Soukromé pasti

Česko, (2008–2011)

Zdena Studenková, Jan Budař, Martha Issová, Josef Polášek, Marek Daniel, Miroslav Etzler, Klára Issová, Roman Zach, Vilma Cibulková, Aňa Geislerová (více)

Série(2) / Epizody(16)

Ty nejhorší pasti si na sebe stražíme sami. Někdy s pomocí našich blízkých. A těm zase pomáháme my. Soukromé věci jsou složité a nikde se to neučí. Navíc býváme zmatení. Nemluvě o tom, že doba je rychlejší než my a všechno se mění – než si s něčím poradíme, je to jinak. (TV Nova)

josieaddms odpad!

Česká televize nás stále zahrnuje korunovanými odpady. Soukromé Pasti jen se po nich zapráší, a letí k nim. Zase jeden nemorální, stupidní, hnusný, nezábavný, neoriginální, nereálný, špatně napsaný, špatně zahraný, a špatně natočený cyklus ve kterém si zase zahráli všichni kdo si alespoň trochu říkají herci. Absolutně nikdo to nezachrání, ani relativně hezký Vojta Dyk, nebo relativně dobrá Norisová. Když už je jednou všechno špatně, tak se to strašně těžko zachraňuje. Někdo se rozhodl že když dá pseudo-nečekaná témata, tak stvoří něco úžasného a nečekaného. A vyšla z toho jedna velká česká morální prasárna. Sledujeme tohle s mámou a se zbytkem rodiny abychom si měli na co stěžovat. Ale tohle mi akorát tak zkazilo večer. Jeden díl horší než ten druhý. Prostě nikdy více. ()

Brinkley

Tak nejvíc mi na Soukromých pastech vadí ta aura, kterou se kolem nich snažila Nova navodit. Rozhodně nejde o nějaké alternativní superdílo, kvůli kterému musíme nutně padat ze židlí a vděčně vzdychat. Kvalita se samozřejmě liší u každé epizody (některé jsou opravdu víc povzbuzující limonádou pro hospodyňky, např. "Manželství nebo život" či "Exmanželkou snadno a rychle"), ale oproti současné seriálové produkci všech TV stanic je tento rozhodně o něco výš. Pro jednou jako oddechovka, proč ne? Zvlášt, když většina herců se viditelně snaží víc, než jen přivydělat si vedle angažmá v divadle (Etzler, Langmajer,...). ()

Likan7

TV Nova se pochlapila a vstoupila do vod, které do této chvále obývala jen Česká televize. A výsledek není úplně tak špatný, jak by jste na první pohled čekali. Soukromé pasti mají několik dobrých a pár vynikajících dílů, které Vás baví od začátku do konce, až si několikrát řeknete "tyvoe" a cítíte knedlík v krku. Hlavně druhá, zkrácená, série je mnohem lepší než ta první která má bohužel dobré snad jen 3 díly. Celkové hodnocení seriálu je tedy pak trochu zkreslené, protože se průměrují průměry 12 epizod na jedné straně a 4 na druhé. Ale díly jako Něžný vetřelec, Nezabiješ nebo velmi smutný Útěk jen tak nezapomenu a rád si je pustím někdy znovu. ()

Evushe

Vím, že bych neměla hodnotit seriál, po tom, co sem viděla jediný díl, ale nemůžu si pomoct. Herci mi přišli výborní, celkově šlo o hezkou podívanou, ale ty dialogy! (a to nemluvím o nesmyslném promlouvání hlavní hrdinky do kamery a to, jak si povídala rádoby pro sebe, aby to těm méně chápajícím divákům všechno znovu rekapitulovala - to ve filmech a seriálech opravdu nemusím..) ()

Sandisek

Konečně po X letech je na nově něco na co se dá ve 20.00 hodin dívat, žádná bomba to sice není ale dobré. Herci dokonce i něco hráli, ne jen odříkávali nesmyslné dialogy jako ve všech ostatních NOVA počinech, které mají 12877143 dílů a kde je hlavní aby se to hýbalo a je to jeden velký odpad. ()

TSZ

Jedním z poznávacích znaků celého projektu je velmi proměnlivá kvalita jednotlivých dílů, na některé by šlo aplikovat i ten nejpřísnější metr, jiné by bylo lepší vůbec nenatočit. Každopádně však Nově patří za celý cyklus uznání. ()

matynka

Tak tomuhle se říká příběhy ze života... Nebo jsem měla smůlu jen na ty méně povedené díly? Nevěřím... ()

xylofonka

Něžný vetřelec: ****, Láska v moll *****, Malý terorista ***, Tatínkova holčička ****, Ukradená spermie ****, Fajn brigáda *****, Jiná láska ****, DNA jako důkaz *****, Smím prosit o lásku ***, Tři do páru ***, Riskantní interview ****, Exmanželkou snadno a rychle *****, Nezabiješ *****, Manželství nebo život *****, Bod zlomu * ()

Allegro.g.

Říká se, že každý něco sbírá. Nova se rozhodla sbírat životní banality, které se tváří kdovíjak objevně, jinak ale nejsou ničím jiným než sbírkou vykrádaček. Jde tedy o sbírku hned dvou nešvarů. ()

Oskeruše

Něžný vetřelec – Příběh ze života obyčejných lidí, diváků televize Nova? No nevím, kolik z nás je odbornicemi přes marketing a domluví se většinou světových jazyků včetně čínštiny... I když před stejnou volbu jako hlavní hrdinka se může dostat, přimhouříme-li obě oči, i pokladní toužící po pozici vedoucí prodejny. Že by se však její vyvolený zachoval stejně jako Lukáš Vaculík? Nějak mi ta fatamorgána prince na bílém koni (byť ženatého) do realitypříběhu nepasuje. Že má postava Tatiany Vilhelmové o čem přemýšlet se dá asi pochopit a její proměnu v „mluvící hlavu“ považuji za dobrý způsob, jak myšlenky sdělit divákovi. Nicméně setkání „o rok později“ si mohli autoři klidně odpustit – ono méně je někdy více. Paní Šafránková opět ukázala, že je skvělá herečka, a ani její mladší kolegové svými výkony určitě nikoho nepohoršili. U mě lehce přes ***. Fajn brigáda – tak nevím, jestli poselství příběhu nakonec nevyznělo opačně, něž autoři původně zamýšleli. Minulost na hlavní hrdinku sice tu a tam zpoza rohu vybafne, ale v podstatě si Žaneta žije celkem spokojeně. Výborná je postava ztřeštěné spolubydlící z koleje, Jiří Langmajer je na pasáka možná až moc velký sympaťák. Oproti prvnímu dílu ubylo proslovů do oka kamery, což je asi dobře. Herecké provedení laťku prvního dílu určitě nesrazilo, ale naopak posunulo ještě výše. Tentokráte ****. Jiná láska – je mi jasné, že když se člověk poprvé doopravdy zamiluje (což je i hrdinčin případ), nemůže se toho druhého nasytit. Ale stejně – nebylo tam toho sexu přeci jen až příliš? V mých očích je psychologicky mnohem lépe propracován postoj Evina manžela k jejímu nečekanému comming outu, než samotný lesbický vztah mezi oběma učitelkami. Dokážu si představit, že mnoho rozumných mužů by se v podobné situaci chovalo stejně nesmyslně jako postava Saši Rašilova. Od lásky může být k nenávisti jen krůček. **** DNA jako důkaz – neříkám, že život nemůže být plný neuvěřitelných náhod a souvislostí, ale tohle mi přeci jen přijde poněkud přitažené za vlasy. A opravdu je svatební rozhodnutí jen Káčinou věcí, jak v dramatické scéně u brány moudře proklamuje pomalu dvojnásobný otec Václavek? Být budoucí nevěstou, jednu bych mu vrazila. Záblesky černého humoru byly skvělé, Tomáš Hanák s Janem Budařem jako vždy neodolatelní, Zuzana Bydžovská výborná, ale přihlouplý scénář většinu kladů spolehlivě vygumoval. Dávám ***, ale hodně, hodně slabé. Láska v moll – deprese až na půdu, vzpomínky na dva dost nepříjemné roky mého života jsou zpátky... Nějak nemám náladu položit tenhle díl na pitevní stůl a hledat, v čem by mohl být lepší. Prostě ***** Malý terorista – spíše milá rodinná komedie než psychologický rozbor nástrah lidského života. Rádoby roztomilý synátor se snaží vyhnat vetřelkyni, a tak jedna zlomyslnost stíhá druhou. Sympatická chůva je platonicky zamilovaná do pana otce – no nebyl by z nich ale pěkný pár? Tohle všechno už to přeci bylo a v mnohem slušivějším kabátě. I když je třeba ocenit, že ani jedna, ani druhá ženská postava by se nevešla do škatulky se štítkem „ta zlá“, nebo „ta hodná“. Dokázala jsem pochopit jednání obou zúčastněných dam a pan doktor byl někdy opravdu zralý na ránu pěstí. *** Tatínkova holčička - když označení „příběh ze života“ nezní ironicky. Bohužel... ***** Ukradená spermie - pánové, máme vás v hrsti! Nechcete děti? My ano, takže máte smůlu. Jak už tomu v této sérii bývá, opět lze soucítit s oběma hlavními postavami, ženou i zneužitým mužem. Lidé nejsou černobílí, říkají tvůrci. A za to jednu hvězdu přihazuji. **** Smím prosit o lásku – nuda, nuda, nuda. Nevěřím, že by zralou ženu mohl přitahovat takový nekňuba, jako je pan zapomnětlivý šéf. Žádný zvrat, rozvleklé tempo – ne, tento díl se opravdu příliš nevydařil. Přihlouple vyznívá i parafráze Popelčina plesu, jen ztratit střevíček. I když nerada, uděluji **. Tři do páru – rozčilují vás promluvy do kamery? Tak to si tuto historii jedno nepovedeného manželství raději nechte ujít. Konec je opravdu překombinovaný – rychlý sled monologů je možná nápadem originálním, nicméně ve výsledku působí spíše chaoticky. Jen těžko se dá uvěřit, že by někdo zvolil pro řešení manželské krize zrovna tento způsob komunikace. I kdyby nakrásně pracoval jako kameraman v televizi. A přístup manželky? Opravdu by se našla žena, která by přijala nevěru s tak ledovým klidem? Žena s malým dítětem, na které zůstane sama, jen se svojí matkou??? *** Exmanželkou snadno a ryhle – přesvědčivá a stále krásná Tereza Brodská. Nějak tak bych se asi chovala, kdyby mi krachovalo manželství. Jen tu flétnu bych přerazila o něj, kamarádka měla pravdu. **** () (méně) (více)

Allka

Když tady tak vidim ty stížnosti... Vemte si, kolik dobrých počinů má TV Nova... Tohle byl skvost proti Ordinaci v růžový zahradě a podobnejm srágorám... Aktuální zajímavý témata, skvělí herci... Co víc chtít. Nejvíc bych tedy asi pochválila první dva díly a potom ten díl s dívkou znásilňovanou nevlastním tátou. Ten mnou vyloženě otřásl. Takže dávam 80% procent a myslim, že si to Soukromý pasti určitě s přehledem zaslouží. ()

Freemantle

Bylo by předčasné hodnotit procentuelně, proto pouze krátký komentář k zatím jedinému viděnému příběhu: "Tatínkova holčička" - Miroslav Etzler zahrál roli nechutného, slizkého, odporného, cynického... otčíma prostě stoprocentně. Mohu-li hodnotit pouze tento díl, s neočekávanou, ale o to větší radostí jsem měl dobrý pocit z celkového zpracování (scénář, kamera, herecké výkony), protože, nalejme si čistého vína, "novácké" výtvory z velké části balancují na hraně propasti do hluboké odpadní stoky. Takže "Tatínkova holčička" 100%. ()

Alojs

V rámci produkce TV Nova (a koneckonců i v rámci současné seriálové tvorby všeobecně) zřetelný nadprůměr. Pastem prospívá fakt, že nejsou na pokračování a že jsou tzv. real. Po technické stránce uspokojivé, stejně tak po stránce scénáristické a herecké. Bez soucitu čtyři hvězdičky. ()

Judy24

Na Novu jde skutečně o pokrokový počin. Největším kladem jsou kvalitní herci, kteří dodávají každému příběhu punc té jedinečnosti, kterou se liší od ostatních seriálů, a že jich tam je spousta. Kvalitativně se bohužel jednotlivé příběhy hrozně liší. Jsou díly (jako třeba naprosto neskutečná Tatínkova holčička), kde člověka jenom mrazí a svírá každá emoce, kterou dá herec najevo, díly, které zaujmou a díly, kde se člověk nudí a proklíná sám sebe, že si to kdy pustil. Nicméně pořád jde o pokrok, u kterého ale stojí za to si pustit pouze některé z epizod. ()

Maxmilian

---------------Zde je komentář po desátém (10) díle------2*-----------Tak se mi zdá, že náboj jaksi upadá. Možná to nemělo mít tolik dílu, možná je to na škodu. I dnešní příběh dopadl dobře. To přece není žádná past. Bylo by super, kdyby zjistili že jsou sestry a tak. No a nikdy by se už neviděli. Tam to mělo zkončit. To by aspoň byla past. Uvadající matka, která si najde životabudíč a kvůli své vlastní minulosti o něj přijde. Jenže sladký konec už kazí pointu příběhu. Pokud to tak půjde dál, tak hodnocení klesne hodně dolů, protože si lidé budou opakovat jen ty poslední díly. Sice si řeknou, na začátku to byl jeden zkažený život za druhým. Ale to už je dávno. Takže to dají pěkně najevo.---------------Zde je komentář po devátém (9) díle------2*-----------Jeden ze slabších dílů, ale stále ze života. Upadající vztah zevnitř, ale zvenku se stále něco děje. Každý si najde toho svého, to své co mu nejvíc vyhovuje. No a normální život mezi sebou se úplně vytratí. Nebylo to tak impulzivní jako ostatní díly, ale i tak se to do série hodí.---------------Zde je komentář po osmém (8) díle------3*-----------Uff, hodně silné téma. Hned jsem se vžil do role podvedeného a je to něco nepředstavitelného a hlavně hnusného. V dnešní době se takové věci dějí, jenže pak se vše řeší soudně. Zde byl konec docela klidný, jenže v reálném životě by to dopadlo docela jinak. Uplně jsem začal nesnášet hlavní představitelku. To kdyby se přihodilo v mém případě, tak by to asi nedopadlo tak jednoduše. Prostě tento díl ve mě vzbudil nenávist k takovýmto lidem. Aspoň každý pochopí, že nění vše samozřejmost, že vše nejde jen podle vás, že vše má pravidla. Prostě je potřeba více lidí, nejde jednoho vynechat a myslet si, že to bude lepší a projde to.---------------Zde je komentář po sedmém (7) díle------4*-----------Už asi nemá cenu stále chválit. Pořád by se slova jen opakovala dokola. Opět téma ze života, tentokrát bohužel asi to nejcitlivější. To svědčí i tomu, že se poprvé ukázal titulek "nevhodný pro děti a mladistvé". Tentokrát to opravdu byla síla a nechutnost. Pro většinu je toto téma tabu, no a když se něco stane, tak všichni jen říkají, co je to za prasáka. Nova se konečně na tato témata zaměřila a dělá jen dobře. Teď už každý ví, co to obnáší. I dnes se ale nevyhnu pochvale, opět si ji zaslouží hlavní hrdinové. To co musela prožít hlavní představitelka, i když to jen hrála, je něco neuvěřitelného.---------------Zde je komentář po šestém (6) díle------3*-----------Nový díl přinesl opět něco nového. I když tentokrát to nedopadlo tak špatně. Ba naopak, vše dopadlo podle dobře. Zamiloval si svou novou matku a nepřišel ani o kamarádku. Jen nastal boj s novým přítelem. Ale konec skoro ideální a název soukromé pasti se sem ani moc nehodí. Celkový dojem ale není zlý, u televize mě i tento příběh podržel. Jen mi přišlo trošku přehnané dítě s kuchyňským nožem, jak rozřezává kalhotky, ale bylo to pro dokreslení děje. Jen doufám, že příště již zase bude zničený život. No a název o tom vypovídá.---------------Zde je komentář po pátém (5) díle------4*-----------Chválím. Zase se něco povedlo. Opět mě seriál přikoval k televizi. Hltal jsem každou minutu. Začátek byl trošku pomalejší, ale co následovalo je něco výborného. Velký obdiv patří panu Bartoškovi, to co předvedl je pravé umění. No a když se k němu přidají takové hvězdy jako Vašáryová a Cibulková, tak to vždy bude terno. Opět smutný konec, ale s tím už se dá počítat.------------Zde je komentář po čtvrtém (4) díle------2*--------Prozatím asi nejslabší díl. Příběh opět výborný, ale tentokrát se to někde pokazilo. No a hlavně mi tam nesedlo herecké obsazení. Terezka je krásná, ale na toto vypadala moc mladě. Budař se mi tam nehodil vůbec, to je spíš šoumen a komik. Asi jen Hanák mi tam sedl. Postarší pán, na kterém je pořád něco, takže ten se na to hodil. Ale to je tak vše, co mužu hodnotit kladně.---------------Zde je komentář po třetím (3) díle------5*--------Tak opět mě seriál utvrdil, že jsem se po prvním díle zachoval zbrkle a nesmyslně.Seriál je výborně stavěn na tom, že každý díl má svůj příběh. Důvodem je pokaždé jiný režisér, no a připadne mi, že výkon a kvalita se stupňuje. Hodně mě potěšil výkon obou hlavních hrdinů (Norisová, Stivínová). Tak autentické, až to je pravda. To co předvedly, je něco úžasného. No a od této doby si nenechám ujít žádný další díl. Seriál mě opravdu nadchl. ---------------Zde je komentář po druhém (2) díle-------3*-------Tak musím přehodnotit to co bylo napsáno po prvním díle. Překonal jsem se a podíval jsem se i na druhý díl a musím odvolat všechno co jsem řekl. Hodně zajímavé a působivé. No a možná i autentické. Docela zajímavý pohled na život. No a po zamyšlení i ten první díl měl něco zajímavého v sobě. Proto jsem zvědavý na další díl. No a hodnocení možná poroste ještě výš. ---------------Zde je komentář po prvním (1) díle-------2*-------Tak to né. Tak jsem se těšil na seriál, až jsem to asi přehnal. Konečně něco, co je hodně daleko od telenovely. Proto to očekávání. Ale první díl zklamal. A to dost. Herecké obsazení bylo výborné, jen ten děj byl trošku zmatený. Prostě první díl asi nenaplnil očekávání u více lidí. Dle názvů dalších epizod by se vše moho změnit, ale nechme se překvapit. () (méně) (více)

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny