Reklama

Reklama

Sidney Prescott, nyní autorka nové self-help knihy, se vrací domů do Woodsboro, které je poslední zastávkou jejího turné k vydané knize. Tady se opět spojí se šerifem Deweym a Gale, kteří jsou nyní manželé a její sestřenicí Jill a tetou Kate. Naneštěstí její návrat přiláká zpátky i Ghostface a tím se Dewey, společně s Jill, jejími kamarády a celým městečkem Woodsboro dostávají do nebezpečí. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (814)

Cival 

všechny recenze uživatele

Scary Movie 4? Ne ne, naštěstí přeci jen i něco výraznějšího... vychytralý scénář Kevina Williamsona potěší hlavně tím, že neustálé zasazování do kontextu a poznámky k dnešní situaci v žánru nakonec naplno implementuje do příběhu a prodá v rámci výborného finále. To je opravdu chutné, relativně logické a šlape na cynickou jedničku. Přiznávám ale, že k závěrečné třetině jsem se prozívával, protože variování a podvracení klišé (na druhou nebo i natřetí...) se už hodně ohrálo a stabilní trojka postav je k zbláznění nudná a okoukaná (Neve Campbell už třetí Vřískot za sebou nemá absolutně co hrát). A ani mordy nejsou moc vynalézavé nebo napínavé. Z takhle důvtipné látky šlo vymáčknout ještě víc. Zamrzí navíc "alternativní konec", který zničí náběh na zajímavá další pokračování - druhou trilogii, pojatou z opačné strany vražedné barikády, bych si dal líbit. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Nikoli revoluce, ale evoluce. Duo Craven / Williamson se vrací v plné síle a servírují dost možná druhý nejlepší díl série. Ohromné množství odkazů a chytrých žánrových odboček, sympatické mladé maso, bezpočet vypointovaných dialogů, skvěle rozehraná (a dokonale logická!) hra na vraha a k tomu dravá režie, kterou sedmdesátiletý Craven ukazuje záda všem mladým snaživým klipařům. Vřískot 4 je nejlepší ukázkou toho, jak vypadá perfektní žánrový film, pokud mu scénář napíše znalec, který jim žije. Pro neznalé lehký nadprůměr, pro zkušené na hranici filmového orgasmu. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Hayden Panettiere s účesom Hitchcock-Lady pre mňa najsvetlejším prvkom filmu :) Ináč šťavnatá bodačka, trumfujúca predchádzajúce diely vyššou kadenciou vrážd, vtipov i filmových odkaz (či už v dialógoch, alebo filmových plakátoch na stenách). Len škoda, že prišla až jedenásť rokov po trojke, čím slávnu sériu iba nostalgicky pripomenula. Súčasný divácky hlad po hororoch už je o inom. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Příjemné setkání se starými známými a mnohem lepší film, než by člověk po My Soul to Take čekal, v podstatě se mi to líbilo stejně jako první díl. Cravenovi s Williamsonem se celkem úspěšně podařilo reflektovat uplynulé hororové desetiletí, aniž by se duch této série jakkoli změnil. Pořád se jedná o sympatickou hříčku přeplněnou žánrovými popkulturními odkazy, která sem tam pobaví a sem tam napne. A navíc je to poměrně smysluplné a s malou špetkou sociální satiry. Musím říct, že kdyby nebylo toho "alternativního konce", bych byl mírně v šoku a obdivoval bych odvahu tvůrců sérii nejenom rebootovat, ale opravdu aktualizovat na verzi 2.0. V této podobě jsem "jenom" spokojeným divákem. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Čtvrté píchání silikonových barbín dvaceticentimetrovým žabikuchem je, až na dynamické vyvrcholení, unylým pokusem vetchého starce o znovuztopoření jeho dávno zvadlých ambicí. Následkem je pouze předávkování viagrou a tenisový loket režiséra a na světě je další sériová Cravina. Ač se Wes snaží vřískat sebevíc, žánrová vyčpělost a zoufalé vykrádání sebe sama jsou znát v každém zaboření čepele do sexy těl tupých, šestnáctiletých figurantek, které se v "hereckých" rychlokurzech bezesporu naučily daleko lépe předstírat orgasmus, než vlastní smrt. A moc tomu nepomůže ani exhumace těch několika "přeživších" ze staré gardy. Napatlat takové Courtney Cocks obličej natolik, aby vzhledem unikla blížící se padesátce, muselo stát minimálně kamion botoxu a smrt únavou několika balzamovačů a výsledek je natolik rozpačitý, že jeden místy žasne, jak nenuceně se povedlo z teenagerské vybíjené udělat zombie flick. ()

Galerie (84)

Zajímavosti (58)

  • Když se Jenny (Aimee Teegarden) a Marnie (Britt Robertson) dívají na film „Mord 7“, kamarádka začne bodat do holky, která tvrdí, že „Mord 6“ je nesmysl. Když do ní bodne poprvé, ukápne jí z pusy kapka krve. V dalším záběru si lze ale všimnout, že má od krve celou bradu. Následně si můžeme z dalšího pohledu kamery všimnout, že má na bradě drobnou kapku a z levého koutku trocha krve vyteče. Poté má opět celou bradu od krve. (Worry77)
  • Jedná se o první film série, ve kterém se Wes Craven nepostavil před kameru a neobjevil se alespoň v malé roli. (Bobik99)

Související novinky

Vřískot popáté a naposled, pak televize

Vřískot popáté a naposled, pak televize

07.10.2013

Vřískot 4 měl být úvodní částí nové trilogie, ale s rozpočtem 40 milionů dolarů utržil celosvětově necelých 100 milionů a zůstal tak daleko za očekáváním produkční společnosti Dimension Films. Tu… (více)

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (více)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Máme pro vás spoustu castingových novinek, tak se nezdržujme úvodními řečmi a přejděme rovnou k věci. Robert De Niro si prý zahraje v Rodriguezově krváku Machete, jehož natáčení startuje už 29.… (více)

Reklama

Reklama