Reklama

Reklama

Sidney Prescott, nyní autorka nové self-help knihy, se vrací domů do Woodsboro, které je poslední zastávkou jejího turné k vydané knize. Tady se opět spojí se šerifem Deweym a Gale, kteří jsou nyní manželé a její sestřenicí Jill a tetou Kate. Naneštěstí její návrat přiláká zpátky i Ghostface a tím se Dewey, společně s Jill, jejími kamarády a celým městečkem Woodsboro dostávají do nebezpečí. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (816)

Botič 

všechny recenze uživatele

Scre4m aneb online horor pro generaci 2.0. Novomediální gore fest, který dokáže vyrazit dech, zastavit srdce a rozechvět bránici, aby byl divák hned v zápětí resuscitován vlnou neokoukaných nápadů a neoposlouchaných hlášek. K dokonalosti dotažený a proklatě hravý sequel/remake, který se může hrdě postavit po bok jedničky a utvořit tak perfektní elektrizující oblouk probíjející do všech stran. Spolu s Limitless zatím to nejlepší, co rok 2011 přinesl. Any last words? Clear! PS: pokud by měl někdo vyvraždit celý Hollywood, pak by to měl být Wes Craven!!! ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

#4 Scream. Po velmi dlouhé pauze skutečně přišel regulérní čtvrtý díl. Žádný restart, ale normální starosvětské pokračování. A i když by to nikdo nečekal, film funguje na výbornou jako samostatný horor a zároveň jako nový díl letité série. Ostří se mezitím dočkalo už sedmého pokračovaní, doba se změnila, ale to hlavní zůstalo při starém. Hlavní trio je sehrané, Sidney napsala novou knížku Vystoupit z temnoty a ta slouží jako ideální důvod pro návrat domů. Nejmladší generace už bez mobilů nedá ani ránu, všichni jsou nonstop online a mění se tím pádem i dynamika vraždění. Výborné vedlejší role tu mají Shenae Grimes, Anna Paquin nebo Kristen Bell. Z nováčků jsou velmi dobré Hayden Panettiere a Emma Roberts. A jak to tak vypadá, po seriálu přijde na řadu i regulérní pátý díl. ()

Reklama

Spooner 

všechny recenze uživatele

Nakonec ne tak zbytečné pokračování, jak jsem očekával, ale i tak to mohlo dopadnout lépe. Hlavně teda v první polovině, která je místy dokonce až nechtěnou parodií (začátek). Někdy kolem poloviny se to ale příběhově i režijně zatraceně zvedne a konec už vypadal skoro jako Craven ve svých nejlepších letech. Mělo to spád, nápady, napětí a dokonce i celkem překvapivé odhalení vraha. Herci byly taky vesměs sympatičtí, i když třeba takový David Arquette už tam neměl moc co hrát. Ale nakonec celkem příjemný jednohubkový horůrek. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Nutno uznat, že po katastrofální trojce jsem se do toho moc nehrnul. Navíc moje očekávání spadla na bod mrazu, ale ono to nakonec v rámci možností tak nepřijatelný nakonec nebylo. Teda tím nechci říct, že se nejedná o film přecpaný klišé který vyvařuje z předchozích dílů to zase ne, ale aspoň tu třeba oproti třetímu dílu nemáme žádnou vyloženě debilní pointu která by nějak zabíjela předchozí dění ve filmu. Začátek byl i docela zábavnej a ano musím se přiznat taky jsem byl lehce zmatenej. Pak už se film víceméně pohybuje v zajetých kolejích série takže se nejedná o nic výjimečného. Taky mě už trochu štve nesmrtelnost ústřední trojice. Všichni kolem nich můžou zařvat, ale oni neohroženě přežijou všechno. Nicméně celkově vzato je to všech stránkách určitě přijatelnější pokračování než tragická trojka a co se hodnocení týče vidím to na ten čistý průměr.50% ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Popravde receno, cekal jsem to daleko horsi. Serie Scream me vubec nebere a Craven uz je dneska mimo, ale timhle docela prijemne prekvapil. Jasne, film se tvari strasne chytre a originalne, ale je to v podstate zase jen dalsi kopie predchozich dilu, kde jsou nektery sceny jak sjety pres kopirak, nicmene zachranujou to vrazdy. Ty sice nejsou buhvijak vymakany, ale jsou docela drsny, krvavy a hlavne je jich vic nez dostatek, ze by to vystacilo na nekolik filmu a vetsina postav, at sebevetsi sympataci, tu bez milosti chcipne. Co se tyce hercu, docela sympaticka sestava, i kdyz Arquette vypada jak vymlety hovado a Cox mi lezla tak silne na nervy, ze byla vicemene jedina, ktery jsem pral smrt. Co se tyce zaverecny pointy, vcelku stupidni, ale budiz, nic nasiraciho. Celkove tak docela povedena vyvrazdovacka, vymykajici se poctem mrtvol, ale jinak nic zasadniho, abych mel potrebu vrazit vyssi hodnoceni. ()

Galerie (84)

Zajímavosti (50)

  • Během večírku je na obrazovce scéna s Casey (Heather Graham) z filmu ve filmu Stab, která byla natočena pro druhý díl. (StrYke)

Související novinky

Vřískot popáté a naposled, pak televize

Vřískot popáté a naposled, pak televize

07.10.2013

Vřískot 4 měl být úvodní částí nové trilogie, ale s rozpočtem 40 milionů dolarů utržil celosvětově necelých 100 milionů a zůstal tak daleko za očekáváním produkční společnosti Dimension Films. Tu… (více)

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (více)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Máme pro vás spoustu castingových novinek, tak se nezdržujme úvodními řečmi a přejděme rovnou k věci. Robert De Niro si prý zahraje v Rodriguezově krváku Machete, jehož natáčení startuje už 29.… (více)

Reklama

Reklama