Vřískot 4

Vreskot 4

• Austrálie

Horor / Mysteriózní

USA, 2011, 111 min

,,HALÓ, KDO JE TAM?“…,,POSLEDNÍ ČLOVĚK, KTERÝHO UVIDÍŠ NAŽIVU“..... /// Nejsou tady mimozemšťani, zombíci, ani duchové asijských holčiček. Jen hloupý blondsky s velkýma kozama. A mají zábavnou roli! (,,Na člověku s nožem, který zapichuje lidi je něco opravdového“.) TO SE FAKT MŮŽE STÁT. Duch teen hororů žije. A je zábavnej! Líbí se mi tempo i styl. Nostalgická atmosféra je přebíjena novými ,,zážitky“ a Woodsboro se vylidňuje. Vřískot (4) nechce ani tak strašit jako bavit. Holky (i kluci) si stupidně chodí pro smrt, protože tak je to správné (tak to má byt). JAK TI DRŽEJ STEHY? Jako ve filmu. Dobrá práce. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím podle jakých pravidel přežívají policajti ve filmech. 2.) Zjistím, jestli se dá zastavit krvácení z bodné rány do čela. 3.) Rád řeším hororový kvízy. 4.) Toužím po tom stát se hrdinou. 5.) Thx za titulky ,,petkaKOV“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ *(20.7.2011)

Je to takové ušmudlané 5 hvězdičkové hodnocení, protože nedostatků a chyb v tomto díle je požehnaně a čímkoliv se toto pokračování dá odstřelit, ale vem to čert... bavil jsem se u této vyvražďovačky s parody prvky přímo královsky. V mých očí nejlepší díl série a navíc kvůli obsazení také nejvíc sexy… mé hodnocení 4,5 hvězdičky…(31.7.2011)

"What´s your favorite scary movie?" "Shut the fuck up!!!" Vyše hodiny v podstate nudná, skrz-naskrz priemerná vreskotovka s nezaujímavými postavami a pramálo využitým "postmoderným" potenciálom. Vtipné to veľmi nie je, o napätí nemôže byť ani reči, ba ani to gore (mimoriadne šťavnaté, aj na črevá dôjde) vôbec nebolí. Lenže potom Wes a hlavne Kevin prehodia výhybku a vytasia fantastické finále s VEĽMI prekvapujúcim odhalením vraha a intenzívnym masakrom. Keby bol celý film na takej úrovni ako posledná polhodina, bolo by to za plný počet ako legendárna a už asi navždy nedostihnuteľná jednotka. 7/10(27.4.2011)

Končit se má v nejlepším a to Wes Craven splnil. Velice působivá scéna Emmy Roberts a její masochistické záběry (scéna s nožem do ramene byla vynikající), velmi pozoruhodná postava Courteney Cox! Jako celek SCREAM 4 má skvěle propletený děj, který se rozsukoval v divákově myšlence v celé kráse, ale působivý závěr nepomůže první polovině (v té se Lucio Fulci jen v záhrobí nudí). Ani jediná důvěřivá postava mezi vyšetřovateli zákona, kde to zachraňoval Cox - škoda. Litry krve, střeva bijící do očí, všechno ve stopách prvního dílu - prostě tak jak to máme rádi.(7.3.2012)

Ve městečku Woodsboro se za hysterického vřískotu kuchá krásná mládež. Zase.. Marný pokus o vdechnutí života do žánru teenage slasherů za pomoci moderních komunikačních technologií a Williamsonova derivátu předchozích dílů přecpáného hrátky s hororovými klišé. Občas jsem koukl na loudající se čas na DVD a spřádal plán, že jestli se Wesley C-havran rozhodne pro další odvar, připíchnu mu na čelo dranžírákem jemu dobře známý vzkaz:„Don´t fuck with the original!“ a to nejen proto, že Ghostface v mých očích už dávno patří do svérázného univerzu Wayans Brüder. Ve smyslu toho, co říkal šerif Dewey - dříve vážná věc, nyní už jen vtip a já podotýkám, že hodně ohraný..(2.12.2011)

• - Jedná se o první díl ze série, ve kterém se někomu, konkrétně Kirby (Hayden Panettiere), podaří vyhrát hororový test nad Ghostfacem (Dane Farwell). (danielosbourne)

• - Ve scéně, kde se studenti ve škole baví o filmech, můžeme zahlédnout plakát k filmu Zelená míle (1999). (Drtic)

• - Wes Craven před jeho účastí prohlašoval, že se vrátí jako režisér pouze tehdy, jestliže bude scénář stejně dobrý jako první díl. (StrYke)