Reklama

Reklama

Sidney Prescott, nyní autorka nové self-help knihy, se vrací domů do Woodsboro, které je poslední zastávkou jejího turné k vydané knize. Tady se opět spojí se šerifem Deweym a Gale, kteří jsou nyní manželé a její sestřenicí Jill a tetou Kate. Naneštěstí její návrat přiláká zpátky i Ghostface a tím se Dewey, společně s Jill, jejími kamarády a celým městečkem Woodsboro dostávají do nebezpečí. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (816)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Příjemné setkání se starými známými a mnohem lepší film, než by člověk po My Soul to Take čekal, v podstatě se mi to líbilo stejně jako první díl. Cravenovi s Williamsonem se celkem úspěšně podařilo reflektovat uplynulé hororové desetiletí, aniž by se duch této série jakkoli změnil. Pořád se jedná o sympatickou hříčku přeplněnou žánrovými popkulturními odkazy, která sem tam pobaví a sem tam napne. A navíc je to poměrně smysluplné a s malou špetkou sociální satiry. Musím říct, že kdyby nebylo toho "alternativního konce", bych byl mírně v šoku a obdivoval bych odvahu tvůrců sérii nejenom rebootovat, ale opravdu aktualizovat na verzi 2.0. V této podobě jsem "jenom" spokojeným divákem. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Popravde receno, cekal jsem to daleko horsi. Serie Scream me vubec nebere a Craven uz je dneska mimo, ale timhle docela prijemne prekvapil. Jasne, film se tvari strasne chytre a originalne, ale je to v podstate zase jen dalsi kopie predchozich dilu, kde jsou nektery sceny jak sjety pres kopirak, nicmene zachranujou to vrazdy. Ty sice nejsou buhvijak vymakany, ale jsou docela drsny, krvavy a hlavne je jich vic nez dostatek, ze by to vystacilo na nekolik filmu a vetsina postav, at sebevetsi sympataci, tu bez milosti chcipne. Co se tyce hercu, docela sympaticka sestava, i kdyz Arquette vypada jak vymlety hovado a Cox mi lezla tak silne na nervy, ze byla vicemene jedina, ktery jsem pral smrt. Co se tyce zaverecny pointy, vcelku stupidni, ale budiz, nic nasiraciho. Celkove tak docela povedena vyvrazdovacka, vymykajici se poctem mrtvol, ale jinak nic zasadniho, abych mel potrebu vrazit vyssi hodnoceni. ()

Reklama

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Dost překombinované, pokud u nějakého dílu nešlo odhadnout zápletlu, tak tady je to na beton. Příjemným překvapením je několikrát se rozbíhající začátek, Anthony Anderson ve vážné roli a Anna Paquin, která se stala neskutečnou kočkou. 4. díl se moc zdaleka netvářil zase tak moc jako remake, jak bylo avizováno. Hlavní hrdinové sice notně zestárli, ale stále ještě umí. Ghostface se tady činí více než kdy jindy a prakticky na jeho noži krev neuschne. Myslím že se jedná o docela příjemné vzpomínkové rozloučení, podobně to kdysi zažil Halloween H20. Takže natáčet další díly Screamu by asi nebylo šťastné rozhodnutí. 55% ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Vyloženě trapný, Craven to absolutně nezvlád, nejenže to je jen taková čórovačka z předchozích dílu, obzvlášť z jedničky a Craven se prostě jen opakuje, ale navíc celá zápletka je ubohá a zavěrečný rozuzlení vyloženě zhnusí. Ono už je celkem varování na začátku, kdy se Wes Craven snaží diváka nachytat pomocí filmu ve filmu a předhazuje mu stále jiný začátky, přičemž se stupidnost začátku nesnižuje, jak asi bylo zamýšleno, ale bohužel se zvyšuje. ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

Čtvrtý díl téměř stejně kvalitní jako první? Ano, i v žánru horor 21. století, kde jsou povětšinou čtvrté díly tragické sračky bez jakéhokoliv náznaku aspon malé inteligence, se to může povést. A tady se to povedlo náramně. Wes Craven se vytasil s perfektním příběhem, plném odkazů, zábavných dialogů kolem samotné podstaty a složení jakéhokoliv hororu a jejich následném překroucení a boření. Herci jsou sympatičtí, krev teče proudem, mrtvol přibývá a nakonec přichází i perfektní několikanásobná pointa. Popravdě, vraha jsem jenom matně tušil, takže překvapení to bylo parádní (ti, co viděli, ví). Jsem taky rád, že jsem naštěstí nevlezl před shlédnutím do diskuze, protože její úroveň klesla s příchodem pár jedinců hluboko do doby ledové a nějaká Sydney by jim měla říct, jak se má chovat k originálu. No, to jen takové povzdechnutí a snaha na to někoho upozornit. Zpátky k filmu: Craven nám teda spolu se scénaristou Williamsonem přináší na dnešní poměry velmi inteligentní horor, který se ani trochu nebere vážně a přináší prvotřídní vyvražďovačku téměř bez zakolísání. Nebýt té nudnější poloviny, bylo by to za 5. Ale GhostFace nikdy nebyl v takové formě. Who is this? ()

Galerie (84)

Zajímavosti (50)

  • Šlo o první film série, ve kterém se Wes Craven neobjevil alespoň v malé roli. (Bobik99)

Související novinky

Vřískot popáté a naposled, pak televize

Vřískot popáté a naposled, pak televize

07.10.2013

Vřískot 4 měl být úvodní částí nové trilogie, ale s rozpočtem 40 milionů dolarů utržil celosvětově necelých 100 milionů a zůstal tak daleko za očekáváním produkční společnosti Dimension Films. Tu… (více)

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (více)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Máme pro vás spoustu castingových novinek, tak se nezdržujme úvodními řečmi a přejděme rovnou k věci. Robert De Niro si prý zahraje v Rodriguezově krváku Machete, jehož natáčení startuje už 29.… (více)

Reklama

Reklama