Soukromé pasti

Česko, (2008–2011)

Zdena Studenková, Jan Budař, Martha Issová, Josef Polášek, Marek Daniel, Miroslav Etzler, Klára Issová, Roman Zach, Vilma Cibulková, Aňa Geislerová (více)

Série(2) / Epizody(16)

Ty nejhorší pasti si na sebe stražíme sami. Někdy s pomocí našich blízkých. A těm zase pomáháme my. Soukromé věci jsou složité a nikde se to neučí. Navíc býváme zmatení. Nemluvě o tom, že doba je rychlejší než my a všechno se mění – než si s něčím poradíme, je to jinak. (TV Nova)

Baki

Vyborna zalezitost. Herecke vykony tak ... neherecke,opravdove. Normalne bych vahal mezi 4 a 5*,ale kdyz vidim jak slabe hodnoceni tento kousek dostal,tak pridavam ;) ()

Pharlap

Episody sice dost nevyrovnané.. některé excelentní.. strhující!! Jiné jsou patetické,nudné,moc nezaujmou.. prostě pocit, že tohle už tady bylo. Herecké výkony hodnotím vesměs kladně, i když se samozřejmě ukázalo, kdo na to má a kdo ne. Každopádně v celkovém dojmu, jsem s tímto projektem byl velmi spokojen a nadšen, a těšil jsem se na sledování každé další epizody. ()

Mercilonka

Těžko se hodnotí jako celek. Některé díly jsou hodně povedené (ať už do myšlenky, provedení a hereckého obsazení), ale některé natolik pokulhávají již v ukázkách, že se při hodnocení držím zlatého středu. Ale myslím si, že si každý vybere minimálně jeden, který bude každému něco připomínat. Ať už ze svého života, života blízkých či jen z doslechu. ()

jolly.rose

Neušel mi jediný díl. Skvěle provedená práce i herecké obsazení. Asi jako u všech, některý díl oslovil více, některý méně, to i ve velkém počtu záleží na divákovi, ale v celku velmi vydařené. Hl. hrdinové, kteří promlouvající do kamery, považuji za dobrý postoj, kdy se nám jakoby duševně obnažují se svými pocity. Jen jsem se podivila, že z 12ti dílů opakovali vždy jen 11 (chyběl tuším díl 9, nebo 10 s názvem Ukradená spermie s Aničkou Polívkovou). ()

j_vrba

Hodnotim po shlednuti dvou dilu, ala muzu rict, ze je to jediny koukatelny serial v tydnu zacinajici v 20:00 ve srovnani s Ordinaci, VKV a buh vi co jeste. ()

Bilky

S potešením môžem konštatovať, že NOVA úspešne naväzuje na niekdajšie pondelkove inscenacie ČST a týmto cyklom odkrýva konanie ľudí na rázcestiach či križovatkách života bez zbytočných filozofujúcich traktátov. Pokiaľ vám nevadí komornejšie prevedenie, ale dbáte o obsah a civilné podanie uveriteľných osudov ľudí okolo nás, tak strávite príjemné chvíle: ========== 1.diel: Něžný vetřelec (3,5*) Taťána VILHELMOVÁ to skoulila :) Fajnový výkon ako vždy, nevadil ani VACULIK, hoci ako pár netvorili uveriteľný dvojku :) ale to môžem povedať aj o pároch, či ľudoch okolo seba ;) Prekvapili dialógy akokeby odpočuté z ulice, takže ja som bol nadmieru spokojný ========== 2.diel: Fajn brigáda (4*) Sandra NOVÁKOVÁ ma prekvapila ale ešte viac jej spolubývajúca "s kolejí" Barbora POLÁKOVÁ. LANGMAJER opäť dokázal, že aj na malej ploche dokáže upútať pozornosť aj bez veľkých gest či emócií. Téma bola tentoraz oveľa pikantnejšia a aj réžijné spracovanie bolo nápaditejšie,takže bez váhania 4*. Teším sa na ďalšie diely. ========== 3.diel Jiná láska (2*) Príbeh o uvedomení si inej orientácie po 10-ročnom manželstve ma absolútne nepresvedčil, nie kvôli scénaru, ale kvôli hereckým výkonom. NORISOVÁ totálne nepresvedčivá a STIVÍNOVÁ ma vyslovene sklamala. Ale dorazil to RAŠILOV a zvláštna kamera. ========== 4.diel: DNA jako důkaz (3,5*) Tak tento diel ma miestami nudil aj keď BUDAŘ bol v pohode. Bohužial jeho partnerka hrala úplne inú ligu (nie štátnu ani mestskú, skôr dedinsko-ochotnícku). Škoda dlhých záberov, miestami dej zbytočne spomalovali aj nevieryhodné dialógy a HANÁK to vôbec nezachránil. Celkovo ma posledné diely trošku roztrpčili - neudržali si úroveň prvých dvoch epizód, ale nestrácam nádej :) ========== 5.diel: Láska v moll (4*) Zatiaľ vrcholný diel, trpezlivosť sa vyplatila! Presný opak predchádzajúceho dielu- tu mi pomalé tempo nevadilo a zábery kamery mali svoju váhu a ten správny timeing. Ľúbostný trojuholník bol skvele obsadený, stará generácia dokazuje, že nepatrí do dôchodku. Vadil mi len predvídateľný scénar, ale bravúrne adaptovaný. ========== 6.diel: Malý terorista (2*) nerád to píšem,ale zatiaľ to najtrápnejšie čo som z tejto série videl a o to moje väčšie sklamanie, že tu hrala moja obľúbenkyňa AŇA. Bohužial jej výkon bol mdlý a zrejme sa všetka vina nedá hodiť iba na kostrbatý scénar a nemastné výkony jej partnera a hlavne detského predstaviteľa. Ten bol vyslovene zlý. V tomto diely sa naplno odhalila aj nenápaditá réžia a zrejme malý rozpočet, lebo niektoré scény by som zaradil do bonusov ako nepodarené či vystrihnuté :( Zvažujem znížiť hodnotenie série. ========== 7.diel: Tatínkova holčička (4*) Opäť kontroverzná či skôr tabuizovaná téma, ale teraz na rozdiel od INEJ LÁSKY aspoň veľmi dobre podaná a zahraná. Nadchli obaja manželskí predstavitelia (hlavne ETZLER je rodený pedofil :) Scénar mi prišiel trochu pritiahnutý za vlasy, lebo urobil z normálnej 15ky (žiadna sociálne slabá rodina žijúca kdesi na pohraničí) úplnu naivku a mentálne skôr na úrovni dnešných 12-13ročných báb. Paradoxne zas konanie matky z hladiska dramatizácie bolo veľmi sugestívne a celý záver vyvážil menšie nedostatky. ========== 8.diel: Ukradená spermie (4*) Jedna z najvyrovnanejších epizód aj po stránke scénaristickej, hereckej aj technickej. Námet sa mi zdal už z upútavky prinajmenšom vyfabulovaný, ale neznalosť prostredia a trošku zjednodušený scénar ma ako dôverčivého diváka presvedčili :) ISSOVÁ štandardne dobrý výkon a čo som ocenil, že príliš nevyčnievala a nebrala celý priestor iba pre svoju postavu. Jej partner podal tiež veľmi civilný výkon a preto (a ešte za neprekombinovaný záver) je moje hodnotenie na úrovni prvých 2 epizód. ========== 9.diel: Smím prosit o lásku (3*) Priemerná epizóda síce s pomerne pravdivými životnými situáciami ale tie duchaplne diálogy bolo cítiť papiermi a najmä STUDENKOVEJ postave vsúvala do úst hotové "skvosty" Starosta bol zas príliš nevýrazný a tak najlepšie to v castingu zvládli s postavou KRATINU, ktorý akokeby oprášil svoje dávne postavy a pridal im "vyžitosť" :) ========== 10.diel: Traja do páru (4*) Opäť diálogy na veľmi realistickej úrovni, pomerne reálne situácie aj konanie hrdinov a aj sušne zahrané (BUDAŘ o level lepší ako v jednej z minulých epizód) Milá rolička CHÝLKOVEJ potešila a pokazilo to až nevieryhodné záverečné nakrúcanie odkazov, prišlo mi to tak trochu ako nadstavovanie deja. ´========== 11.diel: Riskantní interview (3,5*) BALZEROVÚ nemusím, ale tu mi napodiv nevadila a naopak ŽILKOVÁ, ktoru si pomerne považujem za jej dramatické úlohy tentoraz hrala akokeby na polplynu a jej zatrpknutosť a pomstychtivosť som jej vôbec neveril. Svôj podiel mal aj scénar a veľmi nepravdepodobné konanie osôb. ========== 12.diel: Exmanželkou snadno a rychle (4*) Viac než solídne zakončenie celej série vďačí za nadpriemerné hodnotenie najmä hlavnej predstaviteľke. BRODSKÁ dokazuje že je schopná zahrať hocijaké role a jej posun z bezbrannej a zdecimovanej "exáčky" k samostatnej a sebavedomej žene bol toho dôkazom. Bilanciu si vylepšili aj scénaristi, pretože po niektorých priveľmi za vlasy pritiahnutých príbehoch tu rozvinuli veľmi reálny až obyčajný a bohužial dennodený úkaz moderného života. Ako mínus hodnotím obsadenie fešáka/kolegu,ktorého síce nepoznám, ale u mňa je to NEherec a naozaj sa hodí len do reklamy na žuvačky (tam s tým hafanom, ktorému vyžral žrádlo bol dobrý). Zaujali dialógy a strih aj keď pri scéne kde hrdinka nacvičovala striptýz v bare som ho preklínal ;) ================== takže ako dobre séria začala tak aj skončila a Veľké dík aj šéfke projektu Tereze KOPÁČOVEJ! () (méně) (více)

TerP

Je to něco nového. Je to něco zvláštního. Je to působivé. Líbí se mi to, za to dávám sto procent, jinak to nejde.// Musím změnit názor. Některé díly jsou tak moc nezajímavé, ale po nich zase následuje bomba, jako třeba Tatínkova holčička... Na plný počet to ale určitě není. ()

MartyMcFly89

Já bych to nedělil na dobré a špatné díly, má to dost silný náboj, každý z nich. Ale střídají se tam hluché scény s těmi dobrými, část dílu odsýpá a něco se tam děje, další zase stojí na místě a čas se zastavil. Herci hrají dobře, soucítil jsem s chlapem, který zjistil, že jeho žena je lesbického zaměření. Ale občas i s těmi lesbami. Rozporuplný seriál, líbil se mi i nelíbil, ale ty dobré momenty a zážitky převažují. Jeden z originálnějších, žádná další telenovela (hurá!) ()

Santek

Podle mně je to vůbec jeden z mála seriálů, který dává hodně k zamyšlení. Viděl jsem zatím polovinu dílů. Třeba ten první díl o těhotenství versus kariéra byl fakt povedený. I další samozřejmě. Tenhle seriál vlastně shrnuje stěžejní okamžiky v životě skoro každého z nás, ty situace nás možná čekají. Seriál nám tak dává příležitost promyslet si své kroky dříve, než vůbec nastanou. Pomáhá nám tak do určité míry vyhnout se špatným rozhodnutím. Je to hodně k zamyšlení nad sebou samým a svými záměry (cílem) v životě. Jsou v něm dobře vystiženy hlavní neduhy dnešní společnosti jak je vnímám já. Seriál je vůbec celý jako ze života a krásně reálný svou podstatou děje. // Jako velkém plus vnímám to, že ty epizody nemají happyend a většinou to vlastně ani není dořešeno . Ten ostatně mnohdy nepřichází ani v běžném životě. O to větší jsou pak následky každého lehkovážného rozhodnutí o důležitých věcech týkajících se nejen nás samých, ale i našich blízkých. // Nehodnotím kameru herce nebo režii. Hodnotím to poselství, reálnost situací a ten obrovský prostor k zamyšlení pro každého diváka. ()

sa_kra

Některé díly na 5* (Tatínkova holčička), některé tak na 2* (Malý terorista- zoufalá nekvalita dětských herců...). Celkově celkem originální projekt, i když úroveň dílů dost kolísala. Líbil se mi ale povedený výběr herců- prakticky žádné šlápnutí vedle....Moc se mi líbila Vilhelmová, Vašáryová i Issová ve svých rolích. ()

Kaculka1995

Co tady hodnotíme, kvalitu hereckých výkonů a příběh a nebo drtivou pravdu těchto příběhů? U tohoto se přikláním k druhé variantě. Co záleží na tom jak se to zdá přehnané a kliše a doví co co jsem si v komentářích přečetla? Co je opravdu realita? Je mnohdy až moc blízko tomu co jsem viděla. A teď mluvím o Tatínkově holčičce. realita je strašlivá když si uvědomíme kolik dívek nejen v ČR potká takový osud a nebo podobný. Na co všechno poukazuje? Ať si říká kdo chce, co chce... jsem ráda že něco takového je, že se někdo pokusil o znázornění toho co tvoří tolik prbblémů. Měli bychom se nejdříve zamyslet a pak až hodnotit. Poznat hlubší sdělení... ()

tsatsiki

Dnes jsem viděl díl Malý terorista. Sice Adam Mišík byl rozmazlené dítě a byl raubíř, ale až na to spodní prádlo na začátku mi přišel jako úplně normální kluk. Asi si pod pojmem malý terorista představuju něco jiného než tvůrci seriálu, jinak ale fajn. Viděl jsem i další díly a ty už se blížily i názvu. Pro mě, ale Nevinné lži byly lepší. ()

ESNYR

Nebudu se pozastavovat nad tím kdo to přivedl na svět ( Nova ) ale spíš nad tím, jak je to zahrané a o co tam jde. V polovině příběhů mě nic nedonutilo "uvěřit" tomu že se to doopravdy stalo. Herci hrají opětovně hrozně a jednotlivé postavy jsou napsány docela bídně. Neupírám tomu surovou drsnost, která se v reálném světě opravdu odehrává, ale výkony herců a scénáře mi nedovolují se k nějakému tématu více připoutat. Dalo by se říci že my bylo totálně u zádele že je to krutá realita. Dám tomu 2 hvězdy za určitou snahu přiblížit divákovy příběhy ze života týraných, zneužívaných, a v několika případech i imbecilních ( za svoje problémy si mnohdy mohly samy ) lidí. ()

Sobotinka

Nebyla to taková sračka, jak se tady někteří vyjadřují. Dalo se na to dívat, zahraný to taky nebylo špatně. Na Novu dobrý, i když hodně asi dělají slavné tváře. První příběh u mě 70 %, kdyby byl konec lépe nebo jinak udělaný, bylo by to rozhodně víc. Kariérismu ZDAR! :-) Druhý díl o dost slabší, strašně předvídatelný děj. Emoce, které se docela dařilo vyjádřit v prvním díle zde byly často nepřesvědčivé. 50 % ()

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny