Vřískot 4

Vreskot 4

• Austrálie

Horor / Mysteriózní

USA, 2011, 111 min

Scre4m aneb online horor pro generaci 2.0. Novomediální gore fest, který dokáže vyrazit dech, zastavit srdce a rozechvět bránici, aby byl divák hned v zápětí resuscitován vlnou neokoukaných nápadů a neoposlouchaných hlášek. K dokonalosti dotažený a proklatě hravý sequel/remake, který se může hrdě postavit po bok jedničky a utvořit tak perfektní elektrizující oblouk probíjející do všech stran. Spolu s Limitless zatím to nejlepší, co rok 2011 přinesl. Any last words? Clear! PS: pokud by měl někdo vyvraždit celý Hollywood, pak by to měl být Wes Craven!!!(15.4.2011)

• MM_Ramone

"Vreskot" mal zostať bez pokračovaní. Pôvodný snímok z roku 1996 bol progresívny, svieži a prekvapivý teenagerský slasher horror. Kultové dielo. Po celosvetovom úspechu bola hneď o rok do kín uvedená druhá časť, ktorá však ani zďaleka nemala silu svojho predchodcu. V roku 2000 bol natočený "Vreskot 3" a poviem vám, že to bola poriadna blbosť. Možno aj preto trvalo ďalších jedenásť rokov pokiaľ sa vyprodukovala štvorka. Bohužiaľ je to skoro taká istá katastrofa ako diel číslo tri. "Vreskot 4" je posledný kinofilm, čo natočil americký režisér Wes Craven. Je škoda, že sa takýto horrorový velikán rozlúčil so svojími vernými divákmi tak šede priemerným, nevýrazným a zbytočným snímkom. "Vreskot" mal zostať bez pokračovaní!!!**(26.11.2015)

Příjemné setkání se starými známými a mnohem lepší film, než by člověk po My Soul to Take čekal, v podstatě se mi to líbilo stejně jako první díl. Cravenovi s Williamsonem se celkem úspěšně podařilo reflektovat uplynulé hororové desetiletí, aniž by se duch této série jakkoli změnil. Pořád se jedná o sympatickou hříčku přeplněnou žánrovými popkulturními odkazy, která sem tam pobaví a sem tam napne. A navíc je to poměrně smysluplné a s malou špetkou sociální satiry. Musím říct, že kdyby nebylo toho "alternativního konce", bych byl mírně v šoku a obdivoval bych odvahu tvůrců sérii nejenom rebootovat, ale opravdu aktualizovat na verzi 2.0. V této podobě jsem "jenom" spokojeným divákem.(14.4.2011)

,,HALÓ, KDO JE TAM?“…,,POSLEDNÍ ČLOVĚK, KTERÝHO UVIDÍŠ NAŽIVU“..... /// Nejsou tady mimozemšťani, zombíci, ani duchové asijských holčiček. Jen hloupý blondsky s velkýma kozama. A mají zábavnou roli! (,,Na člověku s nožem, který zapichuje lidi je něco opravdového“.) TO SE FAKT MŮŽE STÁT. Duch teen hororů žije. A je zábavnej! Líbí se mi tempo i styl. Nostalgická atmosféra je přebíjena novými ,,zážitky“ a Woodsboro se vylidňuje. Vřískot (4) nechce ani tak strašit jako bavit. Holky (i kluci) si stupidně chodí pro smrt, protože tak je to správné (tak to má byt). JAK TI DRŽEJ STEHY? Jako ve filmu. Dobrá práce. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím podle jakých pravidel přežívají policajti ve filmech. 2.) Zjistím, jestli se dá zastavit krvácení z bodné rány do čela. 3.) Rád řeším hororový kvízy. 4.) Toužím po tom stát se hrdinou. 5.) Thx za titulky ,,petkaKOV“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ *(20.7.2011)

DVD/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Atmosféra 9/10 Efekty 10/10/// +je to pokračování nikoliv remake, jsou tu původní postavy, má to hodně propracovaný scénář, kvalitní děj, napětí, není nouze o překvapení, je tu spousta mích oblíbených herců (Hayden Panettiere, Kristen Bell, Anna Paquin, Emma Roberts) a hodně známých tváří (Anthony Anderson, Mary McDonnell, Rory Culkin), vyhovuje i délka -nutno si přiznat, že hlavní trojice nekope první ligu, hodně se opakuje postup z prvního dílu, netvrdím, že to je ale vyloženě špatně a dost možná to byl úmysl tvůrců/// Na čtvrtém Vřískotu není moc co kritizovat. Jako horor funguje výborně, dějově není tak odfláknutý jako některé jiné remaky (Pátek třináctého). Má pořádný spád, působivé vraždy, nechybí pořádné napětí a občasné lekačky či jiná překvapení (filmový úvod a titulky na způsob film ve filmu). Jen mě zaráží způsob jak dokázal Ghostface být na dvou místech najednou? Trošku postrádá i fyzickou logiku to kdo se skrývá pod maskou (rozuměj výška a váha a tedy jeho síla). To už jsou ale jen taková bodnutí nožem, která mě rozhodně vnitřnosti nerozhází./// Celkem 89%///(12.11.2011)

• - Postavu Judy Hicks měla původně hrát herečka Lake Bell, která ale roli odmítla kvůli nabitému rozvrhu. (Dlee)

• - Během večírku je na obrazovce scéna s Casey z filmu Stab, která byla natočena pro druhý díl. (StrYke)

• - Film je věnován památce Paula E. Cravena (1929 - 2010). (Terva)