Soukromé pasti

Česko, (2008–2011)

Zdena Studenková, Jan Budař, Martha Issová, Josef Polášek, Marek Daniel, Miroslav Etzler, Klára Issová, Roman Zach, Vilma Cibulková, Aňa Geislerová (více)

Série(2) / Epizody(16)

Ty nejhorší pasti si na sebe stražíme sami. Někdy s pomocí našich blízkých. A těm zase pomáháme my. Soukromé věci jsou složité a nikde se to neučí. Navíc býváme zmatení. Nemluvě o tom, že doba je rychlejší než my a všechno se mění – než si s něčím poradíme, je to jinak. (TV Nova)

blackrain

Ty nejhorší pasti si na sebe stražíme sami. Někdy s pomocí našich blízkých a těm zase pomáháme my. Plně vystihující slogan. Zdá se, že Bakalářům zvoní hrana. Nově se konečně něco povedlo. Příběhy obyčejných lidí, které dnes a vlastně denně potkáváme v metru, tramvaji nebo prostě jen na ulici. Skutečně si mladá žena musí na studium vydělávat jako prostitutka? Má manželství po třiceti letech šanci na přežití? Co sexuální zneužívání dětí? Ptám se sama sebe, kde je chyba. Je to vnás nebo v systému? Jsme oběti doby? Tyto příběhy stojí za to je vidět. Zamyslet se alespoň jednou nad nimi. ()

rt12

Viděla jsem všechny díly. Nezdálo se mi, že by mezi nimi byly až takové propady. Zde mě NOVA příjemně překvapila. ()

stration

Výborní herci se propůjčili šaškárně pro "široké publikum Novy". Po třičtvrtě hodině mě to absolutně přestalo bavit a děj by dopředu posunula snad jen kremace ústřední hrdinky i s dítětem. Když si uvědomím, že je na "dvojce" fotbal a na Slovákách Dr.House, chce se mi plakat. Po dalších dílech a přehodnocuju a uznávám, že některé díly byly povedené. ()

PogoJoe

1. díl: **** - Solidní příběh s kvalitním obsazením, s nešablonovitým vývojem a dokonce i slušně natočený. Klasika ze života pro TV obrazovky přímo stvořená... || 2. díl: * - slabota. Velice předvídatelný, neoriginální příběh o chudé vysokoškolačce, která potkala pasáka a začala se věnovat nejstaršímu řemeslu mě nezaujal téměř ničím. 3. díl: *** - Opět lepší počin. Příběh o dvou lesbických učitelkách na ZŠ a jednom chudákovi hodném manžílkovi v podání přesného Saši Rašilova řeší zejména pohled společnosti na lesbické (potažmo homosexuální) vztahy a podává realistický pohled na to, jak se vše muselo vyvinout. Někdy se zbrklé změny ze zamilovanosti nevyplácejí... 4. díl: **** - Zatím nejlepší příběh díky solidnímu scénáři a vhodně zvolenému prostředí zámku. Jsou v tom tajemství minulosti, mladá láska a smrt, tenhle díl mě bavil. 5. díl: ** - smutné, melancholické řešení mileneckého, značně odkvetlého trojúhelníku na prahu smrti... Na můj vkus moc deprese, málo děje a spousta nudy (a mytí nohou). ()

Rosalinda

I nadále dobří herci, dobré příběhy, dobrá hudba. Celkem zajímavý a neurážející počin. Sice je to stále jen průměr, ale velice dobrý průměr, chvílemi i nadprůměr, záleží na jednotlivých dílech. 3,5 *** ()

veronikav

Jak který díl :-( Škoda, že to není vyrovnané ---jeden díl pecka (Etzler) -další totální nuda (M.Issová) Ale jeden z lepších počinů ... :-) ()

kajas

"Něžný vetřelec" - Tatianu mám celkem ráda a Lukáše taky, takže obsazení v pořádku. I děj mě zaujal, sama nevím, jak bych se v roli Karolíny zachovala. ****. "Fajn brigáda" - Parádní díl. Sandru jsem z "Ordinace" zrovna nemusela, ale zde mě příjemně překvapila. Konec taky perfektní. *****. "Jiná láska" - Opravdu realistický pohled do života lesbiček. Obě hlavní představitelky byly fantastické. ****. "DNA jako důkaz" - Tereza Voříšková je hvězdou své generace. V tomto dílu je krásně vidět, jak se historie opakuje (kdo viděl, ví, jak to myslím). Pro mě přesto jen za ***. "Láska v moll" - Úžasný herecký výkon tří hlavních hrdinů, také musím poprvé vyzdvihnout přenádhernou hudbu a její dojemnost. *****. "Malý terorista" - Romanovo chování mi v mnohém připomnělo rozmazleného synáčka máminé kamarádky, takže pro podobnosti s realitou *****. "Tatínkova holčička" - Naprosto neuvěřitelný (ale bohužel pravdivý) pohled na sexuální zneužívání mladistvých. Pořád jsem doufala v potrestání zla, ale konec mi vehnal slzy do očí. Kam jen ten svět spěje? Nejlepší "soukromá past". *****. "Ukradená spermie" - Herci mi byli nesympatičtí, hlavní hrdinka byla (s prominutím) úplně pitomá. *. "Smím prosit o lásku?" - Je vidět, že po sedmi výborných příbězích už nic lepšího nepřijde. Se "Soukromými pastmi" to jde z kopce a tento díl je toho důkazem. Skoro žádný děj, konec vlastně úplně chybí. *. "Tři do páru" - Tak tenhle díl byl opravdu ze života, protože podle mého názoru se do takové situace dostává tak polovina národa českého. Vzhledem k rozhořčení nad minulými díly pouze ***. "Riskantní interview" - Eliška Balzerová zahrála opravdu na výbornou, ale o Veronice Žilkové už takové mínění nemám. Nikdy jsem ji moc ráda neměla a zde mi byla opravdu nesympatická. Příběh ale jinak patřil k jednomu z nejlepších. ****. Září 2011: začala jsem sledovat i novou řadu. Po dvou dílech jsem s výsledkem velmi spokojená. "Nezabiješ" - Pochybuji, že tento díl zbytek série překoná. Spolu s "Tatínkovou holčičkou" vrchol tohoto počinu. Nikde jsem Jiřího Langmajera neviděla hrát lépe. *****. "Manželství nebo život" - Terezu Kostkovou nemám jako herečku vůbec v lásce, jinak to ale nebylo špatné pokoukání. ***. "Útěk" - Nesnáším chlapy. I Vojta Dyk si zaslouží takhle skončit, když hraje takového... Bohužel i tohle je realita. A sakra dobře zobrazená (i když mi poprvé v životě lezl na nervy Jirka Mádl a ta nána, co hlavního hrdinu svedla, byla taky otřesná). ****. "V síti" - Myslím, že z takového tématu šlo vytěžit daleko víc, ovšem Kryštof Hádek se spolu s Etzlerem zařadil mezi největší slizouny celé série. ***. Cyklus zatím skončil a já po dvou řadách hodnocení zachovávám. ()

Fanucci

Viděl jsem jenom první díl a to z donucení, protože nám nechtěli kvůli dámskému osazenstvu v baru přepnout z Novy na fotbalovou kvalifikaci:-) Určitě ale nadprůměr co se domácí TV produkce týká...obšírnější komentář si schovám na později. ()

Frenegonda

Soukromé pasti jsou nadprůměrný DOMÁCÍ počin. V mezích nejmenované koláčové a původně železné televize je to asi její vrchol. Je to takový svěží vítr. Ne všechny epizody mě oslovily a ne všechy se mi líbily. Ale ono to může být i tématy která teď nemusím chápat a s věkem se mi přiblíží. Taky ne všechny epizody byly důvěryhodné. Ano to všechno je pravda. Ale i tak je to zkrátka skvělý výkon. ()

SonG

Příběhy, u kterých někdy až nepříjemně mrazí......jinak na české poměry dobře zvládnutý seriál ()

Katarine

Tento seriál se těžko hodnotí. Je to hlavně tím, že každý díl byl úplně o něčem jiném a každý byl také úplně jiný, co do kvality. Velmi dobře zpracované: Něžný vetřelec (Tatiana Vilhelmová, Lukáš Vaculík, Libuše Šafránková), Fajn brigáda (Sandra Nováková, Jiří Langmajer), Láska v moll (Jiří Bartoška, Vilma Cibulková, Emília Vašáryová), Tatínkova holčička (Vanda Hybnerová, Miroslav Etzler). O něco málo horší díly: Jiná láska (Zuzana Norisová, Zuzana Stivínová, Saša Rašilov), Riskantní interview (Eliška Balzerová, Veronika Žilková) a Exmanželkou snadno a rychle (Teraza Brodská, Michal Dlouhý). Díly, které mi nic nepřinesly: Malý terorista (Roman Zach, Aňa Geislerová), Smím prosit o lásku? (Zdena Studenková, Josef Polášek). Naprosto nudné díly, o ničem: DNA jako důkaz (Tereza Voříšková, Jan Budař, Tomáš Hanák), Ukradená spermie (Klára Issová, Marek Daniel, Anna Polívková). Neviděla jsem: Tři do páru (Martha Issová, Jan Budař, Táňa Pauhofová). Už ta jména hereckých hvězd poukazují na slušnou podívanou, bohužel to vždy tak nebylo. Takže celkem mi to vyšlo na 3*. ()

ilemas

Některé díly za 5* jiné za 1*, průměr 3*. Velká škoda, být všechy díly na úrovni, mohl to být super seriál. ()

BoredSeal

Celkem solidní, moderní série, s občas chytře obsazenýma rolema, která netrpí nemocemi ostatní Novácké produkce. Jednotlivé epizody se svou kvalitou liší a zasloužily by si samostatné hodnocení, aby bylo zrno odděleno od průměrných plev. Skvělé a napínavé díly: lesbičky, Tatínkova holčička se zábavným Etzlerem a IT maniak Hádek v Síti, zajímavý díl byl i Něžný vetřelec s Vilhelmovou. Oproti těmto povedeným epizodám, které zapadají do vyhlášeného konceptu, člověk nechápe realizaci průměrných dílů bez pointy - díl s Balzerovou a Žilkovou, nic moc díl o eutanazii s Bartoškou a suchá epizoda o vraždícím Langmajerovi (jaký je smysl nebo pointa této jinak dobře zahrané a celkem svižné epizody, jsem vážně nepochopil :) ()

Nuala

Prozatím průměr. Nápad není vůbec špatný, zpracování zajímavé... Je fajn, že se projektu zúčastnilo tolik slavných tváří, ale přece jen to má trošku rušívý efekt. Celou dobu sedíte a říkáte si: Hele, tahle je z Ordinace, tenhle taky... tahle zas hrála v tomhle seriálu... no, uvidíme, co se z toho nakonec vyklube. :) ()

SallyZen

Když bych to měl porovnávat s podobným seriálem "Nesmrtelní", tak jsou Soukromé pasti krapet horší. Opravdu hodně mě oslovily jen dva díly. Samozřejmě asi nejopěvovanější díl --> Tatínkova holčička a ještě ten s těmi lesbičkami(nevím přesný název). Ano! Ty byly asi vrcholem Pastí. Jinak celkově je to samozřejmě velice zajímavý seriál a aspoň trochu odlišný. 65% EDIT: Po shlédnutí dílu V síti, přidávám tento díl do nejlepších. 70% (ještě jeden hodně dobrý díl a půjdu o hvězdu výš. ()

rakovnik

Námět je poměrně slibný, ale scénář děravý a připadá mi, že herci nehrají, ale jako by ten scénář předčítali. Seriál se tváří až příliš vážně na to, jak lajdácky je ztvárněný. ()

Marqta

Tohle se vážně celkem povedlo a musím zopakovat, to co už bylo zmíněno- že se konečně podařilo natočit český seriál, který si právem zaslouží vyšší hodnocení než *. Taky musím říct, že hodně záleží na tom, jaký díl člověk zrovna vidí, protože některé jsou dobré, a jiné spíš slabší, ale celkově mě tahle série mile překvapila. ()

Martin741

Serial o tom, ze doba je rychlejsia nez my, vsetko sa meni a ked prideme veciam na klb, tak uz sa zmenia a funguju inak ....... no, akurat tak v tomto seriali s tymito "hercami". Scenar je sice dobry, ale dialogy uz slabsie a poniektore "celebrity" ked vidim, je mi spatne. 40 % ledva ()

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny