Comeback

• Slovensko Comeback
Česko, (2008–2011), 22 h 38 min (Minutáž: 25–29 min)

Série(2) / Epizody(51)

RajAthen

Pro mě velké překvapení, zvláště s ohledem na zdroj TV NOVA a akcent na postavu opilce, krvavčí matku a zneuznalého umělce. Z mého pohledu jde však dosud o jediný televizní ryze český sitcom hodný toho jméno (přinejmenším koukatelný), který se řídí všemi formálními kánony žánru. Navíc nejde o tolik oblíbenou oslavu české malosti, ale o poměrně přesně nastavenou souhru exotů různého ražení, kteří však jsou ve výsledku docela normální. Jelikož je celá partička dostatečné mimózní, daří se leckdy fórky stupňovat až do ad absurdum, to vše bez ztráty kytičky dobrého vtipu, viz chudáci z Bruntálu. Za to vše si Ozzák zaslouží prostě vyšší hodnocení. ()

kukkik

Velmi povedený sitcom. Nevím, co bych více dodal. Kvalitu hereckých výkonů, nebo snad příběhu nemá smysl moc hodnotit, už z podstaty žánru. Takový sitcom by měl zabavit, pobavit a zároveň se snažit vyhnout se trapnosti. To se Comebacku podle mého povedlo a coby hlavní cílová skupina mu nemám co vytknout :) Jen snad jemná osobní antipatie k Simoně Babčákové a hereckým výkonům Dany Batulkové ubírají na mém hodnocení jednu hvězdu z dokonalosti v rámci žánru. Tedy 4/5 ()

Likan7

Comeback měl určitě potenciál být takovým zjevením na české televizní scéně. On teda stejně je tak trochu český ekvivalent Přátel, ale nepřijde mi, že by jeho kultovní status byl spojený s kvalitou. Spíš je to tím, že jednoduše nemá soupeře. Osobně mě třeba postava Ozzáka vysloveně štvala a stojím si za tím, že bez něj by byl Comeback i lepším seriálem, protože humor byl mnohem lepší v podání obou sourozenců a Ivy. Nedivím se tedy, že seriál Nova stopla. ()

rublik05

Legendární český sitcom, který se mi přesně trefil do vkusu. Obchod s hudbou, svérázný metalista, pořádná muzika v soundtracku, hromada humoru a suprových hlášek, různé popkulturní narážky, tohle si prostě nelze neoblíbit. Dodnes se na Comeback kdykoliv rád povídám, pokaždé mě skvěle pobaví, každá epizoda, až na pár výjimek, je napěchována vtipnými situacemi a všemožnými gagy. Vytknul bych snad jen trochu laciné zpracování a také mi několik epizod vyloženě nesedlo. Každopádně klobouk dolů, Ozzák se díky Martinu Dejdarovi stal fenoménem a docela mě mrzí, že se nenatočilo mnohem víc dílů. Respekt Metloši! 8/10. ()

playboy_05

mazec...konečně pořádní českej sitcom...Ozzák je fakt týpek...ještě teď nemůžu z toho křesla...doufám že další díly se povedou stejně jako ten první ()

Banger888

Dávám 2*, i když to je mezi 2 a 3*. Ve srovnání s tím, čím nás Nova krmí je to solidní, ale nic extra, nic převratného pro českou televizní tvorbu. Bohužel. Dejdar jediný jakž takž vyčnívá. Nucené vtipy, někdy se sice nějaký povede, ale na sitcom je toho zatraceně málo. Ještě se naše televize mají co učit... Edit: Zvyšuju hodnocení na *** ()

zipacna

Po jednom, resp. 2 dílech hodnotím za 50%. Dalo se na to koukat, a pokud by to zůstala na této úrovni, nemuselo by to být vůbec špatné. Tak to nezkaště, tvůrci ;-) ()

D.awi.d

... přemýšlím že Comeback dostane 5*, čistě za zásluhy. Silvestrovská škola kalení byla naprosto famózní a mezi lidi se konečně dostal humor. Jsou však připraveni ? ()

elpidio

Pro mě osobně zklamání. Od Baldýnského, podílejícího se na scénáři, bych čekal víc. Sestupná tendence až k silvestrovské minisérii, která Comeback, zatím, ukončila. Musím říct, že naštěstí. ()

BaronX

Zatím příšerný, dialogy úděsný, herci trapný (teda jedná pěkná herečka tam je, viď Kristy ;-), scénky na prd, humor - jakej humor???. Ale dám tomu ještě nějakej ten díl a uvidíme, horší už to snad být nemůže! Ta jedna hvězdička je za Metallicu a Black Sabbath, který se valily z repráku. ()

Sandisek

Ocenuji že nova konečně chtěla udělat něco jiného než dementní seriály na několikalétá pokračování, ale v celku tam není čemu se smát, takže přívlastek SITKOM v tomto případě nějak postrádá smysl, a matonoha to tam sám nezachrání. ()

TSZ

Kupodivu to není ani zdaleka tak zlé jaxem se obával, válet se u toho smíchy po zemi může sice jen slabomyslný debil ale co jsem z toho zatím viděl bylo místy celkem úsměvné a dobře stravitelné. Opravdu jsem se několikrát vcelku spontáně uchechtl a snad ani na chvíli mi nezmizel takový ten pobavený úsměv, i když většinu point jsem znal ze stále dokola se opakujících upoutávek. Samozřejmě že když si chci pustit opravdu kvalitní sitcom tak se kouknu na Přátele nebo How I me your mother (proti těmto působí Comeback jako hodně chudý a lehce retardovaný příbuzný), ale kdyz nemám ve čtvrtek večer co dělat tak mě Comeback celkem příjemně pobaví.A jedna hvězdička navíc za neotřelý ale úžasný hudební vložky typu Metallica, Ozzy Osbourne a spol :-) ()

casef

Viděl jsem asi jen prvních 5 dílů, pak už jsem to přestal sledovat, ale postava Ozzáka mně nepřišla vtipná, spíše mi to přišlo trapný. Nechci tím říct, že je to úplně špatný sitcom, taky jsem se párkrát opravdu zasmál. Lepší by bylo, kdyby seriál postavili na Kristýně Leichtové, která tu exceluje. ()

tucnak

Je mi až stydno, podruhé v krátké době hodnotím produkci z Novy kladně. Ale tohle je prostě konečně něco nového a chvílema to dost dobře funguje. A přiznám se, že po osmém dílu s ožralym Lexou jsem začala uvažovat i nad 4*. A teď už se fakt hodně červenám. ()

Astrebleue

Nechci to tady ještě víc cementovat, ale musim říct, že tohle vypadá na první vlaštovku něčeho, co sem možná jednou dojde.A to prosím bude doba, kdy české seriály a móóžná i některé ty z produkce Novy budou vtipné.Konečně totiž někdo přišel s námětem, kde jsou zajímavé postavy, snaha o vtipné narážky a odbočení ze šablonovitosti. ()

Tamdydam

Je to sice proti mým zásadám, hodnotit seriál po jednom shlédnutém díle, ale vzhledem k tomu, že se jednalo o díl přibližně desátý ( což je počet, při kterém už většina lehce nadprůměrných seriálů ztrácí dech ) a já se neskonale bavil bez toho aniž bych musel výrazně přimhuřovat oči, tak mi to nedá a musim mu zde přispěchat na pomoc. To, že se jedná o humor nenáročný, ještě neznamená, že je tenhle sitcom špatný. Naopak, cením si každé úspěšné a upřímné snahy o seriál, který si na nic nehraje a dokáže originálním způsobem rozesmát. V lavině unylých a ultradepresivních seriálových výplodů poslední doby ( nemluvě o jejich smrtelně vážné stupiditě ), je tahle oddechovka jako oáza uprostřed pouště ()

bond77

Bože, jak tenhle filmový svět skončí, když budou seriály pořád od sebe kopírovat. Toto je hlavní problém Comebacku. Má zvláštní vtipy i humor. Některé jsou povedené a některé nepochopitelné až blbé. Nechápu co na "fenoménu Comebacku" všichni vidí. Nechci seriál odsuzovat (viděl jsem většinu dílů), ale také vychvalovat. Na české poměry je to průměrný seriál, který nenadchne, občas naštve, ale nenáročný divák si u tohoto seriálu příjemně odpočine. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý