohem spokojenější! Takže za 4 nové pneu! * * * * ()

JohnnyD

Gal Gadot je na zožranie, ale čím áčkovejšie sa séria snaží tváriť (a tu sa jej to celkom aj začína dariť), tým väčšia nuda to je. Z prvých štyroch dielov ma prekvapivo najviac bavila úprimne hlúpa dvojka. ()

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

24.09.2009

Dvakrát fantasy, pokaždé jinak. A podle jmen režisérů i v různorodé kvalitě. Bryan Singer v poslední době zvažoval několik zajímavých projektů, nakonec ale podepsal smlouvu na fantasy Jack the Giant… (více)

Vin Diesel a rychlá kola

Vin Diesel a rychlá kola

10.05.2009

Ne, tohle není novinka o pátém pokračování série Fast & Furious (ačkoli scénárista Chris Morgan už byl studiem Universal oficiálně pověřen napsáním dalšího dílu a umístěním děje do Brazílie).… (více)

Rorschach z Elm Street

Rorschach z Elm Street

06.04.2009

Přes 100 miliónů dolarů na celosvětových tržbách, to je víkendové skóre Rychlých a zběsilých. Znamená to snad, že duben se pozvolna stává součástí letní blockbusterové sezóny? Možná. Zhruba za rok,… (více)

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí