Přichází Satan!

• Velká Británie The Omen (více)

Narodil se v šest hodin, šestého dne šestého měsíce... Britsko-americký film Přichází Satan! režiséra Richarda Donnera patří ke komerčně nejúspěšnějším hororům s okultistickou tematikou, které prožívaly svůj rozmach ve Spojených státech 70. let. Působeni Satana je v Donnerově filmu dáno do souvislosti s politikou: americkému diplomatovi Robertu Thornovi je za podivných okolností podstrčen k adopci chlapec Damien, ve skutečnosti vtělení Antikrista. Po řadě záhadných nehod, jejichž oběťmi jsou lidé odhalující pravou tvář dítěte, vyhledá Thorn v zoufalství kněze, který mu vyjeví, co musí udělat. (Česká televize)

Kass

"He's killed once, he'll kill again. He'll kill until everything that's yours is his." Dnes už klasický satanský film; s legendární hudbou J. Goldsmitha. R. Donner zde tahá z rukávu jednu napínavou scénu za druhou. A čím víc si ve filmu Gregory Peck začíná uvědomovat vážnost situace v níž se ocitl, tím víc se stává atmosféra hustší a hustší. Až kulminuje ve scénách na hřbitově a hlavně při hledání znamení 666 na chlapcově těle. "Přichází Satan" je snímek z kterého od té doby čerpá každé dílko, jímž se jen mihne slovíčko "satan". ()

JohnnyD

Zaujímavý dej, škoda niekoľkých nedopovedaných otázok. Čo sa týka castingu: trochu málo priestoru pre malého diablíka, skvelá ošetrovateľka a úplne famózny Gregory Peck! Nemôžem sa ale zbaviť dojmu, že podobne ako Rosemary i Exorcista, aj Omen je veľmi dobrý film, ale nič viac... ()

Boogeyman

Nevím, možná je to tím, že jsem film viděl na Primě s neuvěřitelným množstvím reklam a špatným dabingem, ale nijak mě to nezaujalo. ()

Stegr

80% - Krásný starý horor, pro milovníky povinností. Pro ty, kterým vadí již šablonovitě předepsaný scénář novodobých hororů, velký zážitek... ()

Pilda17

Horor jak má být, sice z roku 1976, ale i přesto skvěle natočený. Satan příchází svojí zneklidňující hudbou nahání strach. Jeden z těch lepších hororů, co jsem kdy viděl.. 8/10 = 85% ()

Disk

Jeden z nejlepších hororů sedmdesátých let. Mrazivá a nezaměnitelná atmosféra, geniální hudební doprovod Jerryho Goldsmithe a skvělá režie Richarda Donnera vás přesvědčí o tom, že všechny ty remaky a rádobyhorory posledních let patří do koše. ()

Cappuccino

Omen ani po toľkých rokoch nestráca na svojej hrôzostrašnosti. Goldsmithova skladba vyvoláva mrazenie vo všetkých partiách tela (vážne všetkých!) a Gregory Peck zahral postavu veľvyslanca vskutku bravúrne (David Warner detto). Mierne zamrzí prvá časť snímku, ktorú považujem za rozťahanejšiu než je únosné, ale sekundárna partia, omnoho výraznejšia a temnejšia, vynahradí menej kvalitný rozbeh presne ako sa na atmosferický horor patrí. ()

S.Quentin QUALE

Hororová klasika o jednom čertovským princátkovi, kterou bych si klidně dovedl představit jako předškolnověkový sequel v životní cestě tohoto děťátka. Richard Donner s bravurou piluje hutnou atmosféru již od začátku, kdy postupné přidávání zlověstných prvků, jako jsou rotvajleři, tlamoidní chůvy a promyšlená "náhodná" úmrtí, dělají z Omena nezapomenutelnou hororovou lahůdku. Po letech jsem si jej s malými obavami zopakoval, no byly bezdůvodné. Pokud by se někomu stalo, že neviděl, pak doporučuju. ()

misterz

Málokedy ma dokáže starší horor zaujať, to však nie je tento prípad. Pravdepodobne aj preto, že je tu celkom zaujímavý dej, ktorý nedá veľký priestor na nudu a ošívanie sa. Ani atmosféra nie je zlá, s prehľadom dokázala navodiť pocit diabla v pozadí, pričom všetko je ešte zvýraznené solídnou hudbou, ktorá sem zapasovala na sto percent. No a samozrejme charizmatický Gregory Peck, na neho nemôžem zabudnúť, postavu politika zahral par excelance. Snímok rozhodne odporúčam, kvôli atmosfére však až v nočných hodinách, človek si film potom viac užije. 80/100 ()

HAL

70s byla nejlepší doba na horory vůbec - Omen je toho dalším důkazem. Vstupuje do stejné řeky jako Exorcist, ale výsledek je diametrálně odlišný. Atmosféra by se dala krájet. 8/10 ()

Satan

Donner ukázal, jaký je skvělý filmař. U Omenu se budete bát a u Lethal weapon zase smát. Film je našlápnutý takřka od začátku do konce a vynikající Gregory Peck to jen potvrzuje. Přičtěme efektní smrti, depresivní atmosféru, neméně depresivní hudbu a vlastně celý námět se scénářem. Co můžete očekávat ? Nejlepší satanistický film všech dob. Oceňuji střídmé zacházení se samotným dětským protagonistou. Mnohem víc mě bavila druhá detektivní linka s fotografem, celkově mě vtáhla ta znepokojivá atmosféra s výbornou hudbou. [Přesná stopáž: 111 min] ()

mzss1

Tak podle mého názoru je tohle nejlepší film o Damienovi. Je jich více, ale tohle je taková ta stará klasika, která neomrzí a dá se sledovat i vícekrát. Hororové prvky a podobné hororové záležitosti - těch je zde požehnaně. Klasický, poctivý horor, co k tomu dodat ? Úplná bomba to pro mě není, zase je zde dost starých prvků této doby, nějaké nudné scény atd. Ale ve výsledku jsem spokojen. 80% = **** ()

Snorlax

Horor to moc není, spíše mysterióní politický thriller s výbornou atmosférou, několika nezapomenutelnými scénami a hlavně s hereckými výkony na jedničku. To bývaly krásné doby, když pro horor nestačil kýbl prasečí krve a herecká sebranka stejné hodnoty. Z Damiana šel strach, což lze bez potíží klasifikovat jako dobrý příspěvek k žánru hororu. ()

InJo

Nadčasová žánrová klasika, v mnoha ohledech filmařsky dokonalá. Donner náramně buduje temnou a zlověstnou atmosféru plíživě a neodvratně se blížící apokalypsy a s hitchcockovskou precizností graduje jak jednotlivé scény (některé jsou nezapomenutelné), tak celý příběh. Gregory Peck je v hlavní roli naprosto fantastický (nedokážu si v té roli představit nikoho jiného). To, jak jeho veskrze racionálně smýšlející a duševně stabilní hrdina postupně propadá zoufalství a beznaději z rozumem těžko vysvětlitelných tragédií, snad ani nemohl zahrát lépe. První zásadní snímek mého oblíbeného režiséra dlouhodobě považuju za nejlepší satanistický horor (těsně vítězí nad Vymítačem ďábla a Rosemary má děťátko). A to už jen proto, že každý jeho hypotetický nedostatek (některé trikové záběry už nepůsobí moc přesvědčivě) zcela nekompromisně vyvažuje (či lépe řečeno "přehlušuje") jeden z nejlepších orchestrálních soundtracků všech dob, za nějž legendární Jerry Goldsmith dostal svého jediného (!) Oscara. I na samostatný poslech neskutečný zážitek. 100 % ()

Webb

Jeden z nejlepších hororů s temně děsivou atmosférou, kterou ještě umocňuje Goldsmithova hudba. Zajímavý scénář, rychlejší střih hlavně v akcích a výborná kamera. Děj se ubíhá pozvolna, v tomto případě ale pro větší zážitek. ()

dzej dzej

Film, který od první do poslední vteřiny ovládá tísnivá atmosféra děsu dirigovaná chorobně fascinujícím fenoménem Antikrista. Řada scén kdy krev doopravdy tuhne v žilách a nesnesitelně řezavé hudební kompozice Jerryho Goldsmitha. ()

Jordan

Do tretice (Rosemary, Exorcista) prispel aj Donner klasickým satanskko-antikristovským hororom, ktorý sa právom považuje za už legendu a kult žánru a jeden z jeho vrcholov, kedy šlo o atmosféru budovanú pomaly a psychologicky, kedy sa postavy chovali logicky, kedy hudba bola diabolská a scenár scenárom s hlavou a pätou. napriek tomu ale pre mňa osobne spomedzi trojice vyššie zmienených filmov s podobnou tematikou i žánrovým obdobím, ktoré v rozmedzí ôsmych rokov vznikli, mi Omen príde v naozaj silnej konkurencii najslabší, aj keď čo do informatívnosti najobsiahlejší. ()

Anderton

Ja som si vlastne až teraz uvedomil, že Omen natočil Richard Donner. Takže mu musím uznať, aký je všestranný režisér. Omen je jeden z najlepších a nastrašidelnejších hororov, aké boli kedy natočené. To je podľa mňa objektívny a nevyvrátiteľný fakt. Prvý krát som ho videl ako dieťa sám v obývačke, keď už rodičia spali a nemusím vysvetlovať, aký to malo na mňa na najbližšie týždne v tme účinok. Hororovým vrcholom je pre mňa scéna na cintoríne. ()

francis

Film, kterej dokazuje, že Satan se může projevovat i bez nechutností a zvratek, i když Vymítač ďábla se nás snažil přesvědčit o opaku. A přitom je fakt pekelnej, hošík. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner