Sidney Prescott, nyní autorka nové self-help knihy, se vrací domů do Woodsboro, které je poslední zastávkou jejího turné k vydané knize. Tady se opět spojí se šerifem Deweym a Gale, kteří jsou nyní manželé a její sestřenicí Jill a tetou Kate. Naneštěstí její návrat přiláká zpátky i Ghostface a tím se Dewey, společně s Jill, jejími kamarády a celým městečkem Woodsboro dostávají do nebezpečí. (oficiální text distributora)

kajda.l

Pro fanoušky (nejen) série, ale i subžánru slasheru zaručený filmový orgasmus. Neočekával jsem, že bych ze Scre4m odcházel zklamán, ale že opět po letech zažiju nefalšovanou filmovou radost je pro mě neskutečné překvapení. Craven s Williamsonem, "starouši" Sid-Gale-Dawey a nové masíčko v čele s mojí nejsledovanější "teenage star" Emičkou "Jill" Roberts dokázali nakopnout nenakopnutelné a zkomírající filmový žánr mi na pár okamžiků dokázali vrátit na samotný vrchol mého zájmu. Jo a pod ultimátně-prvoplánovitě superzábavnou hlášku "Fuck Bruce Willis" se podepisuji:) Pánové děkuji uctivě. Dokonalost. Film roku 2011. 100% ()

matestlust

Parádní Cravenův návrat, který už byl sakra zapotřebí. Po jeho posledních, ne zrovna moc podařených kouscích, je tohle opravdová pecka. Opět stará sestavička, opět stejně se opakující se dění ve Woodsboro, opět nečekaný závěr, tentokrát krásně vygradovaný, do toho vtipně se opírající děj o předešlé díly, dobré vraždy ( mohlo být více gore, ale vem to čert ), tradičně parádní atmosféra, povedené lekačky...Wesi, díky !!!! ()

Beastmaster4

Do nebe volající pakárna snažící se vysát sladkou dužinu z předchozích dílů a to bohužel bez úspěchu. Oni už další díly po jedničce stály tak nějak za kulový - důvod proč je nehodnotím tady, je má paměť, která si neuchovala dost na to, abych objektivně zhodnotil. Čtvrtý díl natočený v době, kdy podobné kousky vyvolávají spíše výbuchy smíchu, a následuje pleskot dlaně o čelo, tomu říkám odvaha. Co taky chtít o filmu, který staví na vyšperkovávání způsobů smrti, stejně jako SAW aj., a přitom jde o naprostej blábol. Pokud se někdo rád baví smrtí tzv. bezdůvodnou a u filmu, který krom toho není o ničem, tak tomu V4 doporučuju. Scény, ve kterých oběti dělají přesně to opačné, než by udělal normální člověk v boji o život aj. aj. Na co si tak rychle vzpomenu za nesmysly?!: Ruka s nožem mezi dveřmi a co udělá oběť? Otevře a přibouchne ruku a poté se vrah dostává v pohodě jinam, místo aby ruku s nožem chytla a zlomila, nebo jinak obrala Ghostface-ho o nůž. Šerif, který má vraha na mušce z nějakých 6 metrů a střílí asi o 3 metry vedle, jenom aby filmaři mohli efektivně ukázat úžasný trik - odraz kulky. No a co, že je šerif za vola a lépe by střelilo i dítě na pouti ze vzduchovky. Ve scéně na konci, kdy se Sidney brání před útokem Jill jí zatlačí palcem na levé oko a pár minut na to má Jill poraněné oko pravé. No prostě brutální patlanina, vhodná tak možná na mejdan k brambůrkům a pivu / vínu, kdy většina pozornosti směřuje jinam, než na obrazovku. ()

mm13

Určite lepšie ako 3-ka, rovnako dobré, no tiež na druhé pozretie asi nepoužiteľné, ako prvé dve časti. Pohrali sa s tým zaujímavo, ale vlastný tieň neprekročili. ()

JASON_X

U třetího dílu jsem psal, že výměna scénáristy nebyl šťastný nápad, no a tady musím s politováním napsat, že scénáristický comeback pana Williamsona je přímo propadák. Tak slabý příběh jsem od autora prvních dvou dílů opravdu nečekal. Začátek byl sice vtipný a celkem slibný, ale potom už nic lepšího nepřišlo, naopak. Velkou měrou za to taky může naprosto otřesný teenagerský herecký ansámbl v čele se strašidelně opižlaným nepodařeným klonem Darinky Rolincové. Kam probůh na tyhle zjevy filmaří chodí? Závěrečná řežba na JIPce byla sice jakž takž povedená, ale na JIPkách se to co já vím silně hemží zdravotnickým personálem. A že by ten bugr, který všichni asi deset minut tropili, zůstal bez povšimnutí? Hmmm... "Zahoď pistoli a vstaň!" "Ano, dobře..." "BANG!" A teď vylez ty!" "Ano, jistě..." Ani na tomhle vám nepřijde něco trochu divného?? Slabé dvě ze sentimentu, za trio Dewey-Gale-Sid a za Marley Shelton. Objektivně ovšem tak za jednu. ()

Lucasion

„You hang up on me and I'll cut through your neck until I feel bone!“ Musím se přiznat, že jako fanoušek série jsem se na další pokračování moc těšil. Už při prvním zazvonění telefonu mi srdce plesalo radostí. Úvodní scéna (ve které už není moc co vymýšlet) není geniální jako v jedničce, nicméně se s ní režisér Wes Craven popral dokonale a dal nám vzpomenout na předchozí díly. Ghostface má totiž epický a mrazivý návrat jak se sluší a patří! Opravdu doporučuju originální zvuk, kde vrahovi hlášky jsou opravdu nejen dobře vymyšlené, ale i předneseny tak, že vás mrazí v zádech. Český dabing nevystihuje krutý hlas Rogera Jacksona ani náhodou! V příběhu se konečně vracíme do Woodsboro, kde se historie bude trošičku opakovat. Vraždy jsou brutálnější než kdy dříve a s napětím očekáváte další vrahův telefonát. Hra na vraha tu funguje skvěle. Takže sečteno a potrženo. Čtyřka dokázala vrátit lesk vrahovi s maskou ducha. Za mě je to druhý nejlepší film v sérii. Výborný pokračování. (94 %) ()

MonaSax

Začátek byl opravdu cool, ale celkově jsem si ten film moc neužila, protože jsem byla zároveň v práci (v kině), jinak mi to přišla jako hrozně rychlá vyvražďovačka asi tak jako na speedu, ani jsem nestačila mrknout a už byl zase někdo mrtvý, nepřišlo mi to nějak epický a myslím si, že ani nebyl nějak extra dobrý nápad to opět vytahovat, na pětku už by se měli vysrat. ()

Chickenka

Můj první shlédnutý Vřískot. Veliké zklamání-čekala jsem větší akci, napětí a mnohem lepší zápletku. Neve Campbell měli tvůrci nechat zemřít a ne z ní udělat nesmrtelnou ženu. Naopak se mě potěšil výkon Hayden Panettiere, která ukázala, že z ní roste herecký talent. Jedná se spíš o lepší průměr... ()

Morholt

Když mě všechny Vřískoty kromě prvního přijdou naprosto zbytečný. Tenhle se od dvojky a trojky sice trochu lišil jistou dávkou vtipu, ale na konci jsem si nebyl zrovna moc jistej, jestli to bylo ku prospěchu věci. Na pětku už se dívat nebudu. 40% ()

Handle

Na pokračování Vřískotu jsem se fakt těšil, protože mě všechny předešlé díly bavily. A dopadlo to možná ještě lépe než jsem čekal. Bohužel, místní uživatelé naschvál ihned po premiéře vyzdradili jméno vraha (což je u Vřískotu fakt na facku), ale i tak mě překvapil ještě v mnoha ohledech. Vřískot 4 má totiž všechny ostatní horory na háku. Tenhle film je vlastně tím, čemu se směje. Ten, kdo tuhle ironii nepochopil, bude říkat, že je to trapné klišé, které dnes působí směšně... Ovšem i po "hororové stránce" jsem spokojený. Vraždy jsou výborné a atmosféra stejně dobrá jako v předešlých dílech, párkrát jsem se opravdu i bál. Herci hrají také dobře a režie je prostě skvělá. Wes Craven musí být asi "moderní děda", protože jde naprosto s dobou a nenápadně se vysmívá tolika věcem, že jsem se mnohdy opravdu musel pousmát. A finále je vynikající. Co víc si od čtvrtého dílu přát? Beru-li v podtaz, že je to pokračování po 11 letech a tento žánr frčel právě v té době, tak je to fakt bomba a příjemné připomenutí kultovního slasheru. Za mě 4,5*. ()

jerry12

35%. Pořád a pořád dokola totéž, bez překvapení, bez dynamiky, bez nového kreativního směru. Vřískot měl v mých očích vždycky jeden zásadní problém - chybí mu specifická a odpovídající atmosféra. Je až příliš "slasher" a scény mezi vraždami vždycky akorát zoufale vyplňují mezery, místo aby připravovaly atmosféru pro další řežbu. Vřískot 4 v tomhle ohledu není výjimkou, ba naopak, přijde mi ještě okatější. Chvílemi hezky paroduje a to mu dodává humorné grády, každopádně ani to atmosféře nepřidává. Po příběhové stránce je Vřískot 4 naprosto neoriginální a nudnou kopií původního celkem originálního a svižného Vřískotu, jen snad nabízí ještě brutálnější vraždy, nic víc. ()

Pepy

Čím bych začal... Nejspíš tím, že i když jsem neviděl předchozí díly, tak jsem i beztak pochopil smysl. Začátek se skvěle vydařil, ale bohužel z části jen ten, nejspíš nás chtěl režisér Wes Craven nejprve upoutat a pak odradit, protože střed filmu byl podle mého vkusu katastrofální. Krvelačné scény, které mi místy připadali až moc komediální, nebo až příliš sci-fi, jako by to byli scény vystřižené z Terminátora. Na konci, jakoby vysvitlo slunce a filmu dodalo závěrečnou energii k skvělému zakončení! Když to shrnu, tak i po malých chybách dávám 75 procent. ()

ScarPoul

Veľmi prostoduchá vec. Na to, že sa jednalo o Cravenov posledný film je to škoda. Úvody mu idú, ale je to znova bez nápaditosti. Jednotka dupla na pílu a hoci sa v pokračovaniach dosť kecá o všetkom možnom aj nemožnom. O konvenciách a ako ich prekročiť vo výslednej podobe to postráda sofistikovanosť. Potešia šteky krásnych dievčat z úvodu, a prítomnosť Panettiere, ktorá je kupodivu znesiteľná. Emma Roberts prekrýva starú školu hrdiniek - o čo jej asi aj išlo, ale vo výsledku mi to neponúklo nič. Málo pŕs, málo premyslenosti a aj tá výsledná bitka je zbytočne naťahovaná. Každopádne 2 za Emmu a Panettiere. ()

Lacike

V necakanom navrate serie po rokoch sa vratilo ustredne trio hercov, ktore prezilo predosle diely a hlavny tahun serie za kamerou. Reziser a po absencii v trojke aj scenarista Williamson, vdaka comu sa pribeh znova do velkej miery toci okolo teenagerov. No a kedze ustredne trio uz nema teenagersky vek, tak v centre deja stoja nove postavy, ktore su obsadene v lepsom pripade nevyraznymi hercami a v tom horsom dokonca uplne otravnymi. To sa tyka aj vrazedkyne, ktorej motivacia je absurdna a ta mizerna herecka proste neutiahne tak komplikovanu postavu. Druhy vrah je tak nevyraznou kopiou filmoveho magora z predoslych dielov, ze som si uz jeho totoznost nepamätal. Cez postavy Craven nadalej prezentuje svoj nazor na upadok hororov v sucasnosti a zaroven si z nich robi srandu. Miestami to je sranda, ale obcas je to prekombinovane natolko az to pôsobi absurdne. Takze po chvili by vas neprekvapilo ani to, ak by vo Woodsboro pristali mimozemstania. Postavy Neve Campbell a Courteney Cox nemaju poriadnu scenu v ktorej by vynikli. Sancu dostane len David Arquette, ktory je stale zabavny aj ked je uz za seriozneho serifa. Z novej krvi je zaujimava jedine Hayden Panettiere. Skoda, ze nedostala väcsi priestor alebo rovno, ze ju neobsadili do ulohy vrazedkyne. Ona by zvladla polohu jak neviniatka tak chladnokrvnej svine. Rôznych hviezdnych vystupov je tu habadej, ale väcsinou sa tu len mihnu v meta scenach na n-tu. Niekoho snad potesia aspon stavnate gore sceny, ktorych je v tomto diely najviac. Celkovo je to strasne prekombinovany diel, ktory pôsobi ako nevydareny remake jednotky a celu seriu nikam poriadne neposunul, takze ho s radostou ignorujem. 5/10. ()

6thSun

Je tam všechno, co se dá od popcornového, maximálně povrchního a příjemně (sebe)parodujícího hororu Wese Cravena očekávat. ()

maseer2

plné narážek, odkazů, parodování sebe sama, nadhledu a roštěnek.. a jak napsal EdaS - chyběly tomu krom více originality vlastně jen ty kozy.. druhý nejlepší díl série a slabší 4* ()

ProjectAlice

Myslím si, že 11 ročná prestávka tejto sérií prospela. Film sa mi páčil možno viac než jednotka. Páčili sa mi humorné situácie napríklad na úplnom začiatku alebo hlášky typu: ,,Ja som gay. Ak to nejako pomôže". Z toho som naozaj skoro odpadol. Chcel som pochváliť pár hereckých výkonov, ale to by som asi mohol vymenovať všetkých hercov, tak spomeniem hlavne mená Rory Culkin, Erik Knudsen a Emma Roberts. Scenár je napísaný veľmi dobre, pretože počas filmu môžete podozrievať úplne každú postavu. Finále a teda vyvrcholenie pre mňa úžasné. Počas filmu bolo pár mŕtvych bodov (nudných častí), takže finálne skóre - 98% ()

PROROK14

Myslím, že to je schopné pokračovanie slávnej trojice. Rozuzlenie ma trocha prekvapilo, čakal som niečo iné, ale aj tak som celkom spokojný. ()

BoPo

Ja viem, ja viem. Je to moja chyba. Sám si za to môžem. Takže prosím nerobte tú istú chybu a toto si nechajte ujsť. Najviac strašidelným elementom tohto filmu bol ksicht Courteney Cox. Monika sa musí obracať v hrobe. Zbytočné pokračovanie. Ide tu o vážne myslenú paródiu samého seba. Radšej si znova dajte Scary Movie. ()

Vřískot popáté a naposled, pak televize

Vřískot popáté a naposled, pak televize

07.10.2013

Vřískot 4 měl být úvodní částí nové trilogie, ale s rozpočtem 40 milionů dolarů utržil celosvětově necelých 100 milionů a zůstal tak daleko za očekáváním produkční společnosti Dimension Films. Tu… (více)

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (více)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky